استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت که به آن نیاز دارید.

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 ژانویه 2023
استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت فارکس مناسب است که در زمان کوتاهی به نتیجه برسد و نیاز به سرکشی مداوم نداشته باشد. زیرا یک معامله گر نیمه وقت در بازار فارکس باید بتواند در کنار شغل اصلی خود با توجه به فرصت کوتاهی که در اختیار دارد بهترین بازخورد را بگیرد. افراد بسیار کمی هستند که فارکس حرفه تمام وقت آنها باشد. معامله گرانی که مجبورند معاملات خود را در محل کار، وقت ناهار یا پیش از خواب انجام دهند، فکر می‌کنند که در چنین بازار پر نوسان و متلاطمی، با پراکنده معامله زدن در ساعاتی از روز نیز فرصت پوزیشن گیری و سود کردن وجود دارد.این فرصت های پوزیشن گیری می‌تواند برای معامله گر پاره وقت فاجعه آفرین باشد. گرچه این ریسک وجود دارد که فرصت های زیادی از کف بروند، اما استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت وجود دارند که بر اساس یک برنامه نیمه وقت می‌توانند کاملا جواب دهند. به عنوان مثال، افرادی که در شب معامله می زنند ممکن است محدود به معامله ارزهایی باشند که بر اساس حجم معامله در سیکل های 24 ساعته معامله می شوند. این معامله گران شب خیز باید از یک استراتژی استفاده کنند که در طول شب فعال تر از بقیه استراتژی ها باشد. به عنوان مثال می توان جفت ارز دلار استرالیا/ین ژاپن یا جفت ارز دلار نیوزیلند/ ین ژاپن را معامله کرد. بررسی همبستگی بین ارزها هنگام انتخاب یک جفت ارز بسیار مهم است، زیرا وقت گذاشتن در طول روز جهت مطالعه بازار و اجرای معاملات می‌تواند به یک استراتژی موفق منجر شود. مشکل اصلی یک معامله گر پاره وقت محدودیت های زمانی است. در مقاله امروز استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت که یک برنامه زمانی مشخص ندارند، ارائه می شود. رئوس مطالب
  • بازارهای فارکس به صورت شبانه روزی، 24/7 در حال معامله شدن هستند. مگر اینکه شما یک معامله گر حرفه ای باشید، وگرنه نیروی بدنی یا وقت آن را ندارید که بازار را همیشه رصد کنید.
  • خوشبختانه، استراتژی های زیادی وجود دارند که به معامله‌گران پاره وقت اجازه می‌دهد تا فعال مانده و از پوزیشن های خود حتی زمانی که دور از سیستم خود هستند یا در خواب هستند محافظت کنند.
  • سفارشات "حد ضرر" و سفارش "ورود خودکار به معامله از طریق پلتفرم های معاملاتی" دو روش برای معامله زدن در شرایطی است که به صورت پاره وقت معامله می کنید.

بازارهای خود را بشناسید.

با فرض اینکه یک شغل روزانه دارید و در امریکا کار می‌کنید، می‌توانید قبل یا بعد از کار خود اقدام به معامله زدن کنید. بهترین استراتژی معاملاتی از استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت در آن ساعات، معامله زدن روی فعال‌ترین جفت ارزها است (آنهایی که بیشترین نوسان را دارند). دانستن زمان باز بودن بازار و فعال بودن جفت ارز های اصلی به انتخاب جفت ارزهای اصلی کمک می کند.
  • نیویورک از ساعت 8:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر به وقت شرقی باز است.
  • توکیو از ساعت 19:00 تا ساعت 4:00 صبح به وقت شرقی باز است.
  • سیدنی از ساعت 5:00 بعد از ظهر تا ساعت 2:00 بامداد به وقت شرقی باز است.
  • لندن از ساعت 3:00 صبح تا 12:00 ظهر به وقت شرقی باز است.
استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت

استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت

بازارهای ژاپن و اروپا (ساعت 2:00 صبح تا 11:00 صبح) کاملا پر نوسان هستند، بنابراین معامله گران پاره وقت می توانند جفت ارزهای اصلی را برای معامله زدن در این بازه زمانی انتخاب کنند. این جفت ارز ها عبارتند از جفت ارز EUR/JPY یا جفت ارز EUR/CHF برای ارزهای اصلی یا جفت ارز هایی که شامل دلار هنگ کنگ یا دلار سنگاپور می شوند. جفت ارز AUD/JPY ممکن است برای معامله گران پاره وقت که از ساعت 5 بعدازظهر تا نیمه شب بیدار هستند نیز به خوبی جواب دهد. گرچه دانستن بهترین جفت ارزهای متناسب با برنامه معاملاتی شما بسیار مهم است، اما قبل از هر بار معامله زدن، معامله گر باید در مورد این جفت ارزها و فاندامنتال هر ارز تحلیل بیشتری بکند.

سفارشات حد ضرر در معاملات فارکس

بهترین استراتژی از استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت ممکن است این باشد که اجازه دهید سیستم شما "شریک معاملاتی" شما باشد. توانایی به کارگیری یک برنامه معاملاتی که با استفاده از آن می‌توانید اجازه دهید تکنولوژی برای شما کار کند، می تواند بسیار مفید باشد. زیرا بازار فارکس بسیار پرنوسان و سریع بوده و رصد آن دشوار است. یکی دیگر از استراتژی های رایج، به کارگیری سفارشات حد ضرر است، در این حالت اگر بازار حرکتی ناگهانی بر خلاف پوزیشن شما صورت دهد، از پول شما محافظت بعمل می آید.

پرایس اکشن در فارکس

یک استراتژی دیگر از استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت وجود دارد این است که هر بار 10 دقیقه به کار خود وارد شده و از آن خارج می شوند. این دوره های معاملاتی کوتاه اما پی در پی ممکن است در راه بکارگیری یک استراتژی معاملاتی پرایس اکشن مفید واقع شوند. معاملات پرایس اکشن عبارتست از تحلیل الگوهای نموداری و تکنیکالی جفت ارزها برای مطلع شدن از معاملات. معامله‌گران می‌توانند میله‌های صعودی (میله ای که دارای سقف بالاتر یا کف پایین‌تر از میله قبلی است) و میله‌های نزولی (میله ای که دارای سقف پایین تر یا کف پایین تر از کف قبلی است) را بررسی کنند. میله‌های صعودی روند صعودی را نشان می‌دهند در حالی که میله‌های نزولی نشانگر روند نزولی هستند. کلید موفقیت در این استراتژی، معامله زدن در یک تایم فریم است که به بهترین وجه با جدول زمانی شما مطابقت دارد.

سایر استراتژی های معاملاتی فارکس

استراتژی‌های زیر نیز ممکن است به شما به‌عنوان استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت کمک کند: پوزیشن های کمتری بگیرید و چند روز آنها را باز نگه دارید. بسیار مهم است که عوامل تحریک کننده جفت ارز خود را درک کنید و برای درک جدی بازار وقت گذاشته باشید. بنابراین، پس از مطالعه بازار و محدود کردن جفت ارزهای منتخب، گرفتن دو یا سه پوزیشن و باز نگه داشتن آنها برای مدت زمان طولانی تر، یک استراتژی محتاطانه برای افراد پاره وقت است. در تمام استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت عاقلانه این است که در تمام پوزیشن های خود سفارش حد ضرر بگذارید تا در صورت حرکت بازار علیه شما، ضرر را به حداقل برسانید. به روندهای بلند مدت نگاه کنید. رصد روندهای بلندمدت (روزانه/هفتگی) نسبت به رصد نمودارهای یک ساعته یا حتی چهار ساعته ارزش بیشتری دارد. این کار به شما اجازه می دهد با یکبار روشن و خاموش کردن رایانه خود بتوانید معامله بزنید. سفارشات معاملاتی را تنظیم کنید. گذاشتن سفارشات لیمیت، حد ضرر یا سایر سفارشات ورود/خروج می‌تواند تضمینی باشد که فرصت‌های باز و بسته کردن پوزیشن ها را از دست نمی‌دهید. بیشتر پلتفرم های معاملاتی امکان گذاشتن این سفارش ها را بدون کسر هیچ کارمزد اضافی در اختیار مشتریان قرار می دهند. از تکنولوژی استفاده کنید! هشدارهای خودکار بر روی تلفن همراه یا ایمیل خود تنظیم کنید تا در زمانی که فعالانه معامله نمی زنید، از تغییرات قیمت مطلع شوید.

آیا با معامله زدن در فارکس می شود ثروتمند شد؟

سخت است که یک معامله گر خرد معمولی فارکس بخواهد ثروتمند شود. ارزها تحت تأثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرند و از همین رو پیش بینی نوسانات یک ارز می‌تواند دشوار باشد، به ویژه زمانی که رویدادهای غافلگیرکننده رخ می‌دهد. علاوه بر این، بازار فارکس بازاری متمرکز نیست و ریسک های خود را دارد. به کمیت قابل توجهی از اطلاعات برای معامله زدن موفقیت آمیز در فارکس نیاز است و این نوع اطلاعات به راحتی در دسترس معامله گران معمولی فارکس نیستند. اما، اگر یک موسسه مالی یا صندوق سرمایه گذاری بزرگ باشید، امکان ثروتمند شدن از طریق معاملات فارکس نیز وجود دارد.

بازار مبادله ای یا نهادی فارکس چیست و چگونه کار می کند؟

بازار مبادله ای فارکس به معاملات و مبادلات ارز خارجی و به طور مخصوص مبادلات ارزی اطلاق می‌شود. از آنجایی که جهان دارای ارتباط تنگاتنگ است و مبادلات بین همه کشورها انجام می‌شود، مبادلات ارزهای خارجی نقدشونده ترین و بزرگترین بازار مالی در جهان است. بازار مبادله ای فارکس به خرید و فروش ارزهایی اشاره دارد که از طریق معامله جفت ارزها صورت می گیرند.

معامله گران ارزی چقدر درآمد دارند؟

مبلغی که یک معامله گر ارز خارجی در می آورد بسته به میزان معاملات معامله گر، موسسه ای که در آن کار می کند، تنهایی یا جمعی معامله زدن و میزان کارایی آنها متفاوت است.
سخن پایانی
بازار فارکس برای معامله گران پاره وقت مطلوب است زیرا 24 ساعته باز و فعال و دائما در نوسان است و فرصت های زیادی برای کسب سود در هر لحظه از روز فراهم می آورد. با این حال، بازار فارکس بسیار نوسانی و متلاطم است. که باعث می شود برای همه معامله گران، به ویژه معامله گر پاره وقت در صورت عدم بکارگیری استراتژی مناسب از دسته استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت ، پرریسک باشد. استراتژی‌هایی از قبیل معامله جفت ارزهای خاص که در بازه هایی از روز در بازار دخیل هستند، رصد تایم فریم های بلندمدت تر، بکارگیری روش‌های پرایس اکشن و استفاده از تکنولوژی از سری استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت است که به موفقیت معامله‌گران پاره وقت فارکس کمک می‌کند. میزان ریسک پذیری، لوریج و افق زمانی (از ساعتی تا هفتگی) نیز باید در استراتژی هایی برای معامله گران نیمه وقت گسترده تر در نظر گرفته شوند.در مجموع، این عوامل بخش مهمی از هر استراتژی معاملاتی هستند، چه تمرکز بر سود کوتاه مدت باشد و چه بر سود بلند مدت. این مقاله برگرفته از: اینوست پدیا
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها