در مقاله قبلی با یکی از اندیکاتورهای فارکس به نام اندیکاتور TMA Alert یا اندیکاتور میانگین متحرک مثلثی آشنا شدید، این اندیکاتور زمانی که قیمت از میانگین متحرک مثلثی عبور می‌کرد می‌توانست به شما اعلان هشدار ارائه دهد. در این مقاله با یک اندیکاتور فارکس به نام اندیکاتور TMA slope آشنا خواهیم شد.

اندیکاتور TMA Slope یک ابزار فنی است که تغییرات در جهت حرکت بازار را شناسایی می کند. علاوه بر این، همچنین برای مدت یا طول احتمالی روندها سیگنال می دهد تا معامله گران بتوانند تصمیمات خود را برای خروج از تجارت بگیرند. این اندیکاتور از نظر فرکانس سیگنال بسیار نرم است و به اندازه کافی ساده است که توسط معامله گران مبتدی استفاده شود.

اندیکاتور TMA slope (هشدار شیب میانگین متحرک مثلثی) یک نشانگر رایگان MT4/MT5 است که می‌توانید از اینجا دانلود کنید و در متاتریدر خود برای دریافت اعلان‌ها از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه و در پلتفرم زمانی که شیب میانگین متحرک مثلثی از صفر می‌گذرد استفاده کنید. اگر می‌خواهید با این اندیکاتور آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

اندیکاتور TMA Slope چیست؟

اندیکاتور میانگین متحرک مثلثی نسخه اصلاح شده یکی از اساسی ترین اندیکاتورهای فنی مورد استفاده در معاملات است،  میانگین متحرک که معمولاً به عنوان MA نیز شناخته می شود.درواقع نام TMA از Triangular Moving Average گرفته شده است.

اندیکاتور TMA Slope یک نوسانگر سفارشی است که به عنوان یک سیستم معاملاتی استفاده می شود. این اندیکاتور به خاطر ثبت روندها در بازارها به روشی زیبا و جذاب شناخته شده است. اطلاعات زیادی در مورد توسعه شاخص شیب TMA در دست نیست. برای بسیاری از معامله گران، تا زمانی که هر شاخصی بتواند توانایی خود را ثابت کند، این مهم نیست.

مشابه سایر میانگین های متحرک، میانگین متحرک مثلثی یا TMA میانگین متحرک قیمت اوراق بهادار را در یک دوره زمانی مشخص می کند. به نوعی، TMA هیچ تفاوتی با میانگین متحرک معمولی مورد استفاده ندارد.

این اندیکاتور اغلب به معامله گران اجازه می دهد تا در ورود و خروج از اره مویی خودداری کنند. شیب TMA اندیکاتور تکانه حرکت TMA است. در بسیاری از موارد، زمانی که تکانه TMA با توجه به شیب آن تغییر می کند، اطلاع رسانی مفید است. شما می توانید از این هشدارها در استراتژی های دنبال کردن روند و معکوس روند بهره مند شوید.

برای به دست آوردن این ویژگی از دست رفته، می توانید اندیکاتور TMA Slope ما را برای متاتریدر دانلود کنید. این اندیکاتور به شما امکان می دهد زمانی که شیب  اندیکاتور TMA Slopeاز سطح صفر عبور می کند هشدار دریافت کنید. می توانید انتخاب کنید که اعلان ها را از طریق: پست الکترونیک، اپلیکیشن موبایل و روی صفحه نمایش دریافت کنید.
یکی دیگر از ویژگی های مفید شاخص TMA Slope Alert برای متاتریدر این است که می تواند سیگنال های خرید و فروش را به شکل فلش در زمانی که یک متقاطع با صفر وجود دارد ترسیم کند.

این مقاله برای شما مفید است:   دانلود اندیکاتور هارمونیک ❤️ آموزش کامل

اندیکاتور TMA Slope یک TMA سریع ۲۵ روزه و TMA آهسته ۵۵ روزه را برای ترسیم یک متقاطع در پس‌زمینه و نشان دادن وضعیت حرکت بازار مطابق با حالت متقاطع اعمال می‌کند. هنگامی که حرکت به صعودی تبدیل می شود، میله های نوسانگر به رنگ سبز و مثبت می شوند. برای حرکت نزولی، میله‌های نوسانگر باید منفی و قرمز شوند.

همچنین از MA های خود برای تعیین طول احتمالی تکانه استفاده می کند. نقاط رنگی آن از سفید به سبز تبدیل می‌شوند به معنای پایان احتمالی حرکت صعودی فعلی. از سوی دیگر، زمانی که حرکت نزولی فعلی بازار در حال پایان است، نقاط از قرمز به سفید تغییر می‌کنند. این اندیکاتور خدمات هشدار را از طریق SMA، ایمیل ها و هشدارهای صوتی ارائه می دهد تا هرگز سیگنالی را از دست ندهید.

اندیکاتور TMA Slope
اندیکاتور TMA Slope

چگونه می‌توان از اندیکاتور MT4 TMA Slope استفاده کرد؟

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. می توانید دوره TMA را برای استفاده و نحوه دریافت اعلان ها انتخاب کنید.

➥ برای دانلود اندیکاتور MT4 TMA Slope از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب اندیکاتور MT4 TMA Slope، لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

چگونه می‌توان از اندیکاتور MT5 TMA Slope استفاده کرد؟

TMA Slope  Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که به شما امکان می دهد هشدارهایی را برای عبور قیمت از میانگین متحرک مثلثی آن در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه نشانگر MT4 را دارد. می‌توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

برای نصب اندیکاتور هشدار MT5 TMA Slope لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Murrey Math Line X ❤️ لینک دانلود ❤️

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.

عملکرد اندیکاتور TMA Slope چگونه است؟

برای درک نحوه عملکرد اندیکاتور TMA Slope، ایده آل است که معامله گران مقداری از محاسبه شاخص TMA را درک کنند. اندیکاتور TMA معمولا در پلتفرم های معاملاتی استاندارد یافت نمی شود. با این حال، نگران نباشید زیرا جامعه تجاری با شاخص های سفارشی متفاوتی از TMA آمده است. یکی از این تغییرات TMA، اندیکاتور TMA Slope است. همانطور که از نام آن پیداست، شیب TMA، شیب TMA را اندازه گیری می کند.

هیچ چیز پیچیده ای در پشت این اسیلاتور وجود ندارد. به عنوان مثال، حتی می توانید یک اندیکاتور شیب میانگین متحرک نمایی بسازید. استدلال کلی در پس شیب میانگین متحرک به شرح زیر است. هنگامی که میانگین متحرک با یک زاویه (به سمت وارون یا پایین) شیب دارد، نشان دهنده روند قوی در بازار است. هرچه شیب میانگین های متحرک بیشتر باشد، احتمال ادامه روند قیمت اوراق بهادار بیشتر می شود.

میانگین متحرک مثلثی بر اساس محاسبه اولیه میانگین متحرک ساده است. یک میانگین متحرک ساده همانطور که می دانید به معنای واقعی کلمه ساده ترین میانگین متحرک است. اگر سه متغیر دارید، میانگین این سه چیزی جز مقدار متوسط ​​نیست.

با میانگین متحرک مثلثی، اولین مرحله محاسبه میانگین متحرک ساده قیمت برای آخرین N دوره زمانی است. سپس، هنگامی که مقادیر جدید هنگام تشکیل جلسات قیمت محاسبه می‌شوند، همه اینها یک بار دیگر میانگین می‌شوند.

به عبارت دیگر، میانگین متحرک مثلثی، میانگین متحرک میانگین متحرک ساده است. ممکن است کسی در مورد نیاز به ایجاد میانگین متحرک دیگری از میانگین متحرک موجود تعجب کند. این منجر به هموارسازی میانگین متحرک اولیه می شود.

بسته به اینکه چگونه آن را می بینید، یک نشانگر میانگین هموار شده دو برابر تمایل کمی دارد. برخلاف میانگین متحرک معمولی که به سادگی قیمت را میانگین می‌کند، میانگین متحرک دوگانه برای واکنش به قیمت در حال توسعه نیاز به مقدار بیشتری دارد.

برای برخی، که می تواند به کاهش سر و صدا کمک کند. اما دیگران ممکن است این را به عنوان یک شاخص بسیار عقب مانده ببینند که نمی تواند حرکات زمان واقعی قیمت را ثبت کند. به هر کدام مال خودش! این بستگی به نحوه تجارت شما در بازار دارد. همچنین به میزان تحمل ریسک شما در مورد بازارها مربوط می شود.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش کامل اندیکاتور MFI

بنابراین، توجه به این نکته مهم است که اگر به دنبال شاخصی هستید که سریع به قیمت ها واکنش نشان دهد، مطمئناً اندیکاتور TMA Slope یا میانگین متحرک مثلثی ابزاری نیست که باید از آن استفاده کنید. اما اگر ترجیح می دهید بازارها سر و صدا را کاهش دهند و قادر به تحمل نوسانات در بازار هستید، اندیکاتور TMA Slopeمی تواند روندها را برای شما هموار کند.

TMA Slope Indicator
TMA Slope Indicator

چگونه با اندیکاتور TMA Slope معامله کنیم؟

روش های مختلفی برای معامله با نشانگر شیب میانگین متحرک مثلثی وجود دارد. برای شروع، عبور از خط صفر ساده ترین است. با این رویکرد، معامله گران بسته به زمانی که شاخص شیب TMA از سطح صفر عبور می کند، خرید یا فروش می کنند.

اما این همچنین می تواند منجر به برخی سیگنال های نادرست شود، مگر اینکه روند اساسی بسیار قوی باشد. بنابراین، معامله گران باید در این رویکرد مراقب باشند. علاوه بر عبور از خط صفر، روش دیگری برای استفاده از شاخص شیب TMA، مبادله واگرایی ها است. همان‌طور که می‌دانید واگرایی زمانی قابل استفاده است که اوج و پایین‌ترین قیمت را با نوسانگر مقایسه کنید.

در صورت عدم تایید اوج های قیمت در برابر اوج های موجود در نوسانگر یا بالعکس، می توانید یک واگرایی را در نمودارها مشاهده کنید. این واگرایی ها باعث می شوند که جای خود را به فرصت های تجاری بالقوه بدهند.

نشانگر شیب TMA همچنین می تواند در چندین بازه زمانی مورد استفاده قرار گیرد. در این رویکرد، اساساً متوجه خواهید شد که روند در یک بازه زمانی نمودار بالاتر چیست. با فرض اینکه نشانگر شیب TMA زیر خط صفر است، سپس به نمودار زمانی کوچکتر مانند نمودار 4 ساعته یا 1 ساعته می روید.

سپس، هنگامی که اندیکاتور شیب TMA خط صفر را برش می‌دهد و روند چارچوب زمانی نمودار روزانه را تأیید می‌کند، می‌توانید در جهت روند بزرگ‌تر حرکت کنید. این رویکرد به شما امکان می دهد با روند بلندمدت معامله کنید و در عین حال بتوانید نقاط عطف کلیدی قیمت را انتخاب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tejaratfx.com/?p=47039
ادامه در مرورگر
برای نصب ضربه بزنید افزودن به صفحه اصلی
افزودن به صفحه اصلی
نصب
نصب تقریباً از فضای ذخیره‌سازی استفاده نمی‌کند و راهی سریع برای بازگشت به این صفحه ارائه می‌کند.
نصب