اندیکاتور نمایش Spread ❤️ لینک دانلود رایگان ❤️

تاریخ آخرین بروزرسانی: 9 دسامبر 2023

اندیکاتور نمایش Spread: اگر می‌خواهید استراتژی‌تان موفق باشد، معمولاً تجارت با اسپرد پایین یک الزام است. فراموش نکنید که اسپرد اصلی ترین هزینه مرتبط با معاملات شما است و کاهش آن به معنای افزایش سود است. متاتریدر راه هایی برای نشان دادن اسپرد به شما دارد، اما ما در اینجا اندیکاتور دیگری برای نشان دادن آن در نمودار ارائه می دهیم. اگر می خواهید با اندیکاتور نمایش Spread آشنا شوید تا انتهای این مقاله  اندیکاتور فارکس با ما همراه باشید.

اسپرد چیست؟

اسپرد، از نظر ریاضی، تفاوت بین قیمت درخواستی و قیمت پیشنهادی است. بنابراین، تفاوت بین قیمتی است که کسی مایل به فروش دارایی است و قیمتی که شخص دیگری مایل به خرید دارایی است. اگر کارگزار هستید، اسپرد سود شماست، زیرا اسپرد را از مشتری خود دریافت می کنید. اگر معامله گر هستید، اسپرد یک هزینه است، هزینه ای است که برای اجرای معامله به کارگزار می پردازید.

مثال زیر را فرض کنید: EUR/USD در حال حاضر دارای Ask = 1.12660 و Bid = 1.12646 است. اسپرد در این حالت 0.00014 است که 14 امتیاز یا به عبارت دیگر 1.4 پیپ است. اگر قصد خرید و سپس فروش فوری EUR/USD را دارید، با قیمت 1.12660 خرید می کنید و با کاهش 1.4 پیپ با قیمت 1.12646 می فروشید. این هزینه ای است که شما به کارگزار خود می پردازید.

امروزه به لطف سیستم های کامپیوتری و رقابت در بازار، می توانید اسپردهای بسیار پایینی پیدا کنید.  برخی از کارگزاران حساب‌های اسپرد صفر را ارائه می‌کنند که به جای اسپرد، می‌توانید کمیسیون ثابت بپردازید. به عنوان یک معامله گر، معمولاً می خواهید هزینه های خود را به حداقل برسانید. معامله با اسپردهای پایین می تواند در برخی موارد بین استراتژی بازنده و برنده تفاوت ایجاد کند.

در اینجا، خواهیم دید که چگونه MetaTrader گسترش را نشان می دهد و چگونه MQL4TA Spread Indicator برای MetaTrader می تواند کار را برای شما آسان تر کند. گسترش در متاتریدر پلتفرم متاتریدر (هر دو MT4 و MT5) می تواند اسپرد جفت ها و ابزارهای خود را در پنل Market Watch به شما نشان دهد. این گزینه ای است که باید به صورت دستی فعال شود. برای فعال کردن نمایش گسترده در Market Watch، کلیک راست کرده و ورودی Spread را در منو تیک بزنید.

نتیجه به شرح زیر است، که در آن می توانید پخش را در پیپت ها در آخرین ستون مشاهده کنید: در بسیاری از موارد مشاهده اسپرد به طور مستقیم در نمودار و بیان شده در پیپ آسان تر است. برای این منظور می توانید از MQL4TA Spread Indicator برای MetaTrader که در زیر ارائه شده است استفاده کنید.

اندیکاتور گسترش روی متاتریدر 4 (MT4) و متاتریدر 5 (MT5) کار می کند. این اندیکاتور گسترش دارای ویژگی های زیر است:

  • در یک پنجره حداقل به صورت پیپ پخش شود.
  • جزئیات در مورد ابزار فعلی در یک پنجره گسترده.
  • با توجه به اندازه موقعیت پیش فرض، ارزش را به واحد پول حساب خود تقسیم کنید.
  • از طریق ایمیل، برنامه تلفن همراه یا روی صفحه، زمانی که اسپرد از مقدار تعیین شده بالاتر یا کمتر شود، هشدار دهید.
  • پنجره حداقل بسیار ابتدایی است و فقط گسترش را در پیپ ها نشان می دهد.
  • پنجره توسعه یافته همچنین شامل جزئیات مربوط به دارایی معاملاتی است.
فعال کردن اندیکاتور MQL4TA Spread
فعال کردن اندیکاتور MQL4TA Spread

چرا از اندیکاتور نمایش Spread استفاده کنیم؟

معامله گران در بازارهای مالی با سبک های معاملاتی گوناگون معامله انجام می‌دهند. معامله گران می‌توانند معاملات خود را به شکل بلندمدت،میان مدت و کوتاه مدت انجام دهند. با توجه به سبک معاملاتی که معامله گران در بازار مالی انتخاب می‌کنند میزان اهمیت اسپرد یا کارمزد اهمیت پیدا می‌کند.

اگر در حال معامله برای حرکت های بزرگ در بازار هستید و جزو معامله گرانی هستید که معامله بلندمدت انجام می‌دهند، احتمالاً به اسپردها اهمیت زیادی نمی دهید و می توانید از این اندیکاتور صرف نظر کنید. فرض کنید که اسپرد 2 پیپ است و شما حرکتی بیشتر از 300 پیپ را هدف قرار داده اید. در این مورد، اسپرد کمتر از 1% معامله را تشکیل می دهد، بنابراین احتمالاً می توان آن را نادیده گرفت.

اگر شما یک اسکالپر یا جزو معامله گران سبک معاملاتی کوتاه مدت هستید و فقط با چند پیپ سود معامله می کنید، میزان کارمزد یا اسپرد برای شما اهمیت پیدا می‌کند و  نمی توان اسپردها را نادیده گرفت. زیرا این دسته از معامله گران در روز تعداد زیادی معامله کوتاه مدت انجام می‌دهند و در هر معامله باید کارمزد یا اسپرد پرداخت کنند. از آنجا که اسکالپرها در هر معامله سود ناچیزی به دست می‌آورند ممکن است گاهی میزان کارمزد از سود آنها بیشتر شود که این به ضرر آنها تمام می‌شود.

اسپرد هزینه اصلی در معاملات است، بنابراین در بسیاری از مواقع می خواهید زمانی که اسپرد پایین است معامله کنید. اندیکاتور نمایش Spread برای MetaTrader به شما امکان می دهد اسپرد را زیر نظر داشته باشید، به طوری که در زمانی که اسپرد خیلی زیاد است بتوانید از معامله اجتناب کنید و زمانی که میزان اسپرد مناسب است برای ورود به معامله اقدام کنید.

تغییر پارامترهای اندیکاتور MT4 MQL4TA Spread
تغییر پارامترهای اندیکاتور MT4 MQL4TA Spread

چگونه اندیکاتور نمایش Spread را دانلود کنیم؟

می توانید اندیکاتور نمایش Spread را با لینک زیر به صورت رایگان دانلود و با دنبال کردن دستورالعمل های ارائه شده آن را نصب کنید. نصب بسیار آسان است، استفاده از آن نیز بسیار آسان است. هنگامی که اندیکاتور را اجرا می کنید، می توانید تنظیم کنید که آیا می خواهید یک پنجره حداقل یا یک رابط توسعه یافته را از طریق پارامترهای ورودی آن مشاهده کنید.

برای دانلود اندیکاتور نمایش Spread در پلتفرم متاتریدر 4 از لینک زیر استفاده کنید.

 برای نصب اندیکاتور نمایش Spread، لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید: فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 4 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL4 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL4 کپی کنید. متاتریدر 4 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

چگونه اندیکاتور نمایش Spread MT5 را دانلود کنیم؟

برای دانلود اندیکاتور نمایش Spread در پلتفرم متاتریدر 5 از لینک زیر استفاده کنید. 

برای نصب MT5 اندیکاتور نمایش Spread، لطفاً دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

فایل آرشیو اندیکاتور را دانلود کنید. پوشه داده MetaTrader 5 را باز کنید (از طریق File→ Open Data Folder). پوشه MQL5 را باز کنید. تمام پوشه ها را از بایگانی مستقیماً در پوشه MQL5 کپی کنید. متاتریدر 5 را مجدداً راه اندازی کنید یا با کلیک راست بر روی زیرپنجره Navigator پلتفرم و انتخاب Refresh، فهرست اندیکاتورها را بازخوانی کنید.

سخن پایانی

اسپرد یا کارمزد یک هزینه در بازار فارکس است که توسط کارگزاری ها از معامله گران دریافت می‌شود. درواقع معامله گران نمی توانند به تنهایی در بازار فارکس معاملات خود را انجام دهند و باید برای سفارشات خرید و فروش خود از بروکرها کمک بگیرند، بروکرها در مقابل خدماتی که به معامله گران ارائه می‌دهند از آنها کارمزد یا اسپرد دریافت خواهند کرد.

بنابراین اسپرد یک هزینه معاملاتی است که معامله گران مجبور به پرداخت آن هستند. میزان اسپرد دریافتی بروکرها به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به میزان معاملات معامله گران از آنها دریافت می‌شود. همچنین برخی بروکرها اسپرد کمتر و برخی اسپرد بیشتری از معامله گران دریافت می‌کنند.

ممکن است معتقد باشید اسپرد یک هزینه است که شما مجبور به پرداخت آن هستید و آگاهی شما نسبت به آن اهمیتی ندارد. اما باید دقت داشته باشید اسپرد دو نوع ثابت و متغیر دارد و نوع متغیر آن می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین در برخی معاملات که سود ناچیزی کسب کنید میزان اسپردی که باید پرداخت کنید بسیار مهم می‌باشد.

درست است که معامله گران درنهایت باید اسپرد یا کارمزد معاملات خود را پرداخت کنند، اما آنها می ‌توانند این هزینه را کاهش دهند. به عبارتی پرداخت اسپرد کمتر نوعی سود کردن در این بازار مالی است. اندیکاتور MQL4TA Spread که در این مقاله به شما معرفی کردیم یک ابزار معاملاتی یاری دهنده برای شما است که می‌تواند شما را از میزان اسپردی که باید پرداخت کنید مطلع کند.

شما می‌توانید با استفاده از این اندیکاتور کاربردی از میزان اسپردی که باید پرداخت کنید آگاه شوید و سپس با توجه به آن تصمیم بگیرید می‌خواهید وارد معامله شوید یا خیر. درواقع شما می توانید میزان سود بالقوه در معامله خود را در نظر بگیرید و سپس ارزیابی کنید با میزان اسپردی که باید پرداخت کنید معامله به نفع شما است یا باید از آن اجتناب کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها