دانلود اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده ( Multi Meter)

تاریخ آخرین بروزرسانی: 29 نوامبر 2023
اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده Multi Meter یکی از قویترین اندیکاتورهای فارکس برای بررسی و نمایش قدرت خریداران به فروشندگان است. این اندیکاتور، از ترکیب چندین اندیکاتور اقدام به بررسی قدرت خریداران به فروشندگان میکند. بر اساس آمار بدست آمده از هر کدام از اندیکاتورها یک سیگنال ایجاد میشود و با توجه به میانگین گیری از مجموع این سیگنالها این اندیکاتور اقدام به ایجاد یک سیگنال خرید یا یک سیگنال فروش واحد میکند به تصویر زیر دقت کنید:
 اندیکاتور Multi Meter قدرت خریدار به فروشنده

اندیکاتور Multi Meter قدرت خریدار به فروشنده

اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده

اندیکاتورهای بکار رفته در اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده عبارتند از:
 • Stochastic Oscillators
 • Moving Averages
 • MACD
 • MA Xvalues
 • Parabolic SAR
شما در این اندیکاتور در بخش تنظیمات میتوانید هر کدام از اندیکاتورهای داخلی را ترکیب کنید:

اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید، شما در بخش تنظیمات این اندیکاتور میتوانید برای هرکدام از اندیکاتور های داخلی تنظیمات مورد نیاز خودتان را اعمال کنید. یقینا قبل از این کار باید با شیوه کار کردن هرکدام از اندیکاتورهای داخلی آشنایی داشته باشید. پس اگر اطلاعاتی از شیوه کاری هر کدام ندارید بهتر هست در همین سایت از بخش جستجو در مورد آنها اطلاعات کافی را کسب کنید.

دانلود اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده Multi Meter

آموزش شیوه کار کردن اندیکاتور Multi-Meter

 • اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده یک گراف از نوسانگرها را رسم میکند در بازه های زمانی تایم فریم  M1 تا D1.
 • اندیکاتور Multi-Meter  همچنین نشانه ای از روند بازار را نیز رسم میکند با استفاده از اندیکاتور EMA در تایم فریم  M1 تا D1.
 • اندیکاتور Multi-Meter جهت حرکتی MACD در نمودار جاری، و عبور از خط سیگنال و خط صفر را نیز مشخص و مد نظر قرار میدهد.
 • اندیکاتور Multi-Meter جهت حرکتی یک دوره LWMA سریع ۳ دوره یک دوره ۵ ساله SMA (دوره ها را می توان تغییر داد) را نیز در نظر میگیرد.
 • اندیکاتور Multi-Meter جهت حرکتی SAR Parabolic در نمودار فعلی برای دادن سیگنال خروجی و نیز تأیید ورود در نظر میگیرد.
Bar٪ Increase / Decrease Meter  این دو بخش برای ارائه تصویر واضح و روشن از افزایش یا کاهش درصد قیمت فعلی در مقایسه با ۴ نوار می باشد. در این روش که مورد استفاده قرار میگیرد با اینکه  ساده میباشد اما موثر هم هست. واقعیت اینست که ۴ بار حرکت قبلی (نزدیک به نزدیک)  خود یک میانگین و درصد دارند، بنابراین اگر نوار کنونی بالاتر از ۱۰۰٪ افزایش پیدا کند، سرعت آن بالاتر از میانگین  آخر است، در صورتی که قطر آن کمتر از ۱۰۰٪ باشد،  پس احتمالا کاهش می یابد . در اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده حرکات شدید قیمت در رنگ قرمز یا سبز روشن با سایه های مختلف با توجه به قدرت حرکت نمایش داده می شود. البته بازهم تاکید داریم این اندیکاتور با توجه به اینکه خود ترکیبی از چندین اندیکاتور هست و با توجه به اینکه سعی در فیلتر کردن ورودی و خروجی دارد اما بهتر است که بصورت یک مکمل برای استراتژی شخصی شما مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که توضیح داده ایم، توسط اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده میتوانید نظر و میانگین چندین اندیکاتور را در خصوص روند جاری بازار و درصد و قدرت میزان خریداران به فروشندگان را  برای تشخیص اینکه چه روندی نزولی است و چه روندی صعودی است استفاده کنیم. شاید شما در ظاهر شاهد روند بازار باشید اما یقینا اینکه بدانیم از نظر چندین اندیکاتور مختلف با توجه به میزان خریداران به فروشندگان و میانگین گیری یقینا میتوانیم نتایج بهتری را داشته باشیم. خب بیایید کمی در خصوص تاثیر نسبت خریداران و فروشندگان صحبت کنیم تا بتوانیم بهتر درک کنیم که چرا اهمیت دارد که بدانیم قدرت خریداران در بازار بیشتر است یا قدرت فروشندگان بیشتر است پس در ادامه با ما همراه باشید.

نسبت خریداران به فروشندگان

بررسی اینکه نسبت خریداران به فروشندگان به چه نسبتی است یکی از مهمترین نکات کلیدی و بسیار مهم است که ما با آن در بخش روانشناسی بازار با آن آشنا شده ایم. اگر در این خصوص اطلاعاتی ندارید پس حتما مقالات مربوطه را در بخش های روانشناسی بازار مطالعه کنید. از مقایسه و بررسی درست اینکه نسبت و قدرت خریداران به فروشندگان در یک جفت ارزی یا در یک شاخص به چه میزان است ما میتوانیم سیگنال خرید یا فروش صحیحی را که نزدیک به نظر اکثریت افراد در بازار است را پیدا کنیم و با آن همراه شویم و ما نیز در جهت عموم افراد معاملات خود را انجام دهیم. بررسی اینکه تعداد خریداران یا تعداد فروشندگان چگونه میتواند اطلاعات مهم و اساسی را در خصوص آینده بازار در اختیار ما قرار دهد را یقینا با بررسی های شخصی و دقیق شما میسر خواهد بود و یقینا میزان اهمیت یا بهتر بگوییم میزان سود آوری استفاده از بررسی نسبت خریداران به فروشندگان  را با تجربه بیشتر درک خواهید کرد.
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

 سیگنال خرید با استفاده از نسبت خریداران و فروشندگان

در این روش در حقیقت ما با بررسی بازار و با استفاده از این روش در زمان مناسب و با توجه به تعداد خریداران و فروشندگان وارد بازار میشویم. پس زمانی که تعداد خریداران کمتر از تعداد فروشندگان باشد در یک نماد معاملاتی ما یک سیگنال فروش دریافت میکنیم و با فروش وارد این بازار میشویم. و بر عکس زمانی که تعداد خریداران بیشتر از تعداد فروشندگان باشد ما یک سیگنال معاملاتی خرید خواهیم داشت. شاید این قانون در بورس ایران برعکس باشد اما ما در بازار فارکس معتقد هستیم که باید با روند بازار همراه شد.

کاربرد اندیکاتور Multi Meter قدرت خریدار به فروشنده

اندیکاتور قدرت خریدار به فروشنده تمامی این محاسبات را برای شما انجام میدهد و البته با میانگین گیری تلاش میکند تا درصد خطا را نیز کاهش دهد. پس کافی است این اندیکاتور را دانلود کنید و از آن لذت ببرید. اما یک نکته بسیار مهم را فراموش نکنید:
 • این اندیکاتور نیز به مانند دیگر اندیکاتورها به تنهایی هیچ کاربردی ندارد
 • پس بهتر است از این اندیکاتور و در حقیقت از این روش در کنار دیگر اندیکاتورهای فارکس
 • یا دیگر استراتژی های فارکس استفاده کنید تا برای فیلتر کردن آنها مورد استفاده قرار بگیرد.
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام میخواستم بدونم در متاتریدر موبایل هم کار میکنه

تشکر از زحمات شما.ولی چطور باید سیگنال گرفت؟زعنی عددی ک قدرت خریدار و فروشنده رو نشون میده گدومشه؟ممنونم؟

اندیکاتور خیلی خوبیه

لطفا اندیکاتور برای باینری آپشن هم بزارین

5 امتیاز دادم

عالی بود این اندیکاتور