حقیقت یا دروغ معاملات فارکس👺

تاریخ آخرین بروزرسانی: 20 فوریه 2024
حقیقت یا دروغ معاملات فارکس را می‌شناسید؟ زمانی که معامله‌گران به بازارهای مالی وارد می‌شوند، با انبوهی از اطلاعات روبرو می‌شوند.توانایی تفکیک حقیقت یا دروغ معاملات فارکس و موضوعات مربوط به آن می‌تواند تفاوت بین موفقیت و شکست شما باشد. آیا باید 1٪ از حساب خود را در هر معامله به خطر بیندازید، یا 5٪؟ آیا شاخص RSI بهتر از شاخص استوکاستیک است؟ و آیا بیت کوین واقعاً قابل اعتماد است؟ البته، برخی موضوعات همواره قابل بحث هستند، اما در این مقاله از آموزش فارکس، به حقیقت و دروغ معاملات فارکس می‌پردازیم.
حقیقت یا دروغ معاملات فارکس

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: معامله گران به یک پیش زمینه مالی نیاز دارند.

"معامله کردن ارتباط کمی با "امور مالی" دارد و بیشتر با درک آنچه در تلاش های مرتبط با عملکرد دخیل است ارتباط دارد" - پل رابینسون، استراتژیست ارز. یک پیش زمینه مالی می‌تواند برای درک نحوه کارکرد بازارهای فارکس و دیگر بازارها مفید باشد. با این حال، مهارت‌های ریاضی، مهندسی و علوم سخت که معامله‌گران را برای تجزیه و تحلیل و عمل به عوامل اقتصادی و الگوهای نمودار بهتر آماده می‌کنند، ارزشمندتر هستند. اگرچه مقدار آگاهی شما درباره بازارهای مالی مهم است، اما اگر نتوانید داده‌های جدید را به سرعت، سیستماتیک و به شیوه‌ای تمرکز شده پردازش کنید، همان بازارهایی که فکر می‌کردید خوب آنها را می‌شناختید می‌توانند باعث شکست شما شوند. بنابراین پاسخ: دروغ است. برای آماده‌ شدن برای معامله‌گری، تمرکز بر توسعه مهارت‌های تحلیلی مهمتر است تا مطالعه یا تقویت دانش مالی.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: تجارت آسان است.

"معامله قطعا آسان است. اما سودآوری همراه با دشواری نهفته است.» - پیتر هنکس، تحلیلگر پاسخ: حقیقت است. اگر معاملات ابتدایی شما موفق باشد، به نظر می‌رسد که آسان است، اما سودآوری بلندمدت موضوع دیگری است. شما می‌توانید معاملات خود را با تحقیق درباره معاملات خود در بازارهای مالی آسان‌تر کنید، مانند استفاده از اندازه مناسب موقعیت، تنظیم توقف‌ها و کنترل احساساتتان و ... همچنین این موضوع به شکل یک کسب و کار است. برای موفقیت، شما باید از اشتباهات یاد بگیرید و قوانینی را برای حفاظت از سرمایه‌تان داشته باشید. مانند یک کسب و کار، داشتن استراتژی‌های مناسب برای شرایط مختلف بازار بسیار حیاتی است. راه‌اندازی یک کسب و کار آسان است و به همین ترتیب، معامله‌گری نیز آسان است. اما توسعه استراتژی‌های موفق و کسب درآمد؟ این بخش دشوار است. حقیقت یا دروغ معاملات فارکس : شما نمی توانید با یک حساب تجاری کوچک موفق شوید. "بازده 20٪ بدون در نظر گرفتن اندازه حساب، 20٪ بازده است" - پل رابینسون می‌توانید با یک حساب کوچک هم موفق باشید یا نه؟ برای موفقیت، حسابتان باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید ریسک‌های معامله‌ها را در نظر بگیرید. اما چگونه موفقیت را تعریف می‌کنید؟ یک بازگشت بالا بر اساس درصد است، نه مقدار پول. برای مثال، یک بازگشت 20% همیشه یک بازگشت 20% است، بدون توجه به اندازه حسابتان. اما اگر این 20% ارزش کافی نداشته باشد، ممکن است سخت باشد خود را به عنوان یک معامله‌گر بهبود دهید. پاسخ: بستگی دارد. اندازه حساب شما بستگی به اهداف و موفقیت‌های قبلی شما دارد. طبیعتاً، معامله‌گران با تجربه حساب بزرگتری خواهند داشت، اما در ابتدا، بر روی درصد بازگشت تمرکز کنید.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: یک معامله گر موفق در اکثر معاملات سودآور است.

نیک کاولی، تحلیلگر: "به کیفیت معاملات فکر کنید، نه کمیت معاملات". تعداد معاملاتی که برنده می‌شوید، اهمیتی ندارد. معامله‌گران سودآور فقط سود بیشتری نسبت به ضرر خود به دست می‌آورند. بگذارید برای شما مثال بزنم: شما پنج معامله برنده داشته‌اید و ۵۰۰۰ دلار سود کرده‌اید، اما یک معامله را از دست داده‌اید و ۶۰۰۰ دلار زیان کرده‌اید – شما بیشترین معاملات را برنده شده‌اید اما به طور کلی هنوز در حال زیان هستید. معامله‌گران سودآور پارامترهای سختگیرانه‌ای برای ریسک و پاداش یک معامله تعیین می‌کنند – به عنوان مثال ممکن است ۵۰۰ دلار ریسک کنند تا ۱۰۰۰ دلار کسب کنند، نسبت ریسک به پاداش ۱:۲. اگر یک معامله‌گر از این روش برای پنج معامله استفاده کند، سه تا از آن‌ها را از دست بدهد و دو تا را برنده شود، هنوز معامله‌گر ۵۰۰ دلار سود خواهد داشت (۲۰۰۰ دلار سود - ۱۵۰۰ دلار زیان). از گرفتن چند معامله نترسید: اگر فرآیند شما صحیح باشد، یک معامله برنده بزرگ می‌تواند شانس شما را تغییر دهد. بنابراین پاسخ:دروغ است. بسیاری از معامله‌گران موفق تعداد معاملاتی که را از دست می‌دهند بیشتر از معاملاتی که برنده می‌شوند، اما اغلب این موضوع آن‌ها را نگران نمی‌کند. بر روی یافتن تنظیمات صحیح معامله تمرکز کنید به جای نگرانی درباره معاملاتی که از دست می‌روند.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس : نظارت بر معاملات زمان‌بر است.

پل رابینسون: "صرف زمان زیاد برای نظارت بر معاملات می تواند بر علیه شما کار کند زیرا وسوسه مدیریت خرد بسیار زیاد می شود." مقدار زمانی که برای معامله و نظارت بر معاملات صرف می‌کنید، به سبک معامله‌گری شما بستگی دارد. برای مثال، افرادی که از استراتژی اسکالپینگ استفاده می‌کنند، تعداد زیادی معامله در روز انجام می‌دهند، وارد و خارج از بسیاری از موقعیت‌ها می‌شوند، و نیاز به توجه دقیق به معاملات خود در بازه‌های زمانی کوتاهتر دارند. به عنوان مثال، معامله‌گران موقعیتی نیازی به صرف زمان بیشتر برای نظارت ندارند، زیرا معاملات آن‌ها ممکن است مدت‌هایی، ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد – به این معنا که تجزیه و تحلیل بلندمدت متغیرهای کوتاه‌مدت را در نظر خواهد گرفت. بنابرین پاسخ: بستگی دارد. از خود بپرسید که چه نوع معامله‌گری هستید. زمان‌بندی‌های کوتاه‌مدت به معنای نظارت و تحلیل مداوم است – به عبارت دیگر، باید همیشه در حال حاضر باشید. اگر شما به رویکردی آرام‌تر علاقه دارید، احتمالاً برای معامله موقعیت بهتر مناسب هستید.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: حدضرر باید واقعی باشد نه در ذهن معامله‌گر.

معامله گران بی پروا از توقف ضرر ذهنی استفاده می کنند. معامله گران منضبط از حد ضرر واقعی استفاده می کنند» - نیک کاولی
بعضی از معامله‌گران به استفاده از "توقف ذهنی" پرداخته‌اند زمانی که بازار دشوار می‌شود. یعنی، به جای اعتماد به یک رایانه برای تعیین سطحی که موقعیت شکست‌آور را ترک می‌کند، به خودمان اعتماد می‌کنیم. مشکل این است که "توقف ذهنی" فقط یک عدد است که شما را نسبت به پولی که از دست می‌دهید، نگران می‌کند. ممکن است نگران جهت بازار شوید - اما شما نیازی به خروج از معامله ندارید. یک توقف معمولی برای توقف فارکس کاملاً متفاوت است – اگر قیمت توقف شما معامله شود، شما از موقعیت خارج می‌شوید، بدون هیچ شرایط و شروطی. مدیریت پول و ریسک مناسب به معنای تعیین توقف‌های قوی است. به این سادگی. بنابریان پاسخ: حقیقت است. ممکن است بسیار آسان باشد که توقف خود را فراموش کنید. زمانی که یک معامله در راه خود است، علامت‌های دلار می‌توانند شما را کور کنند - اما باید خود را در برابر تغییر بازار حفاظت کنید.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس : اسپرد کمتر موفقیت بیشتر

"بهترین فرصت ها نباید از نظر پتانسیل سود به اندازه کافی شکننده باشند که یک اسپرد بزرگتر از حد معمول توانایی سودآوری را ایجاد کند یا از بین ببرد" - پل رابینسون اختلاف قیمت یا اسپرد ممکن است هزینه اصلی معاملات را نشان دهد، اما وقتی به انتخاب بازار خود می‌رسید، آنها همه چیز نیستند. ممکن است یک دارایی را پیدا کنید که دارای اختلاف قیمت وسیعی است اما به دلیل نوسانات قوی، فرصت قوی‌ای را نشان می‌دهد. به طور مشابه، ممکن است یک دارایی با نقدینگی بالا و اختلاف قیمت پایین ، اما نشانی از پتانسیل معامله زیادی نداشته باشد. به همه، باید اجازه دهید تصمیمات معاملاتی شما توسط تنظیمات ارائه شده توسط بازار، نه اندازه اختلاف قیمت، تعیین شود. بنابراین پاسخ: دروغ است.  اختلاف قیمت می‌تواند هزینه قابل توجهی برای معامله گران باشد - اما اجازه ندهید تنها عامل تعیین کننده انتخاب دارایی شما باشد.ريا

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: اهمیت تحلیل اقتصادی

«تحلیل اقتصادی تنها بخشی از تجارت است. تحلیل اقتصادی و تحلیل تکنیکال دست به دست هم می دهند» - دیوید سانگ، استراتژیست ارز تجزیه و تحلیل اقتصادی که برای رویکرد بنیادی اهمیت دارد، به معامله گران یک دیدگاه گسترده‌تر از بازار را می‌دهد. داشتن دانش صحیح از نیروهای زیربنایی اقتصاد، صنایع و حتی شرکت‌های فردی، می‌تواند به معامله گر کمک کند تا قیمت‌ها و توسعه‌های آینده را پیش‌بینی کند. این با تحلیل فنی متفاوت است که به شناسایی سطوح قیمت کلیدی و الگوهای تاریخی کمک می‌کند و اعتقاد به ورود/خروج از معامله را فراهم می‌کند. درست است که تخصص در تجزیه و تحلیل اقتصادی مهم است. اما همچنین تخصص در تحلیل فنی نیز مهم است. بسیاری از معامله گران موفق به ترکیب تحلیل بنیادی و فنی می‌پردازند تا بتوانند از گستره‌ی تری از داده‌ها استفاده کنند. بنابراین پاسخ: حقیقت است.ممکن است ارزشمند باشد که یک استراتژی با در نظر گرفتن جزئیات تحلیل فنی و بنیادی ابداع کنید.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس : معامله اخبار بزرگ ترین فرصت

"تصویر صحیح یک موضوع گسترده تر می تواند بسیار پربارتر از "معامله اخبار" باشد" - پل رابینسون اخبار ممکن است حرکت‌های بزرگی در بازار ایجاد کنند، اما این به این معنا نیست که معامله با اخبار به بزرگترین فرصت‌ها منجر می‌شود. ابتدا، نوسانات رویدادهای مهم خبری معمولاً باعث افزایش گسترده شدن اسپردها می‌شود که به تبع آن هزینه‌های معاملاتی افزایش می‌یابد و به سودآوری شما آسیب می‌زند. همچنین، در بازارهای پرنوسان، ممکن است قیمت اجرای معامله شما از قیمت مورد نظر شما متفاوت باشد که می‌تواند سودآوری شما را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر این مشکلات، معامله گران ممکن است دربازار قفل شوند و از دسترس خارج شوند که باعث می‌شود نتوانند معامله‌ای که به ضد خود حرکت کرده است را اصلاح کنند. بنابراین پاسخ: دروغ است. "معامله با اخبار" ممکن است به نظر یک چیز مدرن بیاید، اما در لحظه رهایی‌های بازار ممکن است غیرقابل پیش‌بینی باشند. معمولاً در این موارد از ولاتیلیته بالای بازار بهتر است دوری کرد.

حقیقت یا دروغ معاملات فارکس: مدیریت احساسات حیاتی است.

"احساسات منفی مانند ترس و طمع را می توان بدون سرکوب احساسات مثبت مدیریت کرد" - پل رابینسون حذف احساسات از معاملات یک تلاش غیرممکن است. ممکن است منجر به تداخل داخلی بیشتر از مزایا شود، به همین دلیل مدیریت احساسات رویکرد بهتری است. شما احساسات منفی مانند ترس و حرص دارید که باید بدون سرکوب کردن احساسات مثبتی مانند قاطعیت که به شما در راهیابی به بهترین فرصت‌ها کمک می‌کند، مدیریت شوند. بنابراین پاسخ: حقیقت است. حتی معامله‌گران با تجربه‌ترین هم در حالت هیجانی بازار احساسات را تجربه می‌کنند، اما چگونگی بهره‌گیری از این احساسات تمام تفاوت را ایجاد می‌کند.
حقیقت یا دروغ در با زار فارکس

حقیقت یا دروغ در بازار فارکس

سخن پایانی: معاملات در بازار فارکس گاهی اوقات به یک ماجراجویی تبدیل می‌شود که پر از اطلاعات، افکار و ادعاها است. در این میان، تمایل به جدایی حقیقت یا دروغ معاملات فارکس می‌تواند تفاوتی را بین موفقیت و شکست ایجاد کند. به عنوان یک معامله‌گر، مهم است که با حقیقت یا دروغ معاملات فارکس آشنا شوید. توانایی تفکر منطقی، تحلیل دقیق، و استفاده از راهنمایی معامله‌گران حرفه‌ای می‌تواند کلید موفقیت شما در بازارهای مالی باشد.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها