اندیکاتور TMA یا Triangular Moving Average ❤ لینک دانلود

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور TMA (هشدار میانگین متحرک مثلثی) یک اندیکاتور رایگان MT4/MT5 است که می‌توانید در این مقاله دانلود کنید و در متاتریدر خود برای دریافت اعلان‌ها از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه و در پلتفرم زمانی که قیمت از میانگین متحرک مثلثی خود عبور کرد استفاده کنید.

اگر می‌خواهید با اندیکاتور TMA یا Tri angular Moving Average آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله آموزش این اندیکاتور فارکس را به همراه لینک دانلود رایگان آن را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید از این اندیکاتور کاربردی استفاده کنید.

اندیکاتور TMA (شاخص میانگین متحرک مثلثی) یک شاخص میانگین متحرک وزنی است. مانند سایر شاخص های میانگین متحرک، نویزهای بازار را هموار می کند و روند بازار را واضح تر نشان می دهد.

اندیکاتور TMA
اندیکاتور TMA

اندیکاتور TMA (شاخص میانگین متحرک مثلثی) چیست؟

شاخص میانگین متحرک مثلثی (TMA) نسخه اصلاح شده میانگین متحرک است. مشابه یک MA معمولی، میانگین متحرک مثلثی به صورت یک خط ساده در نمودارها نمایش داده می شود. میانگین متحرک مثلثی به عنوان میانگین متحرک دو هموار قیمت برای N دوره گذشته محاسبه می شود. این باعث می شود آن را واقعا صاف و موج مانند کند.

درواقع اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که اندیکاتور TMA یا شاخص میانگین متحرک مثلثی چیست؟ باید بگوییم یک شاخص میانگین متحرک مثلثی یک میانگین متحرک ساده است که دوباره میانگین گرفته شده است (یعنی میانگین گیری میانگین). این اندیکاتور یک خط میانگین متحرک صاف اضافی ایجاد می کند.

نمودار مثال میانگین متحرک مثلثی این نمودار از قرارداد آتی E-mini Nasdaq 100 رابطه بین میانگین متحرک ساده 10 روزه و میانگین متحرک مثلثی 10 روزه را نشان می دهد.

برای دستیابی به اهداف، اندیکاتور نوسانات بازار (صداها) را با میانگین کردن مقادیر قیمت دوره هایی که در آنها محاسبه می شود، فیلتر می کند. در این فرآیند مقداری ارزش اضافی (وزن) به قیمت‌های متوسط ​​اضافه می‌شود، همانطور که در طی محاسبات همه شاخص‌های وزنی مانند EMA، LWMA و SMMA انجام می‌شود.

اما در طول محاسبه شاخص TMA، حجم افزایش وزن به صورت مثلثی تخصیص داده می شود: از اولین دوره تمام دوره هایی که شاخص در آن محاسبه می شود، تا دوره میانی، حجم افزایش وزن به صورت خطی افزایش می یابد. سپس از دوره میانی تا آخرین دوره به صورت خطی کاهش می یابند.

بنابراین، دوره های میانی اهمیت بیشتری نسبت به دوره های پایانی دارند. علاوه بر این، تمام داده‌های اندیکاتور دو بار میانگین می‌شوند: برای بار اول، زمانی که مقادیر MVA محاسبه می‌شوند، و برای بار دوم، زمانی که مقادیر MVA برای تولید مقادیر TMA میانگین می‌شوند. همه اینها باعث صاف شدن مضاعف صداهای بازار و افزایش عقب ماندگی اندیکاتور از تغییرات قیمت بازار می شود.

در بسیاری از موارد، اطلاع رسانی زمانی که قیمت از TMA عبور کرد مفید است. شما می توانید از چنین هشدارهایی در استراتژی های دنبال کردن روند و معکوس روند بهره مند شوید. برای دستیابی به این ویژگی از دست رفته، می توانید شاخص هشدار TMA ما را برای متاتریدر دانلود کنید.

این اندیکاتور به شما امکان می دهد زمانی که قیمت از میانگین متحرک مثلثی عبور کرد هشدار دریافت کنید. می توانید اعلان ها را از طریق: پست الکترونیک، اپلیکیشن موبایل و روی صفحه نمایش دریافت کنید.  یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این نشانگر هشدار TMA برای متاتریدر این است که می‌تواند سیگنال‌های خرید و فروش را به‌عنوان فلش روی نمودار هنگام ثبت کراس اوور ترسیم کند.

اندیکاتور TMA
اندیکاتور TMA

چگونه می‌توان از اندیکاتور MT4 TMA استفاده کرد؟

می‌توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. می توانید دوره TMA را برای استفاده و نحوه دریافت اعلان ها انتخاب کنید.

➥ برای دانلود اندیکاتور MQLTA MT4 TMA از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب MT4 TMA Alert Indicator، لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

چگونه می‌توان از اندیکاتور MT5 TMA استفاده کرد؟

TMA Alert Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که به شما امکان می دهد هشدارهایی را برای عبور قیمت از میانگین متحرک مثلثی آن در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه نشانگر MT4 را دارد. می‌توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

➥ برای دانلود اندیکاتور MQLTA MT5 TMA از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب اندیکاتور هشدار MT5 TMA لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

تنظیمات اندیکاتور MTA

اندیکاتور MTA فقط سه تنظیم دارد. اولین و مهمترین تنظیم "طول" نام دارد. با این تنظیمات می توانید دوره میانگین متحرک مثلثی را تعریف کنید. هر چه این مقدار بیشتر باشد، مقادیر بیشتری برای محاسبه TMA استفاده می شود و بنابراین نسبت به حرکت قیمت فعلی کندتر واکنش نشان می دهد. برعکس برای مقادیر کوچکتر صادق است، آنها به اندیکاتور اجازه می دهند سریعتر به حرکات فعلی واکنش نشان دهد، که با این حال می تواند آن را در برابر افزایش ناگهانی قیمت بسیار مستعد کند.

تنظیم دوم به شما امکان می دهد TMA را به چپ یا راست تغییر دهید. این می تواند برای مثال برای تست برگشت مفید باشد. با تنظیم سوم و آخر می توانید انتخاب کنید که کدام قیمت از هر نوار باید برای محاسبه استفاده شود. اندیکاتور MTA از تمام گزینه هایی که میانگین متحرک استاندارد نیز پشتیبانی می کند، پشتیبانی می کند. برای مثال می‌توانید بین «بالا»، «کم» یا «میانگین» یکی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید رنگ میانگین متحرک مثلثی شکل را تغییر دهید، می‌توانید در تب «رنگ‌ها» تنظیمات آن را تغییر دهید.

چگونه اندیکاتور TMA را معامله کنیم؟

اندیکاتور TMA مانند یک میانگین متحرک سنتی عمل می کند، بنابراین برای معامله با آن باید آن را به عنوان یک شاخص دنبال کننده روند در نظر بگیرید. خوبی در مورد اندیکاتورهای پیروی از روند این است که می توانند امتیاز خرید و فروش دقیقی را ارائه دهند.

همانطور که قبلا ذکر شد، این اندیکاتور روند قیمت را دنبال می کند. بنابراین، زمانی که قیمت بالاتر از TMA است، به سمت بالا است و شما باید Long را وارد کنید. از طرف دیگر، زمانی که قیمت کمتر از میانگین متحرک مثلثی است، نشان دهنده روند نزولی است و شما باید وارد کنید.

این اندیکاتور مفید است زیرا می توانید به راحتی در مسیر قیمت حرکت کنید. سپس می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی وارد و خارج شوید. به طور کلی، نشانگرهای میانگین متحرک با اسیلاتورهایی مانند RSI یا MACD بهترین عملکرد را دارند. بنابراین، شما باید Triangular MA را با آنها ترکیب کنید تا نویز بازار را کاهش دهید.

سخن پایانی

اندیکاتور MA Triangular برای MT4 افزودنی خوبی برای میانگین متحرک های مختلف است که در Metatrader4 گنجانده شده است. همانطور که شاید خودتان متوجه شده اید، اندیکاتور میانگین متحرک مثلثی را نشان می دهد.

این یک نوع خاص از میانگین متحرک است که به عنوان میانگین متحرک یک میانگین متحرک دیگر محاسبه می شود. به این ترتیب میانگین متحرک مثلثی بسیار راحت تر از اندیکاتور SMA می شود که باعث می شود کمتر مستعد تغییرات ناگهانی قیمت و در نتیجه به طور کلی پایدارتر شود.

اگرچه اگر این از اندیکاتور MTA به تنهایی  استفاده کنید، احتمالاً نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت، اما افزودنی عالی برای هر استراتژی معاملاتی است. به دلیل صاف بودن، اندیکاتور MTA می‌تواند یک نمای کلی عالی و آسان در مورد روند فعلی به شما ارائه دهد. برای مثال می‌توان از این فقط برای ورود با این روند و در نتیجه فیلتر کردن معاملات بدی که احتمالاً منجر به ضرر می شود استفاده کرد.

این اندیکاتور همچنین اگر آن را در نمودار خود داشته باشید به شما آسیبی نمی رساند. منظور  این است که هنگام معامله برای شما مزاحمت ایجاد نمی‌کند، زیرا فقط یک خط ساده را ترسیم می کند. این خط می تواند ارزش زیادی به معاملات شما بیافزاید و باعث دردسر نمی شود. به اصطلاح موقعیت باعث برد می‌شود.

اندیکاتور TMA میانگین متحرک مثلثی زمانی که یک معامله گر روند هستید یک شاخص ضروری است زیرا جهت روند اصلی را به شما می گوید. شما می‌توانید اندیکاتور TMA را در هر بازه زمانی اعمال کنید، زیرا این اندیکاتور دنبال‌کننده روند است. همچنین می توانید اندیکاتور را با سایر اشکال تحلیل تکنیکال مانند الگوهای نمودار و نوسانگرها مانند RSI یا Stochastics ترکیب کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها