آموزش اندیکاتور پین بار HI Pinbar برای متاتریدر ۴ و ۵

تاریخ آخرین بروزرسانی: 2 دسامبر 2023
اندیکاتور پین بار  به عنوان یکی از الگوهای نموداری برجسته در تحلیل تکنیکال معروف است. در این مقاله علاوه بر لینک دانلود اندیکاتور HI Pinbar به  بررسی ویژگی‌ها و کاربردهای اندیکاتور پین بار می‌پردازیم تا تریدرها با این اندیکاتور فارکس مهم تحلیلی آشنا شده و به بهترین شکل از آن در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود بهره‌مند شوند.

اندیکاتور پین بار HI Pinbar چیست؟

اندیکاتور پین بار یک ابزار معاملاتی معتبر و مفید در تحلیل فنی است که توسط تریدرها و سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری در مورد جهت حرکت بازار و نقاط ورود و خروج معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد. پین بار به عنوان یک الگوی نموداری شناخته می‌شود که در آن قیمت بازار در یک بازه زمانی خاص ارتفاع، کمی دیگر از باز و بسته شدن می‌باشد، به‌طوری‌که نوک شمع (بار) به نظر می‌رسد یک سوی بازار را "پین" کرده باشد. از اندیکاتور پین بار برای تشخیص نقاط مهم در بازارها استفاده می‌شود. زمانی که یک پین بار شناخته می‌شود، این ممکن است نشانگر امکان تغییر جهت بازار یا ادامه روند فعلی باشد. ترکیبی از نوک شمع و بدن آن اطلاعات مهمی را در مورد تقاضا و عرضه در بازار ارائه می‌دهد. در بسیاری از موارد، یک پین بار می‌تواند نشانگر انقلابی در رفتار بازار باشد و تریدرها را به تصمیمات معاملاتی خود هدایت کند. با استفاده از اندیکاتور پین بار، تریدرها می‌توانند الگوهای نموداری را بهبود بخشیده و به صورت دقیق‌تر در بازارهای مالی عمل کنند. توانمندی این ابزار در ترکیب با سایر ابزارهای تحلیلی، به ترکیبی قدرتمند برای تحلیل بازار و تصمیم‌گیری معاملاتی تبدیل می‌شود.
اندیکاتور پین بار HI Pinbar یک اندیکاتور در ظاهر ساده، اما بسیار کاربردی بوده که برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر توسعه یافته است. HI Pinbar  سعی می کند Pinbars (که به آن "Pin-bar" یا "Pin bar" نیز گفته می شود) را تشخیص داده و با قرار دادن علامت "صورت خندان" در زیر Pinbars های صعودی و بالای Pinbars های نزولی، آنها را علامت گذاری کند. اندیکاتور پین بار یک اندیکاتور فارکس بوده که  از هیچ شاخص فنی استاندارد در کد خود استفاده نمی‌کند. پیکربندی تشخیص Pinbar را می‌توان از طریق پارامترهای ورودی نشانگر انجام داد. اندیکاتور Pinbar می‌تواند هشدارهای پلتفرم و هشدارهای ایمیل را در مورد شناسایی صادر کند. این نشانگر برای هر دو نسخه MT4 و MT5 از بستر معاملاتی در دسترس است.

دانلود اندیکاتور HI Pinbar برای متاتریدر ۴

دانلود اندیکاتور پین بار برای متاتریدر ۵

برای نصب اندیکاتور در متاتریدر ابتدا از سر برگ متاتریدر روی File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید، برای نصب اندیکاتور  پوشه MQL4 را باز کنید و سپس در پوشه اندیکاتور را کپی و پیس کنید. حالا متا تریدر خودتون رو ببندید و مجدد باز کنید. در منوی مربوطه میبینید که اندیکاتور  در لیست اندیکاتورهای شما اضافه شده است، کافی است در متاتریدر روی آن دو مرتبه کلیک کنید تا فراخوانی شده و روی چارت قرار بگیرد.

اگرچه اندیکاتور پین بار بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند برای تریدرها مفید باشد، اما توصیه می‌کنیم که حتما ابتدا لیست سایر اندیکاتورهای فارکس را مشاهده کنید و از ترکیب Pinbar با حداقل یک اندیکاتور دیگر استفاده کنید تا استراتژی معاملاتی بهتری داشته باشید.

بروکر Nordfx

بروکر Nordfx

تنظیمات  اندیکاتور پین بار HI Pinbar

تنظیمات اندیکاتور پین بار، به عنوان یک بخش اساسی از استفاده موثر از این ابزار تحلیلی در بازارهای مالی، نقش حیاتی در دقت و کارآمدی تحلیل‌های نموداری ایفا می‌کند. اندیکاتور پین بار HI Pinbar به ویژه یک نسخه خاص از این الگوی نموداری است که با تنظیمات خاص خود، اطلاعات بهتری را برای تاجران فراهم می‌کند. یکی از تنظیمات اصلی در اندیکاتور HI Pinbar، مرتبه یا طول زمانی است که تاجر می‌تواند برای تشخیص این الگوی نموداری در نظر بگیرد. این مقدار مشخص می‌کند که الگوی پین بار HI Pinbar در چه بازه‌های زمانی مشخصی شناسایی شود. همچنین، تنظیمات مربوط به رنگ‌ها و نمایش بصری الگو نیز بر اساس نیازهای تاجر قابل تنظیم هستند. تاجران با توجه به شرایط بازار و سبک معاملاتی خود می‌توانند تنظیمات اندیکاتور HI Pinbar را به دقت تغییر دهند تا از اطلاعات دقیق و سازگار با استراتژی معاملاتی خود بهره‌مند شوند. این تنظیمات به تاجران این امکان را می‌دهند که الگوهای پین بار HI Pinbar را با دقت بیشتری تحلیل کرده و در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود از این ابزار بهره‌وری بیشتری داشته باشند.
 • CountBars (پیش فرض = ۰) - حداکثر تعداد میله ها که می توان نوارهای پایه را در آن تشخیص داد. ۰ = همه.
 • DisplayDistance (پیش فرض = ۵) - فاصله شمع ها تا نمادهای "صورت خندان" از نوار سنجاق.
 • UseAlerts (به طور پیش فرض = درست) - به نشانگر می گوید که با تشخیص پین بار هشدار نرم افزاری را با صدا صادر می کند.
 • UseEmailAlerts (پیش فرض = نادرست) - به نشانگر می گوید تا در تشخیص پین بار هشدار ایمیل ارسال کند. ایمیل باید به درستی در MetaTrader از طریق Tools-> Options-> Email پیکربندی شود.
 • UseCustomSettings (پیش فرض = نادرست) - به نشانگر می‌گوید از پارامترهای تشخیص پین بار سفارشی که در زیر توضیح داده شده استفاده کند.
 • CustomMaxNoseBodySize (پیش فرض = ۰٫۳۳) حداکثر نسبت بدن / طول مجاز برای نوار بینی.
اندیکاتور پین بار

اندیکاتور Pinbar

 • CustomNoseBodyPosition (پیش فرض ۰٫۴) بدنه باید در قسمت بالایی (پایین برای الگوی نزولی) نوار  قرار بگیرد.
اندیکاتور HI Pinbar

اندیکاتور HI Pinbar ۲

 • CustomLeftEyeOppositeDirection (پیش فرض = درست) به این شاخص اشاره می کند که نوار  سمت چپ باید برای Pinbar صعودی نزولی باشد ، و برای Pinbar نزولی نزولی باشد.
اندیکاتور HI Pinbar ۳

اندیکاتور HI Pinbar ۳

 • CustomNoseSameDirection (پیش فرض = درست) به نشانگر می گوید که نوار بینی باید از همان جهت همان الگو باشد.
 
اندیکاتور HI Pinbar ۴

اندیکاتور HI Pinbar ۴

 • CustomNoseBodyInsideLeftEyeBody (پیش فرض = نادرست) به اندیکاتور می گوید که بدن بینی باید در داخل بدنه کندل چپ باشد.
اندیکاتور HI Pinbar ۵

اندیکاتور HI Pinbar ۵

 • CustomLeftEyeMinBodySize (پیش فرض = ۰٫۱) حداقل اندازه بدن چپ چشم نسبت به طول میله.
اندیکاتور پین بار 6

اندیکاتور HI Pinbar ۶

 • CustomNoseProtruding (پیش فرض = ۰٫۵) حداقل برآمدگی میله بینی نسبت به طول میله.
اندیکاتور پین بار

اندیکاتورHI Pinbar ۷

 • CustomNoseBodyToLeftEyeBody (پیش فرض = ۱) حداکثر اندازه بدن بینی نسبت به بدن چشم چپ.
اندیکاتور HI Pinbar ۸

اندیکاتور HI Pinbar ۸

 • CustomNoseLengthToLeftEyeLength (پیش فرض = ۰) حداقل طول بینی نسبت به طول چشم چپ.
اندیکاتورHI Pinbar

اندیکاتور HI Pinbar ۹

 • CustomLeftEyeDepth (پیش فرض = ۰٫۲) حداقل عمق چشم چپ نسبت به طول آن عمق طول قسمت میله پشت بینی است.
اندیکاتورHI Pinbar

اندیکاتور HI Pinbar ۱۰

مثال کاربردی از اندیکاتور پین بار Pinbar شما پس از نصب اندیکاتور پین بار، در چارت خود مشابه تصاویر زیر پینبارهایی که نمایش دهنده روندهای صعودی هستند را با رنگ سبز و شکلک سبز مشاهده میکنید و روندهای نزولی را با رنگ قرمز و شکلک قرمز مشاهده میکنید. برای بدست آوردن بهترین تنظیمات برای این اندیکاتور شما مطابق توضیحاتی که در بالاتر داده شد میتوانید تنظیمات را تغییر دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.  
سیگنال فروش از اندیکاتور پین بار

Pinbar Sell

دقت داشته باشید این اندیکاتور به تنهایی معیار خوبی برای ترید کردن نیست و باید از آن در کنار دیگر اندیکاتورها یا استراتژی ها مورد استفاده قرار بگیرد.

بروکر برتر اروپا در سال 2020

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها