اندیکاتور فارکس دانلود اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

زمان حدودی مطالعه: 4 دقیقه

دانلود اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

در این پست یکی از بهترین اندیکاتور های فارکس که  اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس است بهمراه فیلم آموزشی جهت بهترین تنظیمات اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس را  میتوانید دانلود کنید . نمیدانید حمایت و مقاومت در فارکس چیست? نگران نباشید ما در یک توضیح بسیار ساده و کوتاه حمایت و مقاومت را در فارکس برای شما توضیح خواهیم داد.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان
بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

اما ابتدا لطفا این فیلم کوتاه را مشاهده کنید :

همانطور که در فیلم اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس مشاهده کردید تنظیمات این اندیکاتور بسیار ساده است

اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس
اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

 

امکانات اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

1: امکان فعال سازی اعلان یا همان آلرت

2: امکان فعال یا غیر فعال سازی نمایش پیوت

3: امکان فعال یا غیر فعال سازی تارگت بر اساس پیوت

4: امکان فعال یا غیر فعال سازی خطوط بر اساس فیبو در سه بخش مجزا

5: امکان فعال یا غیر فعال سازی استاندارد پیوت (( بسیار مناسب جهت نمایش حمایت و مقاومت فارکس ))

6: امکان لیست کردن هرکدام از بخشهای فوق بصورت تفکیک شده (( توضیح کامل در فیلم هست ))

7 : امکان تغییر رنگ هر کدام از بخشها به دلخواه شما جهت نمایش روی چارت

بروکر برتر اروپا در سال 2020
بروکر برتر اروپا در سال 2020

دانلود اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

برای دانلود اندیکاتور فارکس حمایت و مقاومت برای متاتریدر 4 از کادر زیر اقدام کنید

Download “Hemayat-Moghavemat.zip” Hemayat-Moghavemat.zip – 2000 بار دانلود شده است – 72 کیلوبایت

این اندیکاتور برای متاتریدر 4 میباشد و نسخه متاتریدر 5 آن به محض آماده شدن در همین پست قرار خواهد گرفت

 

حمایت و مقاومت در فارکس چیست  ؟

برای اینکه بتوانیم مفهموم کامل و دقیق حمایت و مقاومت در فارکس را برای شما شرح دهیم نیاز است که ابتدا در خصوص مفهوم عرضه و تقاضا .کمی صحبت کنیم

مفهموم عرضه و تقاضا

ساده ترین مفهوم عرضه و تقاضا بیان گر این است که حرکات قیمت در بازار بر اساس عرضه و تقاضا شکل میگیرد. اگر میزان تقاضا از عرضه بیشتر شود خریداران قیمت بالاتر را میپذیرند و قیمت بالا می رود. اگر میزان عرضه بیشتر از تقاضا شوند فروشندگان در قیمت پایین تر اقدام به فروش میکنند.

بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی
بروکر hycm پیشتاز در خدمات رسانی

 

سطوح حمایت و مقاومت در فارکس چیست ؟

حمایت یک محدوده قیمتی است که انتظار می‌رود یک روند نزولی به دلیل افزایش تقاضا در آن سطح متوقف گردد. با کاهش قیمت، تقاضا برای خرید افزایش می‌یابد، بنابراین سطح حمایت را تشکیل می‌دهد. همچنین، با افزایش قیمت‌ها، محدوده‌های مقاومت به دلیل فروش زیاد ایجاد می‌شوند. با شناسایی سطوح یا محدوده‌های حمایت و مقاومت، نقاط ورود و خروج با ارزشی برای معاملات بدست می‌آید. زیرا قیمت با رسیدن به این سطوح، به دو شیوه عمل خواهد کرد:

برگشت و فاصله گرفتن از محدوده‌ی حمایت و مقاومت شکست و عبور از آن به سمت محدوده‌ی بعدی بیشتر معاملات مبتنی بر این باور شکل می‌گیرد که سطوح حمایت و مقاومت شکسته نخواهد شد. معامله‌گران می‌توانند با توجه به این که قیمت، سطوح را می‌شکند یا در برابر آنها متوقف می‌شوند وارد معامله شوند. اگر محدوده شکسته شد، با حد زیان پایین از معامله خارج می‌شوند و اگر قیمت در محدوده متوقف شد و شروع به حرکت در جهت مخالف کرد معامله خود را باز نگه خواهند داشت که معمولاً در این شرایط حركات قیمت قابل توجه خواهد بود.

در پستی بصورت کامل در خصوص مفهموم عرضه و تقاضا و حمایت و مقاومت صحبت کرده ایم پیشنهاد میکنم پست زیر را که در همین خصوص است به همراه مثالهای تصویری حتما مطالعه کنید

مفهموم عرضه و تقاضا و حمایت و مقامت را اینجا 👉  مشاهده کنید

محدوده های قیمتی و اهمیت آنها بر اساس حمایت و مقاومت فارکس

 

از اونجا که این پست یک پست آموزشی در خصوص حمایت و مقاومت نیست و با فرض اینکه شما با حمایت و مقاومت آشنایی کامل دارید تصمیم ندارم  این بحث را طولانی کنم اما از اونجایی که محدوده های قیمتی که بر اساس اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس رسم میشوند میتوانند بسیار مهم باشند لازم دانستم این چند خط را در ادامه بیان کنم .

اهمیت محدوده های قیمتی که ما بوسیله اندیکاتور حمایت و مقاومت ترسیم میکنیم و شاید بصورت دستی خودمان بر روی چارت رسم میکنیم از این جهت است که این حمایت و مقاومت در عمل بعنوان کف قیمت و از سطح مقاومت بعنوان سقف قیمت عمل میکنند . بیشتر اوقات بازار به این شکل است که بین این سقف و کف در نوسان است تا اینکه بتواند از یک جهت از آن خارج شده و تشکیل یک روند جدید را بدهد یا به روند قبلی خود واکنش نشان دهد . آنچه معامله گران در بازار فارکس به دنبال آن هستند این است که با استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس و تشخیص این ناحیه ها بعنوان سقف و کف در بورس فارکس از نوسانات بین آنها استفاده کنند .

بروکر فارکس CapitalXtend
بروکر فارکس CapitalXtend

حرفه ای ها چگونه از حمایت و مقاومت فارکس استفاده میکنند ؟

 

معامله گران حرفه ای از حمایت و مقاومت فارکس در جهت اینکه برای معاملات خود بتوانند بهترین نقطه ورود یعنی نقطه ای که بر روی این سطوح نباشد را تعیین کنند همچنین برای تعیین بهترین نقطه خروج که معمولا چه در جهت سود و چه ضرر است بر اساس این خطوط در چند پیپ پایینتر یا بالاتر بسته به حد سود یا حد ضرر خود استفاده میکنند .

در واقع آنها اگر یک معامله بای یا همان خرید را در بازار فارکس دارند با استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس حد سود خود را چند پیپ مانده به خط مقاومت تعیین میکنند و استاپ لاس خود را نیز چند پیپ پایینتر از خط حمایت و اگر یک معامله فروش یا سل دارند استاپ لاس خود را چند پیپ بالاتر از خط مقاومت و حد سود خود را نیز چند پیپ مانده به خط حمایت تعیین میکنند .

ما از خطوط حمایت بنام : resistence با علامت اختصاری  R در اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت استفاده کرده ایم

ما از خطوط مقاومت بنام :  support با علامت اختصاری S در اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت استفاده کرده ایم .

 

در خصوص حمایت و مقاومت مطالب بسیاری را باید بیاموزید و اگر هنوز نسبت به آن اقدام نکرده اید کافی است در همین سایت در بخش جستجو عبارت حمایت و مقاومت را جستجو کنید یقینا مطالب جذابی را خواهید یافت حمایت و مقاومت در تمامی استراتژی های فارکس کاربرد دارد و به نوعی جزئی جدا نشدنی از استراتژی های فارکس است اما بیشترین کاربرد را میتوانیم در استراتژی پرایس اکشن مشاهده کنیم .

و در پایان یک سوال :

آیا واقعا بهترین اندیکاتور فارکس که بتواند سطوح حمایت و مقاومت در فارکس را درجهت پیدا کردن بهترین نقاط  طبق مفهموم عرضه و تقاضا وجود دارد ؟ باید بگوییم بله این اندیکاتور را اگر نگوییم بهترین اندیکاتور فارکس ولی میتوانیم بعنوان یکی از بهترین اندیکاتور های فارکس درجهت نمایش سطوح حمایت و مقاومت در فارکس معرفی کنیم پس از آن لذت ببرید . امید است این پست نیز برای شما مفید بوده باشد .

بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس

سوالات متداول اندیکاتور حمایت و مقاومت

اندیکاتور فارکس چیست ؟

اندیکاتور (Indicator) در معنای لغوی به معنی شاخص یا مبنای اندازه گیری است. به طور کلی با مقایسه داده ها و متغییرهایی که در نظر گرفته می شود میتوان اندیکاتور ایجاد کرد. اندیکاتورهایی که معامله گران در فارکس استفاده میکنند فایل هایی هستند که در محیط متا ادیتور (Meta Editor) پلتفرم متاتریدر ۴ یا ۵ نوشته می شوند.

آیا اندیکاتور فارکس قابل اطمینان است ؟

اندیکاتور های فارکس بعنوان یک ابزار در کنار دست شما هستند و این شما هستید که اگر با آنها رابطه درست برقرار کنید میتوانید به آنها اطمینان کنید

آیا اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس سیگنال هم میدهد

بله میتوانید از خصوصیت آلرت یا همان سیگنال دهی اندیکاتور استفاده کنید

آیا دانلود این اندیکاتور رایگان است ؟

بله نه تنها این اندیکاتور که تعداد بسیار زیادی از اندیکاتورهایی که ما در سایت قرار داده ایم را میتوانید به رایگان دانلود کنید

وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5

اگر در بازار فارکس فعال هستید
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید

4.7/5 - (3 امتیاز)
منابع خبری فارکس چیست؟
تیم تحریریه
منابع خبری فارکس چیست؟

در درس پیش با تاثیر اخبار بر بازارهای مالی آشنا شدید.همان طور که دانستید در بازارهای مالی فقط توجه به تحلیل تکنیکال کافی نمی باشد و باید به تحلیل فاندامنتال نیز توجه داشت.بررسی و تجزیه تحلیل اخبار از مولفه های تحلیل فاندامنتال است.به همین دلیل بررسی اخبار از اهمیت بالایی برخوردار است. سرمایه گذاران و

مطالعه کنید
الگوی کف گرد (Rounding Bottom)
tejaratfx
الگوی کف گرد (Rounding Bottom) در بازار فارکس

الگوی کف گرد (Rounding Bottom) الگوی کف گرد که به اسم های متفاوتی همچون نیم دایره پایین یا کاسه نیز معروف است یکی از الگوهای بازگشت روند در بازار فارکس است. این الگو معمولا در نمودار هفتگی در ادامه روند نزولی پس از یک مکث قیمتی جهت صعودی شدن روند بازار ظاهر می شود. آموزش

مطالعه کنید
تریگر پرایس اکشن سعید خاکستر تشخیص پیوت ها
tejaratfx
جلسه دوم تریگر پرایس اکشن تشخیص پیوت ها

در جلسه دوم از دوره تریگر پرایس اکشن استاد سعید خاکستر به مبحث پیوت ها و روش های تشخیص پیوت ها در بازارهای مالی پرداخته شده است. این دوره آموزش پرایس اکشن سعید خاکستر و این جلسه کاربرد عملی و علمی در بازارهای مالی مختلف شامل بازار فارکس یا بازار رمز ارزها و حتی بورس

مطالعه کنید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
اسکرول به بالا