تجارت فارکس

روتین روزانه معامله گر سویینگ

خانه | معاملات سوئینگ | روتین روزانه معامله گر سویینگ | چگونه معامله گر سویینگ باشیم؟

روتین روزانه معامله گر سویینگ | چگونه معامله گر سویینگ باشیم؟

معامله گر سویینگ چه کسی است؟ چه عملکردی دارد؟ روز خود را چگونه آغاز می کند؟ می‌خواهید معامله گز سویینگ موفق باشید باید به همه این سوالات پاسخ دهید و روتین روزانه یک معامله گر سویینگ را بشناسید.

در بخش‌های قبلی آموزش فارکس با معاملات سویینگ آشنا شدید، بر اساس معاملات سویینگ معامله گر سویینگ باید روتین روزانه خود را بسازد و شرایط را برای معامله آماده کند. در این مقاله به شما می‌گوییم روتین روزانه این نوع معامله گران چییست؟

 

روتین روزانه یک معامله گر سویینگ چیست؟

معاملات سویینگ، تحلیل بنیادی و تکنیکال را با هم ترکیب می‌کند تا ضمن اجتناب از زمان‌های سکون بازار، تحرکات مهم قیمتی را شکار کند. از مزایای این نوع معاملات می توان به استفاده کارآمدتر از سرمایه و بازدهی بالاتر اشاره کرد و از معایب آن می توان به پرداخت کارمزد بیشتر و مواجهه با تلاطم قیمتی بیشتر اشاره کرد.

معاملات سویینگ می تواند برای معامله گر سویینگ خرد دشوار باشد. معامله گران حرفه ای تجربه، لوریج، و اطلاعات بالاتری داشته و کمیسیون کمتری پرداخت می کنند.

با این حال، آنها محدودیت هایی نیز دارند: ابزارهایی که مجاز به معامله با آنها هستند، ریسکی که می توانند بپذیرند و سرمایه زیاد خود. موسسات بزرگ در سایز های بسیار بزرگ معامله می کنند که به آنها اجازه نمی دهد بتوانند به سرعت پوزیشن ها را باز کنند یا ببندند.

معامله گر سویینگ خرد مطلع می‌توانند از این موارد به نفع خود استفاده کرده و به سودآوری پایدار در بازار برسند. در مقاله امروز آنچه یک روتین و استراتژی معاملاتی سویینگ خوب است به شما معرفی می گردد. شما می توانید با استفاده کردن از آنها در فعالیت های معاملاتی خود موفق تر باشید.

معامله گر سویینگ
معامله گر سویینگ

سرفصل ها

 • معاملات سویینگ، تحلیل بنیادی و تکنیکال را با هم ترکیب می‌کند تا ضمن اجتناب از زمان‌های عدم وجود نوسان در بازار ها، حرکت‌های مهم قیمت را شکار کند.
 • معامله گر سویینگ خرد اغلب روز خود را از ساعت 6:00 صبح به وقت شرقی شروع می کنند تا تحلیل ها و مطالعات قبل از بازار را انجام دهند، سپس پس از مرور اخبار و اطلاعات مالی روز، معاملات را انجام می دهند.
 • ساعات بازار بهترین زمان رصد و معامله برای معامله گر سویینگ است، و بیشتر آنها ساعات پس از بازار را به ارزیابی و بررسی معاملات در آن روز می گذرانند تا اینکه بخواهند معامله کنند.

عملکرد معامله گر سویینگ پیش از بازار

معامله گر سویینگ خرد اغلب روز خود را از ساعت 6:00 صبح به وقت شرقی، (بسیار زودتر از زنگ بازگشایی بازار بورس نیویورک) شروع می کنند.

زمان قبل از بازگشایی بازارها برای شناخت حس و حال کلی معامله گران نسبت به بازار روز، پیدا کردن الگوها، نوشتن یک واچ لیست روزانه، و در نهایت، بررسی پوزیشن های باز بسیار مهم است.

این مقاله برای شما مفید است:   انتخاب سهام سوئینگ تریدینگ | 3 سهام برتر معاملات سوئینگ

بررسی اجمالی بازار

اولین وظیفه روزانه معامله گر سوییگ این است که از آخرین اخبار و تحولات بازار مطلع شوید. سریع ترین راه برای انجام این کار از طریق کانال های تلویزیون CNBC یا وب سایت های معتبر نظیر Market Watch است. معامله گر باید مخصوصا به سه چیز توجه ویژه داشته باشد:

 1. سنتیمنت یا جو کلی بازار (روندهای صعودی / نزولی، گزارش های اقتصادی کلیدی، تورم، ارز، سایر سشن های معاملاتی و غیره)
 2. سنتیمنت صنایع (صنایع داغ، صنایع رو به رشد و غیره)
 3. دارایی ها و ذخایر جاری (اخبار، درآمد شرکت ها و غیره)

معاملات بالقوه را پیدا کنید

در مرحله بعد، معامله گر سویینگ بازار را رصد می کند تا بتواند پوزیشن های احتمالی آن روز را پیدا کند. به طور معمول، معامله گر سویینگ با یک عامل بنیادی وارد معامله می شوند و با کمک تحلیل تکنیکال پوزیشن را مدیریت می کنند یا از آن خارج می شوند.

دو راه خوب برای پیدا کردن این عامل های بنیادی وجود دارد:

فرصت‌های خاص: بهترین فرصت‌ها در پرونده‌های SEC و در برخی موارد، سرخط خبرها یافت می‌شوند. چنین فرصت‌هایی ممکن است شامل عرضه‌های اولیه IPO، ورشکستگی شرکت ها، خرید های محرمانه، تصاحب شرکت ها، ادغام و تملک، تجدید ساختار، و سایر رویدادهای مشابه باشد.

به طور معمول، این موارد با رصد بر پرونده های SEC خاص، مانند S-4 و 13D یافت می شوند. شما می توانید این کار را به راحتی با کمک سایت هایی نظیر SECFilings.com انجام دهید که به محض ایجاد چنین پرونده هایی اعلان ها را برای شما ارسال می کنند.

این نوع فرصت‌ها اغلب ریسک زیادی را به همراه دارند، اما پاداش‌های زیادی را نیز برای کسانی که به دقت در مورد هر فرصت بررسی می‌کنند، نیز با خود به همراه دارند.

در این نوع سناریوها معامله‌گر سویینگ وقتی بیشتر معامله گران می‌فروشند، می خرد و وقتی دیگران در حال خرید هستند، او می‌فروشد. او چنین می کند تا واکنش‌های بیش از حد به اخبار و رویدادها را محو یا اصلاحا فید کند.

سناریوی صنایع: این سناریو ها با تحلیل اخبار یا مطالعه وب‌سایت ‌های اطلاعات مالی معتبر، بدست می آیند که کدام صنایع عملکرد خوبی دارند.

به عنوان مثال، می توانید به راحتی با بررسی یک صندوق پر طرفدار قابل معامله در بورس انرژی مانند IYE یا مرور اخبار مربوط به بخش انرژی، متوجه شوید که بخش انرژی در بازار داغ است یا خیر.

معامله گرانی که به دنبال ریسک بالاتر و بازدهی بالاتر هستند ممکن است به دنبال صنایع مبهم تر مانند زغال سنگ یا تیتانیوم باشند. تحلیل چنین صنایعی اغلب بسیار دشوارتر است، اما می توانند بازدهی بسیار بیشتری را به همراه داشته باشند.

این مقاله برای شما مفید است:   نمودارخوانی معاملات سویینگ | ترسیم و استفاده نمودار سویینگ

در این نوع سناریوها معامله‌گر سویینگ در زمان‌های مناسب روی روند ها می‌خرد و تا زمانی که نشانه‌هایی از برگشت قیمت یا اصلاح وجود نداشته باشد، روی روندها می ماند.

بریک های نموداری سومین نوع فرصت در دسترس معامله گر سویینگ است. آنها معمولاً در سهامی رخ می دهند که زیاد معامله می شوند و نزدیک به سطح حمایت یا مقاومت کلیدی هستند.

معامله گر سویینگ به دنبال انواع مختلف الگوهای معاملاتی می گردند که برای پیش بینی شکست ها طراحی شده اند، مانند مثلث ها، کانال ها، امواج ولفی، سطوح فیبوناچی، سطوح گان و موارد دیگر.

توجه داشته باشید که شکست بر روی نمودار تنها زمانی معتبر است که علاقه کافی به سهام از طرف بازار وجود داشته باشد. در این نوع سناریوها معامله‌گر سویینگ پس از ایجاد شکست، خرید گرفته و پس از مدت کوتاهی دوباره در سطح مقاومت بعدی می فروشد.

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

یک واچ لیست بسازید

گام بعدی ایجاد واچ لیستی از سهام برای آن روز است. آنها صرفاً سهامی هستند که یک عامل بنیادی پشت آنها هست و فرصت خوبی هستند تا بتوان معامله خوبی با سود خوبی شکار کرد.

برخی از معامله‌گران سویینگ دوست دارند یک تخته وایت برد در کنار سیستم معاملاتی خود مستقر می کنند که فهرستی از فرصت‌های معاملاتی، قیمت‌های ورودی، حد سود ها و حد ضرر ها را بصورت طبقه بندی روی آن ثبت کنند.

پوزیشن های فعلی را بررسی کنید

در ساعات پیش از آغاز بازار، معامله‌گر باید پوزیشن های موجود خود را بررسی کند و اخبار را بررسی کند تا مطمئن شود که شب قبل اتفاق خاصی برای فاندامنتال سهام نیفتاده است. این کار را می توان با تایپ نماد سهام در یک سرویس خبری همچون Google News انجام داد.

در مرحله بعد، معامله گران با جستجو در پایگاه داده EDGAR SEC بررسی می کنند تا ببینند آیا پرونده ای علیه شرکتی ثبت شده شده است یا خیر. اگر اطلاعات با اهمیتی وجود دارد، باید تحلیل شود تا مشخص شود که آیا این اطلاعات بر برنامه معاملاتی فعلی تأثیر می گذارد یا خیر.

در نتیجه ممکن است یک معامله گر مجبور شود نقاط حد ضرر و حد سود خود را جابجا کند.

ساعت کاری بازار

ساعات بازار (معمولاً 9:30 صبح تا 4:00 بعد از ظهر به وقت شرقی) زمانی برای رصد و انجا معاملات است.

این مقاله برای شما مفید است:   تفاوت معاملات اسکالپ و معاملات سویینگ چیست؟
ساعت کاری بازار برای معامله گر سویینگ
ساعت کاری بازار برای معامله گر سویینگ

کسانی که عشق معاملات ساعتی هستند اغلب بررسی می کنند که کدام بازارساز روی کدام معاملات فعال هستند (این کار می تواند به معامله گران نشان دهد که چه کسی پشت معاملات بازار ساز است) و همچنین از کدام نرخ ها و قیمت ها و معاملات ساختگی بوده و صرفاً برای گیج کردن معامله گران خرد انجام می شوند.

به محض اینکه یک پوزیشن قابل قبول پیدا شد و باز شد، معامله گران شروع به پیدا کردن نقط خروج می کنند. این کار معمولا با استفاده از تحلیل تکنیکال انجام می شود.

بسیاری از معامله‌گران سویینگ دوست دارند از فیبوناچی اکستنشن یا سطوح ساده مقاومت برای این منظور استفاده کنند. در حالت ایده آل، این کار حتی قبل از گرفتن پوزیشن انجام می شود، اما در بسیاری از موارد اغلب همه چیز به معاملات روز بستگی دارد.

علاوه بر این، بسته به معاملات آتی، ممکن است نیاز باشد که بعداً تعدیلات و اصلاحاتی انجام شود. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، هرگز نباید پوزیشنی را به سمت پذیرش ریسک بیشتر اصلاح کنید (مثلاً حد ضرر را در یک پوزیشن خرید پایین تر آورید).

فقط در صورتی که معاملات همچنان صعودی هستند، سطوح حد سود را جابجا کنید، یا سطوح حد ضرر را به سمت بالا اصلاح کنید تا اینگونه سود خود را قفل کرده باشید.

باز کردن پوزیشن اغلب بیشتر یک هنر است تا یک علم! و به فعالیت معاملاتی روز بستگی دارد. از سوی دیگر، مدیریت پوزیشن و خروج از آن، همیشه باید یک علم دقیق باشد.

بازار افتر مارکت برای معامله گر سویینگ

معاملات بعد از ساعت کاری (افتر مارکت) به ندرت برای انجام معاملات سویینگ استفاده می‌شود، زیرا بازار نقدینگی بالایی نداشته و اسپرد ها اغلب زیاد و غیر قابل توجیه می شوند.

مهمترین مؤلفه معاملات افتر مارکت برای معامله گر سویینگ ارزیابی عملکرد معاملاتی است. ثبت دقیق تمام معاملات و نظرات برای اهداف مالیاتی و ارزیابی عملکرد مهم است.

ارزیابی عملکرد عبارتست از بررسی تمام فعالیت های معاملاتی و شناسایی مواردی که نیاز به بهبود دارند. یک معامله گر باید پوزیشن های باز خود را برای آخرین بار بررسی کند، و توجه ویژه ای به اعلامیه های درآمد پس از ساعت کاری، یا سایر رویدادهای مهمی که ممکن است بر دارایی ها تأثیر بگذارد، داشته باشد.

سخن پایانی

ایجاد یک روتین معاملاتی روزانه می تواند به معامله گر سویینگ در بهبود کیفیت معاملات و در نهایت داشتن بازدهی مطلوب تر کمک کند. روتین معاملاتی خوب قطعا مستلزم داشتن منابع خوب، برنامه ریزی و آماده سازی مناسب است.

منبع این مقاله: اینوست پدیا

5/5 - (1 امتیاز)

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس
بروکر کپیتال اکستند
بروکر کپیتال اکستند
بروکر ارانته
بروکر ارانته
بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
سرفصل های مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها