خانه | آموزش فارکس مباحث تکمیلی | تحلیل تکنیکال سریع بازار فارکس

تحلیل تکنیکال سریع بازار فارکس

تحلیل تکنیکال سریع

تحلیل تکنیکال Technical Analysis یک روش تجزیه تحلیل با استفاده از حرکات قیمت گذشته در نمودارهای بازار فارکس می باشد که می توان از آن حرکات قیمتی بالقوه در نمودار را پیش بینی کرد.

برای مشاهده تمامی جلسات آموزشی روی عبارت آموزش فارکس کلیک کنید.

5/5 – (2 امتیاز)

تحلیل تکنیکال سریع بازار فارکس
سرفصل آموزشی تحلیل تکنیکال سریع

تحلیل تکنیکال سریع ( Fast Technical Analysis )

ماهی های بزرگ همیشه ماهی های کوچک را وسوسه می کنند و به آن ها پیشنهاد می دهند به داخل آب حرکت کنند،ماهی های بزرگ می دانند که اگر ماهی های کوچک بدون رویکرد صحیح وارد آب شوند می توانند آن ها را شکار کرده و بخورند.بازارهای مالی بین المللی اینترنتی نیز وسوسه های 24 ساعته را در 7 روز هفته برای سرمایه گذاران بدون کنترل و رویکرد صحیح ایجاد می کنند.به همین دلیل است که می گویند بازارهای مالی برای سرمایه گذاران گول زننده هستند.

حقیقت این است که اگر برای ساختن یک تحلیل در بازارهای مالی وقت بگذارید و نظم و انضباط لازم را برای پیروی از آن داشته باشید، می توانید احتمالات را به طور قابل توجهی به نفع خود تغییر دهید.

شما برای ساختن یک تحلیل کاربردی در بازارهای مالی باید به نمودارهای خود اعتماد داشته باشید که این زمانی تحقق می یابد که توانایی بالایی در تجزیه تحلیل نمودارهای خود داشته باشید.. همانطور که برنارد باروچ دوست داشت بگوید ، “نمودارها را به من نشان دهید تا خبر را به شما بگویم.” اگر بتوانید این کار را انجام دهید به شما تضمین می دهیم به یک معامله گر سودآور و موفق در این بازار تبدیل خواهید شد.

این فقط یک انگیزه برای معامله گران بازارهای مالی نمی باشد بلکه یک حقیقت در بازارهای مالی می باشد که توسط مجلات تجاری تائید شده است و همه سرمایه گذاران موفق بازارهای مالی این روش را پیگیری می کنند و از این نتیجه گیری ها استفاده خواهند کرد.

اما اکثر سرمایه گذاران نظم و انضباط را در استفاده از یک تحلیل کاربردی در بازار فارکس رعایت نمی کنند حتی اگر تخت پادشاهی را به آنها بدهند و این دلیل عدم موفقیت آنها در بازارهای مالی می باشد.

اگر شما هم جزو این دسته از سرمایه گذاران هستید که از یک تحلیل تکنیکال سریع در معاملات خود استفاده نمی کنید در این بازار موفق نخواهید شد.

در ادامه به شما یک روش تحلیل تکنیکال سریع را آموزش می دهیم که این روش تحلیل تکنیکال سریع از 3 عنصر سریع تشکیل شده است.سپس شما می توانید خودتان تصمیم بگیرید که می خواهید از روش تحلیل تکنیکال سریع استفاده کنید یا خیر.

تحلیل تکنیکال سریع بازار فارکس

تشخیص نقاط ورود و خروج معاملاتی

اولین روشی که در این روش تحلیل تکنیکال سریع مورد استفاده قرار می گیرد تشخیص نقاط ورود به معامله و خروج از آن است.اولین کاری که باید در تشخیص نقاط ورود به معامله و خروج از آن باید انجام دهید شناسایی روند می باشد.درواقع شما ابتدا باید روند فعلی بازار را شناسایی کنید تا بتوانید روند آتی را در آینده بازار تشخیص دهید.

اگر یک نگاه به نمودار قیمت خود بیندازید می توانید روند بازار را به سادگی شناسایی کنید.البته شناسایی روند در تحلیل تکنیکال سریع یک روش کافی نیست.زمانی که موفق شدید روند را در نمودار خود شناسایی کنید باید پیش بینی کنید که روند شما تا چه بازه زمانی ادامه پیدا می کند تا بتوانید سبک معاملاتی مناسب با بازه زمانی روند در نمودار را انتخاب کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   استراتژی‌های معاملاتی فارکس کدام‌اند؟

کوتاه مدت: روند کوتاه مدت در نمودار روندی است که در طی بازه زمانی کوچک و معمولا طی یک جلسه انجام می شود. در معاملات کوتاه مدت سبک معاملاتی اسکالپ مناسب است زیرا معاملات اسکالپ در تایم فریم های کوتاه در مدت زمان کم اما با تعداد بالا انجام می شود.

میان مدت: روند میان مدت روندی در نمودار است که در بازه زمانی بیشتر از کوتاه مدت و کمتر از بلندمدت انجام می شود.برای معاملات میان مدت سبک معاملاتی سوئینگ تریدینگ مناسب می باشد زیرا در سبک معاملاتی سویینگ تریدینگ معاملات در طول یک روز یا یک هفته به پایان می رسد.

بلندمدت: معاملات بلندمدت در مدت زمانی طولانی انجام می شود که سبک معاملاتی پوزیشن تریدینگ مناسب آن می باشد که بین چندماه تا چندسال طول می کشد.

معاملات روزانه: معاملات روزانه جزو معاملات کوتاه مدت می باشد و در طول روز انجام می شود و معمولا بین چند دقیقه تا چندساعت به پایان می رسد.تحلیل تکنیکال سریع یکی از بهترین راه ها برای تشخیص معاملات روزانه می باشد و با استفاده از آن می توان نقاط ورود و خروج به معاملات را به خوبی شناسایی کرد.

پس از اینکه روند را در نمودار شناسایی کرده و سبک معاملاتی مناسب خود را تشخیص داید می توانید استراتژی متناسب با آن را برای خود انتخا کنید.

در مرحله بعدی در تشخیص نقاط ورود به معامله و خروج از آن باید حجم معاملات و نوسانات بازار فارکس را شناسایی کنید.نوسانات در نمودارهای بازار فارکس تغییرات قیمت را نشان می دهد.زمانی که قیمت در نوسانات نمودارهای بازار فارکس تغییر می کند،معامله گران باید میزان تغییرات قیمت را ارزیابی کنند تا نتیجه گیری تغییرات قیمت به نفع آن ها است یا خیر.

به میزان معاملاتی که در یک بازه زمانی در بازار فارکس انجام می شود حجم معاملات گفته می شود.شناسایی حجم معاملات در نمودارها نیز به تشخیص نقاط ورود و خروج به معاملات به معامله گران کمک می کند.زیرا حجم معاملات در نمودار حرکات اصلی قیمت را نشان می دهد و می تواند حرکات را در بازار تائید کنند.

سپس باید تصمیم بگیرید از کدام الگو برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده کنید.در بازار فارکس الگوهای زیادی مانند الگوی سرو شانه،پرچم،مثلث وجود دارد که می توان با استفاده از آنها نمودار را تجزیه تحلیل کرد و نقاط ورود و خروج به معاملات را تشخیص داد.

زمانی که روند را در نمودار شناسایی کردید و سبک معاملاتی خودتان را با توجه به حجم معاملات و نوسانات در نمودار تشخیص دادید و توانستید با استفاده از الگوها نمودار را تجزیه تحلیل کنید می توانید نقاط ورود و خروج به معامله را تشخیص دادید باید تصمیم بگیرید و انتخاب کنید می خواهید چه چیزی را در بازار فارکس معامله کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   معاملات ساعتی و 10 نکته برای معامله گران تازه کار

معامله گران در بازار فارکس عمدتا ارز و سهام را معامله می کنند،اما می توان در این بازار کالا،فلزات گرانبها و دارایی های مختلفی را معامله کرد.

اگر معامله گران بخواهند در این بازار جفت ارزها را معامله کنند نیز باید تصمیم بگیرند می خواهند چه جفت ارزی را معامله کنند چراکه در بازار فارکس جفت ارزهای زیادی برای معامله وجود دارد.همچنین برخی جفت ارزها در بازار فارکس با یکدیگر همبستگی دارند و این بدان معناست که حرکات قیمتی آنها به یکدیگر شباهت دارد.

بنابراین اگر معامله گران می خواهند جفت ارزها در بازار فارکس معامله کنند باید جفت ارزهایی را انتخاب کنند که همبستگی مثبت دارند یعنی حرکات قیمتی آن ها در یک جهت باشد و جفت ارزهایی که حرکات خلاف جهت یکدیگر دارند و به اصطلاح همبستگی منفی دارند را معامله نکنند.

بنابراین همه سرمایه گذاران در بازارهای مالی باید بتوانند با استفاده از ابزارهای تکنیکال نمودارها را بررسی و نقاط ورود و خروج از معامله را تشخیص دهند و از شاخص ها و ابزارهای موجود در این بازار برای تشخیص و تائید این نقاط استفاده کنند.

تعیین زمان ورود و خروج معاملاتی

زمانی که معامله گران با شناسایی کرده و نقاط ورود و خروج از معامله را تشخیص دادند نباید سریعا وارد معامله شوند و ابتدا باید نقاط ورود به معامله و خروج از آن را ارزیابی کرده و تائید کنند.

گاهی ممکن است معامله گران نقاطی را برای ورود به معامله و خروج از آن پیدا کنند که ریسک زیادی داشته باشد و معامله گران باید نسبت ریسک به ریوارد را در نقاطی که برای ورود به معامله و خروج از آن تشخیص داده اند.

نسبت ریسک به ریوارد در بازارهای مالی کاربرد زیادی دارد و از مولفه های مدیریت سرمایه می باشد و بدان معناست که معامله گران حاضرند چه میزان از ضرر را برای دستیابی به سود متحمل شوند.

معامله گران در بازار فارکس میزان ریسک را با توجه به حدضرر مشخص می کنند،بنابراین میزان ریسک با توجه به قیمت ورود به معامله و دستوری از سمت معامله گران برای تعیین حدضرر داده می شود تعیین خواهد شد.همچنین معامله گران نقطه خروج از معامله را با توجه به میزان حدسود تعیین خواهند کرد.

در بازار فارکس همیشه فرصت های معاملاتی زیادی وجود دارد و مطلوب نیست که معامله گران نقاطی را برای ورود به معامله و خروج از آن انتخاب کنند که ریسک بالایی داشته باشد.بنابراین دومین عنصری که معامله گران باید پس از اینکه نقاط ورود و خروج به معامله را تشخیص دادند انجام دهند بررسی میزان ریسک در معامله برای تائید نقاط ورود به معامله و خروج از آن باشد.

ابزار ورود و خروج معاملاتی

از آنجا که تصمیم گیری برای ورود به معامله و خروج از آن در بازار فارکس به دلیل وجود مولفه های بسیار زیاد در این بازار دشوار می باشد.بنابراین همه معامله گران در بازار فارکس نمی توانند نقاط ورود به معامله و خروج از آن را به درستی تشخیص دهند و فقط برخی معامله گران حرفه ای و هوشمند توانایی تجزیه تحلیل صحیح نمودارها و تشخیص نقاط ورود و خروج به معامله را دارند.

این مقاله برای شما مفید است:   تاثیر اخبار اقتصادی در فارکس

معامله گرانی که مبتدی هستند و نمی توانند به درستی نمودار ها را تجزیه تحلیل کرده و نقاط ورود به معامله و خروج از آن را تشخیص دهند می توانند از شاخص ها و ابزارهای موجود در بازار فارکس مانند اندیکاتورها استفاده کنند.

اندیکاتورها یکی از اساسی ترین مولفه های تحلیل تکنیکال سریع می باشند و انواع مختلفی با کاربردهای مختلف دارد.

برخی از اندیکاتورها می توانند مانند اندیکاتور میانگین متحرک،اندیکاتور MACD، Stochasticsو اندیکاتور RSI می توانند به معامله گران در جهت شناسایی روند کمک کنند و با استفاده از آن ها در تحلیل تکنیکال سریع می توا نقاط ورود به معامله و خروج از آن را تشخیص داد.

اندیکاتورهای Volume یکی دیگر از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال سریع مانند Balance Volume وChaikin Money Flow می باشد که به معامله گران در جهت شناسایی حجم معاملات و تعداد آن ها در یک بازه زمانی کمک می کنند.

برخی اندیکاتور ها مانند اندیکاتورهایTrendline  Moving Averages و ADX که به آن ها اندیکاتورهای روند گفته می شود به معامله گران برای تشخیص قدرت روند و شناسایی نقاط شروع و پایان معاملات کمک می کنند.

اندیکاتور های Reward to Risk Point & Figur نیز اندیکاتورهای تشخیص دهنده نسبت ریسک به ریوارد هستند که به معامله گران در مدیریت سرمایه کمک می کنند و با استفاده از آنها می توان نقاط ورود به معامله و خروج از آن را در تحلیل تکنیکال سریع تائید کرد.

سخن پایانی

تحلیل تکنیکال سریع در بازار فارکس روشی برای پیش بین قیمت ها در آینده با استفاده از بررسی داده ها و قیمت ها در نمودارهای گذشته می باشد و می تواند به معامله گران به شناسایی حرکات قیمت احتمالی در آینده بازار کمک کند.

در این مقاله از آموزش فارکس تلاش کردیم یک روش از تحلیل تکنیکال سریع در بازار فارکس را به شما آموزش دهیم و یک تصویر از تجزیه تحلیل تکنیکال را به شما نشان دادیم.

درواقع تحلیل تکنیکال سریع در بازار فارکس یک مهارت است که از ابزارها و نمودارها اندیکاتورهای مختلف استفاده می کند تا معامله گران باس افتاده از آن انتظارات بازار را با توجه به اتفاقی که ممکن است برای یک دارایی یا سهام در آینده اتفاق افتد را بررسی کنند.

همه سرمایه گذاران در بازارهای مالی مانند فارکس باید تحلیل تکنیکال سریع آشنایی داشته باشند و از عنصرهای تحلیل تکنیکال سریع در این بازار استفاده کنند.

اگر سرمایه گذاران در بازار فارکس از عنصرهای تحلیل تکنیکال سریع استفاده کنند و بتوانند نقاط ورود به معامله و خروج از آن را به درستی تشخیص دهند می توانند معاملات بسیار سوآوری را انجام دهند و فرصت های معاملاتی به دست آورند.

به شما تضمین می دهیم اگر از روش تحلیل تکنیکال سریع در بازار فارکس استفاده کنید به زودی پیشرفت و موفقیت در معاملات خود را مشاهده خواهید کرد.

 

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عناوین مطالب
اسکرول به بالا