❤️ برنامه فارکس ❤️ نرم افزار فارکس | معرفی کامل ✔️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 18 مارس 2024
برنامه فارکس یا همان نرم افزار فارکس به آنچیزی گفته میشود که برای اتصال به بازارهای مالی یا تحلیل تکنیکال فارکس از آن استفاده میشود. چنانچه از فعالان فارکس هستید یقینا این موضوع را به خوبی درک کرده اید که برای انجام بهتر تحلیل تکنیکال میتوانید از نرم افزار فارکس در مدلهای مختلف استفاده کنید. وقتی از نرم افزار فارکس صحبت میشود اولین چیزی که به ذهن اکثر فعالان میرسد متاتریدر یا اندیکاتور فارکس یا اکسپرت فارکس است اما واقعیت این است که نرم افزار های متعددی وجود دارد که میتواند به شما کمک کند. در این پست با بهترین وحرفه ای ترین نرم افزار فارکس در بخش های مختلف تحلیلی آشنا خواهید شد پس تا انتها با ما همراه باشید.
❤️محبوبترین ابزار: متاتریدر 4 و متاتریدر 5
♻️داینامیک تریدر: قویترین ابزار تحلیل تکنیکال
💹ادونس گت: محبوب الیوت کارها
✔️موتیو ویو: شمارش امواج الیوت
نرم افزارهای تحلیل تکنیکال فارکس یکی از کاربردی ترین ابزارهای کمکی برای شما هستند. تا این قسمت از آموزش فارکس با موارد مختلفی آشنا شدید و آموزش های متعددی را مطالعه کردید. در این بخش تصمیم داریم تا بعنوان یک معامله گر فارکس بررسی کنیم که برای انجام تحلیل تکنیکال چه ابزاری در اختیار داریم و چطور از آنها استفاده کنیم. یقینا اگر میخواهید یک معامله گر فارکس حرفه ای باشید شما نیز به ابزار حرفه ای نیاز دارید. نگران نباشید مبنای ما در سایت تجارت فارکس و در این دوره آموزش فارکس بر این است که تمامی آنچه به شما آموزش میدهیم بصورت رایگان در دسترس شما باشد و نیازی به هزینه نباشد. همانطور که تمامی آموزش های ما را بصورت رایگان در اختیار دارید ابزاری که به شما معرفی میکنیم نیز امکان دسترسی رایگان را دارد و نیازی نیست نگران باشید. نکته ای که خواهش میکنم در این آموزش حتما به آن توجه داشته باشید این است که ما در هر نرم افزاری که معرفی میکنیم هم مزایا و هم معایت را به شما خواهیم گفت و در نهایت در هر ابزار یک جمع بندی خواهیم داشت پس حتما با دقت انتخاب کنید.

نرم افزار متاتریدر 4 چیست ؟

متاتریدر 4 محبوبترین و رایج ترین نرم افزار اتصال به بازار فارکس است. همچنین محبوبترین نرم افزار تحلیل تکنیکال فارکس نیز متاتریدر 4 میباشد .

چطور متاتریدر 4 را دانلود و نصب کنم ؟

برای دانلود متاتریدر 4 پس از ثبتنام در یکی از بروکر های فارکس میتوانید از داخل کابین آن بروکر متاتریدر 4 متصل به آن بروکر را دانلود کنید. برای نصب متاتریدر 4 میتوانید از آموزش نصب و فعالسازی متاتریدر 4 استفاده کنید.

نرم افزار متاتریدر 5 چیست ؟

نرم افزار متاتریدر 5 نسخه جدید و بروزرسانی شده متاتریدر 4 میباشد. از نرم افزار متاتریدر 5 برای اتصال به بازار جهانی و انجام تحلیل فارکس و معاملات استفاده میشود.

چطور متاتریدر 5 را دانلود و نصب کنم ؟

شما پس از ثبت نام در یکی از بروکرهای فارکس قادر خواهید بود تا از سایت آن بروکر اقدام به دانلود و نصب متاتریدر 5 کنید همچنین برای نصب میتوانید از آموزش نصب متاتریدر 5 استفاده کنید.

متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 ؟

از نظر فراگیری متاتریدر 4 محبوب تر میباشد اما در آینده باید همگان به متاتریدر 5 کوچ کنیم.

نرم افزار داینامیک تریدر (dynamic trader) چیست ؟

یکی از نرم افزارهای محبوب برای تحلیل تکنیکال نرم افزار داینامیک تریدر (dynamic trader) میباشد. پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر این پست را مطالعه کنید .

نرم افزار ادونس گت چیست ؟

یک نرم افزار کاربردی برای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس میباشد. ما در این پست به بررسی مزایا و معایب این نرم افزار پرداخته ایم.

نرم افزار موتیو ویو (motive wave) چیست ؟

یکی از نرم افزارهای شکیل و حرفه ای تحلیل تکنیکال میباشد. اگر تمایل دارید با این نرم افزار و مزایا و معایب آن آشنا شوید حتما این پست را مطالعه کنید.

بهترین برنامه فارکس برای تحلیل تکنیکال

برای شروع به معرفی و بررسی 5 برنامه فارکس کاربردی در تحلیل تکنیکال میپردازیم . این ابزار را از این جهت انتخاب کردیم که هم دسترسی به آنها ساده هست و هم کاربردی هستند. از طرفی این نرم افزارهای تحلیل تکنیکال از پر طرفدارترین ابزار های فارکس در میان تحلیل گران میباشند.
برنامه فارکس
برنامه فارکس

متاتریدر 4 MetaTrader

از محبوبترین و پر کاربرد ترین ابزار شروع میکنیم بله نرم افزار متاتریدر 4. آموزش نصب و فراخوانی نرم افزار متاتریدر 4 را قبلا برای شما قرار داده ایم. آموزش نصب و کار با متاتریدر
متاتریدر 4 MetaTrader
متاتریدر 4
نرم افزار متاتریدر 4 بعنوان نرم افزار پایه در بازار فارکس شناخته میشود. نرم افزارهای تحلیل تکنیکال فارکس بعنوان دیتا از این نرم افزار استفاده میکنند و به نوعی مادر نرم افزارهای فارکس را میتوانیم نرم افزار متاتریدر 4 بدانیم . این نرم افزار ابزارهای اولیه مورد نیاز برای تحلیل تکنیکال را در اختیار شما قرار میدهد. نرم افزار متاتریدر ۴ دارای خصوصیات مزایا و معایبی میباشد که برای شما آنها را بیان خواهیم کرد. دقت داشته باشید که متاتریدر 4 که ما برای تحلیل تکنیکال از آن نام میبریم منظور نسخه ویندوز است .

مزایای نرم افزار متاتریدر 4

 1. دسترسی ساده به قیمت های جهانی .
 2. انجام آسان معامله و امکان ویرایش معاملات.
 3. تعیین حد سود و ضرر و ویرایش آن.
 4. اطلاعات بازار های مالی بین المللی  را بصورت رایگان و در لحضه دارا می باشد.
 5. ارائه اطلاعات معاملات در تایم فریم های کوچک از یک دقیقه تا هفتگی و ماهیانه ٬ که برای نوسان گیری حائز اهمیت می باشد.
 6. دارای ابزار های تکنیکی زیادی از جمله فیبوناتچی و زوایای گن.
 7. نمایش سابقه قیمتی معاملات برای هر نماد در زمانهای گذشته و سالیان قبل .
 8. می توان اندیکاتور شخصی طراحی و به متاتریدر ۴  اضافه کرد.
 9. داشتن بانکی کامل از اندیکاتور ها.
 10. نمایش بالانس ، وضعیت معاملات و سابقه سفارشات.
 11. اعمال استراتژی معاملاتی بر روی داده های گذشته بصورت آزمایشی یا همان استراتژی تستر.
 12. دارای نسخه موبایل مخصوص اندروید و ios.

معایت نرم افزار متاتریدر 4

یقینا هر نرم افزاری در کنار مزایا یکسری معایب نیز دارد از این مقوله متاتریدر 4 نیز استثناء نیست. به چند مورد از معایب موجود در نرم افزار  متاتریدر ۴ اشاره میکنیم.
 1. متاتریدر 4 بصورت پیشفرض شمارش الیوت را انجام نمی دهد.
 2. نرم افزار متاتریدر 4 بصورت پیشفرض الگو های هارمونیک را نشان نمی دهد.
 3. دیگر از سمت سایت ارایه دهنده بروز رسانی نمیشود.
 4. ضعف در بخش استراتژی تستر در نمایش اطلاعات دارد .
در دو مورد اول میتوان این معایب را از طریق استفاده از اندیکاتور های حرفه ای برطرف کرد . اما بزرگترین عیب در متاتریدر 4 برای برنامه نویسانی میباشد که ربات های معاملاتی طراحی میکنند.

متاتریدر 5 MetaTrader

متاتریدر 5 MetaTrader
متاتریدر 5
نزم افزار متاتریدر 5 نیز به مانند متاتریدر ۴ یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای تحلیل تکنیکال میباشد. متاتریدر 5  توسط بروکرها در سالهای اخیر در اختیار معامله گران قرار داده شده است. نرم افزارهای تحلیل تکنیکال فارکس منجمله متاتریدر 5 الگو برداری شده از متاتریدر 4 میباشد. خصوصیات متاتریدر 5 دقیقا همان خصوصیات متاتریدر ۴ میباشد + یکسری امکانات فوق العاده بیشتر.در ادامه این آموزش نرم افزارهای تحلیل تکنیکال به بررسی مزایا و معایت متاتریدر 5 میپردازیم.

مزایای نرم افزار متاتریدر 5

 1. دسترسی ساده به قیمت های جهانی  با سرعت بالاتر از متاتریدر ۴٫.
 2. انجام آسان معامله و امکان ویرایش معاملات بصورت حرفه ای تر.
 3. تعیین حد سود و ضرر و ویرایش آسان در متاتریدر 5.
 4. اطلاعات بازار های مالی بین المللی  را بصورت رایگان و در لحضه دارا می باشد.
 5. ارائه اطلاعات معاملات در تایم فریم های کوچک از یک دقیقه تا هفتگی و ماهیانه ٬ که برای نوسان گیری حائز اهمیت می باشد.
 6. دارای ابزار های تکنیکی زیادی از جمله فیبوناتچی و زوایای گن.
 7. نمایش سابقه قیمتی معاملات برای هر نماد در زمانهای گذشته و سالیان قبل اما محدودتر از متاتریدر 4 .
 8. می توان اندیکاتور شخصی طراحی و به متاتریدر ۵  اضافه کرد.
 9. نمایش بالانس ، وضعیت معاملات و سابقه سفارشات.
 10. اعمال استراتژی معاملاتی بر روی داده های گذشته بصورت آزمایشی یا همان استراتژی تستر بصورت حرفه ای تر از متاتریدر 4
 11. دارای نسخه موبایل مخصوص اندروید و ios.

معایب نرم افزار متاتریدر 5

در نرم افزار متاتریدر 5 نیز یکسری معایب به چشم میخورد که به برخی از آنها اشاره میکنیم. ۱: عدم وجود اندیکاتور و اکسپرتهای فراوان در آن به مانند متاتریدر 4. ۲: عدم وجود برنامه نویسان متعدد برای متاتریدر 5 بعلت تقاضای کمتر آن. ۳:آشنایی کمتر معامله گران با آن و تمایل بیشتر آنها به کار با متاتریدر 4. از نظر ما برای تحلیل تکنیکال بهترین نرم افزار متاتریدر میباشد به همین جهت یک مقایسه در خصوص متاتریدر 4 و متاتریدر 5 انجام خواهیم داد تا بیشتر با تفاوت این دو آشنا شوید .

مقایسه متاتریدر 4  و متاتریدر 5

برای درک بهتر تفاوت های متاتریدر 4 و متاتریدر 5  در قالب یک جدول مقایسه ای میتوانید تفاوتهای این دو پلتفرم رو مشاهده کنید.
ویژگی ها توضیحات متاتریدر 5 متاتریدر 4
اجرای دستورات انواع اجرای دستورات ارائه شده 4 5
سیاست های تکمیل بخشی از دستور گزینه ویرایش جزئی در جایی که داد و ستد با حداکثر حجم موجود اجرا می‌شود، از حجم درخواست‌شده در سفارش فراتر نمی‌رود و حجم اجرانشده لغو می‌شود دارد ندارد
سیاست تکمیل دستور شرایط اجرای دستور اضافی تکمیل یا توقف فوری یا لغو سود تکمیل یا توقف
انواع دستورات در حال انتظار انواع سفارشات غیرنهایی که از کارگزار درخواست خرید یا فروش اوراق بهادار تحت شرایط از پیش تعیین شده در آینده را دارد 6 4
نتینگ داشتن تنها یک جایگاه باز در یک ابزار مالی دارد ندارد
قابلیت هج کردن داشتن چندین پوزیشن در یک ابزار مالی، هم در جهت موافق و هم مخالف دارد دارد
عمق بازار معاملات خرید و فروش اوراق بهادار به قیمت‌های مختلف بسته به حجم دارد ندارد
شاخص های تکنیکال شاخص‌های فنی برای شناسایی خودکار الگوها در تغییرات قیمتی ابزار مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند 38 30
شکل های گرافیکی ابزارهای تحلیلی که در شناسایی روندهای قیمت ابزار مالی، چرخه‌ها و سطوح حمایت / مقاومت و ساختن کانال‌ها و بسیاری دیگر به شما کمک می‌کنند 44 31
چهار چوب زمانی مظنه‌های ابزار مالی را در فواصل زمانی دسته‌بندی می‌کند 21 9
تقویم اقتصادی یکی از ابزارهای تحلیل بنیادین با خبرهای اقتصاد کلان از کشورهای بی‌شماری که ممکن است روی قیمت‌های ابزار مالی تاثیر بگذارند دارد ندارد
سیستم ایمیل سرویس ایمیل داخلی که می‌توانید در آن اعلان‌ها را مستقیماً از آلپاری روی پلتفرم خود دریافت کنید بله ( با الصاقات ) بله ( بدون الصاقات )
استراتژی تستر حالت‌های آزماینده و بهینه‌سازی چند رشته + چند ارزی + تیکهای واقعی تک رشته ای
برنامه گفتگوی گروهی تعبیه‌شده MQL5 مستقیما از پلتفرم خود با دیگر معامله‌گران چت کنید دارد ندارد
شاید با این مقایسه متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به این نتیجه رسیده باشید که متاتریدر 5 بسیار قوی تر و بسیار پیشرفته تر برای انواع تحلیل تکنیکال میباشد .اما جالب است بدانید که اکثر فعالان در بازار فارکس نرم افزار متاتریدر 4 را ترجیح میدهند. شاید دلیلش این است که از قدیم از آن استفاده کرده اند و نیازی به جابجایی به نرم افزار جدید ندارند.

نرم افزار داینامیک تریدر (dynamic trader)

داینامیک تریدر (dynamic trader) یکی از نرم افزار های قدرتمند در تحلیل تکنیکال می باشد. در بین نرم افزارهای تحلیل تکنیکال فارکس داینامیک تریدر از محبوبیت زیادی برخوردار است. در نرم افزار داینامیک تریدر  تحلیل زمانی و قیمتی را کنار هم ارائه داده و ابزار های موج شماری الیوت ، فیبوناتچی و نمایش الگو های هارمونیک را دارا می باشد. داینامیک تریدر هم برای بازار های مالی ایران و هم بازار های جهانی کاربرد دارد. از مشکل ساز ترین عیب های نرم افزار داینامیک تریدر نیاز آن برای دانلود و انتقال اطلاعات از منابع دیگر به نرم افزار می باشد. نرم افزار داینامیک تریدر در ارتباط با ابزار فیبوناتچی٬امواج الیوت و الگو های هارمونیک بسیار قوی عمل میکند. از این رو افرادی که با این ابزار بیشتر کار میکنند بهتر است از نرم افزار داینامیک تریدر استفاده کنند.

مزایای نرم افزار داینامیک تریدر

 1. لیبل گذاری امواج الیوت.
 2. دارا بودن ابزار های فیبوناتچی قیمتی و زمانی.
 3. ابزار بسیار قدرتمند تحلیلی EOW برای نقاط برگشتی با استفاده از الیوت و فیبونانچی قیمتی و زمانی.
 4. سیستم هشدار گذاری قیمتی و زمانی.
 5. ابزار شمارش کندل ها.

معایب نرم افزار داینامیک تریدر

نرم افزار داینامیک تریدر (dynamic trader)
داینامیک تریدر
 1. عدم دسترسی خودکار به اطلاعات بورس ایران و نیاز به انتقال روزانه آنها از نرم افزار های جانبی به داینامیک تریدر.
 2. عدم امکان طراحی و اضافه کردن اندیکاتور.
 3. بسیاری از اندیکاتور های رایج مانند ایچیموکو در این نرم افزار وجود ندارد.
نسخه اصلی این نرم افزار پولی میباشد اما در سایتهای انگلیسی زبان میتوانید از نسخه های نال شده استفاده کنید.

نرم افزار ادونس گت

نرم افزار ادونس گت
نرم افزار ادونس گت
یکی از قویترین نرم افزارهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی نرم افزار ادونس گت میباشد. خصوصیات و کاربردهای حرفه ای این نرم افزار به اندازه ای هست که اکثر تحلیلگران فارکس از این نرم افزار استفاده های فراوان میکنند و کاربرد اساسی برای آنها دارد . ادونس گت نرم افزاری دقیق برای شمارش موج های الیوت می باشد و بطور خودکار موج های الیوت را شمارش می کند. ادونس گت هم در بورس ایران و هم در بازار های مالی جهانی کاربرد دارد. و هزینه استفاده آن در دیگر کشور ها بسیار گران قیمت می باشد.

مزایا و معایب نرم افزار ادونس گت

مزایا : شمارش پیشرفته و خودکار امواج الیوت. ابزار پیشرفته MOB. ابزار elipse. شناسایی خودکار سطوح پیوت مینور و ماژور. معایب : نیاز به انتقال اطلاعات از منابع دیگر به نرم افزار. عدم نمایش خودکار هارمونیک. این نرم افزار فارکس نیز در نسخه اصلی پولی میباشد اما در سایتهای انگلیسی زبان میتوانید از نسخه های نال شده آن استفاده کنید . میتوانید نرم افزار ادونس گت 👉 از اینجا دانلود کنید

نرم افزار موتیو ویو (motive wave)

نرم افزار موتیو ویو (motive wave)
نرم افزار موتیو ویو
نرم افزار موتیو ویو (motive wave) یکی کاملترین نرم افزار های مورد استفاده در  تحلیل تکنیکال می باشد. کاربرد اصلی این نرم افزار برای تحلیل امواج الیوت است. در میان نرم افزارهای تحلیل تکنیکال فارکس نرم افزار موتیو ویو در بین ابزار تحلیل امواج الیوت محبوبترین است . هزینه اشتراک آن در خارج از ایران آنقدر بالاست که کمتر شخص عادی از این نرم افزار استفاده می کند. از خصوصیات موتیو ویو  آن است که این نرم افزار در بورس ایران و بورس جهانی کاربرد دارد. همچنان مشکل این نرم افزار عدم ارائه اطلاعات بازار ایران بطور خودکار است.

مزایا و معایب نرم افزار موتیو ویو

مزایا :
 1. اندیکاتور های پیشرفته بسیار زیاد.
 2. شمارش خودکار امواج الیوت.
 3. سیستم آلرت.
 4. تشخیص خودکار هارمونیک.
معایب :
 1. نیاز به انتقال اطلاعات از منابع دیگر.
 2. عدم امکان طراحی و اضافه کردن اندیکاتور شخصی.
 3. این نرم افزار فارکس نیز در نسخه اصلی پولی میباشد اما در سایتهای انگلیسی زبان
میتوانید از نسخه های نال شده آن استفاده کنید . میتوانید نرم افزار موتیو ویو  👉 را از اینجا دانلود کنید.

از کدام نرم افزار تحلیل تکنیکال استفاده کنم ؟

از میان این 5 نرم افزار تحلیل تکنیکال که برای شما معرفی کردیم پیشنهاد ما استفاده از متاتریدر است حال چه متاتریدر 4 و چه متاتریدر 5 . چرا که دیگر نرم افزارها درست است که نسخه های نال شده آنها در دسترس میباشد. اما همانطور که مشخص است نسخه اورجینال نیست و برای تهیه نسخه اورجینال شما باید هزینه های بسیار سنگینی را متحمل شوید . ما برای شما اندیکاتور هایی را آماده کرده ایم که شما اکثر امکانات در نرم افزارهای پولی را بتوانید در نرم افزار متاتریدر 4 و متاتریدر 5 داشته باشید.

تحلیل تکنیکال با متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 ؟

این سوالی است که اکثرا افرادی که در این سایت اقدام به آموزش تحلیل تکنیکال میکنند از من میپرسند و بارها و بارها این سوال را بعنوان یک درگیری ذهنی در آنها دیده ام . این بستگی به شما دارد که در چه سطحی میخواهید اقدام به آموزش دیدن در بازار فارکس داشته باشید. اگر شما تصمیم دارید تا در کنار آموزش فارکس و آموزش تحلیل تکنیکال اقدام به یادگیری برنامه نویسی برای بازار فارکس نیز داشته باشید بدون هیچ تعللی به شما میگوییم که برای تحلیل تکنیکال فارکس از نرم افزار متاتریدر 5 استفاده کنید چرا که در آینده قادر خواهید بود که هر آنچه نیاز دارید را خودتان با برنامه نویسی در قالب اندیکاتور فارکس یا اکسپرت فارکس یا اسکریپت برای متاتریدر 5 خود آماده کنید پس بهتر است که با متاتریدر 5 کار کنید . اما اگر زمانی برای یادگیری برنامه نویسی نرم افزار متاتریدر ندارید (( واقعا دشوار است )) پیشنهاد میکنیم در حال حاضر از متاتریدر 4 استفاده کنید تا از خیل ابزار جانبی آن مانند اندیکاتور های فارکس و اسکریپت های آن استفاده کنید. یقینا در آینده برنامه نویسان زیادی به سمت متاتریدر 5 خواهند رفت پس در آن زمان شما نیز میتوانید پس از تکمیل شدن دایرکتوری اندیکاتور ها و ابزار معامله گری در متاتریدر 5 به این نرم افزار نقل مکان کنید (( کار سختی نیست نگران نباشید )).
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام من برنامه فارکس رو روی موبایل نصب کردم ولی چرا نمیشه از اندیکاتور هاتون استفاده کنم روش ؟