کامپیوتر معاملاتی مورد نیاز برای معامله‌ فارکس

تاریخ آخرین بروزرسانی: 7 دسامبر 2023
کامپیوتر معاملاتی مورد نیاز برای نصب برنامه‌ و نرم افزارهای فارکس اولین سوال هرکسی است که می‌خواهد از این بازار کسب درآمد کند. این شامل سوالاتی مانند آیا برای معامله از یک کامپیوتر PC یا Mac استفاده کنم؟ چه مقدار RAM نیاز دارم؟ چه نوع هارد دیسک باید بگیرم؟ و سوالات مرتبط دیگری است. هدف این مقاله، کمک به شما برای پاسخ دادن به برخی از این سوالات و ارائه برخی توصیه ها درباره بهترین روش برای پیکربندی و راه اندازی کامپیوتر معاملاتی شما است. توجه داشته باشید مطالبی که در این درس گفته می شود، مقدار نرمال مورد نیاز از مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری است و چه بسا بتوان با مشخصات پایین تر هم معامله کرد، اما ممکن است در بعضی مواقع سرعت کافی را نداشته باشد و موجب ضرر شما در فارکس شود. در نتیجه پیشنهاد می شود از مقادیر گفته شده در این مقاله استفاده کنید.  

کامپیوتر معاملاتی

معامله‌گری در بازارها چالش های زیادی را برای یک تریدر به ارمغان می آورد، بنابراین، مهم است که شما یک ایستگاه کامپیوتری مناسب را تنظیم کنید که بهترین نیازها و الزامات شما را برای سبک معامله‌گرانتی که در آن فعالیت می کنید، برآورده کند. در حال حاضر، اگرچه می توانید از دستگاه همراه خود برای اجرای معاملات در حال حرکت استفاده کنید، اما بهتر است همواره سعی کنید از یک کامپیوتر رومیزی معامله‌گرانتی مناسب استفاده کنید. اگرچه می‌توانید در تنظیم کامپیوتر معاملاتی خود بسیار پیچیده شوید، اما بسیاری از کامپیوترهای بازی آماده در بسته بندی‌های خود اغلب مشخصات لازم برای اجرای بیشتر پلتفرم‌های معاملاتی را به طور کارآمد دارند. بنابراین، بسیاری از خوانندگان ممکن است از این نوع کامپیوتر کاری در خانه خود داشته باشند. اگر ندارند، می‌توانید با هزینه مناسبی یک مجموعه مشابه بسازید. ابتدا، بسیاری از معامله‌گران فعال، بدون توجه به اینکه خود را معامله‌گر روزانه یا معامله‌گر نیمه‌مدت می‌دانند، باید با یک کامپیوتر آماده شروع کنند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند. بنابراین، وقتی تازه شروع می‌کنید، نیازی به استفاده از یک راه حل سفارشی و پیشرفته نیست. هنگامی که در معاملات خود بالغ شدید و تجربه بیشتری کسب کردید، همیشه می‌توانید بر روی مجموعه فعلی خود ادامه دهید یا آن را به طور کامل سفارشی کنید تا به نیازهای خاص خود بپردازید. بعضی از معامله‌گران جدید به اشتباه فکر می‌کنند که هرچقدر کامپیوتر معاملاتی آن‌ها پیچیده‌تر باشد، بهتر می‌توانند در بازار معامله‌گرانت کنند. اما، اگرچه یک کامپیوتر معاملاتی خوب به شما کمک می‌کند به طور کارآمدتر معامله کنید، این به معنای این نیست که شما یک معامله‌گر بهتر خواهید شد. همچنین مهم است که بدانید که هیچ تنظیم کامپیوتر معاملاتی بهتر وجود ندارد. به طور خاص، یک معامله‌گر روزانه که در طول روز به طور فعال در بازارها معامله می‌کند، احتمالاً یک فضای کامپیوتر معاملاتی بسیار متفاوت نسبت به یک معامله‌گر موقعیتی که فقط چند معامله در ماه انجام می‌دهد، خواهد داشت. تنظیمات کامپیوتر برای معاملات روزانه بدون شک نیاز به یک پیکربندی قوی‌تر دارد. بنابراین، شما باید نیازمندی‌های سخت‌افزاری مورد نیاز را با سبک خاص معامله خود هماهنگ کنید. علاوه بر مشخصات واقعی کامپیوتر معاملاتی شما، می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که دریافت سرعت اینترنت سریعترین سرویس‌های موجود در منطقه شما را دارید. امروزه، اکثر ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت قادر به ارائه اتصالات و سرعت‌های بهبود یافته به قیمتی اضافی کوچک هستند. بنابراین، مطالعه پیشنهادهای مختلف سرویس‌های ارائه‌دهنده‌های اینترنت شما می‌تواند منجر به دسترسی به اتصالات اینترنتی سریع‌تر شود که قطعاً باعث تفاوت در اجرای معاملات می‌شود. قبل از ورود به جزئیات مشخصات توصیه‌شده برای رایانه‌های کاری معاملاتی، همچنین مهم است که به محیط خاص معاملاتی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عبارت دیگر، شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که اتاق یا دفتری که از آن تجزیه و تحلیل بازار را انجام می‌دهید و معاملات را انجام می‌دهید، به حداکثر از اشغال ذهنی خالی باشد. بسته به شرایط خاص شما، ممکن است بتوانید کار بهتری از دیگران در ایجاد این نوع محیط برای خود انجام دهید. در هر صورت، بهتر است از یک فضایی که در آن راحت و آرامش داشته باشید، معامله کنید تا بتوانید تصمیمات معاملاتی بهتر و اطلاعاتی‌تری بگیرید.  

PC یا Mac

یکی از اولین مسائلی که باید تصمیم بگیرید این است که آیا از یک کامپیوتر معاملاتی PC یا Mac استفاده خواهید کرد. هر دوی آن‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. و اگرچه، بحث در مورد تمام این نکات خارج از حوزه این مقاله است، اما منابع زیادی آنلاین وجود دارند که به شما در تصمیم گیری کمک خواهند کرد که کدامیک برای شما مناسب‌تر است. اما به طور کلی، مک‌ها به نسبت کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز، پایدارتر و قابل اعتمادتر هستند. علاوه بر این، کامپیوترهای مک به شدت کم در معرض ویروس‌ها و نرم‌افزارهای مخرب هستند. این مسئله به خصوص مهم است اگر قصد دارید کامپیوتر معاملاتی خود را برای کارهای دیگر خارج از معامله‌گرانت یا مرور فراوان وب استفاده کنید. مهم‌ترین نکته باید نیازهای سازگاری پلتفرم معامله‌گرانتی انتخابی شما با کامپیوتر مبتنی بر Mac یا PC باشد. به عبارت دیگر، بعضی از پلتفرم‌های معامله‌گرانتی فقط بر روی کامپیوتر مبتنی بر ویندوز کار می‌کنند، بعضی دیگر فقط بر روی کامپیوتر مبتنی بر Mac کار می‌کنند و بعضی دیگر ممکن است با هر دو کامپیوتر Mac و PC سازگار باشند. شما باید با تامین‌کننده پلتفرم معامله‌گرانتی خود تماس بگیرید تا مشخصات سیستم عامل مورد نیاز را تأیید کنید. اکنون معمولاً می‌توانید متوجه شوید که بیشتر پلتفرم‌ها با کامپیوترهای PC سازگار هستند و تنها برخی از آن‌ها با کامپیوترهای Mac سازگار هستند. این به خصوص برای تریدران فارکس صدق می‌کند، در این صورت احتمالاً برای پلتفرم معامله‌گرانتی فارکس خود نیاز به یک کامپیوتر PC خواهید داشت.
کامپیوتر معاملاتی فارکس mac یا pc

کامپیوتر معاملاتی فارکس mac یا pc

قدرت پردازش کامپیوتر معاملاتی

قدرت پردازش درون کامپیوتر شما به صورت معمول به عنوان واحد پردازنده مرکزی یا CPU شناخته می شود. وظیفه CPU اجرای تمام فرآیندهای داخل کامپیوتر شما است. این قدرت پردازش به گیگاهرتز یا GHz اندازه گیری می شود و بنابراین هر چه گیگاهرتز بالاتر باشد، کامپیوتر شما سریعتر خواهد بود. معمولاً محدوده CPU برای بیشتر کامپیوترهای از جعبه خارج شده بین 1 و 4 گیگاهرتز است. علاوه بر این، کامپیوتر شما می تواند چندین هسته داشته باشد که می توانند به صورت همزمان اجرا شوند. این باعث افزایش کارایی و سرعت کلی کامپیوتر شما در معاملات روزانه یا فارکس می شود. قدرت CPU برای معامله گران فعال به خاطر حجم بزرگی از داده های ورودی در زمان واقعی که باید به صورت مداوم پردازش شوند، بسیار مهم است. به همین دلیل، بیشترین معامله‌گران روز فعال باید به دنبال یک مجموعه چهار هسته ای با حداقل CPU 3.3 گیگاهرتز باشند. معامله‌گران سوئینگ که کمتر فعال هستند می توانند در نظر بگیرند که یک مجموعه دو هسته ای با حداقل CPU 3 گیگاهرتز داشته باشند.  

هارد کامپیوتر معاملاتی

هارد دیسک به عنوان واحد ذخیره سازی داده های کامپیوتر شما عمل می کند. در بیشتر واحدهای کامپیوتری دو نوع هارد دیسک وجود دارد. اولین نوع هارد دیسک سنتی است و دومین نوع آن چیست که به عنوان هارد SSD شناخته می شود. هارد SSD دارای مزایای زیادی نسبت به هارد دیسک سنتی است. SSD ها عملکرد کلی و سرعت بهتری را فراهم می کنند و همچنین مصرف انرژی بیشتری دارند. بنابراین، بیشترین معامله‌گران باید در نظر بگیرند که کامپیوتر معامله خود را تنظیم کنند تا شامل یک SSD شود. اگر از یک کامپیوتر معامله استفاده می کنند که هارد دیسک سنتی دارد، پیشنهاد می شود به یک هارد دیسک SSD ارتقاء دهند.  

رم کامپیوتر معاملاتی

رم، حافظه دسترسی تصادفی، مسئول اجرای همزمان و بهینه فرآیندهای مختلف است. از آنجا که معامله‌گران اغلب فرآیندهای مختلف را همزمان اجرا می‌کنند، مهم است که ظرفیت رم کامپیوتر معاملاتی خود را بر اساس نیازهای خود مناسب بررسی کنید. رم به واحد گیگابایت GB اندازه‌گیری می‌شود و هرچه واحد گیگابایت بالاتر باشد، می‌توانید فرآیندهای بیشتری را همزمان و به طریقی بهینه اجرا کنید. می‌توانید رم را به ظرفیت حافظه موقت کامپیوتر تصور کنید. معامله‌گران روزانه حداقل باید حداقل ۱۶ گیگابایت رم را در نظر بگیرند، با این حال، میزان توصیه شده ۳۲ گیگابایت رم است. در مورد معامله‌گران سوینگ حداقل باید ۸ گیگابایت رم پیکربندی شود و حداقل ۱۶ گیگابایت رم توصیه می‌شود. این مقادیر می‌توانند بسته به تعداد برنامه‌هایی که قصد دارید همزمان اجرا کنید یا همیشه باز نگه دارید، تنظیم شوند. بدیهی است که هر چه برنامه‌های بیشتری را همزمان اجرا می‌کنید، باید به ظرفیت رم بیشتری هدف کنید.  

کارت گرافیک کامپیوتر معاملاتی

کارت گرافیک امکان پردازش تمام عناصر گرافیکی و ویدیوها را بر روی صفحه نمایش کامپیوتر شما فراهم می کند. استفاده از یک کارت گرافیک با کیفیت بالا به شما امکان می دهد تا تجربه بصری بهتری را در هنگام معامله کردن داشته باشید. حداقل مشخصات توصیه شده برای کارت گرافیک، یک کارت Nvidia یا AMD با حداقل 2 گیگابایت حافظه برای یک مانیتور است. اگر از مانیتورهای اضافی استفاده می کنید، بهتر است حافظه کارت گرافیک خود را به اندازه دو گیگابایت یا بیشتر برای هر مانیتور اضافی افزایش دهید. یک کارت گرافیک با کیفیت بالا برای افرادی که نیاز به نصب چندین مانیتور برای معامله دارند ضروری است.
کامپیوتر معاملاتی

