پیشبینی روندها و کسب سود بیشتر در بازار فارکس

تاریخ آخرین بروزرسانی: 21 آوریل 2023
پیشبینی روندها در تحلیل تکنیکال که ابزار مفیدی است که به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا فعالیت بازار خاصی را قبل از وقوع آن پیش‌بینی کند.این پیش بینی ها از الگوهای نمودار قبلی، احتمالات راه اندازی معاملات خاص و تجربه قبلی یک معامله گر استخراج شده است. با گذشت زمان، پیش بینی می تواند نیاز به تجزیه و تحلیل بیش از حد جهت بازار و همچنین شناسایی حوزه های واضح و عینی با اهمیت را از بین ببرد. آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. برای اطلاع از نحوه پیش بینی روندها در بازار و دنبال کردن آن تا رسیدن به سود، ادامه مطلب را بخوانید.

پیشگویی در مقابل پیشبینی روندها

تحلیل تکنیکال اغلب به عنوان نوعی جادوی سیاه شناخته می شود که برای زمان بندی بازار استفاده می شود. با این حال، چیزی که بسیاری از خارج از دنیای مالی متوجه نمی شوند این است که معامله گران سعی نمی کنند آینده را پیش بینی کنند. در عوض، آن‌ها استراتژی‌هایی ایجاد می‌کنند که احتمال موفقیت بالایی دارند – موقعیت‌هایی که می‌توان پیشبینی روندها یا حرکت بازار را پیش‌بینی کرد. بیایید با آن روبرو شویم: اگر معامله گران می‌توانستند بالا و پایین را به طور ثابت انتخاب کنند، زمان بیشتری را در یک فراری F430 کانورتیبل برای لذت بردن از یک بزرگراه خوب صرف می کردند تا زمانی که روی صفحه نمایش کامپیوتر خود خمیده باشند. احتمالاً بسیاری از شما در گذشته سعی کرده‌اید بالا و پایین را انتخاب کنید و بازی را به پایان رسانده‌اید. شاید شما در حال حاضر راه بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای را دنبال می‌کنید که تلاش می‌کنند موقعیت‌هایی را بیابند که بتوانند پیشبینی روندها را انجام دهید و پس از انجام تنظیمات، بخشی از آن حرکت را انجام دهند.
پیشبینی روندها

پیشبینی روندها

قدرت پیش بینی روندها

هنگام تصمیم گیری در مورد انجام یا عدم معامله، احتمالاً استراتژی های خود را برای ورود و خروج از بازار دارید. (اگر این کار را نکردید، باید قبل از کلیک کردن روی دکمه خرید/فروش در مورد آنها تصمیم بگیرید.) معامله گران فنی از ابزارهای خاصی مانند واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD)، شاخص قدرت نسبی (RSI)، استوکاستیک یا کالا استفاده می کنند. شاخص کانال (CCI)، همراه با الگوهای نمودار قابل تشخیص که در گذشته با یک نتیجه اندازه‌گیری شده مشخص رخ داده‌اند. معامله گران باتجربه احتمالاً ایده خوبی از نتیجه معامله در حین انجام آن خواهند داشت. اگر معامله به محض ورود آنها علیه آنها پیش می رود و در چند نوار بعدی تغییر نمی کند، احتمال اینکه آنها در تحلیل خود درست نبوده باشند. با این حال، اگر معامله در چند میله بعدی به نفع آنها پیش برود، آنگاه آنها می توانند شروع به حرکت به سمت بالا رفتن توقف ها برای قفل کردن سود در حین بازی کردن موقعیت کنند. («میله‌ها» در اینجا به عنوان یک اصطلاح عمومی استفاده می‌شود، زیرا برخی از شما ممکن است از کندل‌ها یا نمودارهای خطی برای تجارت استفاده کنید.) شکل زیر نمونه ای از معامله ای است که بر روی پوند انگلیس/آمریکا انجام شده است. دلار (GBP/USD) جفت ارز. از یک متقاطع میانگین متحرک نمایی (EMA) برای تعیین زمان طولانی و زمانی کوتاه استفاده می کند. خط آبی EMA 10 دوره ای و قرمز یک EMA 20 دوره ای است. وقتی خط آبی روی قرمز است، شما در موقعیت خرید هستید و برعکس برای موقعیت فروش. در یک بازار پرطرفدار، این یک راه‌ قدرتمند است زیرا به شما امکان می‌دهد در حرکت بزرگی که اغلب از این سیگنال پیروی می‌کند شرکت کنید. فلش اول یک سیگنال غلط را نشان می دهد، در حالی که فلش دوم سیگنال بسیار سودآور را نشان می‌دهد.
پیشبینی روندها با میانگین متحرک

پیشبینی روندها با میانگین متحرک

اینجاست که قدرت پیش بینی روندها ظاهر می‌شود. معامله‌گر فعال معمولاً موقعیت‌های باز را در حین بازی بررسی می‌کند تا ببیند آیا نیازی به انجام تنظیمات است یا خیر. هنگامی که در اولین فلش، در عرض سه میله طولانی می رفتید، در حال حاضر بیش از 100 پیپ پایین آمده بودید. با قرار دادن توقف خود در میانگین متحرک روند بلندمدت، احتمالاً می خواهید به هر حال از آن معامله خارج شوید، زیرا ممکن است یک معکوس بالقوه نشان داده شود. در فلش دوم، زمانی که شما طولانی بودید، فقط چند روز طول می کشید تا این معامله به نفع شما پیش برود. مدیریت تجارت با دنبال کردن توقف شما تا سبک معاملاتی شخصی شما وارد بازی می‌شود. در این مورد، می‌توانید از یک بستن زیر خط آبی به‌عنوان توقف استفاده کنید، یا برای بستن زیر خط قرمز (میانگین متحرک طولانی‌مدت) منتظر بمانید. با فعال بودن در مدیریت موقعیت - با دنبال کردن بازار با توقف های خود و پذیرفتن آنها در صورت ضربه زدن - احتمال اینکه در درازمدت بازده بیشتری داشته باشید نسبت به زمانی که استاپ را درست قبل از انفجار بازار حذف کنید، خواهید داشت. شکل بالا تفاوت بین پیش بینی و پیش بینی را نشان می دهد. در این صورت پیش بینی می کنیم که این معامله بر اساس نتایج معاملات قبلی نتیجه ای مشابه داشته باشد. از این گذشته، این الگو تقریباً مشابه الگوی قبلی بود، و با باقی ماندن همه چیزهای دیگر، باید شانس کافی برای کار به نفع ما داشته باشد. پس آیا ما پیش بینی روندها را درست انجام داده‌ایم؟ قطعا نه. اگر این کار را داشتیم، استاپ ضرر خود را همزمان با ارسال معامله انجام نمی‌دادیم. بر خلاف پیش بینی روندها، که از نتایج گذشته برای تعیین احتمالات آینده استفاده می کند، پیشگویی دقیق اغلب شامل ترکیبی از شانس و حدس است که نتایج را بسیار کمتر، خوب، قابل پیش بینی می‌کند. [elementor-template id="52272"]

هیجانات خود را محدود کنید.

با نظارت بر معاملات در زمان واقعی و تنظیم بر اساس آن، اطمینان حاصل می‌کنیم که هیجانات نمی‌توانند بر ما تأثیر بگذارند و باعث انحراف از برنامه اولیه شوند. طرح ما قبل از اتخاذ موقعیت شروع شد (و بنابراین هیچ تضاد منافعی نداشت)، بنابراین از این برای نگاه کردن به زمانی که تجارت فعال است استفاده می‌کنیم. از آنجایی که ما از قبل برنامه‌ای داریم که شامل هیچ حرکت هیجانی نمی‌شود، می‌توانیم تا آنجا که ممکن است برای پایبندی به آن برنامه در طول گرمای جنگ انجام دهیم. سعی کنید احساسات را به حداقل برسانید، اما به طور کامل آن را حذف نکنید. به هر حال، شما فقط انسان هستید، و تجارت مانند یک ربات برای اکثر معامله‌گران، مهم نیست که چقدر موفق باشند، تقریبا غیرممکن است. ما می دانیم که اگر پیش بینی ما هم تحقق یابد و هم رخ ندهد، بازار چگونه خواهد بود. بنابراین، با استفاده از نمودار بالا، می‌توانید ببینید که سیگنال‌ها بر اساس عملکرد قیمت هر میله و ارتباط آن با میانگین‌های متحرک، به وضوح کار می‌کنند و کجا کار نمی‌کنند. نکته کلیدی این است که مالکیت معاملات خود را به دست بگیرید و بارها و بارها بر اساس برنامه معاملاتی خود و پیشبینی روندها عمل کنید.

سخن آخر

عینیت برای بقای تجارت ضروری است. تجزیه و تحلیل فنی بسیاری از دیدگاه های پیش بینی روندها را به شیوه ای واضح و مختصر ارائه می دهد، اما مانند هر چیز دیگری در زندگی، تضمینی برای موفقیت ارائه نمی‌دهد. با این حال، با پایبندی به یک برنامه معاملاتی روزانه، احساسات ما به حداقل می رسد و می توانیم احتمال انجام معامله برنده را تا حد زیادی افزایش دهیم. با گذشت زمان و تجربه، پیشبینی روندها را یاد می‌گیرید و می توانید یاد بگیرید که جهت معاملات خود را پیش بینی کنید و شانس خود را برای دستیابی به بازده بهتر افزایش دهید. منبع این مقاله: اینوست پدیا
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها