چرا معامله روزانه در بازار فارکس دشوار است؟

تاریخ آخرین بروزرسانی: 17 اکتبر 2023
معامله روزانه همیشه مورد توجه افرادی است که به تازگی وارد بازار فارکس شده‌اند این افراد به معامله‌گر روزانه معروف هستند. چندین استراتژی معامله محبوب توسط معامله‌گران روزانه استفاده می‌شود، اما به دلیل طبیعت ذاتی معامله روزانه، بسیاری از این استراتژی‌ها در طولانی مدت ارزش افزوده مثبتی ارائه نمی‌دهند. اگرچه استفاده از این نوع زمانبندی کوتاه معامله‌گری چندین مزیت دارد، اما معایب غالب باعث می‌شود که معامله روزانه برای اکثر افرادی که در این نوع تجارت مشغول هستند، یک مبارزه سخت باشد. برای مثال، بسیاری از معامله‌گران متوجه می‌شوند که احساسات آنها با تنش‌های مختلف معامله روزانه سازگار نیست و یا اینکه انگیزه و زمان کافی برای موفقیت برنامه معامله روزانه خود را ندارند. بسیاری از معامله‌گران تازه وارد نیز به راحتی متوجه می‌شوند که رویاهای ثروتزایی سریع از طریق معامله ارز واقع‌بینانه نیستند. شاید در ابتدا تبدیل شدن به یک معامله‌گر روزانه جذاب به نظر برسد، اما واقعاً برای یک معامله‌گر مبتدی منطقی است که به دقت به بررسی آنچه در نقش معامله‌گر روزانه خواهد بود نگاهی بیندازد و هم احتمال موفقیت خود را ارزیابی کند و هم اینکه آیا معامله روزانه با سبک زندگی مطلوبش سازگار است یا خیر. بخش‌های بعدی این مقاله به بررسی جنبه‌های کلیدی مربوط به معامله روزانه ارزها می‌پردازد و توصیف می‌کند که چگونه می‌توانید در برابر شانس‌های معامله روزانه فارکس که بسیاری از معامله‌گران تازه وارد با آن روبرو می‌شوند، شانس بهتری برای برداشتن داشته باشید. معاملات از نظر بازه زمانی باز بودن و بستن معامله به چند دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می‎شوند، که معامله روزانه از نوع کوتاه مدت است اگر به آشنایی با دیگر سبک‌های معاملاتی علاقه‌مند هستید می‌توانید صفحه آموزش فارکس صفر تا صد را مطالعه کنید.

معامله روزانه استراتژی محبوب

انتخاب یک استراتژی معامله روزانه بدون شک دارای مزایا و معایب خود برای تاجران معمولی فارکس است. قبل از تلاش برای توسعه یک استراتژی معامله روزانه، منطقی است که این مزایا و معایب را مرور کنید و احساس کنید که آیا می توانید مشکلات را تحمل کنید تا مزایا را برای کسب و کار معاملاتی خود در ارزها بدست آورید. همچنین ممکن است بخواهید تحقیقاتی درباره استراتژی های معامله روزانه که در گذشته توسط برخی از معامله گران موفق استفاده شده است و آنها را عمومی کرده اند، انجام دهید. اولاً، اینجا برخی از دلایل موجهی که ممکن است معامله روزانه برای کسی که علاقه مند به معامله ارزها است مناسب باشد:  
 • کاهش تعرض به بازار - داشتن موقعیت برای دوره های کوتاه در طول روز معامله کردن به معنی این است که شما نیازی به تحمل خطر اضافی نگهداری موقعیت ها در شب ندارید. تعرض در شب ممکن است بسیار هزینه ببرد زیرا ممکن است نه تنها منجر به فعال شدن دستورات توقف ضربه، بلکه به لغو قراردادهای مهم نیز شود.
 • دوره های کوتاه تری برای سقوط دارید - بیشتر معامله گرانی که از یک سیستم استفاده می کنند متوجه می شوند که از زمان به زمان به یک دوره از معاملات باخت کشیده می شوند. از آنجا که تعداد معاملات در یک دوره ناکام معمولاً مشابه است، معامله گر روزانه به طور کلی از معاملات بی اثر خود سریعتر خارج می شود نسبت به یک معامله گر بلند مدت. داشتن دوره بازیابی کوتاه از سقوط برای کسانی که برای کسب درآمد معامله می کنند به خصوص مهم است.
 • رضایت فوری - معامله گران روزانه به سرعت می فهمند که تصمیمات معاملاتی آنها درست یا غلط بوده است. این می تواند برای افرادی که عجول هستند و معمولاً دوست دارند به طور نسبتاً سریع بدانند که معامله آنها برنده یا بازنده بوده است، مناسب باشد.
 • سطوح فعالیت بالاتر - معامله گرانی که از معامله روزانه لذت می برند و دوست دارند فعال باشند، معمولاً می یابند که معامله روزانه معامله گران را در سطحی بیشتری از فعالیت قرار می دهد که بیشترین لذت را برایشان به ارمغان می آورد.
 • تصمیم گیری ساده - بسیاری از معامله گران روزانه از روش های ساده تصمیم گیری استفاده می کنند به عنوان یک ضرورت زیرا آنها نیاز دارند تا تصمیمات سریع در مورد ورود یا خروج از بازار بگیرند.
  از طرف دیگر، انتخاب یک راهبرد معامله روزانه هم می‌تواند معایب خود را داشته باشد که شامل موارد زیر است:  
 • هزینه‌های معاملات بالاتر - معامله‌گران روزانه تمایل دارند بیشتر از معامله‌گران با مدت طولانی تر وارد معاملات شوند زیرا طی روز معامله را آغاز و خاتمه می‌دهند. از آنجا که هر معامله شامل پرداخت اسپرد معامله و شاید کمیسیون کارگزار است، این هزینه‌ها می‌توانند بسیار افزایش یابند و سودآوری کلی تجارت شما را کاهش دهند.
 • تأثیر بیشتر از لغزش سفارش - از آنجا که یک معامله‌گر روزانه معمولاً فعال‌تر است، احتمالاً بیشترین تعداد سفارشات توقف خود را دارد. این به این معنی است که در معامله‌هایی که بازار از سطح‌های آن‌ها عبور می‌کند و سفارشات توقف برنامه‌ریزی شده را به دست نمی‌آورد، خطر بزرگتری از تجربه لغزش در سطوح سفارش وجود دارد.
 • فعالیت معاملاتی بیشتر - سیستم‌های معامله روزانه معمولاً تعداد بیشتری معاملات اجرا می‌کنند، بنابراین برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که باید وقت بیشتری را صرف کنند تا معاملات بیشتری انجام دهند و کمتر وقت برای کارهای دیگری که ممکن است در زندگی خود لذت ببرند، داشته باشند.
 • تمرکز بیشتر مورد نیاز - از آنجا که معامله‌گران روزانه به طور معمول به دنبال فرصت‌های ورود و خروج از بازار در طول روز هستند، این به این معنی است که آن‌ها اغلب نیاز دارند بازار را بیشتر نظارت کنند و بیشترین زمان را برای فعالیت بازار صرف کنند.
 • نیاز به تصمیم‌گیری سریع - برای بهره‌برداری از حرکت‌های کوچک بازار درون روز، معامله‌گران روزانه معمولاً نیاز به تصمیم‌گیری‌های ساده و سریع‌تر از معامله‌گران با مدت طولانی دارند. این نیاز به تفکر سریع و پاسخ‌های سریع می‌تواند بیشترین استرس را برای یک معامله‌گر ایجاد کند.
 • هزینه بالاتر نرم‌افزارهای نظارت بر بازار و خدمات خبری - معمولاً معامله‌گران روزانه نیاز دارند تا بازار و اخبار مالی مربوطه را به صورت زمان واقعی نظارت کنند. این معمولاً به این معنی است که باید در سیستم‌های گرانبهای که امکان نظارت بر بازار را فراهم می‌کنند سرمایه‌گذاری کنند.
  بررسی مزایا و معایب فوق برخی از ملاحظات کلیدی است که باید در نظر بگیرید وقتی می‌خواهید تعیین کنید که آیا استفاده از راهبرد معامله روزانه ارز مناسب برای شخصیت و سبک زندگی ترجیحی شما است یا خیر.  

پر رونقترین ارزهای معامله روزانه

بازار ارز خارجی بزرگترین و پر رونقترین بازار مالی جهان است، بنابراین برای معامله‌گران روزانه بسیاری از فرصت‌ها را فراهم می‌کند. ارزهای اصلی که معمولاً حجم معاملات بیشتری در بازار فارکس دارند عبارت‌اند از: دلار آمریکا، یورو منطقه یورو، ین ژاپن، پوند بریتانیا، دلار استرالیا، فرانک سوئیس و دلار کانادا. دلار نیوزیلند نیز بسیار محبوب است برای مخاطبان ارزی. نمودار نمودار نمایانگر توزیع نسبی هر ارز اصلی از نظر حجم معاملات آن به عنوان درصد از کل حجم معاملات بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط بانک بین‌المللی تسویه‌گری در آوریل 2010 است. یک نکته قابل توجه که واقعاً برجسته است این است که چقدر دلار آمریکا و یورو مهم هستند، که از طریق جفت ارزی EUR/USD که هر دو آن‌ها در آن دخیل هستند، یکی از جفت ارزهای پر رونق برای معامله روزانه است.  
معامله روزانه

معامله روزانه

  شکل بالا نمودار پایه نشان دهنده حجم معاملات ارز تا آوریل ۲۰۱۰ است که بر اساس داده های ارائه شده توسط بانک بین المللی تسویه برگردان است. توجه کنید که جمع درصدهای نشان داده شده به ۲۰۰ درصد می‌رسد زیرا هر معامله فارکس دو ارز را در بر می‌گیرد. تنها تجار روزانه نه تنها می‌خواهند بر روی ارزهایی که به صورت فعال تر معامله می‌شوند تمرکز کنند، بلکه همچنین می‌خواهند جفت ارزهای فعال تر را انتخاب کنند زیرا تمام معاملات در بازار فارکس به صورت جفت ارز انجام می‌شود. در واقع، از آنجایی که تجار روزانه تمایل دارند به صورت فعال تر معامله کنند، کمینه کردن هزینه‌های معاملات معمولاً بسیار مهم برای موفقیت استراتژی آن‌ها می‌شود. به عبارتی دیگر، تجار روزانه معمولاً می‌خواهند تنها در جفت ارزهای فارکسی که بیشترین نقدینگی را دارند فعالیت کنند زیرا انتشار معاملات عموماً باریک‌تر است و حضور بیشتر سازندگان بازار به معنای وجود فواصل قیمتی پرهزینه و سفت کردن سفارشات به طور معمول کمتر رخ می‌دهد. جدول زیر ابتدا جفت ارزهای فعال و نقدینگی بالایی را که شامل دلار آمریکا هستند و به عنوان "اصلی" شناخته می‌شوند، نشان می‌دهد. بیشتر تجار روزانه می‌خواهند فعالیت‌های خود را به این هفت جفت ارز محدود کنند. زیر مجموعه‌های اصلی، جدول نیز جفت ارزهای فرعی را که تجار روزانه ممکن است نیز نقدینگی کافی برای فعالیت را در آنها پیدا کنند، نشان می‌دهد. جدول زیر نشان می‌دهد جفت ارزهای فارکس با بیشترین نقدینگی که بیشترین مناسب برای یک تاجر روزانه فارکس خواهند بود.  
جفت ارزهای فعال

جفت ارزهای فعال

 

انتخاب بین کارگزاران معامله روزانه

از زمانی که تنها به عهده نهادهای مالی بزرگ و تجار حرفه‌ای بود، معامله روزانه از طریق معاملات آنلاین فارکس برای سرمایه‌گذاران هر اندازه‌ای قابل دسترسی شده است. یک ملاحظه مهم در انتخاب کارگزار معامله روزانه، شهرت و قابل اعتماد بودن آنها است. کارگزاری که تحت نظارت یک سازمان نظارتی معتبر مانند مقام مالی انگلستان در انگلستان و CySEC در اتحادیه اروپا قرار دارد، یکی از معیارهایی است که باید در بالای لیست قرار گیرد. انجمن معامله آتی ملی کارگزارانی را که در ایالات متحده فعالیت می‌کنند، نظارت می‌کند. ملاحظات بعدی امنیت است. بهتر است کارگزاری که انتخاب می‌کنید دارای رمزگذاری امن SSL برای دریافت و ارسال اطلاعات مالی شخصی شما باشد. کارگزاری که اطلاعات شما را رمزگذاری نمی‌کند، اطلاعات شما را در معرض سرقت داده قرار می‌دهد. بعدی در لیست ما کارمزدها و هزینه‌های کارگزاری به عنوان یک تاجر روزانه است. به طور معمول، کارگزاران آنلاین فارکس کارمزدهای خود را از انتشار پیشنهاد / پیشنهاد دریافت می‌کنند، بنابراین هرچه فاصله ارزها در جفت ارزها باریک‌تر باشد، معامله روزانه شما بیشتر به نفع خواهد بود. در صورتی که کارمزدی برای هر معامله وجود داشته باشد، این هزینه‌ها می‌توانند به سرعت افزایش یابند وابسته به اینکه حساب به چه اندازه فعالیت می‌کند. علاوه بر ملاحظات فوق، پلتفرم معاملاتی کارگزار باید آسان برای ناوبری و استفاده باشد، زیرا معامله روزانه نیاز به تصمیمات سریع دارد. همچنین، انواع حساب و خدمات مشتری کارگزار نیز باید در انتخاب کارگزار برای معامله روزانه مدنظر قرار گیرد.  

چگونه با معامله روزانه پول درآورد؟

پاسخ به سوال درباره چگونگی کسب درآمد از معامله روزانه واقعا به فرد و نحوه اجرای برنامه تجارتی آن وابسته است. بسیاری از تجار روزانه هنگام معامله فعال هستند و اغلب در برخی موارد در عرض چند ثانیه موقعیت را شروع و خاتمه می دهند. تجار روزانه دیگر خود را در سطح خاصی از جفت ارز قرار می دهند و با استفاده از سفارشات محدود، زمان بیشتری را صرف بستن موقعیت در همان روز تجارت می کنند. اگرچه می توان با معامله در بازار فارکس مقادیر بزرگی را به دست آورد، اما هرگز نباید از آن واقعیت فاصله گرفت که این مقادیر بزرگ در ثانیه ها به ضرر تبدیل شده و در بازار پررونق به سرعت تغییر می کند. شرایط در بازار فارکس می تواند به سرعت از یک محیط معامله در محدوده آرام به یک محیط بسیار پررونق تبدیل شود. اطلاع از زمان خروج از معامله می تواند چالش برانگیز برای هر تاجری باشد. به طور کلی، کسب درآمد از معامله روزانه کاملا به کیفیت برنامه تجارتی تاجر، نحوه عملیاتی شدن آن در عمل و انضباط تاجر در رعایت قوانین خود بستگی دارد. معامله روزانه حتی زمانی که یک تاجر بدون آمادگی وارد بازار می شود، چالش بیشتری پیدا می کند.  

چندین راهبرد معامله روزانه فارکس محبوب

هرچند بسیاری از تاجران روزانه موقعیت هایی را در جفت ارز فارکس ایجاد می کنند و آنها را همان زمانی که سودآور می شوند، خاتمه می دهند، استراتژی معامله دیگری به نام هدجینگ وجود دارد. در استراتژی هدجینگ، تاجر یک موقعیتی را که موقعیت اصلی در همان جفت ارز را تعادل می دهد، ایجاد می کند، یا موقعیتی را که ریسک در جفت ارز دیگری با همبستگی خوب کاهش می دهد، یا موقعیتی را با استفاده از گزینه های ارزی می گیرد. نوع اول معامله هدجینگ، برای تاجر ایجاد یک موقعیت معکوس در همان جفت ارز است. این استراتژی فقط می تواند از یک حساب کارگزاری استفاده شود که در ایالات متحده مستقر نیست. قانون اوراق بهادار آمریکا جلوگیری می کند که دو موقعیت متعارض در یک حساب نگهداری شود. نوع دوم مثال هدجینگ برای تاجر ایجاد یک موقعیت معکوس در جفت ارزی خوب همبستگی است. معامله جفت ارز دوم بهتر است به طور معکوس نسبت به موقعیت اصلی حرکت کند. استراتژی سوم شامل استفاده از گزینه های ارزی برای محافظت از موقعیت است. این استراتژی چندین روش مختلف برای محافظت از موقعیت اصلی جفت ارز فارکس را فراهم می کند. با برقراری، محافظ را می توان با لیکوید کردن اجزای جداگانه آن یا "خروج از موقعیت" تجارت کرد. بهتر است که سود حاصل از جانب موقعیت بیشتر از سود طرف ضرر آن باشد. با این حال، حتی اگر محافظ اصلی یک معامله ضرر آور باشد، می توان آن را برای برداشت سود لیکوید کرد اگر تاجر به درستی از آن خارج شود. یک استراتژی معامله روزانه بسیار کوتاه مدت دیگر به نام اسکالپینگ معروف است، که در آن یک تاجر اغلب به سرعت وارد و خارج از بازار در ثانیه ها به دنبال کسب سود چند پیپ می باشد.  

توسعه سیستم‌های معامله روزانه موفق

توسعه یک سیستم معامله روزانه بسیار وابسته به تحلیل‌های تریدر است. تحلیلگران تکنیکال به طور کلی از نقاط نمودار و سطوح عرضه و تقاضا برای تعیین نقاط ورود و خروج استفاده می‌کنند. تریدرهای تکنیکال بر اساس چندین شاخص و سیگنال برای هشدار به آنها درباره زمان ورود و خروج از معامله اعتماد می‌کنند. این سیگنال‌ها شامل نوسانگرها، شاخص‌های تکانه و در برخی موارد اعداد حجم، و همچنین سطوح پشتیبانی و مقاومت در جفت ارزهای معامله شده است. توسعه یک سیستم معامله روزانه تکنیکال شامل انتخاب مهم‌ترین سیگنال‌ها است و بعد از هم‌خطی شدن این شاخص‌ها با معیارهای تریدر برای شروع یا لیکویده کردن یک موقعیت، اقدام به عمل می‌کنند. تریدرهای بنیادین عموماً به انتشارات اقتصادی که در تقویم اقتصادی یک کشور لیست می‌شوند، اعتماد دارند. انتشارات مهم مانند GDP یک کشور، اعداد استخدام یا اقداماتی که توسط بانک مرکزی یک کشور انجام می‌شود، می‌توانند میزان نوسان در یک جفت ارز را افزایش دهند که به طور کلی برای تریدرهای روزانه محیط بهتری برای معامله فراهم می‌کند.  

استفاده از سیگنال‌های معامله روزانه

دانستن زمان ورود و خروج از موقعیت‌ها بررسی‌های مهم‌ترین نگرانی برای یک تریدر روزانه است یا به عبارتی دیگر هر تریدر. تریدر روزانه امیدوار است با دنبال کردن سیگنال‌های ارائه شده توسط استراتژی معاملاتی خود که از شرایط بازار در طول روز مشتق می‌شود، در بازار مزیتی کسب کند. یک نوسانگر بالا/پایین خریداری زیاد یک مثال ساده از سیگنال معامله روزانه تکنیکال است که می‌تواند استفاده شود. وقتی جفت ارز به شرایط بسیار پایینی می‌رسد، واکنش معمولاً مشاهده شده در بازار، یک رالی اصلاحی است. با استفاده از این سیگنال، تریدر در سطح پایین خریداری جفت ارز را آغاز می‌کند و انتظار دارد از یک اصلاح تا شرایط پایین بهره‌برداری کند. برعکس، برای شرایط خریداری زیاد در جفت ارز، وضعیت معکوس صدق می‌کند. به هر حال، باید آگاه باشید که فقط به این دلیل که جفت ارز به فروش زیادی رسیده است، به معنی حتماً رالی رخ خواهد داد. بسته به شرایط اقتصادی و جغرافیایی زیرین، وضعیت فروش زیاد ممکن است به مدت طولانی باقی بماند و جفت ارز در طول مدت زمان طولانی کاهش یابد. سایر سیگنال‌های معامله روزانه شامل محدوده باز و بسته شدن جفت ارز در جلسات معاملاتی مختلف مانند جلسات آسیایی، اروپایی یا آمریکایی است. انتشارات اقتصادی بنیادین همچنین می‌توانند سیگنال‌های معامله روزانه باشند، که نتایج مثبت یا ناامید کلی بازار را در یک جفت ارز حرکت می‌دهند. در کل، بهترین استراتژی‌های معامله روزانه برای استفاده واقعاً به تریدر، برنامه معاملاتی، اندازه حساب و نحوه اجرا و اقدام پس از تشکیل یک موقعیت معاملاتی بستگی دارد. در هر صورت، به طور کلی، تریدرهای آینده نیاز دارند که از مشکلات مربوط به معامله روزانه آگاه باشند که باعث می‌شود در طولانی مدت بسیار سخت باشد تا مزیت مثبتی کسب و حفظ کنند.  
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها