خانه | آموزش فارکس مباحث تکمیلی | آموزش شاخص Philadelphia Fed ❤️ شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا ❤️

آموزش شاخص Philadelphia Fed ❤️ شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا ❤️

شاخص Philadelphia Fed

کانال تلگرام ما

همانطور که می‌دانید شاخص ها از عوامل تاثیرگذار در بازارهای مالی هستند و افرادی که با اقتصاد سروکار دارند که شامل معامله گران در بازارهای مالی می‌شوند باید این شاخص ها را تجزیه و تحلیل کنند زیرا آگاهی از آنها می‌تواندبرای این دسته افراد یاری دهنده باشد.

شاخص Philadelphia Fed یکی از شاخص های مهم است که مانند شاخص PMI که پیش از این با آن آشنا شدید یک شاخص منطقه ای محسوب می‌شود. این شاخص به جهت اینکه می‌تواند شاخص ISM که در مقاله قبلی با آن آشنا شدید را پیش‌بینی کند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید با آن آشنا شوید.

اگر می‌خواهید با شاخص Philadelphia Fed  آشنا شوید تا انتهای این مقاله آموزش فارکس با ما همراه باشید. در این مقاله شاخص Philadelphia Fed را به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد و سپس به شما خواهیم گفت که این شاخص چه جایگاهی در بازارهای مالی دارد و چگونه از آن استفاده می‌شود.

شاخص Philadelphia Fed (فدرال رزرو) یکی از شاخص های منطقه ای است که در ارتباط با مناطق پنسیلوانیا، نیوجرسی، دلاور است که با نام Philadelphia Fed Index نیز شناخته می‌شود. این شاخص توسط بانک فدرال رزرو تهیه می‌شود و در هفته سوم ماه در ساعت 10:00 صبح به وقت شرق آمریکا منتشر می‌شود و شرایط تجاری مناطق گفته شده را نشان می‌دهد.

ّبروکر فارکس ifc markets
ّبروکر فارکس ifc markets

سرفصل های آموزشی

شاخص Philadelphia Fed چیست؟

شاخص Philadelphia Fed (شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا) یکی از شاخص های مهم منطقه ای است که مربوط به منطقه فیلادلفیا در آمریکا است و شرایط فعلی این منطقه را از نظر تجارت نشان می‌دهد. منطقه فیلادلفیا آمریکا شامل پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاور می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این شاخص شرایط تجاری این مناطق را بررسی کنید و از آن آگاه شوید.

درواقع شاخص Philadelphia Fed توسط بانک فدرال رزرو تهیه می‌شود و شرایط فعلی این مناطق که در ارتباط با تجارت است را نشان می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید با بررسی این شاخص از شرایط تجاری مناطق پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاور آگاه شوید.

شاخص Philadelphia Fed مانند شاخص های قبلی که با آنها آشنا شدید به طور ماهانه منتشر می‌شود. یعنی گزارشی که از این شاخص تهیه شده و منتشر می‌شود در ارتباط با همان ماه که در آن منتشر شده است و با ماه های قبل تر یا بعدی ارتباطی ندارد.

گزارش شاخص Philadelphia Fed از طریق یک نظرسنجی که در میان شرکت های مناطق گفته شده انجام می‌شود و این شرکت ها موردارزیابی قرار خواهند گرفت . درواقع در گزارش این شاخص از این شرکت ها خواسته می‌شود که وضعیت خود را اعلام کنند.

نظرسنجی که گزارش شاخص Philadelphia Fed از آن تهیه می‌شود مانند شاخص های قبلی است و شرکت ها باید وضعیت تجاری خود را به این شکل اعلام کنند که وضعیت آنها پیشرفت داشته، پسرفت کرده است یا کاملا بددون تغییر باقی مانده اند.

این مقاله برای شما مفید است:   Protective Put چیست؟ چگونه کار می کند؟

ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد که در شاخص Philadelphia Fed چه مواردی نظرسنجی می‌شود؟ در شاخص Philadelphia Fed مواردی مانند موجودی، سفارشات جدید، تعداد کارکنان، حمل و نقل، تحویل حقوق پرداخت شده و مواردی از این قبیل که مربوط به شرکت ها است موردارزیابی قرار می‌گیرد.

درست است که شاخص Philadelphia Fed از نظر انتشار و نظرسنجی کاملا شبیه به شاخص های قبلی است اما یک تفاوت دارد؛ همانطور که دانستید در شاخص های PMI و SMI عدد 50 به معنای بدون تغییر است. بنابراین اگر در این شاخص ها درصدی کمتر از 50 اعلام شود به معنای کاهش و رکود و اگر درصدی بالای 50 اعلام شود به معنای افزایش و رشد می‌باشد.

شاخص Philadelphia Fed کمی متفاوت است، در این شاخص عدد 0 در نظر گرفته می شود اگر درصدی کمتر از 0 اعلام شود به معنای رکود اقتصادی است اما اگر عددی بالای 0 اعلام شود به معنای رشد اقتصادی است. به عبارتی در شاخص Philadelphia Fed عدد 0 نقش عدد 50 را در شاخص های دیگر دارد.

به طور کلی شاخص های اقتصادی نشان‌دهنده رشد و افت اقتصادی هستند و هرچه درصد بالاتری را نشان دهند نشان‌دهنده رشد اقتصادی و هرچه درصد پایین تری نشان دهند نشان‌‌دهنده افت اقتصادی هستند. بنابراین در شاخص ها هر عددی به معنای عدم تغییر باشد بالاتر از آن عدد به معنای رشد و شکوفایی و پایین تر از به معنای رکود می‌باشد.

شاخص Philadelphia Fed
شاخص Philadelphia Fed

چرا شاخص Philadelphia Fed مهم است؟

همانطور که گفتیم شاخص Philadelphia Fed شاخص منطقه ای فیلادلفیا آمریکا می‌باشد. فیلادلفیا یکی از بزرگ ترین شهرهای آمریکا است که در ایالات پنسیلوانیا ایالات متحده آمریکا مهم ترین شهر به شمار می‌رود. درواقع این شهر پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شود. همچنین این شهر پس از شهر نیویورک در آمریکای شرقی بزرگ ترین شهر است.

بنابراین از آنجا که شهر فیلادلفیا یکی از بزرگ ترین شهرهای آمریکا به شمار می رود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شاخص Philadelphia Fed  شرایط تجاری در مناطق مهم ایالات متحده آمریکا یعنی پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاویر را نشان می‌دهد و عملکرد سرمایه گذاران در این مناطق را ارزیابی می‌کند.

همچنین در این شاخص مدیران خرید و سرمایه گذاران در نظرسنجی به سوالاتی مانند میزان موجودی، سفارشات، کارکنان و سوالاتی از این قبیل پاسخ می‌دهند بنابراین شاخص Philadelphia Fed می‌تواند در پیش بینی سایر شاخص ها نیز یاری دهنده باشد.

از آنجا که شاخص Philadelphia Fed یک شاخص منطقه ای محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم زمانی که این شاخص عددی بالای 0 را نشان دهد نشان‌دهنده رشد اقتصادی است و زمانی که عدد پایین 0 را نشان می‌دهد نشان دهنده رکود اقتصادی می‌باشد، بنابراین با استفاده از این شاخص می توان وضعیت عملکرد کمپانی ها را در این مناطق بررسی کرد.

این مقاله برای شما مفید است:   نوسانات قیمت نفت و چگونگی بهره‌برداری از آن

درواقع در نظرسنجی شاخص Philadelphia Fed وضعیت فعلی عملکرد کارخانه ها را نشان داده می‌شود بنابراین می‌توان با تجزیه تحلیل این شاخص وضعیت تولید در آینده توسط شرکت ها را در این مناطق پیش بینی کرد. از آنجا که این منطقه یکی از مناطق مهم و شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا است می‌توان آن را جزوی از کل آمریکا دانست و با استفاده از آن وضعیت کلی آمریکا دانست.

همانطور که گفتیم بانک فدرال رزرو فیلادلفیا (Federal Reserve Bank of Philadelphia) این شاخص را هر ماه تهیه کرده و منتشر می‌کند. این بانک یکی از 12 شعبه اصلی فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که مناطق گفته شده (پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاویر) را پوشش می‌دهد. از آنجا که این بانک سومین شعبه ایالات متحده آمریکا است نظرسنجی آن کاملا صحیح می‌باشد.

درواقع این منطقه که مسئولیت آن با بانک فدرال مرکزی فیلادلفیا است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا یکی از تاثیرگذارترین مناطق در اقتصاد می‌باشد بنابراین هر عملکردی که در این منطقه بر اقتصاد تاثیرگذار باشد مهم است و باید فعالیت های سرمایه گذاران بررسی شود. به همین دلیل این منطقه موردتوجه اقتصاددانان قرار گرفته است و به یک شاخص مهم تبدیل شده است.

همچنین همانطور که می دانید بخش تولید در اقتصاد هر کشوری تاثیرگذار است و می توان با توجه به آن اقتصاد کشورها را پیش بینی کرد از آنجا که در گزارشی که از شاخص Philadelphia Fed تهیه می‌شود به سوالات مرتبط با تولیدات پاسخ داده می‌شود بنابراین می توان با این شاخص سلامت اقتصادی در ایالات متحده آمریکا را ارزیابی کرد.

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس

این شاخص چگونه بر بازارهای مالی تاثیر می گذارد؟

همانطور که دانستید این شاخص در ارتباط با یکی از مهم ترین شهرهای ایالات پنسیلوانیا در آمریکا است و عملکرد شرکت های مهم در مناطقی از کشور آمریکا را نشان دهد. ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد چگونه عملکرد اقتصادی یک منطقه کوچک در یک منطقه از آمریکا می تواند بر بازارهای مالی تاثیر بگذارد؟

درست است که شاخص Philadelphia تنها بخش کوچکی از ایالات متحده آمریکا را نشان می دهد، اما از آنجا که یکی از مناطق مهم یکی از ایالات های آمریکا به شمار می رود می تواند نشان دهنده سلامت اقتصادی در آمریکا باشد. از آنجا که آمریکا یکی از قدرتمندترین مناطق جهان از لحاظ اقتصادی به شمار می‌رود این شاخص می تواند بر بازارهای مالی تاثیر بگذارد.

درواقع این شاخص می تواند نشان‌‌دهنده عملکردهای اقتصادی در بخش های کوچک مختلف آمریکا باشد و سپس عملکرد کل آمریکا را نشان دهد. اگر شاخص Philadelphia مثبت باشد نشان‌‌دهنده بهبود شرایط اقتصادی در کل منطقه ایالات متحده آمریکا است و اگر این شاخص منفی باشد نشان دهنده رکود اقتصادی در سرتاسر منطقه می‌باشد.

این مقاله برای شما مفید است:   نمودار میله ای چیست و چه مزیتی نسبت نمودار شمعی دارد؟

بنابراین سرمایه گذاران و معامله گرانی که در بازارهای مالی مشغول به فعالیت هستند و افرادی که شغل آنها با اقتصاد سرو کار دارد زمان انتشار این شاخص مهم اقتصادی را در تقویم های اقتصادی خود یادداشت کنند، زیرا به احتمال زیاد زمانی که گزارش این شاخص منتشر می‌شود نوسانات در بازارهای مالی بالا و پایین خواهد شد.

خلاصه شاخص Philadelphia Fed

شاخص Philadelphia Fed شاخص منطقه ای منطقه فیلادلفیا ( پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاویر) در ایالات متحده آمریکا است.

گزارش شاخص Philadelphia Fed توسط بانک فدرال رزرو فیلادلفیا تهیه می‌شود.

این شاخص به طور ماهانه در هفته سوم هر ماه در ساعت 10:00 به وقت شرق آمریکا منتشر می‌شود.

در این شاخص بیش از 100 مدیر خرید و سرمایه گذار در نظرسنجی شرکت می‌کنند و از اعتبار بالایی برخوردار است.

اگر در این شاخص عددی بالای 0 نشان داده شود نشان‌دهنده رشد اقتصادی و عدد زیر صفر نشان‌دهنده رکود اقتصادی می‌باشد.

گزارش شاخص Philadelphia Fed یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی به شمار می رود.

شاخص Philadelphia Fed با دلار آمریکا رابطه مستقیم دارد یعنی اگر این شاخص مثبت باشد دلار آمریکا نیز صعودی خواهد بود و اگر این شاخص منفی باشد دلار آمریکا نزولی می‌شود.

 

سخن پایانی

در این مقاله از آموزش فارکس با یکی از شاخص های مهم اقتصادی به نام شاخص Philadelphia Fed آشنا شدیم که یکی از شاخص های منطقه ای مهم در منطقه فیلادلفیا آمریکا به شمار می رود و سلامت اقتصادی را در این منطقه از آمریکا نشان می‌دهد.

از آنجا که گزارش این شاخص در ارتباط با یکی از مهم ترین مناطق اقتصادی جهان می‌باشد بر بازارهای مالی تاثیرگذار است و زمانی که منتشر می‌شود تغییراتی را در نوسانات بازارهای مالی ایجاد می‌کند. اگرچه ممکن است تاثیرات این شاخص بر بازارهای مالی در لحظه نباشد اما در بلندمدت می‌تواند تغییرات تاثیرگذاری را در بازارهای مالی ایجاد کند.

از آنجا که نظرسنجی شاخص Philadelphia Fed  از دهه نود تا کنون در حال انجام است یکی از شاخص مهم به شمار می‌رود و از اعتبار بسیار بالایی برخودار است. شما می‌توانید گزارش این شاخص را برای منطقه ای کوچک از زیر مجموعه ایالات های آمریکا در نظر بگیرید و با بررسی آن به سلامت اقتصادی آمریکا و تاثیری که می‌تواند بر روی بازارهای مالی داشته باشد پی ببرید.

1
بروکر کپیتال اکستند

4/5 - (2 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها