آموزش و دانلود رایگان اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس

تاریخ آخرین بروزرسانی: 30 نوامبر 2023

اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس، به عنوان یک پله مهم در سلسله تحلیل‌های تکنیکال، نقش بسیار موثری در تشخیص الگوها، پیش‌بینی جهت حرکت قیمت و ایجاد استراتژی‌های معاملاتی با دقت بالا دارد.

در این مقاله، علاوه بر لینک دانلود اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس به بررسی عمیق‌تر این دو مفهوم حیاتی پرداخته و نحوه استفاده موثر از اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس در تحلیل‌های تکنیکال را بررسی خواهیم کرد. این اندیکاتور فارکس، نه تنها به تریدران کمک می‌کنند تا الگوهای بازار را بهتر درک کنند، بلکه ایشان را در اتخاذ تصمیمات مناسب برای معاملات خود هدایت می‌کنند.

معرفی اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس

در بازارهای مالی، اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس یکی از ابزارهای کلیدی است که توسط تریدرها برای تحلیل نمودارهای قیمتی استفاده می‌شود. حمایت و مقاومت دو عنصر اصلی در حرکت قیمت‌ها هستند و در درک رفتار بازار و پیش‌بینی جهت حرکت قیمت‌ها بسیار موثرند.

حمایت به نقطه‌ای اشاره دارد که در آن قیمت هبوط متوقف شده و احتمال افزایش قیمت افزایش می‌یابد. این نقطه به عنوان یک پایه‌ی قوی برای بازار شناخته می‌شود. به عبارت دیگر، حمایت نشان‌دهنده منطقه‌ای است که تقاضا برای یک دارایی افزایش می‌یابد و افراد تمایل به خرید دارایی در آن نقطه دارند.

مقاومت به نقطه‌ای اشاره دارد که در آن قیمت افزایش متوقف شده و احتمال کاهش قیمت افزایش می‌یابد. این نقطه به عنوان یک سقف قوی در بازار تلقی می‌شود. مقاومت نمایانگر منطقه‌ای است که عرضه برای یک دارایی افزایش می‌یابد و تریدرها ممکن است در آن نقطه به فروش بپردازند.

با استفاده از این اندیکاتورها، تریدرها می‌توانند مسیرهای ممکنه برای قیمت‌ها را تشخیص داده و تصمیم‌گیری‌های بهتری در معاملات خود انجام دهند. این اندیکاتورها به تحلیل تاریخچه قیمت‌ها و شناخت الگوهای بازار کمک کرده و تریدرها را در تداول با دقت بالاتر و ریسک کمتر هدایت می‌کنند.

امکانات اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس:

  1. امکان فعال سازی اعلان یا همان آلرت
  2. امکان فعال یا غیر فعال سازی نمایش پیوت
  3. امکان فعال یا غیر فعال سازی تارگت بر اساس پیوت
  4. امکان فعال یا غیر فعال سازی خطوط بر اساس فیبو در سه بخش مجزا
  5. امکان فعال یا غیر فعال سازی استاندارد پیوت (بسیار مناسب جهت نمایش حمایت و مقاومت فارکس)
  6. امکان لیست کردن هرکدام از بخشهای فوق بصورت تفکیک شده (توضیح کامل در فیلم هست)
  7. امکان تغییر رنگ هر کدام از بخشها به دلخواه شما جهت نمایش روی چارت

دانلود اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس

برای دانلود اندیکاتور فارکس حمایت و مقاومت برای متاتریدر 4 از کادر زیر اقدام کنید

این اندیکاتور برای متاتریدر 4 میباشد و نسخه متاتریدر 5 آن به محض آماده شدن در همین پست قرار خواهد گرفت.

تصویر زیر تنظیمات اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس را نشان می‌دهد.

اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس

بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

محدوده قیمتی اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس

پیش دانلود اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس بهتر است به صورت تئوری با سطوح حمایت و مقاومت آشنا باشید. توضیح و تفسیر این سطوح از مبحث این مقاله خارج است، اما از آنجایی که محدوده های قیمتی که بر اساس اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس رسم میشوند میتوانند بسیار مهم باشند لازم دانستم این چند خط را در ادامه بیان کنم.

اهمیت محدوده‌های قیمتی، که از طریق اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس تعیین می‌شوند و ممکن است به صورت دستی بر روی چارت نقاط آنها را ترسیم کنیم، از آنجاست که این حمایت و مقاومت عملی به عنوان کف و سقف قیمت اجرا می‌شوند.

بازار بسیاری از زمان‌ها در یک محدوده نوسانی قرار دارد، ما بین این سقف و کف حرکت می‌کنیم تا زمانی که از یک جهت از این محدوده خارج شده و یک روند جدید شکل گیرد یا واکنشی نشان دهد که به روند قبلی ادامه می‌دهد. تاجایی که معامله‌گران در بازار فارکس به دنبال تشخیص این نواحی به عنوان سقف و کف در بازار فارکس هستند، از نوسانات بین این دو نقطه با استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس بهره می‌برند.

معامله‌گران حرفه‌ای از اهمیت حمایت و مقاومت در بازار فارکس استفاده می‌کنند تا بهترین نقطه ورود برای معاملات خود را تعیین کرده و از این خطوط برای تعیین بهترین نقطه خروج، سودآور یا ضررزا بر اساس حد سود یا حد ضرر خود بهره‌مند شوند.

اگر یک معامله‌گر برنامه خرید (بای) در بازار فارکس دارد، او حد سود خود را با استفاده از اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس، چند پیپ مانده به خط مقاومت تعیین می‌کند. همچنین، استاپ لاس خود را چند پیپ پایین‌تر از خط حمایت قرار می‌دهد. در صورتی که معامله فروش (سل) دارد، استاپ لاس خود را چند پیپ بالاتر از خط مقاومت قرار می‌دهد، و حد سود خود را نیز چند پیپ مانده به خط حمایت تعیین می‌کند.

 

ما از خطوط حمایت بنام : resistence با علامت اختصاری  R در اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس استفاده کرده ایم.

ما از خطوط مقاومت بنام :  support با علامت اختصاری S در اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت فارکس استفاده کرده ایم.

جمع‌بندی

در پایان این بررسی بر روی اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس، می‌توان نتیجه گرفت که این ابزارهای تحلیلی نقش اساسی در روند تصمیم‌گیری تریدرها و سرمایه‌گذاران بازی می‌کنند. حمایت و مقاومت، به عنوان دو ستون اصلی در ساختار قیمتی بازار، اطلاعات بی‌نظیری را در اختیار ما قرار می‌دهند.

حمایت، به ما نشان می‌دهد که در کجای بازار تقاضا برای یک دارایی بالاترین است و قیمت به آن نقطه تمایل به نزول ندارد. از سوی دیگر، مقاومت به ما اطلاع می‌دهد که کجا در بازار تریدرها تمایل به فروش دارایی را دارند و قیمت به سختی می‌تواند از آن نقطه عبور کند.

استفاده موثر از این اندیکاتورها، تریدران را قادر می‌سازد تا الگوهای بازار را شناسایی کنند، موقعیت‌های ورود و خروج مناسب را تدوین کنند و به عنوان یک راهنمای قدرتمند در مسیر تصمیم‌گیری و مدیریت ریسک عمل کنند. در نهایت، اندیکاتور حمایت و مقاومت فارکس، یکی از ابزارهای حیاتی تحلیل تکنیکال است که باعث بهبود دقت و موفقیت تریدرها در بازارهای مالی می‌شود.

در نهایت، می‌توانیم به یک سوال بپردازیم: آیا واقعاً بهترین اندیکاتور فارکس وجود دارد که بتواند سطوح حمایت و مقاومت در فارکس را براساس مفهوم عرضه و تقاضا به دقت پیدا کند؟ باید اعتراف کرد که هیچ اندیکاتوری نمی‌تواند به صورت کامل بهترین باشد، اما می‌توان یک اندیکاتور را به عنوان یکی از بهترین اندیکاتورهای فارکس در زمینه نمایش سطوح حمایت و مقاومت معرفی کرد. پس از آشنایی با این اندیکاتور، امیدواریم که از اطلاعات این پست بهره‌مند شوید.

اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درود به شما
ویدیوی آموزشی این اندیکاتور در این پیج موجود نیست، احتمالا برداشتید. من حتی چند دفعه پیج رو رفرش کردم، ویدیو ش نیست.

سلام.دان میکنم ولی کار نمیکنه چرا؟

خب از حالت زیپم خارجش میکنم و تو قسمت اندیکاتور متاتریدر کپی هم میکنم ولی تو منوی اندیکاتور چارت نمایش داده نمیشه

ممنون بابت اندیکاتورتون
عالی

سلام بسیار عالی موفق باشید دم شما گرم بخاطر مطالب آموزشی ورایگانتون
خیلی وقت بود دنبال همچین اندیکاتوری بودم سپاس.