کامپیوتر معاملاتی

مانیتورهای کامپیوتر معاملاتی

بعد از مرتب کردن تمامی اجزای توضیح داده شده، زمان آن رسیده است تا در مورد نصب مانیتورهای کامپیوتر فارکسی خود تصمیم بگیرید. پس چند مانیتور برای معامله در بازار به طور موثر نیاز دارید؟ جواب به این سوال برای هر معامله گر بر اساس سبک معامله خاص خود و ابزارهایی که برای پشتیبانی از تصمیمات معامله خود استفاده می کنند، متفاوت خواهد بود. برای مثال، یک معامله گر روزانه قراردادهای آتی که در طول روز به دستاوردهای مختلف بازار نظارت می کند و به یک خبرگزاری نیاز دارد، ممکن است برای نصب مانیتورهای چندگانه انتخاب کند که شامل 6 تا 10 صفحه نمایش مختلف باشد. از طرف دیگر، یک معامله‌گر سوئینگ تنها به بازار CME E-mini S&P تمرکز دارد و از یک الگوی تکنیکال خاص استفاده می‌کند، ممکن است فقط به یک سیستم کامپیوتری دو صفحه نیاز داشته باشد تا نیازهای خاص خود را برآورده کند. در عین حال، یک معامله‌گر موقعیت بلندمدت که بر اساس نمودارهای هفتگی معامله می‌کند، ممکن است به غیر از یک صفحه تنها برای معامله به صورت کارآمد نیازی نداشته باشد. بنابراین، پاسخ به شدت به افق معامله شما، تعداد بازارهایی که دنبال می‌کنید، تعداد ابزارهای معامله که استفاده می‌کنید و سایر جزئیات مرتبط وابسته است. با این حال، حتی معامله‌گران روزانه فعال باید با یک تنظیمات چند صفحه نسبتاً محافظه‌کارانه شروع کنند. در طول سفر معامله‌ای خود، آن‌ها می‌توانند صفحات بیشتری اضافه کنند تا به نیازهای معامله خود بپردازند. و حائز اهمیت است که به خاطر داشته باشید که اغلب سادگی به مراتب بهتر از پیچیدگی است وقتی به معامله در بازارها می‌رسد. به عنوان مثال، نباید برای ارضای احساس داخلی خود از یک تنظیمات چند صفحه بیش از حد پیچیده استفاده کنید. به عبارت دیگر، باید دلیل عملی برای اضافه کردن صفحات اضافی به تنظیمات خود داشته باشید. رزولوشن صفحه کامپیوتر شما همچنین یک ملاحظه مهم است. رزولوشن به تعداد پیکسل‌هایی اشاره دارد که بر روی صفحه کامپیوتر شما نمایش داده می‌شوند. هر چه رزولوشن بالاتر باشد، تعداد پیکسل‌های اضافی افزوده می‌شود که باعث بهبود کلی وضوح می‌شود. سه رزولوشن اصلی که معمولاً پیدا می‌کنید عبارتند از 1920 × 1080، 2560 × 1440 و 3840 × 2160. هر یک از این تنظیمات به خوبی کار می‌کنند، اما مهم است که در مورد رزولوشن به مقدار کمتر از 1920 × 1080 نروید. امروزه، مانیتورهای کامپیوتر نسبتاً ارزان هستند و اغلب می‌توانید یکی از آنها را با حدود 175 دلار یا چندان بیشتر بخرید. به عنوان یک معامله‌گر فعال یا روزانه که نیاز به دستگاه کامپیوتر معامله کردن با دوازده یا بیشتر مانیتور دارید، معمولاً می‌توانید چنین چیدمانی را با حدود 1000 دلار یا همان مقدار کمتر ایجاد کنید. در کل طرح کلی، این مقدار نسبتاً پایین است و می‌تواند به کارآمدی کسب و کار معاملاتی شما اضافه شود که ارزش هزینه اضافی را دارد. ایسوس از بهترین مانیتورها برای معامله در اصطلاحات کیفیت و قیمت استفاده می‌کند. در مورد اندازه مانیتورها، این مسئله به ترجیحات شخصی بستگی دارد. اما به طور کلی، اندازه محبوب ترین مانیتورهای کامپیوتر معاملاتی بین 24 تا 32 اینچ است.   سایر ملاحظات اکنون مشخصات اصلی کامپیوتر فارکسی را پوشش داده‌ایم. حالا بیایید چند ملاحظه اضافی و لوازم جانبی را بررسی کنیم که می‌تواند فضای کار خود را بهبود بخشد. اگر از طریق لپ تاپ از زمان به زمان استفاده می‌کنید، بهترین راه برای اطمینان از عدم مواجهه با خاموش شدن باتری در حین اجرای معامله، داشتن یک نوع پشتیبانی مانند یک بانک قدرت که با باتری کار می‌کند است. همچنین، اگر شما یک نمایشگر چند‌صفحه‌ای دارید، شما برای اتصال مناسب همه چیز نیاز به چندین نصب روی میز، نصب‌کننده نمایشگر و پایه نمایشگر خواهید داشت. در نهایت، شما ممکن است به یک آداپتور USB به HDMI نیاز داشته باشید تا کامپیوتر معاملاتی خود را به لوازم جانبی مختلفی که نیاز به آن دارند متصل کنید. نتیجه گیری تنظیمات مناسب کامپیوتر معاملاتی به شما کمک می‌کند تا کارایی خود را حداکثر کنید. در حالی که تنظیمات بهتر برای هر معامله‌گر بر اساس عوامل مختلفی از جمله فرکانس معامله و ترجیحات شخصی آنها شخصی خواهد بود، برخی از نیازمندی‌های حداقلی باید برآورده شود. ما برخی از این مشخصات حداقلی را در مورد اجزای مختلف مانند قدرت پردازش، هارد دیسک، رم، کارت گرافیک و غیره بررسی کردیم. به عنوان یادداشت نهایی، توصیه می‌شود تا حد امکان ساده‌ترین تنظیمات کامپیوتر معاملاتی روزانه یا فارکس را داشته باشید و از هرگونه سخت‌افزار یا نرم‌افزار اضافی که تنها به پیچیدگی محیط کار کامپیوتری معامله‌گر منجر خواهد شد، خودداری کنید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها