اندیکاتور TMA Slope Indicator ❤️ لینک دانلود ❤️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023
اندیکاتور TMA Slope یک ابزار فنی است که تغییرات در جهت حرکت بازار را تشخیص می‌دهد. علاوه بر این، برای مدت یا طول احتمالی روندها نیز سیگنال می‌دهد تا معامله‌گران بتوانند تصمیمات خود را برای خروج از تجارت بگیرند. این اندیکاتور فارکس از نظر فرکانس سیگنال بسیار نرم است و به اندازه کافی ساده است که توسط معامله‌گران مبتدی نیز به راحتی استفاده شود.

اندیکاتور TMA Slope (هشدار شیب میانگین متحرک مثلثی) یک نشانگر رایگان برای پلتفرم‌های MT4/MT5 است که می‌توانید از [اینجا](لینک دانلود) دانلود کنید و آن را در متاتریدر خود برای دریافت هشدارها از طریق ایمیل و تلفن همراه، همچنین در پلتفرم زمانی که شیب میانگین متحرک مثلثی از صفر عبور می‌کند، استفاده کنید. اگر تمایل به آشنایی با این اندیکاتور دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اندیکاتور TMA Slope چیست؟

اندیکاتور "میانگین متحرک مثلثی" نسخه اصلاح شده یکی از ابزارهای اساسی و کاربردی در تحلیل فنی معاملات می‌باشد. این اندیکاتور، معمولاً با عنوان MA یا میانگین متحرک شناخته می‌شود و نام TMA از عبارت "Triangular Moving Average" گرفته شده است.

اندیکاتور TMA Slope به عنوان یک نوسانگر سفارشی برای استفاده در سیستم‌های معاملاتی شناخته می‌شود. این اندیکاتور به دلیل ثبت روندها در بازارها به شیوه‌ای جذاب و زیبا شناخته می‌شود. متاسفانه اطلاعات دقیقی درباره توسعه این اندیکاتور وجود ندارد، اما برای بسیاری از تریدرها، این امر مهم نیست تا زمانی که اندیکاتور توانایی ارائه سیگنال‌های دقیق را داشته باشد.

مانند سایر میانگین‌های متحرک، میانگین متحرک مثلثی یا TMA، متوسط حرکت قیمت اوراق بهادار را در یک دوره زمانی مشخص می‌کند. این اندیکاتور به معامله‌گران امکان می‌دهد در ورود و خروج از مواقع مختلف بازار دقت کنند. شیب TMA اندیکاتور نمایانگر حرکت تکانه TMA است و زمانی که تکانه TMA تغییر می‌کند، اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند در استراتژی‌های دنبال کردن روند و معکوس روند استفاده شود.

برای دسترسی به این ویژگی‌های گم‌شده، می‌توانید از اندیکاتور TMA Slope برای متاتریدر دانلود کرده و زمانی که شیب این اندیکاتور از سطح صفر عبور می‌کند، هشدار دریافت کنید. همچنین، می‌توانید انتخاب کنید که هشدارها را از طریق ایمیل، اپلیکیشن موبایل، و نمایش روی صفحه دریافت کنید.

یک ویژگی دیگر از اندیکاتور TMA Slope Alert برای متاتریدر این است که می‌تواند سیگنال‌های خرید و فروش را با فلش نشان دهد، زمانی که یک متقاطع با صفر اتفاق می‌افتد.

اندیکاتور TMA Slope از MA های خود برای تعیین طول احتمالی تکانه استفاده می‌کند. نقاط رنگی این اندیکاتور به سفید تغییر می‌کنند که نشانگر پایان احتمالی حرکت صعودی فعلی است. در مقابل، زمانی که حرکت نزولی فعلی در حال پایان است، نقاط از قرمز به سفید تغییر می‌کنند. این اندیکاتور خدمات هشدار را از طریق SMA، ایمیل‌ها و هشدارهای صوتی ارائه می‌دهد تا هیچ‌گاه سیگنالی را از دست ندهید.

اندیکاتور TMA Slope
اندیکاتور TMA Slope

دانلود اندیکاتور TMA Slope برای MT4

می توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است. استفاده از این ابزار نیز به همین صورت است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا کردید، می توانید پارامترها را تنظیم کنید. می توانید دوره TMA را برای استفاده و نحوه دریافت اعلان ها انتخاب کنید.

➥ برای دانلود اندیکاتور MT4 TMA Slope از لینک زیر استفاده کنید.

برای نصب اندیکاتور MT4 TMA Slope، لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

دانلود اندیکاتور TMA Slope برای MT5

TMA Slope  Indicator for MetaTrader 5 افزونه ای است که به شما امکان می دهد هشدارهایی را برای عبور قیمت از میانگین متحرک مثلثی آن در نمودار MT5 خود تنظیم کنید. دقیقاً همان ویژگی های نسخه نشانگر MT4 را دارد. می‌توانید این اندیکاتور را به صورت رایگان با استفاده از لینک زیر دانلود کرده و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید.

برای نصب اندیکاتور هشدار MT5 TMA Slope لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder).پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست نشانگرها را بازخوانی کنید.

عملکرد اندیکاتور TMA Slope چگونه است؟

برای درک نحوه عملکرد اندیکاتور TMA Slope، ایده آل است که معامله گران مقداری از محاسبه شاخص TMA را درک کنند. اندیکاتور TMA معمولا در پلتفرم های معاملاتی استاندارد یافت نمی شود. با این حال، نگران نباشید زیرا جامعه تجاری با شاخص های سفارشی متفاوتی از TMA آمده است. یکی از این تغییرات TMA، اندیکاتور TMA Slope است. همانطور که از نام آن پیداست، شیب TMA، شیب TMA را اندازه گیری می کند.

هیچ چیز پیچیده ای در پشت این اسیلاتور وجود ندارد. به عنوان مثال، حتی می توانید یک اندیکاتور شیب میانگین متحرک نمایی بسازید. استدلال کلی در پس شیب میانگین متحرک به شرح زیر است. هنگامی که میانگین متحرک با یک زاویه (به سمت وارون یا پایین) شیب دارد، نشان دهنده روند قوی در بازار است. هرچه شیب میانگین های متحرک بیشتر باشد، احتمال ادامه روند قیمت اوراق بهادار بیشتر می شود.

میانگین متحرک مثلثی بر اساس محاسبه اولیه میانگین متحرک ساده است. یک میانگین متحرک ساده همانطور که می دانید به معنای واقعی کلمه ساده ترین میانگین متحرک است. اگر سه متغیر دارید، میانگین این سه چیزی جز مقدار متوسط ​​نیست.

با میانگین متحرک مثلثی، اولین مرحله محاسبه میانگین متحرک ساده قیمت برای آخرین N دوره زمانی است. سپس، هنگامی که مقادیر جدید هنگام تشکیل جلسات قیمت محاسبه می‌شوند، همه اینها یک بار دیگر میانگین می‌شوند.

به عبارت دیگر، میانگین متحرک مثلثی، میانگین متحرک میانگین متحرک ساده است. ممکن است کسی در مورد نیاز به ایجاد میانگین متحرک دیگری از میانگین متحرک موجود تعجب کند. این منجر به هموارسازی میانگین متحرک اولیه می شود.

بسته به اینکه چگونه آن را می بینید، یک نشانگر میانگین هموار شده دو برابر تمایل کمی دارد. برخلاف میانگین متحرک معمولی که به سادگی قیمت را میانگین می‌کند، میانگین متحرک دوگانه برای واکنش به قیمت در حال توسعه نیاز به مقدار بیشتری دارد.

برای برخی، که می تواند به کاهش سر و صدا کمک کند. اما دیگران ممکن است این را به عنوان یک شاخص بسیار عقب مانده ببینند که نمی تواند حرکات زمان واقعی قیمت را ثبت کند. به هر کدام مال خودش! این بستگی به نحوه تجارت شما در بازار دارد. همچنین به میزان تحمل ریسک شما در مورد بازارها مربوط می شود.

بنابراین، توجه به این نکته مهم است که اگر به دنبال شاخصی هستید که سریع به قیمت ها واکنش نشان دهد، مطمئناً اندیکاتور TMA Slope یا میانگین متحرک مثلثی ابزاری نیست که باید از آن استفاده کنید. اما اگر ترجیح می دهید بازارها سر و صدا را کاهش دهند و قادر به تحمل نوسانات در بازار هستید، اندیکاتور TMA Slopeمی تواند روندها را برای شما هموار کند.

TMA Slope Indicator
TMA Slope Indicator

چگونه با اندیکاتور TMA Slope معامله کنیم؟

روش های مختلفی برای معامله با نشانگر شیب میانگین متحرک مثلثی وجود دارد. برای شروع، عبور از خط صفر ساده ترین است. با این رویکرد، معامله گران بسته به زمانی که شاخص شیب TMA از سطح صفر عبور می کند، خرید یا فروش می کنند.

اما این همچنین می تواند منجر به برخی سیگنال های نادرست شود، مگر اینکه روند اساسی بسیار قوی باشد. بنابراین، معامله گران باید در این رویکرد مراقب باشند. علاوه بر عبور از خط صفر، روش دیگری برای استفاده از شاخص شیب TMA، مبادله واگرایی ها است. همان‌طور که می‌دانید واگرایی زمانی قابل استفاده است که اوج و پایین‌ترین قیمت را با نوسانگر مقایسه کنید.

در صورت عدم تایید اوج های قیمت در برابر اوج های موجود در نوسانگر یا بالعکس، می توانید یک واگرایی را در نمودارها مشاهده کنید. این واگرایی ها باعث می شوند که جای خود را به فرصت های تجاری بالقوه بدهند.

نشانگر شیب TMA همچنین می تواند در چندین بازه زمانی مورد استفاده قرار گیرد. در این رویکرد، اساساً متوجه خواهید شد که روند در یک بازه زمانی نمودار بالاتر چیست. با فرض اینکه نشانگر شیب TMA زیر خط صفر است، سپس به نمودار زمانی کوچکتر مانند نمودار 4 ساعته یا 1 ساعته می روید.

سپس، هنگامی که اندیکاتور شیب TMA خط صفر را برش می‌دهد و روند چارچوب زمانی نمودار روزانه را تأیید می‌کند، می‌توانید در جهت روند بزرگ‌تر حرکت کنید. این رویکرد به شما امکان می دهد با روند بلندمدت معامله کنید و در عین حال بتوانید نقاط عطف کلیدی قیمت را انتخاب کنید.

جمع بندی اندیکاتور TMA Slope

اندیکاتور TMA Slope یک ابزار قدرتمند در زمینه تحلیل تکنیکال است که بر پایه میانگین متحرک مثلثی (TMA) ساخته شده و به تریدران و سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا روندهای بازار را با دقت بالا تحلیل کرده و به نقاط تغییر مهم در جهت حرکت قیمت توجه کنند. این اندیکاتور با تفسیر شیب میانگین متحرک مثلثی، اطلاعات مفیدی درباره نیروی بازار و شیب جاری قیمت‌ها فراهم می‌کند.

یکی از ویژگی‌های برجسته TMA Slope، توانایی تشخیص تغییرات سریع در روند بازار است. این امکان به تریدران این اجازه را می‌دهد که به سرعت واکنش نشان دهند و از فرصت‌های معاملاتی بهره‌مند شوند. از آنجایی که TMA Slope بر پایه مفهوم شیب میانگین متحرک مثلثی کار می‌کند، این اندیکاتور به تریدران اطلاعات مفیدی درباره قدرت روند قیمت‌ها و احتمال تغییر جهت حرکت فراهم می‌کند.

در نهایت، TMA Slope با توانایی تحلیلی دقیق و قابل فهم به تریدران امکان می‌دهد تا تصمیمات موفق‌تری در معاملات خود بگیرند و بهبود یافته‌ترین استراتژی‌های تریدینگ را اجرا کنند. این اندیکاتور با ارائه اطلاعات مهم و تحلیل قوی، به تریدران کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری به بازارهای مالی نگاه کنند و از فرصت‌های بهتری بهره‌مند شوند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها