معامله‌گران پاره وقت👨‍💻2 استراتژی کارآمد

تاریخ آخرین بروزرسانی: 25 فوریه 2024
معامله‌گران پاره وقت، افرادی هستند که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند اما زمان محدودی برای معامله دارند. معامله‌گران پاره وقت معمولاً به دنبال روشی برای کسب درآمد اضافی یا تکمیلی به علاوه شغل یا تعهدات دیگر هستند. معاملات پاره وقت در روز - موضوعات اصلی مورد بحث:
 • - چرا معامله در بازار فارکس به صورت پاره وقت؟ مزایای معامله به مدت کوتاه
 • - چگونه معامله‌گران پاره وقت می‌توانند جریان کار خود را بهبود بخشند
 • - یک استراتژی موثر معامله برای معامله‌گران پاره وقت: استراتژی معاملاتی خروجی موثر
بسیاری از افراد فکر می‌کنند که معامله در بازار ارزهای خارجی (FX) نیازمند زمان زیادی برای تحقیق در بازار و شناسایی فرصت‌های معاملاتی است. با این حال، طبیعت ۲۴ ساعته بازار ارز، برای معامله‌گران پاره‌وقت، آسان‌تر می‌کند. معامله‌گران پاره وقت می‌توانند از روندها در ارزها بهره بگیرند زیرا به زمانی که یک صرافی به آن‌ها اجازه معامله می‌دهد محدود نیستند. بنابراین، معاملات در بازار فارکس می‌تواند برای افرادی که نمی‌توانند زمان زیادی را برای معامله اختصاص دهند، مناسب باشد. به دلیل محدودیت زمانی، معامله‌گران پاره وقت باید با دقت به ابزارها، روش‌ها و زمانبندی‌های معاملاتی خود رسیدگی کنند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشند. معامله‌گران پاره وقت نیازمند استراتژی‌های معاملاتی مناسب هستند که بتوانند بهترین استفاده را از زمان محدودشان ببرند. آن‌ها ممکن است در زمان‌های خاصی از روز یا هفته فعالیت معاملاتی خود را تمرکز دهند و به دنبال فرصت‌هایی باشند که بازدهی بالا و ریسک کمتری داشته باشند. با توجه به محدودیت زمانی، این گروه از معامله‌گران ممکن است از ابزارها و تحلیل‌های ساده‌تر استفاده کنند تا در معاملات خود بهره‌وری بیشتری داشته باشند. همچنین، تمرکز بر روی مدیریت ریسک و اهداف واقع‌گرایانه نیز برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد تا به دستیابی به نتایج مطلوب در معاملات خود برسند.
معامله گران پاره وقت

معامله گران پاره وقت

چرا معامله‌گران پاره وقت عملکرد بهتری دارند؟

معامله‌گران پاره وقت امکان بهبود کارایی معاملات را فراهم می‌کنند و احتمال "معامله کم" و "معامله زیاد" را کاهش می‌دهند. معامله کم، اجازه استفاده از منابع مالی در زمان‌های مناسب برای بهره‌برداری از فرصت‌های معاملاتی را نمی‌دهد. برای معامله‌گران تمام‌وقت، اغلب اطلاعات مالی بسیاری برای جذب و درک وجود دارد. این ممکن است باعث نگرانی شود به دلیل عدم وضوح. در معامله‌گری پاره وقت، زمانی که صرف می‌شود، حداقل است که باعث می‌شود معامله‌گران با دید ساده‌تری به بازارها با کمترین ابهامات نگاه کنند. این سبک معامله‌گری از معامله کمتر و بیشتر برای هر فرصت جلوگیری می‌کند. معامله‌کننده‌هایی که به صورت پاره‌وقت فعالیت می‌کنند، قادر به استفاده از زمان خود برای مطالعه بهتر و تحلیل دقیق‌تر بازارها هستند، بدون اینکه بخواهند با یک بارش اطلاعاتی غیرقابل جذب مواجه شوند. این سبک معامله‌گری امکان ردیابی بهتر روندهای بازار را به معامله‌کننده می‌دهد و باعث می‌شود تا به نتایج بهتری در معاملاتشان برسند، در حالی که زمان کمتری را صرف این فعالیت می‌کنند. معامله‌گران پاره‌وقت می‌توانند با روش‌های مختلف عملکرد بهتری داشته باشند: 1. تعیین زمان مناسب: مدیریت زمان برای معامله‌گران پاره وقت حیاتی است. تعیین زمان مشخص برای معاملات و برنامه‌ریزی مرتب برای آن کمک می‌کند تا به طور کارآمدتری معاملات را انجام دهند و از توانایی‌های خود بهره بگیرند. 2. استفاده از استراتژی‌های ساده: انتخاب استراتژی‌های ساده و موثر به معامله‌گران پاره وقت کمک می‌کند تا تحلیل بازار را ساده‌تر کنید و معاملات کیفی‌تری داشته باشید. 3. تعیین اهداف مشخص: قرار دادن اهداف محدود و قابل اندازه‌گیری به معامله‌گران پاره وقت کمک می‌کند تا به انحصار موقعیت‌های معاملاتی بپردازید و دقت بیشتری داشته باشید. 4. مدیریت ریسک بهینه: استفاده از مدیریت ریسک مناسب و استفاده از ترتیبات توقف ضرر و هدف به معامله‌گران پاره وقت کمک می‌کند تا بهترین موقعیت‌های معاملاتی را انتخاب کنند و از ضررهای بیش از حد جلوگیری کنند. 5.آموزش و به‌روزرسانی مداوم: آشنایی مداوم با بازار و استفاده از منابع آموزشی به معامله‌گران پاره وقت کمک می‌کند تا در جریان تغییرات باقی بمانند و استراتژی‌های به‌روز و موثری را پیاده‌سازی کنند. 6. تجربه و تمرین مداوم: با انجام معاملات و تجربه کسب شده، معامله‌گران پاره‌وقت می‌توانند بهبودهای مداومی در عملکرد خود داشته باشند. اهمیت عملکرد بهتر برای معامله‌گران پاره‌وقت به دلایل آشکار بسیار مهم است. لیست زیر تکنیک‌های ساده‌ای را مشخص می‌کند که می‌توان آن‌ها را اجرایی کرد تا فرآیند معامله‌گری را کارآمد‌تر کنید.
 1.  تعیین یک استراتژی ساده
 2.  همسان‌سازی استراتژی با محیط مرتبط
 3. استفاده از دستورهای ورودی
 4.  تکرار!

استراتژی معاملاتی موثر برای معامله‌گران پاره وقت

چندین استراتژی مختلف برای نزدیک شدن به بازار به عنوان یکی از معامله‌گران پاره وقت هنگاهی که زمان محدود دارید وجود دارد. استراتژی مورد نظر "شکست خروج ساده" (Simple DNC Breakout) نامیده می‌شود. ابزارهای مورد استفاده برای شناسایی معاملات در این استراتژی، به طور کلی بسیار شناخته‌شده هستند حتی اگر قبلاً هیچ‌وقت در بازار فارکس معامله نکرده باشید. قبل از اینکه به جزئیات استراتژی بپردازم، ممکن است شما به دنبال این باشید که چطور یک معامله‌گر می‌تواند به طور موثر معاملات خوبی پیدا کند اگر به‌طور مداوم بازار را نظارت نکند؟ اساس این رویکرد این است که معامله‌گر دستوراتی را برای ورود به بازار در نقاط قیمتی استراتژیک قرار می‌دهد. وقتی بازار از این قیمت‌ها عبور کند، این به عنوان سیگنال ورود به معامله خواهد بود و دستور استراحت‌کننده به‌طور خودکار ورود و خروج را انجام می‌دهد. بنابراین، قوت این استراتژی به قدرت روند و ترند بازار وابسته است. موفقیت این استراتژی بهره‌برداری از قوی‌ترین ترندها در بازار در یک زمان مشخص است - هرچه ترند قوی‌تر باشد، بهتر است. زمانی که این نقاط قیمتی استراتژیک رسیده می‌شود، معامله‌گران سعی می‌کنند معاملات را در جهت آن ترند قوی وارد کنند. به عبارت دیگر، دو مزیت مهم در این نوع استراتژی برای معامله‌گران پار وقت وجود دارد:
 • نیازی به نگهداری مستمر از معاملات نیست:
دستورات ورود به بازار را در قیمت‌های مشخص قرار دهید، سپس به راحتی اجازه دهید تا بازار این معاملات را با این قیمت‌های استراتژیک وارد کند. بسیاری از این معاملات بدون توجه معامله‌گر به بازار فعال می‌شوند که برای معامله‌گران پاره وقت، این امر راحت و مناسب می‌کند.
 • این استراتژی می‌تواند شما را از "بعضی" معاملات ضررآور دور نگه دارد:
این به معنای این نیست که هر معامله ۱۰۰٪ صحیح خواهد بود. با این حال، اغلب اتفاق می‌افتد که یک ایده معاملاتی نادرست باشد، اما معامله وارد نشود، زیرا بازار هرگز در نقطه قیمتی استراتژیک معامله نمی‌کند. به عبارت دیگر، ورود شما به بازار فعال نمی‌شود که به این معناست که از معامله ضررآور دور نگه داشته می‌شوید. 1.استراتژی ساده DNC Breakout ابزارهای مورد نیاز:
 1.  یک نمودار قیمت تنظیم شده برای نوار روزانه
 2. اندیکاتور کانال دونچین (DNC)
 3.  یک ترند قوی
 4. ۳۰ دقیقه زمان برای شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک
برای شروع، یک نمودار قیمت جفت ارزی را باز کنید که در آن یک ترند قوی داشته باشد. یک نمودار قیمت روزانه به این معناست که هر نوار یا شمع در نمودار نمایانگر عملکرد قیمت یک روز است. در دوم، اندیکاتور کانال دونچین (DNC) را به نمودار اضافه کنید (بیشتر بسته‌های نموداری این امکان را به صورت رایگان ارائه می‌دهند). این اندیکاتور کانال دونچین بالاترین قیمت بالاترین و پایین‌ترین قیمت پایین‌ترین را برای تعداد نوارهای X گذشته محاسبه می‌کند. مقدار ورودی این اندیکاتور را به ۸ تنظیم کنید. به این معناست که بالاترین قیمت بالاترین و پایین‌ترین قیمت پایین‌ترین برای ۸ روز معاملات گذشته را محاسبه می‌کند.
استراتژی‌های معامله‌گران پاره وقت

استراتژی‌های معامله‌گران پاره وقت

2.شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک از آنجایی که AUD/USD در یک روند صعودی قوی بوده است، انتخاب معاملات برای مواضع خرید بسیار حیاتی است. به همین ترتیب، در یک روند نزولی قوی فقط معاملات فروش را انتخاب خواهد کرد. راه‌اندازی معامله یک فرآیند ساده ۴ مرحله‌ای است.
شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک

شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک

قوانین برای 'خرید': - استفاده از خط بالای کانال دونچین به عنوان نقطه قیمتی استراتژیک برای ورود به موقعیت به عنوان یک خریدار (مربع سبز). - استفاده از خط پایین کانال دونچین به عنوان سطح توقف ضرر. - دستیگری کردن توقف ضرر به صورت دستی در خط پایین کانال دونچین. - خروج از معامله زمانی که قیمت به خط پایین کانال دونچین می‌رسد (مربع صورتی). قوانین برای 'فروش': - استفاده از خط پایین کانال دونچین به عنوان نقطه قیمتی استراتژیک برای ورود به معامله فروش. - استفاده از خط بالای کانال دونچین به عنوان نقطه توقف ضرر. - دستیگری کردن توقف ضرر به صورت دستی در خط بالای کانال دونچین. - خروج از معامله زمانی که قیمت به خط بالای کانال دونچین می‌رسد. حلاصه عملکرد معامله‌گران پاره وقت: معامله‌گری پاره‌وقت بسیار آسان است و می‌توانید آن را به راحتی در برنامه‌ی پرکاری خود گنجانید. افراد نیازی ندارند به دلیل محدودیت‌های زمانی مانند کار، تحصیل یا خانواده از معامله کردن دست بکشند. پیروی از یک استراتژی ساده مانند آنچه در این مقاله آمده، می‌تواند به شما اجازه دهد تا یک روال معاملاتی متعادل داشته باشید. این استراتژی ساده و موثر به شما این امکان را می‌دهد که معاملات خود را با دقت بیشتری انجام دهید، در حالی که زمان کمتری را صرف آن می‌کنید. از طریق این روش، می‌توانید بهبودهای قابل ملاحظه‌ای در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود ایجاد کنید و بهترین استفاده را از زمان محدود خود ببرید. به علاوه، معامله‌گری پاره‌وقت به شما این امکان را می‌دهد که تعادلی میان زندگی حرفه‌ای و شخصی خود داشته باشید، بدون اینکه بر یکی از آنها تسلیم شوید. این رویکرد، با اجازه شما، به شما این امکان را می‌دهد که به یک معامله‌گر موفق تبدیل شوید در حالی که به تعهدات و زمان خود نیز وفادار باقی می‌مانید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها