دانلود و آموزش نسخه حرفه‌ای اندیکاتور Stoch Histogram

تاریخ آخرین بروزرسانی: 29 نوامبر 2023
نسخه حرفه‌ای اندیکاتور Stoch Histogram، یکی از قویترین اندیکاتور های فارکس بوده که این اندیکاتور با ترسیم هیستورگرام های رنگی و یک خط میانگین متحرک بر روی آن عمل میکند. شیوه عمل این اندیکاتور بسیار دقیق بوده و در ادامه به توضیح کامل آن میپردازیم ابتدا تصویر زیر را مشاهده کنید.

معرفی اندیکاتور stoch

اندیکاتور Stoch Histogram یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی است که به منظور پیش‌بینی جهت حرکت قیمتها و شناسایی نقاط ورود یا خروج از معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اندیکاتور از خانواده اندیکاتورهای Stochastic است که به تحلیل نسبت قیمت فعلی با محدودهٔ قیمتهای گذشته می‌پردازد. Stoch Histogram بر اساس Stochastic Oscillator عمل می‌کند و از تفاوت بین دو خط این اندیکاتور به نام %K و %D برای ایجاد یک نمودار میله‌ای یا هیستوگرام بر روی نمودار قیمت استفاده می‌کند. این هیستوگرام با ترسیم نقاط اختلاف بین خطوط %K و %D نشان می‌دهد که قدرت و شتاب حرکت بازار در یک بازه زمانی خاص چقدر است. از اهمیت استفاده از Stoch Histogram می‌توان به تشخیص اشاره‌های احتمالی برای تغییر جهت حرکت قیمتها، شناسایی نقاط افتراق بین بازار خریداران و فروشندگان، و تعیین زمان مناسب برای ورود یا خروج از معاملات اشاره کرد. این اندیکاتور به عنوان یک ابزار مهم در دسته‌بندی تحلیل تکنیکال معرفی می‌شود که بازاریابان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند تا تصمیمات موفق‌تری در بازارهای مالی انجام دهند.

شیوه عملکرد اندیکاتور Stoch Histogram

اندیکاتور Stoch Histogram میله‌های هیستوگرام را در کنار یک میانگین متحرک ترسیم میکند که روند فعلی و گذشته بازار را مشخص میکنند. در این اندیکاتور، شما میتوانید قبل از شروع یک روند و یا با اولین تغییر رنگ علایم تغییر روند را مشاهده کنید. شیوه ورود و خروج به معاملات توسط اندیکاتور Stoch Histogram در این اندیکاتور، میله‌های سبز رنگ هیستوگرام نشان دهنده یک روند صعودی بوده و میله های قرمز نشان دهنده یک روند نزولی در بازار فارکس هستند. برای ورود به یک معامله توسط اندیکاتور Stoch Histogram موارد زیر را باید برای هر نوع از معاملات خرید یا فروش بررسی کنید.

 پیشنهاد ما همیشه این است که از هیچ اندیکاتوری به تنهایی برای معاملات استفاده نکنید.

و در کنار دیگر اندیکاتور ها یا استراتژی ها باید از یک اندیکاتور استفاده کرد.

برای باز کردن یک معامله خرید توسط اندیکاتور فارکس Stoch Histogram
  1. باید خطوط هیستوگرام سبز رنگ باشند.
  2. باید خط میانگین متحرک داخل خطوط سبز رنگ قرار داشته باشد.
پس اگر میله ها سبز رنگ بود ولی خط میانگین متحرک داخل میله ها نبود، میتوان گفت که ورود به معامله خرید میتواند با ریسک بالاتری همراه باشد و بهتر است از آن خرید اجتناب کرد.
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

دانلود اندیکاتور stoch

این اندیکاتور رایگان است و میتوانید آنرا از داخل کادر زیر دانلود کنید

آموزش نصب اندیکاتور Stoch Histogram در متاتریدر 4

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید. برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور  در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است، کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.
ّبروکر فارکس ifc markets

ّبروکر فارکس ifc markets

معامله خرید با اندیکاتور Stoch Histogram

تصویر زیر را مشاهده کنید:
معامله خرید صحیح و اشتباه با اندیکاتور فارکس Stoch Histogram

معامله خرید صحیح و اشتباه با اندیکاتور فارکس Stoch Histogram

در تصویر بالا، ما دو موقعیت را نمایش داده‌ایم. موقعیت اول موقعیت صحیح ورود به معامله خرید بوده و در موقعیت دوم با توجه به اینکه میانگین متحرک از میله های هیستوگرام خارج شده است، موقعیت اشتباه را به شما نمایش داده ایم که در حالت دوم خود اندیکاتور با یک تیک خروج را به شما نمایش میدهد.
  1. در این حالت، میله های هیستوگرام ما به رنگ سبز در آماده اند و از طرفی خط میانگین متحرک داخل میله ها قرار گرفته است. پس در کندلی که مشخص شده است میتوان یک خرید انجام داد.
  2. در این حالت با توجه به اینکه خط میانگین متحرک از میله های هیستوگرام خارج شده است، نشان دهنده یک اصلاح و یا شروع یک روند نزولی است پس نباید به معامله خرید ادامه داد و یا حتی یک معامله خرید در این منطقه انجام داد که ما این حالت را نیز با کندل برای شما مشخص کرده ایم.

معامله فروش با اندیکاتور Stoch Histogram

به تصویر زیر دقت کنید:
معامله فروش با اندیکاتور فارکس Stoch Histogram

معامله فروش با اندیکاتور فارکس Stoch Histogram

در تصویر بالا ما دو موقعیت را نمایش داده ایم. موقعیت اول موقعیت صحیح ورود به معامله فروش بوده و در موقعیت دوم با توجه به اینکه میانگین متحرک از میله های هیستوگرام خارج شده است، موقعیت اشتباه را به شما نمایش داده ایم که در حالت دوم خود اندیکاتور با یک تیک خروج را به شما نمایش میدهد.
  1. میله های هیستوگرام به رنک قرمز در آمده و سیگنال فروش داده اند، خط میانگین متحرک داخل میله های  هیستوگرام قرار گرفته است و یک سیگنال فروش خوب در کندلی که مشخص شده است ایجاد شده و میتوان با یک فروش وارد شد.
  2. در این حالت میانگین متحرک از هیستوگرام خارج شده است که توسط تیک هایی که خود اندیکاتور قرار داده است مشخص است پس موقعیت مناسبی برای فروش نیست. از طرفی نشان دهنده این است که ممکن است بازار با یک اصلاح همراه است و یا نشان دهنده تغییر روند خواهد بود پس اگر معامله باز دارید به فکر خروج از آن باشید.

سیگنال خروج توسط اندیکاتور Stoch Histogram

همانطور که توضیح داده شد، این اندیکاتور Stoch Histogram امکان فراهم می‌کند تا با مشاهده سیگنال‌های جدید و مخالف، معاملات خود را بهبود دهید. به علاوه، با توجه به خروج میانگین متحرک از میله‌های هیستوگرام، مناسب است که از معامله خود خارج شوید. این اقدام ضروری است چرا که بازار ممکن است یک اصلاح را تجربه کند که سود شما را کاهش دهد. با خروج در این شرایط، شما می‌توانید در سیگنال جدید دوباره وارد شوید یا اینکه ممکن است این خروج یک هشدار دربارهٔ تغییر روند باشد، که با این کار، شما بهترین زمان را برای خروج از بازار در نظر می‌گیرید. در واقع، سیگنال‌های فارکس توسط این اندیکاتور، نقاط ورود و خروج را در ادامهٔ حرکت بازار فراهم می‌کند و بنابراین حیاتی است که به دقت کامل به آن توجه شود. با استفاده از این اندیکاتور، می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار یا بازاریاب، تصمیماتی هوشمندانه‌تر برای مدیریت معاملات خود اتخاذ کنید و از فرصت‌های موجود در بازارهای مالی بهره‌مند شوید.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

جمع بندی آموزش اندیکاتور Stoch Histogram
در این جمع بندی، آموزش اندیکاتور Stoch Histogram را به یک نگاه کلی می‌پردازیم. این اندیکاتور، که از خانواده اندیکاتورهای Stochastic بهره می‌برد، یک ابزار قدرتمند در تحلیل تکنیکال است که به سرمایه‌گذاران و بازاریابان امکان می‌دهد تا نقاط ورود و خروج بهینه را در بازارهای مالی شناسایی کنند. با توجه به اطلاعات ارائه شده، مشخص است که Stoch Histogram اطلاعات مفیدی از رفتار بازار ارائه می‌دهد. هیستوگرام تشکیل شده از اختلاف بین خطوط %K و %D، نقاط تغییر جهت بازار و مواقع احتمالی برای ورود یا خروج از معاملات را به وضوح نشان می‌دهد. این اندیکاتور باعث می‌شود که تصمیم‌گیری‌ها بهینه‌تر شده و سودآوری معاملات افزایش یابد. در نهایت، آشنایی با نحوه استفاده از اندیکاتور Stoch Histogram نه تنها به بهبود تحلیل تکنیکال شما کمک می‌کند بلکه به افزایش اطمینان در تصمیمات معاملاتی نیز کمک می‌کند. این اندیکاتور به عنوان یک ابزار مهم در دسته‌بندی تحلیل تکنیکال معرفی شده است که به تازه‌واردان و حرفه‌ایان یکپارچه بازارهای مالی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند و تجربهٔ معاملات خود را به سطح بالاتری برسانند.
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام و ارادت
نسخه متا 5 چه زمانی آماده میشه ؟
با تشکر