تجارت سوئینگ در بازار فارکس

تاریخ آخرین بروزرسانی: 17 مارس 2024
معمولاً معامله گران فارکس در چهار بازه زمانی اصلی فعالیت می کنند. این شامل مدت زمان کوتاه بسیار کوتاه می باشد، مدت زمان معاملات روزانه، مدت زمان تجارت سوئینگ و مدت زمان معاملاتی بلند مدت است. در این درس، ما به یادگیری در مورد مدت زمان تجارت سوئینگ تمرکز خواهیم کرد. این درس از مجموعه درس‌های رایگان آموزش فارکس است، برای دیدن سایر درس‌ها روی آموزش 0 تا 100 فارکس کلیک کنید.  

تجارت سوئینگ

بعضی از ابهامات وجود دارد در مورد اینکه عبارت تجارت سوئینگ به چه معناست، بنابراین بیایید با تعریف و درک واضحی از آن آغاز کنیم. عبارت تجارت سوئینگ به مدت زمان کلی اشاره دارد که یک معامله گربه طور منظم معاملات خاص خود را انجام می دهد. در معنای سنتی، یک معامله گرسوئینگ معمولاً در حدود چند روز تا چند هفته به یک موقعیت چسبیده است. بنابراین، این یک بازه زمانی بلندتر از مدت زمان معاملات روزانه است و کوتاهتر از بازه زمانی تجارت موقعیت است. معامله گران سوئینگ به دنبال استخراج سود از نوسانات قیمت میان مدت هستند. این با معامله گران روند که به دنبال دستیابی به روندهای قیمت بلندمدت هستند، مغایرت دارد. تاجران سوئینگ معمولاً ترجیح می دهند درون و بیرون از ساختارهای روند بزرگ تجارت کنند تا به مدت زمان طولانی به یک موقعیت چسبیده باقی بمانند. اگرچه بیشتر تاجران سوئینگ فعالیت زیادی در بازار دارند، اما به هیچ عنوان به میزان تاجران روزانه یا کسانی که معمولاً چندین موقعیت را در روز می گیرند و ترجیح می دهند در پایان هر نشست معاملاتی تساوی باشند، فعال نیستند. به دلیل ویژگی‌هایی که ذکر شده است، معامله‌گران سوئینگ به سمت زمانبندی معاملاتی مانند نمودار روزانه، نمودار هشت ساعته و نمودار چهار ساعته روی می‌آورند. علاوه بر این، بر خلاف معامله‌گران روند که می‌توانند پروفایل سود و ریسک نسبتاً گسترده و ناسمتریکی در معاملات خود داشته باشند، معامله‌گران سوئینگ در عوض اغلب با یک پروفایل RVR بسیار محافظه‌کارانه‌تر کار می‌کنند. به عنوان مثال، یک معامله‌گر روند ممکن است ۵۰۰ دلار ریسک کند با پتانسیل سود ۲۰۰۰ دلار یا حتی بیشتر. این به معنای داشتن یک پروفایل سود به ریسک ۴ به ۱ یا بیشتر است. از طرف دیگر، معامله‌گران سوئینگ اغلب تنها پروفایل سود به ریسک ۳ به ۱، ۲ به ۱ یا گاهی کمتر را دریافت می‌کنند. ویژگی دیگری که بسیار رایج در میان معامله‌گران سوئینگ است، استفاده اکثریت بزرگی از تحلیل فنی به عنوان رویکرد اصلی تجزیه و تحلیل بازار است. از آنجا که این گروه از معامله‌گران تمایل دارند تا به نوسانات قیمتی کوچک تا متوسط اعتماد بیشتری داشته باشند، منطقی است که بر اساس تحلیل فنی، به بزرگی وابستگی بیشتری به زمان‌بندی بازار داشته باشند.  

زمانبندی معامله‌گر سوئینگ

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، زمانبندی اصلی که معامله‌گران سوئینگ برای جستجوی تنظیمات معامله استفاده می‌کنند، نمودار روزانه، هشت ساعته یا چهار ساعته است. با این حال، مهم است که در هر نوع تنظیم معامله‌ای رویکردی تحلیل چند زمانبندی را در نظر بگیرید. روش تحلیل چند زمانبندی معمولاً روش تجزیه و تحلیل بالا به پایین را شامل می‌شود. به طور کلی، یک معامله‌گر سوئینگ که از نمودار روزانه به عنوان زمانبندی اصلی معاملات خود استفاده می‌کند تا برای تنظیم معاملات خود جستجو کند، باید تأیید کند که نمودار بزرگتر بعدی، در این مورد نمودار هفتگی، با تنظیم معاملاتش همخوانی دارد. پس از آن، توصیه می‌شود که معامله‌گر به طبقه‌بندی زمانی پایین‌تری از زمانبندی معاملات خود، که در این مورد نمودار چهار ساعته است، بروید تا ورود به معامله را بهینه‌سازی کنید. نکته اصلی در اینجا در مورد تجزیه و تحلیل چند زمانبندی است که بدون توجه به زمانبندی خاصی که برای یافتن تنظیم معاملات خود استفاده می‌کنید، همیشه باید با رفتن به زمانبندی بعدی بزرگتر تأیید کنید. علاوه بر این، باید به زمانبندی پایین‌تر بعدی از زمانبندی معاملات خود مراجعه کنید تا بهترین نقطه ورود را پیدا کنید. در ادامه، ترکیباتی از زمانبندی معاملات سوئینگ و زمانبندی بالاتر مربوط به تجزیه و تحلیل روند و زمانبندی پایین‌تر برای بهینه‌سازی ورود به معامله آورده شده است.   زمانبندی معاملات سوئینگ – نمودار روزانه تحلیل روند – نمودار هفتگی اجرای ورود به معامله – نمودار 240 دقیقه ای زمانبندی معاملات سوئینگ – نمودار 480 دقیقه ای تحلیل روند – نمودار روزانه اجرای ورود به معامله – نمودار دو ساعته زمانبندی معاملات سوئینگ – نمودار 240 دقیقه ای تحلیل روند – نمودار روزانه اجرای ورود به معامله – نمودار 60 دقیقه ای زمانبندی معاملات سوئینگ – نمودار 120 دقیقه ای تحلیل روند – نمودار 480 دقیقه ای اجرای ورود به معامله – نمودار 30 دقیقه ای   بسته به روش خاص خود در تجارت سوئینگ ، ممکن است نیاز به اصلاح این موضوع داشته باشید. اما به طور کلی، فریم های زمانی سوئینگ تجارتی که در بالا توضیح داده شده است، کسانی هستند که احتمالاً بیشترین تمرکز را بر آنها دارید. آنها بیشترین توجه را در میان تجاران سوئینگ دارند و بنابراین بهترین راهنماها برای متوجه شدن از آنچه که سایر تجاران در حال فکر کردن و قرار دادن خودشان هستند، ارائه می دهند. شخصاً، بهترین سیگنال های تجارت سوئینگ فارکسی که می بینم از نمودار روزانه به دست می آید.  

بهترین جفت های فارکس برای تجارت سوئینگ

اکنون که مدتی برای درک بازار فارکس صرف کرده و مفهوم تجارت سوئینگ را تعریف کرده ایم، بیایید در مورد بهترین جفت های ارزی برای این سبک تجارت بحث کنیم. قبل از اینکه بهترین جفت هایی که در یک رویکرد تجارت سوئینگ فارکسی استفاده می کنیم را فاش کنیم، لحظه ای وقت بگذاریم تا ویژگی هایی را که محیطی مناسب برای تجارت سوئینگ ایجاد می کنند بفهمیم. به عنوان معامله گران سوئینگ، ما می خواهیم با ابزارهایی که در معاملات حجمی بالایی دارند و به همین دلیل دارای نقدینگی بسیار خوبی هستند، تجارت کنیم. علاوه بر این، ما می خواهیم مطمئن شویم که جفت ارز دارای حد کافی نوسانات است. ما می توانیم نوسانات یک جفت ارز را با استفاده از یک مطالعه فنی مانند محدوده روزانه متوسط (ADR) یا محدوده واقعی متوسط (ATR) اندازه گیری کنیم. اهمیت نقدینگی این است که به ما امکان می‌دهد با هزینه و تأثیر کمتری در بازار معامله کنیم. ابزارهای مالی بیشتر شامل جفت ارزهای اصلی و چند جفت ارزهای ترکیبی هستند. درباره نیاز به حد کافی نوسان قیمت برای انتخاب ابزار مالی، این بدان معنی است که ما می‌خواهیم مطمئن شویم که ابزار کافی حرکت دارد تا معامله معنی داشته باشد. این شرایط باعث می‌شود که لیست احتمالی به طور معناداری کاهش یابد. در زیر پنج جفت ارز برتر برای معامله سوئینگ بر اساس نقدینگی بالا و ویژگی‌های نوسان بالا آمده است. EURUSD - این جفت ارز پرنقدین‌ترین جفت ارز در بازار ارز است. آن به طور گسترده‌ای در سراسر جهان معامله می‌شود و حرکت قیمت در این جفت ارز آن را برای رویکرد معاملات سوئینگ مناسب می‌کند. GBPUSD - جفت ارز پوند بریتانیا به دلار آمریکا بسیار فعالانه معامله می‌شود. این جفت ارز اغلب رابطه قوی با جفت ارز EURUSD دارد. AUDUSD - این جفت ارز محبوب در میان معامله گران استرالیا و شرق دور است. این جفت ارز بسیار پایدار است و گاهی توسط قیمت کالاهای معامله شده به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. یورو-ین (EURJPY) - این یک جفت ارزی متقاطع بسیار مایع است که اغلب با نوسانات قیمت روزانه بزرگی مشخص می‌شود که گاهی اوقات می‌تواند بیش از 200 نقطه باشد. این جفت ارزی مورد علاقه تریدرهای فعال تر سوئینگ است که به دنبال گرفتن روند قیمت کوتاه مدت هستند. پوند-ین (GBPJPY) - جفت ارز پوند به ین بسیار نوسان پذیر است و در طول جلسات اروپا و آسیا فعالیت بیشتری دارد. پخش های کارگزار در این جفت ارزی معمولاً کمی بالاتر از دیگران یاد شده است، اما محدوده روزانه آن بیش از اندازه کافی است تا جبران این امر شود.  

مزایای تجارت سوئینگ

تجارت سوئینگ رویکردی است که فواید زیادی دارد و برای کسانی که علاقه‌مند به شرکت در بازارهای ارز هستند نقطه شروع عالی است. بیایید به چندین جنبه مفیدترین روش تجارت سوئینگ نگاه کنیم. تعهد زمانی حداقل - بیشتر استراتژی های تجارت سوئینگ می توانند در کمتر از یک ساعت در روز مدیریت شوند. این چیزی است که برای بسیاری از تریدرهای مبتدی سخت است بفهمند، اما اگر فرآیند متمرکزی داشته باشید این مسئله قطعاً درست است. وقتی شما تنظیمات معاملاتی خود را از فریم های زمانی نسبتاً بالاتر تولید می کنید، تحلیل بازار روزانه شما بسیار تغییر نمی کند. این اصلاحات اصلاحی است که منتظر شدن برای تنظیمات معاملاتی مناسب و سپس قاطعانه اجرا کردن آنها است. کاهش هزینه‌های معاملات - بسیاری از سیستم‌های معاملاتی فارکس تنها چند بار در هفته معامله می‌کنند. بنابراین، می‌توانید حدود 75 تا 150 معامله در سال انجام دهید. این محدوده فعالیت عادی برای بیشتر معامله‌گران سوئینگ است. این را با معامله‌گران روزانه مقایسه کنید که روزانه چندین معامله را انجام می‌دهند. این می‌تواند منجر به چند صد تا حتی هزار معامله یا بیشتر در سال شود. وقتی هزینه کل معاملات را شامل هزینه‌های غیرمستقیم از جمله انتشار سود و زیان، لغزش و کمیسیون در نظر بگیرید، روش تجارت سوئینگ به طور واضح کم‌هزینه‌تر خواهد بود. تنظیمات تجارت معتبرتر - با رویکرد معاملات سوئینگ، شما بر تمرکز بر نگه‌داشتن موقعیت‌ها برای مدت زمانی کمتر از چند روز تا چند هفته تمرکز خواهید کرد. الگوهای قیمتی که در زمان‌بندی‌های مختلف معاملات سوئینگ رخ می‌دهند، در مقایسه با الگوهایی که در زمانبندی معاملات روزانه کوچکتر و زمانبندی معاملات موقعیت بزرگتر رخ می‌دهند، قابل اعتمادتر هستند. زمانبندی معاملات روزانه پر از سر و صدا است که می‌تواند باعث سختی بسیار زیادی در معامله شود. زمانبندی معاملات موقعیت می‌تواند تحت تأثیر عوامل بنیادی و سیاسی قرار گیرد که همچنین باعث ایجاد چالش‌های بیشتری می‌شود. انواع بیشتری از استراتژی‌ها برای آزمایش - اکثر سیستم‌های معاملات بلندمدت معمولاً مبتنی بر پیروی از روند هستند. آن‌ها معمولاً به دنبال شکستگی تکانه‌ای می‌گردند و سعی می‌کنند در جهت شکستگی برای یک سوئینگ روندی پتانسیل ورود داشته باشند. بسیاری از سیستم‌های معاملات روزانه بر اساس منهایی شکستگی تکانه‌ای یا نوعی تکنیک برگشت به میانگین بر اساس نظرات کوتاه مدت استوار هستند. معامله‌گران سوئینگ متوجه می‌شوند که انواع مختلفی از سبک‌ها و روش‌های معاملاتی وجود دارد که می‌توانند آن‌ها را مطالعه کرده و برای ساخت مدل EA یا مدل معاملاتی سوئینگ سفارشی خود استفاده کنند.  

استفاده از عملکرد قیمت برای تجارت سوئینگ فارکس

در بازارهای مالی و فارکس، می‌توان از انواع مختلفی از نشانگرها و ابزارهای تجارت سوئینگ استفاده کرد. برخی از این نشانگرهای فنی بر اساس نیروی حرکت، حجم یا احساسات بازار عمل می‌کنند. همچنین تعداد زیادی تغییرات مختلفی نیز وجود دارد که می‌توان آنها را مورد مطالعه و آزمایش قرار داد. اما برخی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند آن را ساده نگه دارند و کاملاً به تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت اکتفا کنند. تحلیل عملکرد قیمت یک تکنیک تجزیه و تحلیل بازار است که زمان‌بندی تجارت سوئینگ را به خوبی پشتیبانی می‌کند. پس دقیقاً تحلیل عملکرد قیمت چیست؟ در واقع، وقتی از روش عملکرد قیمت صحبت می‌کنیم، منظورمان رویکردی به تجزیه و تحلیل بازار است که در آن قیمت و الگوهای حاصل از آن را در نمودار بار یا شمع مورد مطالعه قرار می‌دهیم. همانطور که ممکن است بدانید، بیشتر نشانگرهای معاملاتی مشتقاتی از خود قیمت هستند و اطلاعاتی که از چنین نشانگرهایی به دست می‌آوریم، دارای تأخیر و ضربه دار است. به همین دلیل، بهتر است برای اجرای تنظیمات معاملاتی محتمل، مستقیماً به خود قیمت اعتماد کنیم. بیایید چند جزء ساده از یک رویکرد تجارت سوئینگ بر اساس عملکرد قیمت را بررسی کنیم. حمایت افقی و مقاومت - حمایت سطح قیمت کلیدی را در زیر قیمت فعلی نشان می‌دهد. این یک منطقه است که باید انتظار ورود تقاضا به بازار را داشته باشیم که ممکن است منجر به توقف یا احتمالاً برگشت به سمت بالا شود. مقاومت سطح کلیدی بالاتر از قیمت فعلی را نشان می‌دهد. این سطحی است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم تامین به بازار وارد شود که ممکن است منجر به توقف کوچک یا احتمالاً برگشت به سمت پایین شود. الگوهای شمعی - در کتاب معروف تجارت به نام "تکنیک‌های نمودار شمعی ژاپنی"، استیو نیسون به نمایش الگوهای شمعی مختلفی که اغلب در بازارهای مالی دیده می‌شوند، می‌پردازد. الگوهای شمعی معمولاً تشکیل شده از یک، دو یا سه شمع هستند که می‌توانند نکات کوتاه مدتی را درباره عملکرد آینده قیمت ارائه دهند. در زیر چند مثال از الگوی شمعی "ستاره دنباله دار" که پیشامدی نزولی دارد آورده شده است.  
تجارت سوئینگ

تجارت سوئینگ

  فاصله قیمت - در بازار فارکس، فاصله قیمت‌ها بیشتر در ابتدای هفته تجارت مشاهده می‌شود. این به این دلیل است که بازار ارز خارجی ۲۴ ساعت در روز و ۵ روز در هفته باز است. بنابراین، معمولاً پس از آخر هفته، عدم تعادل قیمت عمده‌ای می‌تواند منجر به حرکت بازگشایی قیمت به بالا یا پایین شود. الگوهای نمودار - الگوهای کلاسیک نمودار مانند مستطیل، مثلث، پرچم و پرچم همچنان یکی از قابل اعتمادترین تشکیلاتی هستند که معامله‌گران سوئینگ فارکس و CFD از آن‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر الگوهای کلاسیک نمودار، الگوهای دیگری بر اساس رابطه هارمونیک فیبوناچی وجود دارد. این شامل الگوی گارتلی، الگوی بات، الگوی خرچنگ و الگوی پروانه است و فقط چند نمونه از آن‌ها هستند. در زیر مثالی از الگوی مستطیل آمده است.  
الگوی مستطیل

الگوی مستطیل

 

استراتژی تجارت سوئینگ

در این بخش، یک استراتژی تجارت سوئینگ را که یک الگوی نمودار خاص را در بر می‌گیرد، توضیح می‌دهیم. الگویی که به آن اشاره می‌کنم، الگوی "خفاش" است. الگوی خفاش یک الگوی معکوس است که اغلب در بازار فارکس دیده می‌شود. این الگو به خصوص زمانی که در یک جفت ارز اصلی یا جفت ارز متقاطع رخ می‌دهد، یک تنظیم بسیار قابل اعتماد است. الگوی خفاش از چهار پا روشن تشکیل شده است که با نام های پا XA، پا AB، پا BC و پا CD مشخص شده است. در ساختار، پا AB باید بازگشتی به پا XA با سطح بازگشت 38٪ یا 50٪ داشته باشد. حداکثر نقطه C باید در حداکثر نقطه A قرار داشته باشد. علاوه بر این، حرکت کلی از A تا D باید حدود 88٪ از پا XA را بازگشت کند. اگرچه روابط دیگری نیز در این الگو وجود دارد، اما اینها نیازمندی‌های اصلی تشکیل الگوی خفاش هستند. انتظار می‌رود هنگامی که قیمت به نقطه D ساختار برسد، بازگشتی در بازار رخ دهد. به طور خاص، در صورتی که الگوی خفاش نزولی باشد، قیمت‌ها باید تا نقطه D حرکت کرده و از آنجا معکوس شوند. به طرف متضاد، اگر ساختار یک الگوی خفاش خریداری باشد، قیمت‌ها باید تا نقطه D حرکت کرده و از آنجا معکوس شوند. این استراتژی بهترین گزینه برای جفت ارزهای اصلی است و باید در بازه زمانی 240 دقیقه، 480 دقیقه یا روزانه معامله شود.   حالا قوانین تجارت سوئینگ الگوی خفاش نزولی را ببینید:
  • الگوی خفاش نزولی ممکن را پیدا کنید و تایید کنید که نقطه B نزدیک به ۳۸٪ یا ۵۰٪ بازگشت پا لاکس می باشد.
  • هنگامی که قیمت در بازه CD حرکت می کند ، یک سفارش تا حد فروش در سطح ۸۶٪ بازگشت پا لاکس وارد کنید.
  • سفارش متوقف شدن باید یک پیپ بالاتر از بالاترین نقطه در نقطه X قرار داده شود.
  • هدف باید یک پیپ بالاتر از بالاترین نقطه در نقطه B قرار داده شود.
  • اگر هدف یا سفارش متوقف شدن در ۳۵ شمع پس از ورود به دست نیاید ، در شمع ۳۶ خارج شوید.
  این قوانین برای تجارت سوئینگ یک الگوی خفاش صعودی است:
  • یک الگوی خفاش صعودی محتمل را پیدا کنید و تأیید کنید که نقطه B نزدیک به ۳۸٪ یا ۵۰٪ بازگشت لگ XA است.
  • هنگامی که قیمت در لگ CD حرکت می کند ، یک سفارش محدود برای خرید در سطح ۸۶٪ بازگشت لگ XA وارد کنید.
  • یک سقف ضرر باید یک پیپ پایین تر از نشانه X قرار داده شود.
  • هدف باید یک پیپ پایین تر از نشانه B قرار داده شود.
  • اگر هدف یا سقف ضرر در ۳۵ شمع پس از ورود به دست نیاید ، در شمع ۳۶ خروج از معامله را انجام دهید.
 

مثال معاملاتی از تجارت سوئینگ

اکنون که قوانین استراتژی تجارت سوئینگ بر اساس الگوی بات را توضیح دادیم ، بیایید مکانیک استراتژی را در یک نمودار قیمت واقعی نشان دهیم. در زیر ، نمودار قیمت جفت ارز EURUSD بر اساس فریم زمانی هشت ساعته را مشاهده خواهید کرد.  
مثال معاملاتی از تجارت سوئینگ

مثال معاملاتی از تجارت سوئینگ

  در اینجا می‌توانید الگوی خفاش نزولی را مشاهده کنید. توجه کنید که این الگو از چهار قسمت تشکیل شده است. اولین قسمت، قسمت XA است که به سمت پایین حرکت می‌کند، سپس قسمت AB که قسمت XA را بازگشت می‌دهد. سپس، قسمت BC به سمت پایین حرکت می‌کند تا قسمت AB را بازگشت دهد. در نهایت، می‌توانید ببینید که قسمت CD به سمت بالا حرکت می‌کند و تمام حرکت را از نقطه X تا نقطه A بازگشت می‌دهد. بعد از شناسایی یک الگوی پتانسیلی خفاش نزولی در نمودار قیمت، باید با نگاه به روابط مهم در ساختار، الگو را تأیید کنیم. ابتدا، ما دوست داریم مطمئن شویم که نقطه B در یکی از سطوح بازگشت 38% یا 50% است. با نگاه دوباره به نمودار، می‌توانیم ببینیم که نقطه B در تقریباً سطح بازگشت 54% خاتمه یافت. اگرچه این سطح بازگشت فیبوناچی ایده‌آل برای نقطه B نیست، اما به اندازه کافی نزدیک است تا ما بتوانیم الگو را تأیید کنیم و آن را به‌عنوان یک فرصت تجارتی قابل تبادل در نظر بگیریم. زمانی که قیمت در قسمت CD به سمت بالا حرکت می‌کرد و ما قادر بودیم نقطه B را تأیید کنیم، می‌خواستیم برای یک فرصت تجارتی کوتاه آماده شویم. بر اساس ساختار خفاش نزولی، انتظار داشتیم که قسمت CD در سطح بازگشت 88% قسمت XA خاتمه یابد. این نقطه خاتمه ایده‌آل برای نقطه D در ساختار است و منطقه عالی‌ای برای ورود به موقعیت را به ما نشان می‌دهد. بر اساس قوانین معامله‌گری ما، ما ترجیح می‌دهیم کمی فضایی در سطح ورود مانده تا جبران کوتاهی الگو از سطح ایده‌آل 88%. به عنوان نمونه، ما در اینجا در سطح بازگشت 86% یک موقعیت کوتاه وارد می‌شویم. می‌توانید سفارش ورود به فروش را در نمودار مشاهده کنید. همانطور که سفارش فروش ما فعال شد، توجه ما را به قوانین مدیریت معامله می‌کشانیم. این قوانین مقرر می‌کنند که سطح توقف ضرر را فقط یک PIP بالاتر از نقطه بالای سوئینگ قرار دهیم. این با خط تیره سیاه بالا از سفارش فروش نشان داده شده است. علاوه بر این، ما همچنین یک هدف سفت را در بازار تعیین خواهیم کرد. و آن سطح را در یک PIP بالاتر از نقطه بالای سوئینگ مورد B تعیین خواهیم کرد، که توسط خط تیره سبز زیر سیگنال ورود نشان داده شده است. حالا مهم است به خاطر داشته باشیم که استراتژی Bat نیاز به توقف زمانی دارد. به این معنی که اگر پس از فعال شدن سفارش ورود ما، قیمت هیچ‌گاه به سطح توقف ضرر یا هدف ما نرسد، باید در بار ۳۶ پس از آن معامله را ببندیم. دلیل اینکه این توقف زمانی را به استراتژی اضافه کرده‌ایم این است که قیمت باید در نقطه D الگوی خاصی که در اینجا آورده شده، به سرعت و شدت واکنش نشان دهد. اگر این اتفاق نیفتد، احتمال موفقیت معامله کاهش می‌یابد. به عنوان یک نتیجه، قاعده ۳۵ بار ما زمان کافی برای معامله را فراهم می‌کند. و در این مورد مطمئناً این اتفاق افتاد و قیمت قبل از ۳۵ بار به هدف مورد نظر ما رسید.     نکته پایانی در نهایت، باید درک خوبی از اینکه تجارت سوئینگ فارکس چیست و آیا این نوع استراتژی معاملاتی با شخصیت شما سازگار است، داشته باشید. اگرچه ما به انتخاب یک سبک معامله که با روانشناسی شخصی شما همخوانی داشته باشد، نپرداختیم، اما این امر بسیار مهم است. اگر می‌خواهید ایده تجارت سوئینگ را بیشتر بررسی کنید، باید ابتدا با آزمایش ایده‌های خود تجارت نمایید و مطمئن شوید که حداقل در حساب تجارت عملی خود سودآور هستید، قبل از اینکه سرمایه را در حساب زنده خود قرار دهید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها