معاملات ساعتی و 10 نکته برای معامله گران تازه کار

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 ژانویه 2023
معاملات ساعتی عبارت است از خرید و فروش یک ابزار مالی در بازار فارکس در طول یک روز یا حتی چندین بار در طول یک روز. بهره بردن از نوسانات کوچک قیمتی می تواند یک بازی بسیار سودآور باشد، مشروط بر اینکه بدرستی اجرا شود. با این حال، این بازی می تواند برای مبتدیان و هر کسی که به استراتژی متفکرانه و سنجیده خود پایبند نیست، بسیار خطرناک باشد. می توان گفت اینطور نیست که برای معاملات با حجم بالا (که از موارد بدیهی معاملات ساعتی است) تمام بروکرها مناسب باشند. از سوی دیگر، برخی از بروکرها کاملاً با معاملات ساعتی متناسب و جفت و جور هستند. پیشنهاد می کنیم لیست "بهترین بروکرها برای معاملات ساعتی" در سایت ما را مطالعه کنید تا ببینید کدام بروکرها راحتی بیشتری را در این رابطه برای مشرتیان خود فراهم می‌آورند. از بهترین بروکرهای موجود در فهرست ما می توان به دو بروکر آلپاری و جاست فارکس، اشاره کرد که نسخه‌های پیشرفته‌ای از پلتفرم‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار داده و دارای قیمت دهی بلادرنگ از بازار نهادی فارکس، ابزارهای پیشرفته تکنیکال و توانایی تنظیم و اصلاح سفارش‌های پیچیده به صورت بسیار پیشرفته هستند. در مقاله امروز، نگاهی خواهیم داشت به 10 استراتژی معاملاتی برتر برای معامله گران مبتدی. و سپس، زمان خرید و فروش، تحلیل الگوهای معاملاتی و نحوه کاهش ریسک و ضرر را در معاملات ساعتی بررسی خواهیم کرد.

تکنیک های معاملات ساعتی

 • معاملات ساعتی تنها زمانی در بلند مدت سودآور است که معامله گران آن را جدی بگیرند و تمام بررسی های خود را انجام دهند.
 • معامله گران ساعتی باید در کار خود کوشا، متمرکز، واقع بین بوده و بدون هیجان معامله کنند.
 • آلپاری و جاست فارکس دو بروکر پیشنهادی بخش معاملاتی تجارت فارکس برای معامله گران ساعتی می‌باشند.
 • معامله گران ساعتی معمولاً هنگام تصمیم گیری برای خرید سهام به نقد شوندگی، تلاطم بازار و حجم معاملات نگاه می‌کنند.
 • برخی از ابزارهایی که معامله‌گران ساعتی برای تعیین دقیق نقاط خرید از آنها استفاده می‌کنند عبارتند از الگوهای کندلستیک، خطوط روند و مثلث‌ ها و حجم معاملات.
معاملات ساعتی

معاملات ساعتی

توانا بود هرکه دانا بود

معامله‌گران ساعتی علاوه براینکه باید نسبت به روش های موجود برای انجام معاملات ساعتی علم داشته باشند، باید از آخرین اخبار و رویدادهای بازار بورس که بر سهام تأثیر می‌گذارد، نیز مطلع باشند. این اخبار می تواند شامل برنامه های آتی فدرال رزرو برای نرخ بهره، بیانیه شاخص های پیشرو و سایر اخبار اقتصادی، تجاری و مالی باشد. بنابراین، مشق شب خود را انجام دهید. فهرستی از سهامی که دوست دارید معامله کنید را برای خود تهیه کنید. اطلاعات مکفی در مورد این شرکت های منتخب، سهام آنها و عموم بازارها جمع کنید. اخبار بازار کسب و کار را نگاه اندازید و سایت های خبری به روز و قابل اعتماد را در مرورگر خود بوکمارک کنید. وجوهی را کنار بگذارید. به میزان سرمایه‌ای که در نظر گرفته اید روی هر معامله ریسک کنید، متعهد بمانید. بسیاری از معامله گران موفق ساعتی روی کمتر از 1٪ تا 2٪ از حساب های خود در هر معامله ریسک می‌کنند. اگر یک حساب معاملاتی 40000 دلاری دارید و مایلید روی 0.5٪ از سرمایه خود در هر معامله ریسک کنید، حداکثر ضرر شما در هر معامله 200 دلار (0.5٪ در 40000 دلار) خواهد بود. مقدار مازاد وجوهی که می توانید با آن معامله کنید را (به منظور انجام معاملات آتی) کنار بگذارید. وقت بگذارید. معاملات ساعتی نیازمند وقت گذاشتن و توجه است. در واقع، شما باید بیشتر روز خود را خالی کنید. اگر وقت شما محدود است، چنین معاملاتی را در نظر نگیرید. معاملات ساعتی مستلزم اینست که معامله گر بازارها را رصد کند و فرصت هایی را که هر آن در ساعات معاملاتی ممکن است شکل گیرند را شناسایی کند. هوشیار بودن و تند بودن در این نوع معاملات کلیدی است. با لات های کم کار را شروع کنید. به عنوان یک معامله‌گر مبتدی، در طول یک سشن معاملاتی نهایت روی یک تا دو سهم یا جفت ارز تمرکز کنید. پیدا کردن فرصت های معاملاتی تنها روی دو سه سهم بمراتب آسان تر است. برخی از بروکرها حساب های سنتی یا نانو نیز ارائه می دهند که اینگونه می‌توانید با لات های سبک تری کار را آغاز کنید.

از خرید پنی استاک (اشغال سهم های ارزان) خودداری کنید.

احتمالاً در ابتدا به دنبال خریدن سهامی خواهید بود که ارزنده باشند و گران نباشند اما از پنی استاک یا همان اشغال سهم ها دوری کنید. اینگونه سهام اغلب نقد شوندگی پایینی دارند و شانس زدن سود خفن روی آنها معمولا ضعیف است. بسیاری از سهام که زیر 5 دلار معامله می شوند، از تابلوی اصلی بورس اخراج می شوند و فقط در بازار پایه یا OTC قابل معامله هستند. مگر اینکه تحقیقات خود را کرده باشید و فرصتی واقعی پیدا کرده باشید، در غیر اینصورت از این موارد دوری کنید. زمان بندی معاملات را درست کنید. سفارش‌های وارد شده بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به محض باز شدن بازارها در صبح اجرا می شود که به نوسان قیمت ها و کلیت تلاطم بازار می افزاید. یک معامله گر با تجربه ممکن است بتواند الگوهای معاملاتی را در زمان بازگشایی بازار تشخیص دهد و سفارشات خود را برای کسب سود زمان بندی کند. اما معامله‌گران مبتدی، شاید بهتر باشد که در 15 تا 20 دقیقه اول بازار حرکتی نزنند و فقط به بررسی و مطالعه رفتار بازار بپردازند. در ساعات میانی معمولاً نوسانات بازار کمتر می‌شود. سپس نوسانات نزدیک به ساعات پایانی بازار دوباره شروع به افزایش می‌کند. اگرچه در ساعات شلوغ پایانی فرصت‌های معاملاتی خوبی ایجاد می شود، اما معامله‌گران مبتدی بهتر است که از گرفتن پوزیشن در چنین مواقعی اجتناب کنند. با استفاده از سفارشات لیمیت جلوی ضرر کردن بیشتر را بگیرید. تصمیم بگیرید که از چه نوع سفارش هایی می خواهید برای باز کردن و بستن پوزیشن های خود استفاده کنید. آیا از سفارشات بازار استفاده خواهید کرد یا از سفارشات لیمیت؟ سفارش بازار با بهترین قیمت موجود در آن لحظه و بدون گارانتی قیمت انجام می شود. چنین سفارش هایی زمانی مفید هستند که شما فقط می خواهید پوزیشن باز را به همان قیمت بازار ببندید و یا پوزیشنی را به قیمت بازار باز کنید و اهمیتی به قیمت خاصی که سفارش شما حتما در آن قیمت انجام شود، نمی‌دهید. سفارش لیمیت گرچه قیمت را تضمین می‌کند اما اجرای سفارش را تضمین نمی کند. سفارشات لیمیت به شما کمک می کند تا با دقت و اطمینان بیشتری معامله کنید، زیرا شما قیمتی را تعیین می کنید که سفارش شما باید در آن اجرا شود. سفارش لیمیت می تواند جلوی بیشتر ضرر کردن شما را در برگشت ها بگیرد. با این حال، اگر بازار به قیمت شما نرسد، سفارش شما اجرا نشده و پوزیشن شما بسته نخواهد شد. معامله گران ساعتی حرفه ای تر و با تجربه تر ممکن است از روش آپشن برای محافظت یا هج پوزیشن خود نیز استفاده کنند. در مورد سود خود واقع بین باشید. یک استراتژی لازم نیست همیشه مواقع موفق باشد تا به سودآوری برسد. بسیاری از معامله گران موفق ممکن است فقط 50٪ تا 60٪ از معاملات خود را با سود ببندند. با این حال، آنها روی پوزیشن های برنده خود بیشتر (بیشتر از ضرر روی پوزیشن های بازنده خود) سود می‌زنند. اطمینان حاصل کنید که ریسک مالی در هر معامله به میزان خاصی از حساب شما محدود می شود و روش های ورود و خروج کاملا مشخص تعریف شده‌اند. خونسردی خود را حفظ کنید. مواقعی وجود دارد که بازار سهام اعصاب شما را تست می کند. به عنوان یک معامله گر ساعتی، باید یاد بگیرید که از هر گونه حرص زدن، امید واهی و ترس فاصله بگیرید. اخذ تصمیم گیری ها باید از روی منطق باشد نه احساسات.

به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید.

معامله گران موفق باید به سرعت اقدام کنند، اما مجبور نیستند سریع فکر کنند. چرا؟ زیرا آنها یک استراتژی معاملاتی (به همراه انضباط پایبندی به آن) را از پیش در خود ایجاد کرده‌اند. شما باید فرمول استراتژی خود را بدقت دنبال کنید نه اینکه دنبال سودها باشید. اجازه ندهید که احساسات و هیجانات شما بر شما فائق آیند و کاری کنند که استراتژی خود را کنار بگذارید. شعار همیشگی معامله گران ساعتی را یاد مبرید: برای معامله خود برنامه ریزی کنید و برنامه ریزی خود را معامله کنید.
پایبندی به برنامه معاملاتی

پایبندی به برنامه معاملاتی

چه چیزی معاملات ساعتی را دشوار می سازد؟ معاملات ساعتی نیاز به تمرین و دانستن فوت و فن ها دارد و عوامل متعددی هستند که می توانند معاملات ساعتی را با چالش مواجه سازند. اول، بدانید که طرف مقابل شما حرفه ای هایی هستند که کسب و کار آنها حول فارکس می‌چرخد. این افراد به بهترین تکنولوژی و ارتباطات در صنعت فارکس دسترسی دارند. این بدان معناست که آنها تا بن دندان مسلح شده اند. اگر شما همرنگ جماعت شوید و دنباله روی بقیه باشید، معمولاً به معنای سود بیشتر آنها است. در مرحله بعد، باید درک کنید که عمو سام (دولت امریکا)، تا جاییکه می شود می خواهد نگذارد سود شما بزرگ شود. به یاد داشته باشید که باید بر روی سودهای کوتاه مدتی خود (سرمایه گذاری هایی که برای یک سال یا کمتر نگه می دارید) مالیات بپردازید. نکته مثبت این است که ضررهای شما مالیات هرگونه سود را افست می‌کند. همچنین، به‌عنوان یک معامله‌گر مبتدی ساعتی، ممکن است در معرض سوگیری‌های عاطفی و روانی قرار بگیرید که بر معاملات ساعتی شما تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، زمانی که سرمایه شخصی شما درگیر است و در یک معامله ضرر می‌کنید. معامله گران حرفه ای با تجربه و ماهر با جیب های پر پول معمولاً قادر به غلبه بر این چالش‌ها هستند. نکته مهم: طبق مطالعه صورت گرفته توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان داد که معامله‌گران معمولاً 100٪ سرمایه خود را در همان سال اول ورود به بازار از دست می‌دهند.

تصمیم گیری: چه چیزی را چه زمانی بخریم؟

چه چیزی بخریم؟ معامله‌گران ساعتی سعی می‌کنند با بهره بردن از نوسانات قیمت دارایی‌ها (سهام، ارز، معاملات آتی و اختیار معامله) کسب درآمد کنند. آنها معمولاً برای انجام این کار از لوریج بالا استفاده می کنند. در تصمیم‌گیری برای خرید (مثلاً یک سهام) یک معامله گر ساعتی معمولی به دنبال سه چیز است:
 1. نقد شوندگی. یک اوراق بهادار که نقد شوندگی بالایی دارد به شما اجازه می‌دهد آن را به راحتی بخرید و بفروشید و احتمالا با قیمت مناسب. نقدشوندگی مناسب همچنین باعث پایین آمدن اسپرد نیز می‌شود.
 2. تلاطم. این مورد معیاری برای بازه قیمت روزانه است. بازه قیمتی که یک معامله‌گر ساعتی در آن فعالیت می کند. نوسان و تلاطم بیشتر به معنای پتانسیل بیشتر برای سود یا زیان است.
 3. حجم معاملات. این مورد مربوط به تعداد دفعاتی است که یک سهام در یک دوره زمانی معین خرید و فروش می‌شود. به حجم معاملات معمولاً میانگین حجم معاملات روزانه نیز گفته می شود. حجم معامله بالا نشان دهنده علاقه زیاد به آن سهام است. افزایش در حجم معامله سهام اغلب پیش درآمدی برای جهش قیمت است، چه صعودی و چه نزولی.
کی بخریم؟ در معاملات ساعتی وقتی سهام (یا دارایی‌) که می‌خواهید معامله کنید را انتخاب کردید، باید نقاط ورود به معامله را برای خود مشخص کنید. ابزارهایی که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند عبارتند از: سرویس‌های خبر فوری: خبر است که سبب تکان خوردن بازار سهام می‌شود، بنابراین مهم است که در سرویس‌های خبری عضو شوید که هنگام انتشار اخبار تحریک کننده بازار به شما هشدار می‌دهند. قیمت‌های ECNسطح 2: ECN ، سیستم‌های مبتنی بر رایانه هستند که بهترین مظنه های خرید و فروش موجود را نشان می‌دهند. آنها قیمت‌ها را از فعالان متعدد بازار می‌گیرند و سپس به‌طور خودکار سفارش‌ها را تطابق داده و اجرا می‌کنند. سطح 2 یک سرویس مبتنی بر اشتراک است که دسترسی فوری به دفتر ثبت معاملات نزدک را فراهم می‌کند. دفتر ثبت سفارش نزدک دارای قیمت از بازارسازان تمامی اوراق بهادار ثبت شده در بورس نزدک است. آنها با هم می‌توانند به شما حسی از نحوه اجرای سفارشات در کوتاهترین زمان ممکن بدهند. نمودارهای کندلستیک میان روزی: کندلستیک ها یک تحلیل خام از پرایس اکشن ارائه می‌دهند. در ادامه بیشتر در این مورد بحث خواهیم کرد. شرایط خاصی را که در آن یک پوزیشن را باز خواهید کرد، تعریف و یادداشت کنید. به عنوان مثال، باز کردن پوزیشن خرید در طول یک روند صعودی چندان حالت خاصی نیست. به جای آن، یک چیز خاص تر و قابل تست تر را امتحان کنید. مثلا زمانی پوزیشن خرید بگیرید که قیمت از خط روند بالایی یک الگوی مثلث شکسته می شود، که قبل از مثلث یک روند صعودی (حداقل یک سقف بالاتر و کف بالاتر قبل از تشکیل مثلث) قرار دارد. وقتی مجموعه خاصی از قوانین ورود به معامله را در اختیار دارید، نمودارهای بیشتری را مطالعه کنید تا ببینید آیا شرایط شما هر روز ایجاد می شود یا خیر. به عنوان مثال، تعیین کنید که آیا الگوی نمودار کندلستیک نشان می دهد که قیمت در جهتی که شما پیش بینی می‌کنید حرکت می کند یا خیر. اگر چنین است، شما یک نقطه ورود احتمالی برای استراتژی خود دارید.

باید نحوه خروج از معاملات را برای خود مشخص کنید.

کی بفروشیم؟ راه های مختلفی برای خروج از یک پوزیشن سودده وجود دارد، از جمله تریل کردن استاپ و یا حد سود. استفاده از حد سود رایج‌ترین روش خروج است. حد سود به بستن سود در یک سطح قیمتی از پیش تعیین شده گویند. برخی از استراتژی های رایج حد سود معاملات ساعتی عبارتند از: استراتژی اسکالپ اسکالپ یکی از محبوب ترین استراتژی هاست. این روش عبارتست از فروش تقریباً بلافاصله پس از سودآور شدن پوزیشن. به محض اینکه پوزیشن در سود می رود هدف قیمتی همان قیمت است. محو شدن محو شدن عبارتست از فروش سهام پس از یک حرکت صعودی. فرض در این روش این است که (1) قیمت وارد منطقه اشباع خرید شده است، (2) خریداران اولیه آماده بستن پوزیشن و کسب سود هستند، و (3) خریداران موجود ممکن است ترسیده باشند. اگرچه این استراتژی کمی پر ریسک است، اما می تواند بسیار سودآور باشد. هدف قیمت زمانی است که خریداران دوباره شروع به خرید کنند. پیووت روزانه این استراتژی عبارتست از سود گرفتن از نوسانات روزانه سهام. شما سعی می کنید در کف قیمت روز خرید بگیرید و در سقف قیمت روز بفروشید. در اینجا، اولین نشانه برگشت بازار هدف قیمت است. مومنتوم این استراتژی معمولاً عبارتست از معامله زدن بر روی اخبار منتشر شده یا پیدا کردن نوسانات روند دار با حجم بالا. یک معامله‌گر مومنتوم نوعی با انتشار خبر خرید می‌کند و تا زمانی که نشانه برگشت روند ندیده است، روی روند می ماند. در اینجا، هدف قیمت زمانی است که حجم معاملات شروع به کاهش می‌کند.   در بسیاری از موارد، شاید شما بخواهید یک دارایی را زمانی بفروشید که علاقه به سهام کاهش یافته است که توسط ECN/Level 2 و حجم معاملات چنین چیزی نشان داده می‌شود. حد سود همچنین باید اجازه دهد که شما در معاملات برنده، سود بیشتری (در مقایسه با ضرر معاملات بازنده) بزنید. اگر حد ضرر شما 0.05 دلار با قیمت ورودی شما فاصله دارد، حد سود شما باید بیش از 0.05 دلار از آن فاصله داشته باشد. درست همچون نقطه ورود خود، قبل از ورود به معامله دقیقاً نحوه خروج خود از معامله را مشخص کنید. معیارهای خروج از معامله باید آنقدر مشخص باشند که قابل تکرار و قابل تست کردن باشند.

نمودارها و الگوهای معاملات ساعتی

معامله گران ساعتی از سه ابزار رایج برای تعیین نقاط خرید مناسب استفاده می کنند که عبارتند از:
 • الگوهای کندلستیک، از جمله کندل های پوششی و کندل‌های دوجی
 • سایر تحلیل های تکنیکال، از جمله خط روند و مثلث‌ها
 • حجم معاملات
الگوهای کندلستیک زیادی وجود دارند که یک معامله‌گر ساعتی برای پیدا کردن یک نقطه ورود می‌تواند به دنبال آنها باشد. الگوی دوجی برگشتی اگر به درستی رصد و شناسایی شود، (که در نمودار زیر با رنگ زرد مشخص شده است) یکی از قابل اعتمادترین الگوها است.
الگوی دوجی

الگوی دوجی

همچنین به دنبال علایمی باشید که این الگو را تایید می کنند:
 • افزایش سریع حجم روی کندل دوجی یا کندل های بلافاصله پس از آن، که می‌تواند نشان دهنده حمایت معامله گران از قیمت در این سطح باشد.
 • حمایت قبلی در این سطح قیمتی همچون کف قبلی روزانه یا سقف قبلی روزانه
 • فعالیت سطح 2، که تمام سفارشات باز و اندازه سفارش را نشان می‌دهد.
اگر از این سه گام تأیید استفاده کنید، می توانید تعیین کنید که آیا دوجی یک برگشت واقعی و یک نقطه ورود احتمالی را نشان می دهد یا خیر. الگوهای نموداری همچنین حد سود برای نقطه خروج ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، ارتفاع یک مثلث (در پهن ترین قسمت آن) به نقطه ایجاد شکست یا بریک اوت در مثلث افزوده می شود (در شکست صعودی)، و اینگونه سطح حد سود بدست می‌آید.

کم کردن ضرر در معاملات ساعتی

سفارشات حد ضرر باید دقیقاً تعریف کنید که چگونه ریسک معاملات ساعتی خود را کم می‌کنید. سفارش حد ضرر برای محدود کردن ضرر یک پوزیشن طراحی شده است. برای پوزیشن های خرید، حد ضرر را می توان زیر یک کف اخیر و برای پوزیشن های فروش، بالای از سقف اخیر قرار داد. حد ضرر می تواند بر اساس تلاطم بازار نیز تنظیم شود. به عنوان مثال، اگر قیمت سهام حدود 0.05 دلار در هر دقیقه حرکت کند، در اینصورت باید یک سفارش حد ضرر با فاصله 0.15 دلار از نقطه ورود خود بگذارید تا اینگونه به قیمت فضای تنفس نیز بدهید. در مورد الگوی مثلثی، در صورت گرفتن پوزیشن خرید پس از ایجاد شکست، می‌توان سفارش حد ضرر را 0.02 دلار زیر سویینگ کف اخیر یا 0.02 دلار زیر الگو قرار داد. همچنین می توانید دو سفارش حد ضرر تنظیم کنید:
 • یک حد ضرر فعلی را در قیمتی قرار دهید که با میزان تحمل ریسک شما مطابقت دارد. اساساً، این سطح نشان دهنده بیشترین مقدار ضرری است که استطاعت از دست دادن آن را دارید.
 • در سطحی که معیارهای نقطه ورود شما نقض می شود، یک حد ضرر ذهنی بگذارید. اگر قیمت ناگهان و بطور غیرمنتظره برگشت، بلافاصله از پوزیشن خود خارج خواهید شد.
به هر حال شما تصمیم به خروج از معاملات خود دارید، معیارهای خروج باید به قدری مشخص باشند که قابل تست و تکرار باشند. یک حد ضرر مالی برای خود تعیین کنید. هوشمندانه است که حداکثر ضرر در روز را که با آن مشکلی برای شما پیش نمی آید برای خود تعیین کنید. هر زمان که به این نقطه رسیدید، از معامله خود خارج شوید و بقیه روز را استراحت کنید. به برنامه معاملات ساعتی خود پایبند باشید. بالاخره فردا یک روز (معاملاتی) جدید است.

استراتژی خود را تست کنید.

بعد از اینکه چگونگی باز کردن پوزیشن و محل گذاشتن حد ضرر را مشخص کردید، حال، می‌توانید ارزیابی کنید که آیا استراتژی معاملات ساعتی شما با محدودیت ریسک شما مطابقت دارد یا خیر. اگر این استراتژی شما را در معرض ریسک بیش از حد قرار می‌دهد، باید آن را به نحوی اصلاح کنید تا ریسک را کاهش دهید. اگر استراتژی در محدوده ریسک شماست، عملیات تست گیری شروع می‌شود. سوابق نموداری را به صورت دستی بررسی کنید تا بتوانید نقاط ورودی که با شما مطابقت دارند را پیدا کنید. ببینید که آیا سفارش حد ضرر یا حد سود شما خورده است یا خیر. معاملات را به این روش برای حداقل 50 تا 100 معامله روی کاغذ برای خود یادداشت کنید. مشخص کنید که آیا استراتژی سودآور بوده و آیا نتایج مطابق انتظارات شما بوده یا خیر. اگر استراتژی شما جواب داد، به معامله زدن در یک حساب دمو ادامه دهید. اگر در طول دو ماه یا بیشتر در یک محیط شبیه‌سازی شده سود کردید، معاملات ساعتی را با حساب ریل و سرمایه واقعی آغاز کنید. اگر استراتژی سودآور نیست، از نو شروع کنید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر با مارجین معامله می‌کنید، می‌توانید بسیار در برابر تغییرات شدید قیمتی آسیب‌پذیر باشید. معامله با مارجین به معنای قرض گرفتن وجوه سرمایه گذاری از یک شرکت کارگزاری است. بدین منظور شما ملزم هستید که در پایان روز در صورتی که معامله بر خلاف شما نوسان کرد، وجوهی را به حساب خود واریز کنید. بنابراین، استفاده از سفارشات حد ضرر در معاملات ساعتی با مارجین بسیار مهم است.

تکنیک های پایه معاملات ساعتی

حال که با زیر و بم معاملات ساعتی آشنا شدید، اجازه دهید به برخی از تکنیک های کلیدی که معامله گران ساعتی جدید می توانند از آنها استفاده کنند اشاره کنیم. هنگامی که بر این تکنیک ها مسلط شدید، سبک های معاملات ساعتی شخصی خود را توسعه دادید و اهداف نهایی خود را مشخص کردید، می توانید از یک مجموعه استراتژی استفاده کنید تا به سودآوری بیشتر شما کمک کند. اگرچه برخی از این تکنیک ها در بالا قید شد، اما ارزش مرور مجدد را دارند: دنباله روی روند: هر کسی که دنباله روی روند است، زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد، خرید می‌گیرد یا زمانی که کاهش می‌یابد، فروش می گیرد. این کار با این فرض انجام می شود که قیمت هایی که به طور پیوسته در حال افزایش یا کاهش بوده اند به روند خود ادامه می دهند. سرمایه گذاری خلاف جهت: فرض در این استراتژی اینست که افزایش قیمت ها برخواهد گشت و می ریزد. برعکس، در این حالت معامله گر در طول سقوط خرید می گیرد یا در طول افزایش فروش می گیرد، با این انتظار که روند برخواهد گشت. اسکالپ: در این سبک، یک سفته باز از گپ های کوچک قیمتی ایجاد شده بواسطه اسپرد خرید و فروش استفاده می کند. این تکنیک معمولاً شامل باز و بسته کردن سریع پوزیشن در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه است. معامله خبر: سرمایه گذارانی که از این استراتژی استفاده می کنند، زمانی که اخبار خوب اعلام می شود، خرید می گیرند یا زمانی که اخبار بد می آید، اقدام به فروش می کنند. این روش می تواند منجر به تلاطم بیشتر قیمت شود که خود می تواند منجر به سود یا زیان بیشتر شود.

کدام استراتژی معاملاتی برای یک معامله گر مبتدی راحت تر است؟

دنباله روی روند احتمالاً راحت ترین استراتژی معاملات ساعتی برای یک معامله گر مبتدی است، چراکه فرض ما اینست که روند دوست ماست. سرمایه گذاری خلاف جهت اشاره به معامله زدن خلاف جهت توده معامله گران (گله ای) دارد. وقتی بازار در حال افزایش است فروش می‌گیرد یا زمانی که بازار در حال سقوط است پوزیشن خرید می‌گیرید. این روش ممکن است یک تاکتیک معاملاتی دشوار برای یک معامله گر مبتدی باشد. اسکالپ و معامله خبر نیاز به حضور ذهن و تصمیم گیری سریع دارد که ممکن است مجدد برای یک معامله گر مبتدی مشکل ساز شود. آیا معاملات ساعتی برای معامله گران مبتدی خوب است؟ حداقل بر اساس آمار، بیشتر معامله گران ساعتی در نهایت ضرر می کنند. اما، به مرور و افزایش تجربه، شانس شما برای موفقیت افزایش می یابد. معامله گران مبتدی قبل از اینکه سرمایه خود را وسط گذارند، باید در حساب های دمو معامله بزنند تا بتوانند کار را یاد بگیرند، استراتژی ها را تست کنند و نکات بالا را به کار بگیرند. آیا تحلیل تکنیکال برای معاملات ساعتی مناسب تر است یا تحلیل بنیادی؟ تحلیل تکنیکال می تواند برای معاملات ساعتی مناسب تر باشد. به این دلیل که به معامله گر کمک می کند بتواند الگوها و روندهای معاملاتی کوتاه مدت را که برای معاملات ساعتی ضروری هستند، شناسایی کند. تحلیل بنیادی برای سرمایه گذاری های بلندمدت مناسب تر است، زیرا تمرکز آن بر ارزش گذاری است. تفاوت بین قیمت واقعی یک دارایی و ارزش ذاتی آن که با استفاده از تحلیل بنیادی تعیین می‌شود و ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها ادامه داشته باشد. واکنش بازار به آمار بنیادی مانند اخبار یا گزارش‌های درآمد شرکت ها نیز در کوتاه‌مدت غیرقابل پیش‌بینی است. با این وجود، واکنش بازار به آمار بنیادی باید توسط معامله‌گران ساعتی برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی که می‌توانند با استفاده از تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار گیرند، رصد شود.

چرا کسب درآمد مستمر از معاملات ساعتی دشوار است؟

کسب درآمد مداوم یا مستمر از معاملات ساعتی مستلزم داشتن ترکیبی از مهارت‌ها و خصوصیات مختلف است:
 • دانش،
 • تجربه،
 • انضباط،
 • استحکام ذهنی،
 • هوش و ذکاوت معامله‌گری.
برای معامله‌گران مبتدی آسان نیست که استراتژی های ابتدایی مانند جلوی ضرر را گرفتن یا اجازه پیشروی دادن به سود را اجرا کنند. علاوه بر این، در مواجهه با چالش هایی مانند تلاطم بازار یا ضررهای هنگفت، سخت است که به انضباط معاملاتی خود پایبند باشید. در نهایت، معاملات ساعتی شامل تعامل با میلیون‌ها معامله گر حرفه‌ای بازار است که به ابزار و فناوری‌های پیشرفته، تجربه و تخصص فراوان، و دریای پول وصل هستند. وقتی همه تلاش می‌کنند از نقص های موجود در بازارهای کارآمد استفاده کنند، کار آسان نخواهد بود. آیا یک پوزیشن ساعتی باید در طول شب نگه داشته شود؟ یک معامله گر ساعتی شاید بخواهد یک پوزیشن معاملات ساعتی را در طول شب باز نگه دارد تا یا ضرر خود را کاهش دهد (اگر پوزیشن در ضرر است) یا سود خود را افزایش دهد (اگر پوزیشن در سود است). به طور کلی، اگر هدف معامله گر از این کار این باشد که جلوی ضرر بیشتر را بگیرد، اساسا ایده خوبی نیست. ریسک های مرتبط با حفظ یک پوزیشن ساعتی در طول شب ممکن است مستلزم برآورده کردن الزامات مارجین، هزینه‌های استقراض اضافی و تأثیر بالقوه اخبار منفی باشد. ریسکی که در باز نگه داشتن یک پوزیشن در طول شب وجود دارد می تواند از احتمال یک نتیجه مطلوب بیشتر باشد.

سخن پایانی

تبحر یافتن در معاملات ساعتی دشوار است. باید وقت گذاشت، مهارت کسب کرد و انضباط معاملاتی داشت. بسیاری از کسانی که اقدام به زدن معاملات ساعتی می‌کنند ضرر می کنند، اما استراتژی ها و تکنیک‌هایی که در بالا توضیح داده شد ممکن است به شما در ایجاد یک استراتژی سودآور کمک کند. معامله گران ساعتی، چه شرکت های حقوقی و چه اشخاص حقیقی، از طریق کارآمد نگه داشتن بازارها، نقش مهمی در افزایش نقد شوندگی بازارها دارند. با تجربه کافی، ایجاد مهارت و ارزیابی مداوم عملکرد، می توانید شانس خود را برای داشتن معاملاتی سودآور افزایش دهید. منبع این مقاله: اینوست پدیا
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها