خانه | اندیکاتور فارکس | اندیکاتور Schaff Trend Cycle ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Schaff Trend Cycle ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

اندیکاتور Schaff Trend Cycle

معامله‌گران در بازار فارکس باید به کوچک ترین تغییراتی که در نمودار قیمتی رخ می‌دهد دقت داشته باشند زیرا این تغییرات می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اندیکاتور Schaff Trend Cycle یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی فارکس است که به کوچک‌ترین تغییرات واکنش نشان می‌دهد و معامله‌گران با استفاده از آن می‌توانند تغییرات را متوجه شوند.

در این مقاله اندیکاتور Schaff Trend Cycle را به شما معرفی کرده و لینک دانلود و آموزش نصب و فراخوانی این اندیکاتور را به طور رایگان ارائه می‌دهیم. اگر می‌خواهید با این اندیکاتور فارکس آشنا شوید و از آن برای برای دریافت هشدار در زمان تغییر سطح قیمت استفاده کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرفصل های آموزشی

آشنایی مختصر با اندیکاتور Schaff Trend Cycle

اندیکاتور Schaff Trend Cycle جزو اندیکاتورهای نوسان نما در بازار فارکس است که توسط داگ شاف در سال 2008 ابداع شده و توسعه یافته است. این اندیکاتور جزو اندیکاتورهای نوسان‌نما در بازار فارکس که به تغییرات در نمودار قیمتی واکنش نشان می‌دهد.

این اندیکاتور به تنهایی برای ورود به معامله مناسب نیست و بهتر است در کنار دیگر روش‌های تحلیل تکنیکال جهت تایید ورود استفاده شود.

معرفی اندیکاتور Schaff Trend Cycle

اندیکاتور Schaff Trend Cycle ابزار معاملاتی در متاتریدر و یک نوسان ساز چرخه ای است که با محاسبه تصادفی روی یک خط MACD با استفاده از چرخه ها ایجاد می‌شود.  نتیجه نسخه بهبود یافته نوسانگر است که در طول روندها متلاطم نیست و به تغییرات بسیار سریع واکنش نشان می دهد.

این اندیکاتور توسط داگ شاف توسعه داده شد که فرض می‌کرد روندهای ارز در چرخه‌ها تسریع و کاهش می‌یابند. الگوریتم آن در سال 2008 عمومی شد. چرخه روند شاف سعی می کند دو روش مختلف را برای تعیین تغییرات جهت روند ترکیب کند:

 • MACD
 • نوسانگر تصادفی هموار

مقدار اندیکاتور Schaff Trend Cycle بین 0 تا 100 در نوسان است و در دو سطح ماشه استفاده می‌شود 25 و 75. هشدارهای اختیاری در دسترس هستند. اندیکاتور Schaff Trend Cycle برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 و cTrader طراحی شده است و در این پلتفرم های معاملاتی دردسترس می‌باشد، شما می‌توانید این اندیکاتور را برای MT4، MT5 و cTrader دانلود کنید.

ساده‌ترین و واضح‌ترین راه برای استفاده از این اندیکاتور در معاملات، زمانی است که خط به زیر سطح 75 می‌رسد و زمانی که از سطح 25 بالاتر می‌رود، روش زیر را ارائه می‌دهد:

 • برای سیگنال خرید، میله‌ای که به دنبال نوار ماشه قرار می‌گیرد باید بالای بالای نوار ماشه بسته شود.
 • برای سیگنال فروش، میله‌ای که از نوار ماشه می‌آید باید زیر نقطه پایین نوار ماشه بسته شود. نوار ماشه نواری است که همزمان با افزایش چرخه روند شاف به بالای 25 یا کاهش به زیر 75 شکل می‌گیرد.
این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Box Breakout ❤️ دانلود رایگان ❤️
خرید و فروش با اندیکاتور Schaff Trend Cycle
خرید و فروش با اندیکاتور Schaff Trend Cycle

نصب اندیکاتور Schaff Trend Cycle

اندیکاتور Schaff Trend Cycle به صورت پیش فرض در متاتریدر 4 و 5 قرار نگرفته است و شما باید ابتدا این اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 دانلود کنید و سپس در متاتریدر خود فراخوانی کنید.

برای دانلود اندیکاتور Schaff Trend Cycle در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

برای دانلود اندیکاتور Schaff Trend Cycle در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 می توانید از فایل زیر استفاده کنید.

نکته: اندیکاتور Schaff Trend Cycle نسخه اختصاصی تجارت فارکس می‌باشد که بصورت کامل بهینه سازی شده است. پس از اینکه فایل های اندیکاتور Schaff Trend Cycle را دانلود کردید باید آنها را از حالت فشرده خارج کنید تا به اندیکاتورها دسترسی داشته باشید.

فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle

ابتدا شما باید اندیکاتور را برای پلتفرم معاملاتی خود دانلود کنید. برای نصب اندیکاتور در متاتریدر:

 • ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید .
 • سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید.
 •  سپس در پوشه اندیکاتور این اندیکاتور را کپی و پیست کنید. اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید.
 • در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است.
 • کافی است در متاتریدر 4 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.
 • شما از همین روش برای نصب و فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle میتوانید استفاده کنید.

پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 4 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle
فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle

برای فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 نیز دقیقا باید مراحلی که برای فراخوانی اندیکاتور Schaff Trend Cycle در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 انجام داده اید را انجام دهید. پس از اینکه اندیکاتور Schaff Trend Cycle را برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 در فایلی که برای شما قرار داده ایم دانلود کردید می توانید اندیکاتور را نصب کنید.

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر 5 ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور پوشه MQL4 را باز کنید. و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیست کنید.اکنون متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید. در منوی مربوطه مشاهده خواهید کرد که اندیکاتور در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است. کافی است در متاتریدر 5 بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش کامل استفاده از اندیکاتور مک دی MACD - تجارت اف ایکس

پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر 5 دو مرتبه کلیک کردید. در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویری که در بخش فراخوانی متاتریدر 4 مشاهده کرده عمل کنید و تیک ها را بزنید سپس می توانید بخش تنظیمات اندیکاتور را مانند بخش تنظیمات متاتریدر 4 مشاهده کنید.

تنظیمات اندیکاتور Schaff Trend Cycle

MAShort (پیش‌فرض = 23) – دوره میانگین متحرک سریع برای محاسبه خط MACD. باید کمتر از MALong باشد.

MALong (پیش‌فرض = 50) – دوره میانگین متحرک کند برای محاسبه خط MACD. باید بزرگتر از MAShort باشد.

چرخه (پیش‌فرض = 10) – طول چرخه در دوره‌های نمودار. چرخه حاصل دو برابر طولانی تر است زیرا دو تصادفی به ترتیب محاسبه می شوند.

هشدارها

 • ShowArrows (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، فلش‌ها را در بالا یا پایین نوارهای مربوطه که در آن سیگنال تولید می‌شود، ترسیم می‌کند.
 • UpColor (پیش‌فرض = clrBlue) – رنگ پیکان سیگنال صعودی.
 • DownColor (پیش‌فرض = clrRed) – رنگ پیکان سیگنال نزولی.
 • ShowAlerts (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هنگام تولید سیگنال یک هشدار نمایشگر فراخوانی می‌شود.
 • SoundAlerts (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هنگام تولید سیگنال، یک هشدار صوتی پخش می‌شود.
 • EmailAlerts (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هنگام تولید سیگنال، یک هشدار ایمیل ارسال می‌شود.
 • PushAlerts (پیش‌فرض = نادرست) – اگر درست باشد، هنگام تولید سیگنال، یک هشدار اعلان فشار ارسال می‌شود.
تغییر پارامترهای اندیکاتور Schaff Trend Cycle
تغییر پارامترهای اندیکاتور Schaff Trend Cycle
سخن پایانی

همانطور که دانستید کوچک‌ترین تغییرات در نمودار قیمتی بسیار تاثیرگذار و مهم هستند و دلیل اهمیت آنها این است که می‌توانند بر روی حرکات قیمت تاثیر بگذارند و نوسانات را در نمودار بالا و پایین کنند، بنابراین معامله‌گران باید به طور دائم نمودارهای قیمتی را مشاهده کنند.

مشاهده نمودارهای قیمتی به طور دائم کاری خسته کننده است و ممکن است همه معامله گران توانایی این کار را نداشته باشند، اندیکاتور Schaff Trend Cycle یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی کمکی در این زمینه است زیرا می تواند کوچک ترین تغییرات را در نمودار قیمتی تشخیص دهد و به آنها واکنش نشان دهد.

این اندیکاتور جزو اندیکاتورهای نوسان نما است و این بدان معناست که اندیکاتور Schaff Trend Cycle بر روی 0 تا 100 نوسان می کند، بنابراین شما می‌توانید با عددی که این اندیکاتور نشان می‌دهد از استراتژی معاملاتی استفاده کنید و وارد معامله خرید یا فروش شوید.

به اندیکاتور Schaff Trend Cycle که بین 0 تا 100 نوسان می کند دقت کنید، اگر در این اندیکاتور عدد زیر 75 را مشاهده کرده می‌توانید وارد معامله فروش شوید اما اگر در این اندیکاتور عدد زیر 25 را مشاهده کرده‌اید می‌توانید برای ورود به معامله خرید شوید.

این مقاله برای شما مفید است:   اندیکاتور Basing Candlesticks

این اندیکاتور برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 طراحی شده و در این پلتفرم ها قابل اجرا است اما به صورت پیش فرض در متاتریدر قرار نگرفته است و شما ابتدا باید اندیکاتور Schaff Trend Cycle را که در این مقاله قرار داده‌ایم را برای پلتفرم معاملاتی که از آن استفاده می‌کنید دانلود کرده و سپس طبق آموزش فراخوانی کنید و در پلتفرم معاملاتی خود اجرا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا