10 قانون جان مورفی در تحلیل تکنیکال John Murphy ❤️ فارسی

تاریخ آخرین بروزرسانی: 18 مارس 2024

10 قانون جان مورفی

جان مورفی ، تحلیلگر ارشد فنی StockCharts.com ، نویسنده ، ستون نویس و سخنران بسیار محبوب در مورد تجزیه و تحلیل فنی است.

مقاله جان مورفی - "ده قانون معامله تکنیکال" - مجموعه ای از توصیه هایی است که جان به طور مکرر به افراد ارائه می دهد که برای تجزیه و تحلیل فنی جدید هستند. آنها براساس سوالات و نظراتی است که وی طی سالها پس از صحبت با مخاطبان مختلف دریافت کرده است.

این مقاله از بخش آموزش غیر حضوری فارکس می‌باشد که میتوانید لیست تمامی آموزش ها را با کلیک بر روی دکمه زیر دریافت کنید.

دوره آموزش رایگان فارکس

4.9/5 - (12 امتیاز)

جان مورفی کیست ؟

بازار به کدام سمت حرکت می کند؟ تا کجا بالا یا پایین می رود؟ و چه زمانی در جهت جدید حرکت خواهد کرد ؟

اینها نگرانی های اساسی تحلیلگر تکنیکال است. پشت  نمودارها و فرمول های ریاضی مورد استفاده برای تحلیل روند بازار ، برخی مفاهیم اساسی وجود دارد که در بیشتر نظریه های تحلیلگران تکنیکال امروز اعمال می شود.

جان مورفی ، تحلیلگر ارشد فنی StockCharts ، سی سال تجربه خود را در زمینه توسعه ده قانون اساسی معاملات تکنیکال به دست آورده است: قوانینی که برای توضیح کل ایده تحلیل تکنیکال برای  ساده سازی آن طراحی شده اند.  این دستورالعمل ها ابزار اصلی تحلیل تکنیکی و نحوه استفاده از آنها برای شناسایی فرصت های خرید و فروش را تعریف می کنند.

قبل از پیوستن به StockCharts ، جان به مدت 7 سال تحلیلگر فنی CNBC-TV در شبکه محبوب Tech Talk بود و سه کتاب پرفروش در این زمینه را تألیف کرده است: تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی ، تجارت با تجزیه و تحلیل درون مارکت و سرمایه گذار بصری .

در سرمایه گذار بصری ، جان عناصر بصری اساسی تجزیه و تحلیل تکنیکال را نشان می دهد. مبانی رویکرد جان به تجزیه و تحلیل تکنیکال نشان می دهد که تعیین محل حرکت (بالا یا پایین) یک بازار مهمتر از دلیل جهت گیری آن است.

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

سر فصل های پست 10 قانون جان مورفی
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  روند ها را رسم کنید

  نمودارهای بلند مدت را  بررسی کنید. تجزیه و تحلیل نمودار را با نمودارهای ماهانه و هفتگی که چندین سال طول می کشد ، شروع کنید. نقشه ای با مقیاس بزرگتر از بازار ، دید بیشتر و چشم انداز طولانی مدت بهتری را در بازار فراهم می کند.

  پس از مشخص شدن روند بلند مدت ، با نمودارهای روزانه و 4 ساعته مشورت کنید. یک نگاه کوتاه مدت به بازار اغلب می تواند فریبنده باشد. حتی اگر فقط در کوتاه مدت معامله کنید ، اگر در همان جهتی روند میانه و بلند مدت معامله کنید ، بهتر عمل خواهید کرد.

  در این قانون جان مورفی اشاره شده است که برای اینکه روند کلی بازار را بهتر درک کنید ابتدا روند را در تایم فریم های هفنگی و ماهانه ترسیم کنید.

  سپس در نمودار در تایم فریم روزانه و چهار ساعته روند هم جهت با روند کل را پیدا کنید و اگر تصمیم به معامله در تایم فریم های پایینتر دارید حتما در جهت روند کلی بازار که به دست آورده اید معاملات خود را انجام دهید.

  روند را بشناسید و با آن همراه شوید

  روند را تعیین کنید و آن را دنبال کنید. روندهای بازار در اندازه های مختلف - بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت وجود دارد.

  ابتدا مشخص کنید که کدام یک را معامله می کنید و از نمودار مناسب استفاده کنید.

  مطمئن شوید که در جهت آن روند معامله می کنید. در صورت افزایش روند نزولی بخرید به این معنی که اگر مشاهده کردید یک روند نزولی اقدام به صعود کرده است احتمال تغییر روند وجود دارد. اگر روند نزولی باشد بفروشید.

  اگر در حال تجارت روند میان مدت هستید ، از نمودارهای روزانه و هفتگی استفاده کنید. اگر تجارت روزانه دارید ، از نمودارهای روزانه و چهار ساعته استفاده کنید. اما در هر حالت اجازه دهید نمودار در تایم بالاتر روند را تعیین کند و سپس از نمودار کوتاه مدت برای زمان بندی استفاده کنید.

  Low و High را پیدا کنید

  سقف و کف یا همان سطوح حمایت و مقاومت را پیدا کنید. بهترین مکان برای خرید بازار نزدیک به سطح حمایتی است.

   بهترین مکان برای فروش بازار نزدیک به سطح مقاومت است. مقاومت معمولاً یک اوج قبلی است. پس از شکسته شدن قله مقاومت ، معمولاً حمایت از عقبگردهای بعدی را فراهم می کند. به عبارت دیگر ، "بالا" قدیمی به پایین ترین سطح جدید تبدیل می شود.

  به همین ترتیب ، وقتی سطح حمایتی شکسته شود ، معمولاً در تجمعات بعدی فروش ایجاد می کند - "پایین" قدیمی می تواند به "بالاترین" جدید تبدیل شود.

   

  پایین = حمایت = LOW

  بالا = مقاومت = HIGH

  مشخص کنید تا چه حد باید عقب بمانید

   درصد احتمال بازگشت را اندازه گیری کنید. اصلاحات بازار به سمت بالا یا پایین معمولاً بخش قابل توجهی از روند قبلی را بازیابی می کند. می توانید اصلاحات را در یک روند موجود با درصدهای ساده اندازه بگیرید. اصلاح پنجاه درصدی روند قبلی معمول ترین است.

  حداقل اصلاح معمولاً یک سوم روند قبلی است. حداکثر اصلاح معمولاً دو سوم است. فیبوناچی  38٪ و 62٪ نیز ارزش بررسی دارد.

  در طول فرایند اصلاح در یک روند صعودی ، درصد مد نظر  اولیه خرید در 33-38٪ در منطقه اصلاح  است.

  خطوط روند را ترسیم کنید

  خطوط ترند یکی از ساده ترین و موثرترین ابزارهای نمودار سازی است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک لبه مستقیم و دو نقطه روی نمودار است. خطوط روند رو به بالا در امتداد دو کف متوالی ترسیم می شوند.

  خطوط روند نزولی در امتداد دو قله پی در پی ترسیم می شوند. قیمت ها اغلب قبل از شروع روند خود به خط روند باز می گردند.

  شکستن خطوط روند معمولاً نشانگر تغییر روند است.

  یک خط روند معتبر باید حداقل سه بار لمس شود. هرچه یک خط روند بیشتر طول بکشد و هرچه تعداد برخورد آن بیشتر شود ، اهمیت و اعتبار آن بیشتر می شود.

  میانگین های متحرک را دنبال کنید

  حرکت قیمت بالاتر یا کمتر از میانگین متحرک سیگنال های خرید و فروش عینی را ارائه می دهد. آنها به شما می گویند که آیا روند موجود هنوز در حال حرکت است یا خیر و به شما کمک می کند تغییرات روند را تأیید کنید.

  میانگین های متحرک از قبل به شما نمی گویند که تغییر روند قریب الوقوع است.  بلکه آنها به شما کمک میکنند تا خودتان کشف کنید که روند کنونی در چه وضعیتی قرار دارد .

  در معاملات سهام ، سه دوره مهم شامل میانگین 20 روزه برای روند کوتاه مدت ، 50 روز برای روند میان مدت و 200 روز برای روند اصلی است.

  عبور از دو میانگین متحرک نیز نشانه هایی  را ارائه می دهد. سه ترکیب محبوب 5-20 روز ، 20-50 روز و 50-200 روز است.

  میانگین متحرک نمایی (EMA) معمولاً بیشتر برای ردیابی گذرگاه های متحرک مناسب است.

  بروکر برتر اروپا در سال 2020

  نوبت ها را یاد بگیرید

  اسیلاتورها را دنبال کنید. اسیلاتورها به شناسایی موقعیت های حساس خرید و فروش بیش از حد نرمال کمک می کند.

  در حالی که میانگین های متحرک تأیید تغییر روند بازار را ارائه می دهند ، اسیلاتورها اغلب به ما هشدار می دهند که یک بازار خیلی تجمع یافته یا افت کرده است و به زودی تغییر خواهد کرد.

  دو مورد از مشهورترین آنها شاخص مقاومت نسبی (RSI) و نوسان ساز Stochastics هستند. هر دو در مقیاس 0 تا 100 کار می کنند. با RSI ، در دامنه بیش از 70 بیش از حد خریداری می شود در حالی که در دامنه زیر 30 بیش از حد فروش صورت گرفته است.

  مقادیر بیش از حد خرید و فروش بیش از حد برای Stochastics 80 و 20 است. بیشتر معامله گران 14 روز یا هفته برای Stochastics و 9 یا 14 روز یا هفته برای RSI استفاده می کنند.

  واگرایی های اسیلاتور اغلب درباره چرخش بازار هشدار می دهند. این ابزارها در محدوده بازار معاملات بهترین عملکرد را دارند. سیگنال های هفتگی می توانند به عنوان فیلتر سیگنال های روزانه استفاده شوند. سیگنال های روزانه می توانند به عنوان فیلتر نمودارهای داخل روز استفاده شوند.

  علائم هشدار دهنده را بشناسید

  اندیکاتور MACD را معامله کنید. شاخص متحرک همگرایی متحرک (MACD) (توسعه یافته توسط جرالد اپل) ترکیبی از یک سیستم متقاطع میانگین متحرک با عناصر بیش از حد خرید / فروش بیش از حد یک اسیلاتور است.

  سیگنال خرید زمانی رخ می دهد که خط سریعتر از کندتر عبور کند و هر دو خط زیر صفر باشد. وقتی خط سریعتر از پایینتر از بالای خط صفر از پایینتر عبور می کند ، یک سیگنال فروش اتفاق می افتد.

  به عبارتی دیگر دو خط یکدیگر را در جهت رو به پایین قطع میکنند و زیر عدد 0 میباشد پس یک سیگنال فروش ایجاد میشود.

  سیگنالهای هفتگی بر سیگنالهای روزانه اولویت دارند. هیستوگرام MACD تفاوت بین دو خط را رسم می کند و حتی هشدارهای قبلی را درباره تغییرات روند می دهد.

  این میله ها "هیستوگرام" نامیده می شود زیرا از میله های عمودی برای نشان دادن تفاوت بین دو خط نمودار استفاده می شود.

  روند هست یا روند نیست

  از نشانگر ADX استفاده کنید. خط شاخص حرکت میانگین (ADX) به تعیین اینکه آیا بازار در یک روند رو به رشد است یا در یک روند خنثی کمک می کند.

  درجه روند یا جهت گیری در بازار را اندازه گیری می کند. افزایش یک خط ADX وجود یک روند قوی را نشان می دهد. سقوط یک خط ADX وجود بازار رنج و عدم وجود روند را نشان می دهد.

  افزایش خط ADX به معنای میانگین متحرک است. در حال سقوط ADX نوسانگرها را ترجیح می دهد. با ترسیم جهت خط ADX ، معامله گر می تواند تعیین کند که کدام سبک معاملاتی و یا تحلیلی برای شرایط فعلی بازار مناسب تر هستند.

  در تحلیل تکنیکال بسیار مهم است که شما به درستی بدانید که آیا بازار در یک روند بسر میبرد یا در یک حالت خنثی و رنج گیر افتاده است.

  حتما بررسی کنید که آیا در بازار پیش روی شما روند هست یا روند نیست بعد تصمیم گیری کنید.

  علائم و نشانه های تایید کننده را بشناسید

  یکی از مهمترین نشانه های تایید بررسی حجم معاملات است. حجم را نادیده نگیرید. میزان حجم معاملات یک تأیید کننده بسیار مهم است. حجم مقدم بر قیمت است.

  اطمینان از اینکه حجم بیشتری در جهت روند غالب در حال انجام است مهم است. در یک روند صعودی ، حجم بیشتری باید در روزهای بعدی دیده شود.

  به این معنی که اگر شما مشاهده کردید حجم معاملات وارد شده امروز از روز گذشته کمتر است این به معنی عقب نشینی افرادی از ورود به معاملات بازار شده است.

  افزایش حجم تأیید می کند که پول جدید از روند غالب حمایت می کند.

  کاهش حجم غالباً هشدار دهنده ای است که روند رو به پایان است. روند صعودی قیمت  باید همیشه با افزایش حجم همراه باشد.

  یکی از بدیهی ترین مواردی که میتوان با توجه به آن متوجه میزان قدرت یک روند شد بررسی حجم است که توسط اغلب معامله گران تازه کار نادیده گرفته میشود.

  برای بررسی حجم میتوانید از اندیکاتور Volume استفاده کنید.

   

  10 قانون جان مورفی همین موارد بود و در اینجا لازم است که به یک جمله زیبا از جان مورفی اشاره کنیم :

  همیشه ادامه بده تجزیه و تحلیل فنی مهارتی است که با تجربه و مطالعه بهبود می یابد. همیشه دانشجو باشید و به یادگیری ادامه دهید.

  جان مورفی

  جمع بندی ده قانون جان مورفی John Murphy

  در این پست به ده قانون جان مورفی John Murphy پرداختیم و آنها را بازگو کردیم.

  این 10 قانون جان مورفی در تحلیل تکنیکال بسیار با اهمیت هستند پس آنها را برای خودتان یادداشت کنید و مدام بخوانید.

  در این قوانین به برخی اندیکاتور های فارکس و یا اسیلاتور ها اشاره شد که در بخش بهترین اندیکاتور های فارکس  شما قادر هستید که هر کدام از آنها را به همراه آموزش استفاده مشاهده کنید.

   

  نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که قوانین جان مورفی به معنی یک استراتژی معاملاتی فارکس یا یک سبک از تحلیل تکنیکال در بازار فارکس نیست بلکه اینها قوانینی هستند که میتوانید با استفاده از هر کدام در کنار سبک و استراتژی معاملاتی خودتان از آن بهره ببرید.

  در تصویر زیر این ده قانون را بصورت یکجا برای شما قرار داده ایم مشاهده کنید و حتی تصویر را ذخیره کنید.

  پیشنهاد میکنم مطالعه کنید:

   

  ّبروکر فارکس ifc markets

  ّبروکر فارکس ifc markets

   

  اگر در بروکرهای فارکس فعالیت دارید و مشکل شارژ و برداشت از بروکر فارکس را دارید؟

  آیا به دنبال به صرفه ترین روش برای واریز و برداشت در بروکر های فارکس هستید؟

  آیا نیاز به یک سایت معتبر برای خرید و فروش داخل بروکر های فارکس دارید ؟

  ما به شما سایت وی شارژ اولین صرافی تخصصی بروکر فارکس را معرفی میکنیم.

  دارای درگاه بانکی و بدون محدودیت در خرید و فروش.

  وی شارژ صرافی تخصصی فارکس
  اشتراک در
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  سلام به مجموعه خوب تجارت فارکس. واقعا ممنون بابت آموزش هاتون مخصوصا اساتید خارجی مثل جان مورفی واقعا یکی از بهترین آموزش ها هست