چارت ساده به سبک جان مورفی ❤️ John Murphy

تاریخ آخرین بروزرسانی: 19 مارس 2024

چارت ساده جان مورفی

تحلیل نمودار بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. یکی از دلایل آن وجود نرم افزار بسیار پیچیده ، در عین حال ارزان قیمت  بنام چارت یا نمودار است.

معامله گران  ​​امروزه دسترسی به رایانه ساده تری نسبت به در چند دهه قبل دارند. دلیل دیگر محبوبیت نمودارها اینترنت است.

هرکسی می تواند امروز به اینترنت وارد شود و مجموعه ای خیره کننده از اطلاعات بصری بازار را مشاهده کند. بیشتر این اطلاعات با هزینه بسیار کم به صورت رایگان در دسترس هستند.

این آموزش از دوره آموزش رایگان فارکس میباشد. برای مشاهده تمامی آموزشها روی عبارت آموزش فارکس کلیک کنید.

دوره غیر حضوری آموزش فارکس

یکی دیگر از تحولات انقلابی برای معامله گران ، در دسترس بودن داده های بازار  بصورت زنده است. با افزایش سرعت رشد و پیشرفت بازار در سال های اخیر و محبوبیت روش های معاملات کوتاه مدت ، دسترسی آسان به داده های زنده بازار به سلاحی ضروری تبدیل شده است که در اختیار معامله گران و تحلیل گران تکنیکال قرار گرفته  است.

معامله گران روزانه با داده های دقیقه به دقیقه قیمت زندگی می کنند و می میرند. و ناگفته نماند که توانایی ردیابی و سودآوری از آن نوسانات کوتاه مدت بازار یکی از نقاط قوت تحلیل نمودار است.

 در نیمه دوم سال 1999 ، فناوری در جایگاه مناسبی بود و این در سودهای چشمگیر در بازار نزدک منعکس شد. سهام بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته رهبران برجسته بازار بودند. اگر در آن گروه ها بودید ، عالی عمل می کردید. اگر جای دیگری بودید ، احتمالاً ضرر کرده اید.

در بهار سال 2000 ، فروش شدید سهام بیوتکنولوژی و فناوری Nasdaq را به سمت یک اصلاح شیب دار سوق داد و باعث  شد این چرخش ناگهانی بخشهای قبلی بازار نادیده گرفته شده  مانند داروها ، دارایی ها و سهام صنعت پایه - به عنوان پول از سهام "اقتصاد جدید" به سهام "اقتصاد قدیمی" منتقل شود.

در حالی که دلایل اساسی تغییر ناگهانی روند در آن زمان مشخص نبود ، معامله گرانی که به اطلاعات بازار زنده دسترسی داشتند - به راحتی در نمودارها دیده می شدند - و می دانستند که  چگونه آنها را به درستی  تفسیر کنند.

این نکته آخر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا دسترسی به نمودارها و داده ها فقط در صورتی مفید است که معامله گر بداند چه کاری با آنها انجام دهد.  این جنبه های مهمتر از تجزیه و تحلیل نمودار را به شما معرفی میکنیم.

نمودارها می توانند توسط خودشان یا در ترکیب با تحلیل بنیادی استفاده شوند. از نمودارها می توان برای تعیین زمان ورود و خروج به خودی خود یا در اجرای استراتژی های اساسی استفاده کرد. نمودارها همچنین می توانند به عنوان وسیله ای هشدار دهنده برای هشدار به معامله گر مبنی بر تغییر چیزی در مبانی اساسی بازار مورد استفاده قرار گیرند.

از هر روشی که برای به کارگیری آنها انتخاب کنید ، نمودارها می توانند ابزاری بسیار ارزشمند باشند - اگر می دانید چگونه از چارت استفاده کنید. این آموزش شروع خوبی برای شروع یادگیری نحوه کار است.

سرفصل های این پست
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

  بروکر آلپاری محبوبترین بروکر در ایرانیان

  چرا تجزیه و تحلیل نمودار بسیار مهم است؟

  حضور موفقیت آمیز در بازارهای مالی مستلزم تسلط بر تحلیل نمودار است. این واقعیت را در نظر بگیرید که همه تصمیمات در بازارهای مختلف ، به نوعی یا شکل دیگر ، بر اساس پیش بینی بازار است. این که آیا شرکت کننده در بازار یک معامله گر کوتاه مدت باشد یا یک سرمایه گذار بلند مدت ، پیش بینی قیمت معمولاً اولین ، مهمترین مرحله در فرآیند تصمیم گیری است.

  برای تحقق این وظیفه ، دو روش پیش بینی در دسترس تحلیلگر بازار وجود دارد - اصلی و فنی.

  تجزیه و تحلیل بنیادی بر اساس مطالعه سنتی عوامل عرضه و تقاضا است که باعث افزایش یا افت قیمت های بازار می شود.

  در بازارهای مالی ، تحلیل گران بنیادین به مواردی از قبیل درآمد شرکت ها ، کسری تجاری و تغییرات در حجم پول نگاه می کند.

  هدف این روش دستیابی به برآورد ارزش ذاتی یک بازار است تا مشخص شود بازار یک بازار رو به رشد  یا نزولی است.

  در مقابل ، تجزیه و تحلیل فنی یا همان تحلیل تکنیکال  یا تحلیل نمودار مبتنی بر مطالعه عملکرد بازار است.

  در حالی که تحلیل بنیادی دلایل یا علل بالا یا پایین رفتن قیمت ها را بررسی می کند ، تجزیه و تحلیل فنی اثر ، خود حرکت قیمت را مطالعه می کند.

  این همان جایی است که مطالعه نمودارهای قیمت به کار برده می شود. تجزیه و تحلیل نمودار در روند پیش بینی قیمت بسیار مفید است. نمودار سازی می تواند به خودی خود بدون هیچ ورودی اساسی یا همراه با اطلاعات اساسی استفاده شود. با این حال ، پیش بینی قیمت تنها اولین قدم در روند تصمیم گیری است.

  زمان بندی بازار از دیدگاه جان مورفی

  از دیدگاه جان مورفی در مبحث  چارت ساده مرحله دوم و اغلب دشوارتر ، زمان بندی بازار است.

  برای معامله گران کوتاه مدت ، تغییرات جزئی قیمت می تواند تأثیر چشمگیری بر عملکرد معاملات داشته باشد.

  بنابراین ، زمان دقیق ورود و خروج از جنبه های ضروری هرگونه معامله ای در بازار است. به بیان صریح ، زمان بندی همه چیز در بازار سهام یا بازار فارکس است.

  به دلایلی که به زودی آشکار می شود ، زمان بندی تقریباً کاملاً ماهیت فنی دارد. در این صورت ، می توان دریافت که استفاده از اصول نمودار در مرحله ای از روند تصمیم گیری کاملاً ضروری می شود.

  تجزیه و تحلیل نمودار چیست؟

  John Murphy معتقد است که تجزیه و تحلیل نمودار (تجزیه و تحلیل  تکنیکال نیز نامیده می شود) مطالعه عملکرد بازار ، با استفاده از نمودارهای قیمت ، برای پیش بینی جهت قیمت آینده است.

  سنگ بنای فلسفه فنی این اعتقاد است که همه عوامل موثر بر قیمت بازار - اطلاعات اساسی ، وقایع سیاسی ، بلایای طبیعی و عوامل روانی - به سرعت در فعالیت بازار نمود  می یابند.

  به عبارت دیگر ، تأثیر این عوامل خارجی به سرعت در نوعی حرکت قیمت ، بالا یا پایین (( افزایشی یا کاهشی )) نشان داده می شود. بنابراین ، تجزیه و تحلیل نمودار ، به سادگی شکلی کوتاه مدت از تحلیل بنیادی است.

  موارد زیر را در نظر بگیرید: افزایش قیمت ، اصول صعودی را منعکس می کند ، جایی که تقاضا بیش از عرضه است.

  پایین آمدن قیمت ها به معنای آن است که عرضه بیش از تقاضا است و یک وضعیت اساسی نزولی را شناسایی می کند.

  این تغییرات در معادله اساسی باعث تغییرات قیمتی می شود که به راحتی در نمودار قیمت مشهود است.

  چارت ساده و چارتیست ها سریعاً می توانند از این تغییرات قیمت سود ببرد بدون اینکه لزوماً از دلایل خاص ایجاد کننده آنها آگاه باشد.

  نمودارگر به سادگی استدلال می کند که افزایش قیمت ها نشان دهنده یک وضعیت اساسی صعودی است و افت قیمت ها بیانگر اصول نزولی است.

  یکی دیگر از مزایای تجزیه و تحلیل نمودار این است که قیمت بازار معمولاً شاخص اصلی و ملاک شناخت  است. بنابراین اقدام نمودار می تواند یک تحلیلگر بنیادی را از این واقعیت که در زیر سطح اتفاق مهمی رخ می دهد آگاه سازد .

  نمودارها روند قیمت ها را نشان می دهند

  بازارها در روند حرکت می کنند. ارزش اصلی نمودارهای قیمت این است که آنها وجود روند بازار را نشان می دهند و مطالعه آن روند را تا حد زیادی تسهیل می کنند.

  بیشتر تکنیک های استفاده شده توسط چارتیست ها به منظور شناسایی روندهای مهم ، کمک به تعیین میزان احتمالی آن روندها و شناسایی در اسرع وقت تغییر جهت آنها است.

  نمودار میله ای روزانه

  این نمودار روزانه اینتل نمونه خوبی از روند صعودی طی یک دوره شش ماهه است. نمودارها مطالعه روندها را تسهیل می کنند. زوند های مهم پس از تثبیت ادامه می یابد.

  نمودار میله ای
  نمودار شمعی

  نمودار شمعی

  نمودار شمعدان اینتل که شامل دو ماه است. فتیله باریک دامنه روز است. قسمت چاق تر ، ناحیه بین باز و بسته است. شمع های باز مثبت هستند؛ تیره ترها منفی هستند.

  انواع نمودارهای بازار فارکس

  مشهورترین نوع نمودار مورد استفاده تحلیل گران تکنیکال نمودار میله ای روزانه است. هر نوار نشان دهنده یک روز از بازار است.

  نمودارهای شمعدان ژاپنی در سالهای اخیر محبوب شده است. نمودارهای شمعدان به همان شیوه نمودارهای میله ای مورد استفاده قرار می گیرند ، اما نمایش بصری تری از معاملات روز را ارائه می دهند.

  نمودارهای خطی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند. نمودار خطی به راحتی قیمت های پایانی هر روز متوالی را به هم متصل می کند و ساده ترین شکل نمودار است.

  نمودار خطی

  نمودار خطی اینتل برای یک سال کامل. یک خط متصل کننده قیمت های بسته شده پی در پی ساده ترین شکل نمودار است.

  نمودار خطی

  نمودارهای گذشته پیش بینی آینده

  از نظر جان مورفی همه انواع نمودار فوق برای هر  زمانی قابل استفاده هستند. نمودار روزانه ، که محبوب ترین بازه زمانی است ، برای بررسی روند قیمت ها در سال گذشته استفاده می شود. برای تجزیه و تحلیل روند دامنه طولانی تر که به پنج یا ده سال قبل باز می گردد ، می توان از نمودارهای هفتگی و ماهانه استفاده کرد.

  برای اهداف کوتاه مدت (یا معاملات روزانه) ، نمودارهای داخل روز بیشترین کاربرد را دارند. [نمودارهای داخل روز را می توان برای بازه های زمانی کوتاه مدت 1 دقیقه ، 5 دقیقه یا 15 دقیقه رسم کرد.]

   

  درست است که نمودارها گذشته را به نمایش می آورند اما از داده های گذشته قادر هستیم که پیش بینی آینده بازار را  بر اساس روند جاری یا حمایت و مقاومتهای بازار مشخص کرد.

  ساختار نمودار میله ای روزانه ساده است. میله عمودی از بالاترین روز به پایین کشیده می شود. تیک سمت چپ باز است. تیک سمت راست نزدیک است. میله های حجم در پایین نمودار ترسیم می شوند.

  ساختار نمودار میله ای

  روند بازار ها و ادامه روند ها دو مقدمه اساسی تجزیه و تحلیل نمودار  است. تجزیه و تحلیل روند در واقع همان چیزی است که تجزیه و تحلیل نمودار است.

  نمودار ها و روندها با یک سری قله ها و فرورفتگی ها مشخص می شوند. روند صعودی مجموعه ای از قله ها و فرازهای صعودی است.

  روند نزولی قله ها و فرورفتگی های نزولی را نشان می دهد. سرانجام ، روندها معمولاً به سه دسته عمده طبقه بندی می شوند: عمده ، ثانویه و جزئی.

  روند عمده بیش از یک سال طول می کشد. یک روند ثانویه ، از یک تا سه ماه ؛ و یک روند جزئی ، معمولاً دو هفته یا کمتر.

  کانالها و خطوط روند حمایت و مقاومت

  دو اصطلاح وجود دارد که قله ها و کف های نمودار را مشخص می کند. کانال حرکت قبلی معمولاً سطح پشتیبانی را تشکیل می دهد.

  حمایت در هر سطح زیر سطح بازار است که فشار خرید بیش از فشار فروش است و افت آن متوقف می شود.

  مقاومت با اوج قبلی بازار مشخص شده است.

  مقاومت در سطحی بالاتر از بازار است که فشار فروش بیش از فشار خرید است و رالی یا روند افزایشی متوقف می شود.

  در فارکس دو اصطلاح رایج حمایت و مقاومت بسیار کاربرد دارد

   

  حمایت  = Support

  مقاومت = Resistance

   

  حمایت و مقاومتروند صعودی با افزایش قله ها و فرورفتگی ها مشخص می شود. به هر اوج مقاومت گفته می شود. به هر یک از این طریق حمایت گفته می شود. روند صعودی با عبور از اوج مقاومت ادامه می یابد.

  نقاط حمایت و مقاومت در نمودار خطی

  تبدیل حمایت و مقاومت به یکدیگر

  سطوح پشتیبانی و مقاومت پس از شکسته شدن قاطعانه نقش ها را برعکس می کنند. به عبارت دیگر ، سطح شکسته پشتیبانی در بازار به سطح مقاومت بالاتر از بازار تبدیل می شود.

  سطح مقاومت شکسته در برابر بازار به عنوان پشتیبانی زیر بازار عمل می کند. هرچه اخیراً سطح حمایت یا مقاومت شکل گرفته باشد ، قدرت بیشتری را برای اقدامات بعدی بازار اعمال می کند.

  دلیل این امر این است که بسیاری از معاملات که در شکل گیری آن سطح حمایت و مقاومت نقش داشته اند ، تصفیه نشده اند و احتمالاً بر تصمیمات بعدی معاملات تأثیر خواهند گذاشت.

  معکوس کردن حمایت و مقاومتنمونه ای از وارونه سازی نقش. سطح مقاومت شکسته معمولاً به یک سطح پشتیبانی جدید تبدیل می شود. در روند نزولی ، سطح شکسته حمایت به مقاومت تبدیل می شود.

  حمایت و مقاومت معکوس در نمودار خطی

  خط روند معتبر در چارت ساده جان مورفی

  از نظر جان مورفی John Murphy در تحلیل نمودار خط روند شاید ساده ترین و با ارزش ترین ابزاری باشد که در اختیار تحلیل گر به شیوه تکنیکال است.

  خط روند صعودی یک خط مستقیم است که به سمت راست ترسیم شده و پایین (( نقاط حمایت )) بازارهای رو به افزایش را بهم متصل می کند.

  خط به گونه ای ترسیم می شود که تمام اقدامات قیمت بالاتر از خط روند باشد.

  یک خط روند نزولی و به سمت راست کشیده می شود و اوج های نزولی متوالی 

  (( مقاومت ها )) بازار را بهم متصل می کند. خط به گونه ای ترسیم می شود که تمام اقدامات قیمت زیر خط روند باشد.

  به عنوان مثال یک خط روند رو به بالا ترسیم می شود که حداقل دو سطح واکنش (یا فرورفتگی) در حال افزایش قابل مشاهده باشد.

  با این وجود ، اگر دو خط برای ترسیم خط روند لازم است ، برای شناسایی خط به عنوان یک خط روند معتبر ، نقطه اتصال سوم لازم است.

  اگر قیمت ها در یک روند صعودی برای سومین بار به خط روند نزولی بروند و از آن بازگردند ، یک روند صعودی معتبر تأیید می شود.

  خط روند معتبر

  نمونه ای از روند صعودی. خطوط روند رو به بالا در زیر روند بازار  ترسیم می شوند. همانطور که در اینجا نشان داده شده است ، یک خط روند معتبر باید سه بار لمس شود.

  خط روند معتبر

  بروکر Nordfx

  بروکر Nordfx

  فوائد رسم خط روند و کانال قیمت در تحلیل تکنیکال

  رسم خط روند یا همان Trendlines دو کاربرد عمده دارد. آنها اجازه می دهد سطح حمایت و مقاومت را که می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، در حالی که بازار رو به رشد است ، برای یافتن موقعیت های جدید مشخص کرد.

  به عنوان یک قاعده ، هرچه خط روند بیشتر تأثیر داشته باشد و هر چند بار که تست شود ، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

  نقض ( شکسته شدن ) خط روند اغلب بهترین هشدار برای تغییر روند است.

  خطوط کانال خطوط مستقیمی هستند که به موازات خط روند اصلی ترسیم می شوند. یک خط کانال در حال افزایش بالاتر از  قیمت و موازی با روند اصلی (که زیر  قیمت است) ترسیم می شود.

  یک خط کانال در حال کاهش در زیر  قیمت و موازی با روند نزولی ترسیم می شود (که بالاتر از قیمت است).

  بازارها اغلب در این کانالها روند پیدا می کنند. در این صورت ، افرادی که با نمودار ساده جان مورفی کار میکنند

  می توانند با دانستن زودتر این که احتمالاً پشتیبانی و مقاومت چگونه است ، از این دانش به نفع زیادی استفاده کند.

  کانال قیمت

  نمونه ای از خط کانال. در طی روند صعودی ، قیمت ها اغلب در امتداد خط کانال بالایی که به موازات روند صعودی کشیده شده است ، با فروش جدید روبرو می شوند.

  رسم کانال قیمتی معتبر

  الگوهای قیمت بازگشتی و ادامه دار جان مورفی

  از دیدگاه John Murphy در چارت ساده یکی از مفیدترین ویژگیهای تجزیه و تحلیل نمودار وجود الگوهای قیمت است که می تواند در دسته های مختلف طبقه بندی شود و دارای ارزش پیش بینی باشد.

  این الگوها کشمکش مداوم بین نیروهای عرضه و تقاضا را آشکار می کند ، همانطور که در رابطه بین سطوح مختلف حمایت و مقاومت دیده می شود ، و به خواننده نمودار اجازه می دهد تا ارزیابی کند کدام طرف پیروز این کشمکش است.

  الگوهای قیمت به دو گروه تقسیم می شوند - الگوی بازگشتی و الگوی ادامه دهنده.

  الگوهای بازگشتی معمولاً نشان می دهند که یک روند معکوس در حال وقوع است.

  الگوهای ادامه معمولاً مکث های موقت را در روند موجود نشان می دهند.

  شکل گیری الگوهای ادامه زمان کمتری نسبت به الگوهای بازگشتی طول می کشد و معمولاً منجر به از سرگیری روند اصلی می شود.

  الگوهای بازگشتی در چارت ساده جان مورفی

  در ادامه به معرفی الگوهای بازگشتی معرفی شده توسط جان مورفی میپردازیم.

  شاید از نظر شما این پست کمی طولانی شده باشد ولی برای درک کامل آنچه جان مورفی گفته است باید تمامی این مباحث را در یک پست در کنار هم مطرح کنیم.

  الگوی سرو و شانه | Head and Shoulders

  سر و شانه ها شناخته شده ترین و احتمالاً مطمئن ترین الگوهای بازگشتی است.

  یک سقف سر و شانه ها با سه قله برجسته بازار مشخص می شود. قله وسط یا سر از دو قله اطراف (شانه ها) بالاتر است.

  یک خط روند (خط گردن) در زیر دو کف کشیده شده است. یک قسمت نزدیک به زیر خط گردن ، این الگوی کامل را به وجود می آورد و نشان دهنده یک چرخش مهم در بازار است.

  رسم الگوی سر و شانه

  هدف یا اهداف قیمت را می توان با اندازه گیری اشکال مختلف الگوهای قیمت تعیین کرد.

  روش اندازه گیری در یک الگو  اندازه گیری فاصله عمودی از بالای سر تا خط گردن و تولید فاصله به سمت پایین از نقطه شکستن خط گردن است.

  پایین سر و شانه ها همان قسمت بالا است با این تفاوت که وارونه شده است.

  الگوی سقف و کف Double and Triple Tops and Bottoms

  یکی دیگر از الگوهای برگشت ، سقف و کف سه گانه تغییر سر و شانه ها است. تنها تفاوت این است که سه قله یا دهانه در این الگو تقریباً در یک سطح اتفاق می افتند.

  سقف یا کف سه تایی و الگوی برگشت سر و شانه ها به همان شکل تفسیر می شوند و در اصل همان معنی دارند.

  رسم الگوی سقف و کف

  الگوی سقف و کف دوتایی (که به دلیل شکل آنها M و W نیز نامیده می شوند) به جای سه قله یا فرورفتگی برجسته را نشان می دهد.

  سقف دو برابر توسط دو قله برجسته مشخص می شود. عدم توانایی قله دوم در حرکت بالاتر از قله اول ، اولین نشانه ضعف است.

  وقتی قیمت ها کاهش یافته و در زیر طبقه متوسط قرار می گیرند ، بالاترین قیمت دو برابر می شود. روش اندازه گیری برای سقف دو برابر نیز بر اساس ارتفاع الگو است.

  ارتفاع الگو از نقطه شکسته شدن دهانه اندازه گیری و به سمت پایین پیش بینی می شود. کف دوتایی تصویر بالا دوتایی است.

  رسم الگوی کف و سقف

  الگوهای ادامه دهنده روند John Murphy

  در مبحث تحلیل نمودار به سبک چارت ساده جان مورفی ( John Murphy ) یکسری الگو ادامه دهنده روند مشخص شده است که به بیان و توضیح آنها میپردازیم.

  الگوی مثلت Triangles جان مورفی

  به جای هشدار نسبت به برگشت بازار ، الگوهای ادامه در جهت روند اصلی حل می شوند. مثلث ها از معتبرترین الگوهای ادامه هستند.

  سه نوع مثلث وجود دارد که ارزش پیش بینی دارند - مثلث متقارن ، صعودی و نزولی.

  اگرچه این الگوها بعضاً معکوس قیمت را نشان می دهند ، اما معمولاً فقط مکث هایی در روند غالب هستند.

  مثلث متقارن (کوئل نیز نامیده می شود) با فعالیت پهلو با نوسان قیمت ها بین دو خط روند همگرا مشخص می شود.

  خط بالا در حال کاهش است و خط پایین در حال افزایش است. چنین الگویی شرایطی را توصیف می کند که فشار خرید و فروش در تعادل است.

  جایی بین نیمه و سه چهارم الگو ، در زمان تشکیل این الگو از سمت چپ الگو تا نقطه ای که دو خط در سمت راست (راس) به هم می رسند ، اندازه گیری می شود ، الگوی باید با شکست ایجاد شود. به عبارت دیگر ، قیمتها فراتر از یکی از دو روند در یک روند همگرا بسته می شوند.

  الگوی مثلت

  الگوی مثلث صعودی دارای یک خط بالایی صاف و یک خط پایین تر در حال افزایش است. از آنجا که خریداران نسبت به فروشندگان با حجم بالاتری حضور دارند ، این معمولاً الگوی صعودی است.

  رسم الگوی مثلث

  مثلث نزولی دارای یک خط بالایی نزولی و یک خط پایین مسطح است. از آنجا که فروشندگان نسبت به خریداران تهاجمی ترند ، این معمولاً یک الگوی نزولی است.

  روش اندازه گیری برای هر سه مثلث یکسان است. ارتفاع مثلث را در وسیع ترین نقطه سمت چپ الگو اندازه بگیرید و آن فاصله عمودی را از نقطه ای که هر دو خط شکسته شده است اندازه بگیرید.

  در حالی که مثلث های صعودی و نزولی دارای یک تعصب داخلی هستند ، مثلث متقارن ذاتاً خنثی است.

  از آنجا که معمولاً یک الگوی ادامه است ، مثلث متقارن ارزش پیش بینی دارد و بیانگر آن است که روند قبلی از سر گرفته خواهد شد.

  الگوی پرچم جان مورفی

  این دو الگوی ادامه دهنده روند در کوتاه مدت ، مکث های کوتاه مدت یا دوره های استراحت را در طی روند پویای بازار نشان می دهند.

  پیش از این هر دو یک حرکت شیب دار قیمتی دارد (قطب نامیده می شود).

  در یک روند صعودی ، پیشروی شیب دار برای گرفتن نفس مکث کرده و به مدت دو یا سه هفته به پهلو حرکت می کند. سپس روند صعودی به راه خود ادامه می دهد.

  نام ها به درستی ظاهر آنها را توصیف می کنند. پرچم معمولاً با دو خط روند همگرا افقی است (مانند یک مثلث متقارن کوچک) پرچم به یک متوازی الاضلاع شبیه است که متمایل به خلاف روند است.

  بنابراین ، در روند صعودی ، پرچم افزایشی دارای شیب رو به پایین است.

  در یک روند نزولی ، پرچم کاهشی به سمت بالا شیب می یابد.

  گفته می شود که هر دو الگو "در نیمه دکل پرواز می کنند" ، به این معنی که آنها اغلب در اواسط روند رخ می دهند و باعث می شوند نیمه راه در بازار حرکت کنند.

  الگوی پرچم جان مورفی
  رسم الگوی جان مورفی

  از نظر جان مورفی در تحلیل نمودار با چارت ساده علاوه بر الگوهای قیمت ، چندین شکل گیری دیگر نیز وجود دارد که در نمودارهای قیمت نشان داده می شوند و بینش های ارزشمندی را به شخصی که با چارت ساده کار میکند ارائه می دهند.

  از جمله این شکل گیری ها ، شکاف قیمت ، روزهای معکوس اصلی و بازپرداخت درصد است.

   

  price gaps, key reversal days,  percentage retracements

  Price Gaps یا همان شکاف قیمت

  شکافها  مناطقی در نمودار میله ای هستند که هیچ معامله ای انجام نشده است. شکاف رو به بالا زمانی اتفاق می افتد که کمترین قیمت برای یک روز بالاتر از بالاترین قیمت روز قبل باشد.

  شکاف نزولی به این معنی است که بالاترین قیمت برای یک روز کمتر از پایین ترین قیمت روز قبل است.

  شکاف ها انواع مختلفی دارند که در مراحل مختلف روند ظاهر می شوند. توانایی تشخیص بین آنها می تواند بینش مفید و سودآوری در بازار ایجاد کند.

  شکاف قیمت

  شکاف  ایجاد شده معمولاً پس از اتمام الگوی مهم قیمت رخ می دهد و از یک حرکت قابل توجه در بازار حکایت دارد.

  شکستگی در بالای گردن سر و شانه ها ، به عنوان مثال ، اغلب در شکاف جداشده رخ می دهد.

  شکاف فراری معمولاً پس از روند خوب پیش می رود. این  شکاف تقریباً در نیمه راه حرکت ظاهر می شود (به همین دلیل به آن شکاف اندازه گیری نیز گفته می شود زیرا نشانه ای از مقدار باقی مانده حرکت را نشان می دهد).

  در طی روند صعودی ، شکافهای جداشده و فرار معمولاً در زیر بازار با افتهای بعدی پشتیبانی می کنند.

  در طی روند نزولی ، این دو شکاف به عنوان مقاومت در برابر جهش بازار عمل می کنند.

  شکاف فرسودگی درست در پایان حرکت بازار رخ می دهد و آخرین نفس در روند را نشان می دهد.

  گاهی اوقات شکاف فرسودگی ظرف چند روز با شکاف جدا شده در جهت دیگر دنبال می شود ، و چندین روز عمل قیمت را با دو شکاف منزوی می کند. این پدیده بازار معکوس جزیره نامیده می شود و معمولاً نشانه چرخش مهم بازار است.

  روز معکوس کلیدی

   این الگوی جزئی اغلب از تغییر قریب الوقوع روند هشدار می دهد.

  در یک روند صعودی ، قیمت ها معمولاً بالاتر باز می شوند ، سپس به شدت نزولی می شوند و زیر قیمت بسته شدن روز قبل بسته می شوند. (یک روز برگشت پایین پایین تر باز می شود و بالاتر بسته می شود).

  هرچه دامنه روز بیشتر و حجم آن بیشتر باشد ، هشدار قابل توجه تر می شود و اختیارات بیشتری را به همراه دارد.

  روزهای معکوس خارج (که کم و زیاد دامنه روز جاری هر دو از دامنه روز قبل بیشتر هستند) قدرت بیشتری دارند.

  روز معکوس کلیدی یک الگوی نسبتاً جزئی است که بر اساس شایستگی های خاص خود در نظر گرفته شده است ، اما اگر سایر عوامل فنی حاکی از وقوع یک تغییر مهم در روند باشد ، می تواند اهمیت عمده ای داشته باشد.

  روند معکوس

  الگوی بازپرداخت درصد

  روند بازار به ندرت در خطوط مستقیم اتفاق می افتد.

  بیشتر تصاویر گرایش مجموعه ای از زیگ-زاگ ها را نشان می دهد که دارای چندین اصلاحیه در برابر روند موجود است.

  این اصلاحات معمولاً در پارامترهای درصد قابل پیش بینی خاصی قرار می گیرند. مشهورترین مثال در این زمینه اصلاح پنجاه درصدی است.

  به عبارت دیگر ، تصحیح ثانویه یا متوسط ، در برابر روند صعودی عمده ، اغلب نیمی از روند صعودی قبلی را قبل از از سرگیری مجدد روند ، پس می گیرد.

  نوسانات بازار نزولی نیز تقریباً نیمی از روند نزولی قبلی را بازیابی می کند.

  حداقل اصلاح معمولاً حدود یک سوم روند قبلی است. امتیاز دو سوم حداکثر اصلاح است که در صورت از سرگیری روند قبلی مجاز است.

  اصلاح بیش از نقطه دو سوم معمولاً هشدار دهنده تغییر روند در حال پیشرفت است.

  چارتیست ها همچنین به بازپس گیری 38 و 62 درصدی اهمیت می دهند که به آنها بازیابی فیبوناچی گفته می شود.

  بروکر برتر اروپا در سال 2020

  تفسیر حجم معاملات از نظر جان مورفی

  تحلیل گران تکنیکال از یک رویکرد دو بعدی برای تحلیل بازار استفاده می کنند که شامل مطالعه قیمت و حجم است. از این دو ، قیمت مهمتر است.

  با این حال ، حجم تأیید ثانویه مهم اقدام قیمت را در نمودار فراهم می کند و اغلب هشدارهای قبلی درباره تغییر قریب الوقوع روند را می دهد.

  حجم معاملات جان مورفی

  Volume تعداد واحدهای معامله شده در یک بازه زمانی معین است که معمولاً یک روز است. تعداد سهام عادی سهام است که هر روز در بازار سهام معامله می شود. حجم همچنین می تواند به صورت هفتگی برای تجزیه و تحلیل با دامنه بیشتر کنترل شود.

  هنگامی که همراه با عملکرد قیمت استفاده می شود ، حجم در مورد قدرت یا ضعف روند فعلی قیمت به ما می گوید.

  Volume فشار پشت یک حرکت قیمت مشخص را اندازه گیری می کند. به عنوان یک قاعده ، حجم سنگین تر (مشخص شده توسط میله های عمودی بزرگتر در پایین نمودار) باید در جهت روند قیمت غالب وجود داشته باشد.

  در طی روند صعودی ، باید حجم بیشتری را هنگام ایجاد رنج  با حجم کمتری (میله های حجم کمتری) هنگام اصلاحات نزولی مشاهده کرد.

  در روند نزولی ، حجم بیشتری باید در فروش مجدد قیمت رخ دهد. جهش های بازار فروش باید با حجم کمتری انجام شود.

  حجم معاملات بخش مهمی از الگوی قیمت است

  از نظر جان مورفی حجم در شکل گیری و تفکیک الگوی قیمت ها نقش مهمی دارد. هر یک از الگوی قیمتی که قبلاً شرح داده شد ، الگوی حجمی خاص خود را دارد.

  به عنوان یک قاعده ، حجم الگوها با شکل گیری کاهش می یابد. شکست بعدی که این الگوی را برطرف می کند ، در صورت همراه شدن با شکست سنگین ، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

  حجم سنگین تر همراه با شکست خط روند و سطح حمایت یا مقاومت وزن بیشتری به فعالیت قیمت وارد می کند.

  اهمیت حجم معاملات

  میزان تعادل (OBV)

  تحلیلگران بازار چندین شاخص برای اندازه گیری حجم معاملات دارند. یکی از ساده ترین و موثر ترین ، حجم در تعادل (OBV) است.

  OBV یک جمع تجمع شده وارونه  در مقابل حجم نزولی را ترسیم می کند. هر روز که یک بازار بیشتر بسته می شود ، حجم آن روز به کل قبلی اضافه می شود.

  در هر روز ، حجم از کل کم می شود. با گذشت زمان ، حجم متعادل روند صعودی یا نزولی را طی خواهد کرد.

  اگر روند صعودی داشته باشد ، این به معامله گر می گوید که بیشتر از حجم نزولی صعود دارد ، که نشانه خوبی است. افتادن خط OBV معمولاً یک نشانه نزولی است.

  رسم OBV

  خط OBV معمولاً در پایین نمودار قیمت رسم می شود. ایده این است که مطمئن شوید خط قیمت و خط OBV در یک جهت قرار دارند.

  اگر قیمت ها در حال افزایش است ، اما خط OBV ثابت است یا در حال سقوط است ، این بدان معنی است که ممکن است حجم کافی برای پشتیبانی از قیمت های بالاتر وجود نداشته باشد.

  در آن صورت ، واگرایی بین یک خط افزایش قیمت و یک خط OBV صاف یا نزولی یک هشدار منفی است.

  رسم OBV

  تشخیص Breakout با استفاده از OBV

  در طی دوره های حرکت قیمت یک طرفه ، زمانی که روند بازار شوک دارد ، خط OBV گاهی اوقات ابتدا شکسته می شود و نشانه ای از جهت گیری قیمت در آینده است.

  شکست صعودی در خط OBV باید توجه معامله گر را به خود جلب کند و باعث شود او از نزدیک به بازار یا سهام مورد نظر نگاه کند.

  در پایین بازار ، افزایش صعودی حجم متعادل ، گاهی اوقات هشداری زود هنگام برای روند صعودی است.

  تشخیص بریک اوت

  سایر اندیکاتور های حجم معاملات

  شاخص های زیادی وجود دارد که روند حجم را اندازه گیری می کنند - با نام هایی مانند توزیع انباشت ، نوسان ساز Chaikin ، شاخص تسهیل بازار و جریان پول.

  اگرچه آنها در محاسبات خود پیچیده ترند ، اما هدف آنها یکسان است تا تعیین کنند آیا روند حجم روند قیمت را تأیید می کند یا از آن متفاوت است.

  استفاده از چارچوب های زمانی برای نمایش بازار در کوتاه مدت و بلند مدت

  تجزیه و تحلیل نمودار میله ای محدود به نمودارهای میله ای روزانه نیست.

  نمودارهای هفتگی و ماهانه چشم انداز ارزنده و طولانی مدت از تاریخ بازار را ارائه می دهند که تنها با استفاده از نمودارهای روزانه نمی توان به دست آورد.

  نمودار میله ای روزانه معمولاً تا دوازده ماه سابقه قیمت برای هر بازار را نشان می دهد.

  نمودارهای هفتگی تقریباً پنج سال داده را نشان می دهند در حالی که نمودارهای ماهانه به بیش از 20 سال برمی گردند.

  چهار چوب زمانی

  با مطالعه این نمودارها ، تحلیل گر تکنیکال به سبک جان مورفی  ایده بهتری از روندهای بلند مدت ، جایی که سطح حمایت و مقاومت تاریخی در آن واقع شده است ، بدست می آورد و می تواند چشم انداز واضح تری از اقدام اخیرتر نشان داده شده در نمودارهای روزانه بدست آورد.

  این نمودارهای هفتگی و ماهانه کاملاً مناسب تحلیل استاندارد نمودار توصیف شده در اواسط این پست  هستند.

  دیدگاه برخی از ناظران بازار مبنی بر اینکه تحلیل نمودار فقط برای تجزیه و تحلیل کوتاه مدت و زمان بندی مفید است ، به سادگی درست نیست.

  اصول تجزیه و تحلیل نمودار را می توان در هر بعد زمانی استفاده کرد.

  استفاده از نمودار روزانه در سبک جان مورفی

  نمودارهای روزانه و هفتگی برای تجزیه و تحلیل میان مدت و بلند مدت مفید هستند. برای معاملات کوتاه مدت ، نمودارهای روزانه بسیار ارزشمند هستند.

  نمودارهای روزانه معمولاً فقط چند روز فعالیت تجاری را نشان می دهند.

  به عنوان مثال یک نمودار میله ای 15 دقیقه ای ، ممکن است فقط سه یا چهار روز را برای شما نمایش بگذارد و ارزش داشته باشد.

  نمودار 1 دقیقه ای یا 5 دقیقه ای معمولاً فقط یک یا دو روز معامله را نشان می دهد و معمولاً برای تجارت روزانه استفاده می شود.

  خوشبختانه ، تمام اصول نمودار شرح داده شده در اینجا همچنین می توانند در نمودارهای داخل روز نیز اعمال شوند.

  نمودار روزانه جان مورفی

  ابتدا نمودار بلند مدت بعد کوتاه مدت

  همانطور که نمودارهای میله ای روزانه برای زمان بندی و تجزیه و تحلیل بازار ضروری هستند ، تجزیه و تحلیل دقیق نمودار باید با نمودارهای ماهانه و هفتگی و به ترتیب ترتیب آغاز شود.

  هدف از این روش ارائه دیدگاه طولانی مدت لازم برای تحلیلگر به عنوان نقطه شروع است. به محض دستیابی به نمودار 20 ساله ماهانه ، باید با نمودار 5 ساله هفتگی مشورت شود.

  فقط در این صورت است که باید نمودار روزانه مورد بررسی قرار گیرد.

  به عبارت دیگر ، منظور مناسب برای پیروی از این است که با یک مرور جامع شروع کنیم و سپس به تدریج افق زمانی را کوتاه کنیم. (برای تجزیه و تحلیل حتی میکروسکوپی بیشتر بازار ، مطالعه نمودار روزانه می تواند با بررسی دقیق نمودارهای داخل روز انجام شود).

  استفاده از رویکرد بازار از بالا به پایین

  ایده آغاز تجزیه و تحلیل با دید وسیع تر و کم کم تمرکز فرد ، کاربرد مهم دیگری در زمینه تحلیل بازار دارد.

  این امر مربوط به استفاده از رویکرد "از بالا به پایین" برای تحلیل بازار  و سهام است.

  این رویکرد از رویکرد سه مرحله ای برای یافتن سهام  یا چارت سود آور استفاده می کند.

  این کار با یک دید کلی در بازار شروع می شود تا مشخص شود آیا بورس در حال حرکت به سمت بالا یا پایین است و آیا زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار است.

  سپس بورس را به بخشهای بازار و گروههای صنعتی تقسیم می کند تا مشخص کند کدام بخشها قوی تر به نظر می رسند.

  سرانجام ، سهام اصلی یا بهترین چارت جفت ارزی در آن بخشها و گروههای  مشخص شده را جستجو می کند.

  قدم اول: میانگین بازار عمده

  هدف اولین گام در رویکرد "از بالا به پایین" تعیین روند بازار کل است. وجود بازار گاو نر (یک روند صعودی) زمان مناسبی برای سرمایه گذاری وجوه در بازار در نظر گرفته شده است.

  وجود بازار خرس (روند نزولی) ممکن است رویکرد محتاطانه تری را در بازار نشان دهد.

  برای سنجش روند بازار می توان به یکی از چندین میانگین اصلی بازار نگاه کرد.

  دلیل این امر این بود که بیشتر میانگین های اصلی معمولاً در یک جهت حرکت می کنند. با این حال در این اواخر همیشه چنین نبوده است.

  به همین دلیل ، داشتن برخی از آشنایی ها با میانگین های اصلی بازار و دانستن اینکه هر کدام در واقع چه اندازه گیری می کنند ، مهم است.

  میانگین های مختلف چیزهای مختلف را اندازه گیری می کنند.

  میانگین تراشه های آبی سنتی ( نام یک شاخص )  - مانند میانگین صنعتی داو جونز ، شاخص کامپوزیت NYSE و S&P 500 - به طور کلی بهترین معیار روند عمده بازار را نشان می دهند.

  برعکس ، شاخص ترکیبی Nasdaq به شدت تحت تأثیر سهام فناوری قرار دارد. در حالی که Nasdaq فشارسنج خوبی از روند در بخش فناوری است ، اما به عنوان سنجشی از روند کلی بازار از کاربرد کمتری برخوردار است.

  شاخص راسل 2000 عملکرد سهام کوچکتر را اندازه گیری می کند. به همین دلیل ، عمدتا برای سنجش عملکرد آن بخش از بازار استفاده می شود.

  راسل به عنوان معیاری برای بازارهای گسترده تر که از سهام بزرگتر تشکیل شده اند ، کمتر مفید است.

  از آنجا که بیشتر این بازارها به راحتی در مطبوعات مالی و اینترنت در دسترس هستند ، معمولاً بهتر است همه آنها را زیر نظر داشته باشید.

  قوی ترین سیگنال ها در مورد جهت های بازار زمانی داده می شوند که تمام یا بیشترین میانگین های اصلی بازار در یک جهت قرار داشته باشند.

  میانگین بازار عمده

  قدم دوم: بخشها و گروههای صنعتی

  بازار سهام به بخشهای بازار تقسیم می شود که بیشتر به گروههای صنعتی تقسیم می شوند.

  ده بخش بازار وجود دارد که شامل مواد اولیه ، چرخه های مصرف کننده ، غیرچرخه های مصرف کننده ، انرژی ، مالی ، بهداشت ، بهداشت ، صنایع ، فناوری ، ارتباطات از راه دور و خدمات نرم افزاری است.

  هر یک از این بخشها می توانند به اندازه ده گروه یا بیشتر صنعت داشته باشند.

  به عنوان مثال ، برخی گروه ها در بخش فناوری رایانه ، اینترنت ، شبکه ، تجهیزات اداری و نیمه هادی ها هستند.

  بخش مالی شامل کارگزاران بانک ، بیمه و اوراق بهادار است.

  روش پیشنهادی برای نزدیک شدن به این گروه شروع با تعداد کمتری از بخشهای بازار است.به دنبال مواردی باشید که قوی ترین به نظر می رسند.

  به عنوان مثال ، در بیشتر سال 1999 و در اوایل سال 2000 ، سهام فناوری قوی ترین بخش بازار را نشان می داد. هنگامی که بخش مورد نظر را جدا کردید ، می توانید به دنبال قوی ترین گروه های صنعت در آن بخش باشید.

  دو نامزد اصلی در دوره زمانی که فقط شرح داده شد سهام اینترنت و نیمه هادی بودند. ایده این است که در قوی ترین گروه های صنعت در قوی ترین بخش های بازار قرار بگیریم.

  میانگین گروه های صنعتی

  ّبروکر فارکس ifc markets

  ّبروکر فارکس ifc markets

  مرحله سوم: سهام انفرادی یا چارت های تنها

  برای آن دسته از سرمایه گذاران که با سهام جداگانه یا چارتهای تنها مانند طلا یا نفت معامله می کنند ، این سومین گام در رویکرد بازار "از بالا به پایین" است.

  پس از جدا کردن یک گروه صنعتی یا یک ارز که دارای پتانسیل صعودی قوی است ، معامله گر می تواند در آن گروه به دنبال چارت مناسب سهام یا جفت ارزی باشد.

  یکی دیگر از مزایای محدود کردن جستجوی سهام یا شاخص ها یا جفتهای ارزی به بخشها و گروههای موفق این است که جستجو بطور قابل ملاحظه ای را محدود می کند.

  حدود 5000 سهام وجود دارد که یک سرمایه گذار می تواند از بین آنها انتخاب کند.

  تعداد بسیار بالایی چارت وجود دارد که شما ممکن است در بین آنها سر درگم باشید .

  انجام تجزیه و تحلیل بازار در بسیاری از بازارها بسیار دشوار است. نوعی فرآیند غربالگری لازم است. این همان مرحله سه مرحله ای است.

  با محدود کردن جستجو در تعداد کمی از گروه های صنعتی ، تعداد موارد پیش روی شما برای مطالعه به طور چشمگیری کاهش می یابد.

  همچنین این راحتی را دارید که بدانید هر چارتی که نگاه می کنید در حال حاضر بخشی از یک گروه موفق است.

  Moving Averages یا همان میانگین متحرک

  در قلمرو اندیکاتور های تکنیکال ، میانگین متحرک محبوبیت فوق العاده ای در بین تحلیل گران تکنیکال بازاردارد.

  میانگین های حرکتی عملکرد قیمت را روانتر می کند و تشخیص روندهای اساسی را آسان می کند. سیگنال های دقیق روند را می توان از تعامل بین یک قیمت و یک میانگین یا بین دو یا چند میانگین به دست آورد.

  از آنجا که میانگین متحرک با متوسط قیمت بسته شدن چند روزه ساخته می شود ، تمایل دارد از عملکرد قیمت عقب بماند.

  هرچه میانگین کمتر باشد (به معنی روزهای کمتری که در محاسبه آن استفاده می شود) ، حساسیت آن نسبت به تغییرات قیمت بیشتر بوده و عملکرد قیمتی آن را نزدیکتر می کند.

  میانگین طولانی تر (با محاسبه روزهای بیشتر) عمل قیمت را از فاصله بیشتری دنبال می کند و کمتر به تغییرات روند پاسخ می دهد. 

  محبوبترین میانگین متحرک ها

  در تحلیل بازار سهام ، محبوب ترین طول متوسط متحرک 50 و 200 روز است. [در نمودارهای هفتگی ، آن مقادیر روزانه به میانگین 10 و 40 هفته تبدیل می شوند.]

  طی یک روند صعودی ، قیمت ها باید بالاتر از میانگین 50 روز باشد. بازپرداخت های جزئی اغلب از این میانگین باز می گردند که به عنوان سطح حمایتی عمل می کند.

  بسته شدن کندل در زیر میانگین 50 روزه معمولاً یکی از اولین نشانه هایی است که سهام در حال تصحیح شدیدتر است.

  در بسیاری از موارد ، شکستن میانگین 50 روزه نشانگر کاهش بیشتر تا میانگین 200 روزه است.

  اگر یک بازار در حال اصلاح بازار صعودی باشد ، باید حمایت جدیدی در حدود متوسط 200 روزه خود پیدا کند.

  [برای اهداف تجارت کوتاه مدت ، معامله گران برای تعیین تغییرات روند کوتاه مدت ، میانگین 20 روز را به کار می گیرند].

   

  البته این اعداد برای بازار سهام است و برای بازار فارکس و چارتهای مختلف عدد های متعدد و مختلفی توسط تحلیل گران تکنیکال مورد استفاده قرار میگیرد.

  اندیکاتور Bollinger Bands

  این باند های تجاری هستند که دو انحراف استاندارد بالاتر و کمتر از میانگین متحرک 20 روزه طراحی شده اند.

  وقتی بازاری یکی از باندهای تجاری را لمس می کند (یا از آن فراتر می رود) ، بازار بیش از حد گسترده در نظر گرفته می شود. قیمت ها اغلب به خط میانگین متحرک بازمی گردند.

  اندیکاتور MACD

  مکدی مخفف عبارت Moving Average Convergence Divergence است .

  اندیکاتور MACD یک اندیکاتور محبوب است. در صفحه رایانه خود ، دو میانگین متحرک وزنی مشاهده خواهید کرد (میانگین متحرک وزنی وزن بیشتری به اقدام قیمت اخیر می دهد).

  سیگنال های معاملاتی هنگام عبور دو خط داده می شوند.

  بروکر m4markets

  بروکر m4markets

  اوسیلاتور یا همان اندیکاتور RSI

  اندیکاتور RSI یکی از محبوب ترین اسیلاتورها است که توسط تحلیل گران تکنیکال استفاده می شود.

  مقیاس RSI از 0 تا 100 با خطوط افقی رسم شده در سطح 70 و 30 رسم شده است.

  مقدار RSI بالای 70 بیش از حد خریداری شده در نظر گرفته می شود. قرائت RSI زیر 30 بیش از حد فروخته می شود. محبوب ترین بازه های زمانی برای RSI 9 و 14 روز است.

   

  RSI مخفف عبارت Relative Strength Index  میباشد.

  اندیکاتور Stochastics

  این اسیلاتور نیز در مقیاس 0 تا 100 رسم شده است.

  با این حال ، خطوط بالا و پایین (مارک سطح خرید بیش از حد و فروش بیش از حد) در سطح 80 و 20 هستند.

  به عبارت دیگر ، قرار گرفتن قیمت بالای 80 بیش از حد خریداری شده است ، در حالی که  زیر 20 بیش از حد فروخته شده است.

  یکی از ویژگی های اضافه شده Stochastics این است که به جای یک خط ، دو خط اسیلاتور وجود دارد. (خط کندتر معمولاً میانگین متحرک 3 روزه خط سریعتر است).

  سیگنال های معاملاتی هنگام عبور دو خط داده می شوند هنگامی که خط سریعتر از بالای خط کندتر از زیر 20 عبور می کند ، یک سیگنال خرید داده می شود.

  هنگامی که خط سریعتر از بالای خط کندتر از بالای 80 عبور می کند ، سیگنال فروش داده می شود.

  مدت زمانی که بیشتر تحلیلگران نمودار استفاده می کنند چهارده روز است.

  ما در خصوص هر کدام از این اندیکاتور ها و اسیلاتور ها در بخش بهترین اندیکاتور فارکس توضیح کامل داده ایم.

  جمع بندی چارت ساده John Murphy

  در این پست هرچند طولانی به بیان بخشهای مختلف بازار از دیدگاه چارت پرداختیم.

  این پست ترجمه و چکیده ای بود بر کتاب چارت ساده جان مورفی "Charting Made Easy"  که در آن  جان مورفی John Murphy تلاش کرده است تا با بیان ساده ترین شکل های ممکن در چارت به ما بیاموزد که با همین موارد ساده در چارت میتوان از بازار سود گرفت.

  نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشیم این است که در وارد شدن به یک معامله هرچه تایید بیشتری از جهت موارد مختلفی که John Murphy جان موفی در چارت ساده خود بیان کرده است داشته باشیم اعتبار آن سیگنال بالاتر خواهد بود.

  ما در اینجا مقدمه ای برای تجزیه و تحلیل فنی ارائه داده ایم زیرا در بازارهای مالی اعمال می شود.

  ما به طور خلاصه در مورد مهمترین ابزارهای استفاده شده توسط نمودارها بحث کرده ایم ، از جمله: تجزیه و تحلیل نمودار اولیه ، مطالعه حجم ، میانگین متحرک ، نوسانگرها ، نسبت ها ، نمودارهای هفتگی و روزانه تاجر موفق می آموزد که چگونه همه این عناصر را در یک نظریه منسجم تجزیه و تحلیل بازار ترکیب کند.

  بسیاری از نرم افزارها و محصولات مبتنی بر اینترنت که امروزه در بازار موجود است نیز ابزارهای قدرتمندی را ارائه می دهند كه ترسیم نمودار و تجزیه و تحلیل فنی را بسیار آسان تر می كنند - و برای سرمایه گذاران عمومی بسیار راحت تر از هر زمان دیگری.

  به عنوان مثال ، بسیاری از نرم افزارها و محصولات مبتنی بر اینترنت مجموعه کاملی از ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی را در اختیار شما قرار می دهند.

  که به شما امکان می دهد نمودارها را به راحتی ایجاد کنید ، دسترسی فوری به داده های تاریخی داشته باشید و توانایی ایجاد ، آزمایش مجدد و بهینه سازی سیستم های تجاری خود طراحی شده را بدون هیچ گونه دانش یا تجربه برنامه نویسی.

  تجزیه و تحلیل تکنیکال ، وسیله نقلیه بسیار خوبی برای پیش بینی بازار ، چه با ورودی اساسی و چه بدون آن ، فراهم می کند.

   زمان بندی بازار ماهیتی کاملاً فنی دارد ، بنابراین مشارکت موفق در بازارها استفاده از تجزیه و تحلیل تکنیکال را الزامی می کند.

  امید است این پست نسبتا طولانی اما جامع برای شما مفید واقع شده باشد.

   

  ّبروکر فارکس ifc markets

  ّبروکر فارکس ifc markets

  جان مورفی کیست ؟

  جان مورفی ، تحلیلگر ارشد فنی StockCharts.com ، نویسنده ، ستون نویس و سخنران بسیار محبوب در مورد تجزیه و تحلیل فنی است.

  چارت ساده جان مورفی چگونه است؟

  جان مورفی در کتاب خود به نام "Charting Made Easy" در خصوص اینگه چطور با یک چارت ساده به سود برسیم سخن گفته است.

  ترجمه و چکیده فارسی این کتاب در این پست به رایگان در اختیار شماست.

  چه مقاله دیگری از جان مورفی بخوانم؟

  به نظر من علاوه بر این پست حتما مقاله 10 قانون جان مورفی را مطالعه کنید

  آیا جان مورفی یک تحلیل گر تکنیکال بوده است؟

  از کتابها و مقالات جان مورفی میتوان این برداشت را داشت که جان مورفی یک نویسنده و یک تحلیل گر بازارهای مالی در سبک تکنیکال بوده است.

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها