آموزش و لینک دانلود اندیکاتور STC Signal برای متاتریدر ۴ و ۵

تاریخ آخرین بروزرسانی: 2 دسامبر 2023
اندیکاتور STC Signal مناسب برای سیگنال دهی فارکس بوده که مبتنی بر بیس مکدی است. اندیکاتور STC Signal یک نوسان نمای چرخه ای است که با محاسبه کندلها بر روی یک خط MACD، با استفاده از چرخه ایجاد می‌شود. این اندیکاتور فارکس، نتیجه نسخه بهبود یافته اسیلاتور است که در طی روند تغییر شکل نداده و خیلی سریع به تغییرات واکنش نشان می‌دهد.

اندیکاتور STC

اندیکاتور STC یا "Schaff Trend Cycle" یک ابزار تجزیه و تحلیل مشهور در بازارهای مالی است که به تریدرها و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا نوسانات و جهت حرکت بازار را بهبود بخشیده و تصمیمات معاملاتی خود را با دقت و زمان‌بندی بهتری بگیرند. این اندیکاتور به تحلیل چرخه‌های بازار متمرکز است و از ادغام اطلاعات از چندین شاخص و نماینده مختلف، یک دینامیک تازه و کارآمد فراهم می‌کند. مفهوم اصلی این اندیکاتور بر اساس ترکیبی از سه دوره مختلف است که به بهبود تأثیرات نوسانات کمک می‌کنند و در نهایت یک سیگنال واحد را ایجاد می‌کنند. این سیگنال به تریدرها اطلاعاتی درباره قدرت روند، احتمال تغییر جهت بازار و نقاط ورود و خروج ممکن فراهم می‌کند. اندیکاتور STC به دلیل توانایی تطبیق با تغییرات بازار و تفسیر سریع ترند‌ها محبوب است. این ابزار با ارائه سیگنال‌های قوی و قابل اعتماد، به تریدرها این امکان را می‌دهد که استراتژی‌های معاملاتی خود را بهبود بخشند و با اطمینان بیشتر به بازارها وارد شوند. اساس این اندیکاتور اسیلاتور توسط داگ شاف توسعه یافته است که تصور داشت روند ارز در چرخه‌هایی تسریع و کند می‌شود. الگوریتم آن در سال ۲۰۰۸ علنی شد. چرخه روند شاف سعی دارد دو روش مختلف برای تعیین تغییرات جهت روند (MACD و نوسان‌ساز بازار) را ترکیب کند. مقدار نشانگر بین ۰ و ۱۰۰ نوسان دارد و از دو سطح ۲۵ و ۷۵ استفاده می‌شود. همچنین، هشدارهای اختیاری در این اندیکاتور در دسترس هستند. می‌توانید این اندیکاتور را برای MT4 و MT5 دانلود و استفاده نمایید.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

دانلود اندیکاتور STC Signal برای متاتریدر ۴

دانلود اندیکاتور STC Signal برای متاتریدر ۵

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور  در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است، کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

تنظیمات اندیکاتور STC Signal

تنظیمات اندیکاتور STC یک جنبه مهم در استفاده اثربخش از این ابزار تحلیلی در بازارهای مالی است. این تنظیمات به تریدرها این امکان را می‌دهند که عملکرد اندیکاتور را به شیوه‌هایی تنظیم کنند که به بهترین شکل با استراتژی معاملاتی و نیازهای خود هماهنگ باشد. یکی از اصلی‌ترین تنظیمات مرتبط با اندیکاتور STC، تعیین مقادیر دوره‌ها است. این مقادیر مرتبه‌های دوره‌های مختلف را تعیین می‌کنند و به تریدرها امکان می‌دهند تا حساسیت اندیکاتور به تغییرات بازار را تنظیم کنند. در تنظیمات STC، تریدرها همچنین می‌توانند نحوه نمایش سیگنال‌ها و خطوط روند را تغییر دهند. این شامل استفاده از خطوط انحراف استاندارد یا نحوه نمایش سیگنال‌های خرید و فروش می‌شود. این امکانات به تریدران این امکان را می‌دهند که نمودارها را به شکلی سفارشی سازی کنند که با استراتژی و تفسیر آن‌ها سازگار باشد.  
تنظیمات اندیکاتور STC Signal

تنظیمات اندیکاتور STC Signal

توانایی تنظیم دقیق تنظیمات اندیکاتور STC به تریدرها این قابلیت را می‌دهد که این ابزار را به گونه‌ای شخصی‌سازی کنند که با نیازها و سبک معاملاتی خود هماهنگ باشد. این تنظیمات ابزارهای تحلیلی را به یک ابزار چابک و قابل اعتماد تبدیل می‌کنند که تریدرها در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود از آن بهره‌مند می‌شوند. اصلی
 • MAShort (به طور پیش فرض = ۲۳) - دوره میانگین متحرک سریع برای محاسبه خط MACD. باید کمتر از MALong باشد.
 • MALong (پیش فرض = ۵۰) - دوره میانگین حرکت کند برای محاسبه خط MACD. باید بزرگتر از MAShort باشد.
 • چرخه (به طور پیش فرض = ۱۰) - طول چرخه در دوره های نمودار. چرخه حاصله دو برابر بیشتر است زیرا در نتیجه دو  استوک استیک محاسبه می شود.
هشدارها
 • ShowArrows (پیش فرض = غیر فعال ) - در صورت فعال بودن، فلشهایی را در بالای یا زیر میله های مربوطه که در آن سیگنال تولید می شود، ترسیم می کند.
 • UpColor (پیش فرض = clrBlue) - رنگ پیکان سیگنال صعودی.
 • DownColor (پیش فرض = clrRed) - رنگ پیکان سیگنال نزولی.
 • ShowAlerts (پیش فرض = غیر فعال) - در صورت  فعال بودن هنگام تولید سیگنال، هشدار نمایش فراخوانی می شود.
 • SoundAlerts (پیش فرض = غیر فعال) - در صورت فعال بودن هنگام تولید سیگنال یک هشدار صدا پخش می شود.
 • EmailAlerts (به طور پیش فرض = نادرست) - در صورت درست بودن هنگام تولید سیگنال هشدار ایمیل ارسال می شود.
 • PushAlerts (پیش فرض = غیر فعال) - در صورت فعال بودن هنگام تولید سیگنال، هشدار اطلاع رسانی فشار ارسال می شود.

اندیکاتور STC Signal

استراتژی و سیگنال گیری اندیکاتور STC Signal

استراتژی و سیگنال‌گیری از اندیکاتور STC Signal یک بعد مهم در دامنه تجارت مالی و بازارهای سرمایه است. استراتژی‌های معاملاتی که بر اساس این اندیکاتور تعریف می‌شوند، به تریدرها امکان می‌دهند تا با دقت بیشتری جهت حرکت بازار و نقاط ورود و خروج ممکن را تشخیص دهند. استراتژی‌های مبتنی بر STC Signal معمولاً تحلیل چرخه‌های بازار را در نظر می‌گیرند و بر اساس نقاط قوت و ضعف این چرخه‌ها تصمیمات معاملاتی متناسب را مشخص می‌کنند. یکی از جنبه‌های حیاتی در استراتژی و سیگنال‌گیری از اندیکاتور STC Signal، توانایی تفسیر سیگنال‌های تولید شده توسط این اندیکاتور است. تریدرها باید بتوانند سیگنال‌های خرید یا فروش را به درستی تفسیر کرده و با استفاده از آن‌ها به تصمیمات معاملاتی مناسب دست یابند. همچنین، توسعه استراتژی‌های مناسب بر اساس سیگنال‌های تولید شده توسط STC Signal، به تریدرها این امکان را می‌دهد که با دقت بیشتری به تغییرات بازار واکنش نشان دهند. استراتژی و سیگنال گیری از اندیکاتور STC Signal نه تنها به تریدرها کمک می‌کند تا درک عمیقی از بازار پیدا کنند بلکه همچنین ایشان را در اتخاذ تصمیمات معاملاتی موفقتر و با اطمینان بیشتری همراهی می‌کند. این ابزار ارزشمند به تریدرها امکان می‌دهد که استراتژی‌های معاملاتی خود را بهینه‌سازی کرده و بازدهی بهتری در بازارهای پویا و متغیر داشته باشند.
ساده ترین و بارزترین روش استفاده از این شاخص در معاملات این است که وقتی خط از سطح ۷۵ پایین می آید، بفروشید و وقتی از سطح ۲۵ بالاتر می رود خرید کنید. برای فیلتر کردن برخی سیگنال های بد دیگر داگ شاف (نویسنده چرخه روند Schaff) روش زیر را ارائه می دهد:
 • برای یک سیگنال خرید، نوار زیر نوار ماشه باید بالای بالای میله ماشه بسته شود.
 • برای یک سیگنال فروش، نوار زیر نوار ماشه باید زیر پایین میله ماشه بسته شود.
 • نوار تریگر، نواری است که همزمان با افزایش چرخه روند به بالای ۲۵ یا کاهش به زیر ۷۵ می رسد.
دقت داشته باشید این اندیکاتور یک اندیکاتور اصلاحی میباشد و صرفا از سیگنالهای آن بدون تایید گرفتن توسط اندیکاتور یا استراتژی های دیگر نباید استفاده کرد.  
آواتار سید مهدی حق شناس

سید مهدی حق شناس

من سید مهدی حق شناس هستم و از سال 2008 بصورت حرفه ای در بازارهای مالی مختلف منجمله فارکس فعالیت دارم. خوشحال میشم نظرتون رو در مورد مقالات من در هر مقاله با من به اشتراک بزارین.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها