تجارت فارکس

ساده‌ترین و موثرترین استراتژی‌های خروج از معامله

خانه | آموزش فارکس مباحث تکمیلی | ساده‌ترین و موثرترین استراتژی های خروج از معامله

ساده‌ترین و موثرترین استراتژی های خروج از معامله

خروج از معامله اگر در زمان مناسب نباشد می‌تواند تمامی زحمتی که برای پیدا کردن نقطه ورود مناسب کشیده‌اید را بی‌فایده کند. تریدهای فارکس ساعت‌ها وقت صرف می‌کنند تا بتوانند استراتژی‌های دقیقی برای نقطه ورود خود پیدا کنند اما سپس حساب‌های خود را با خروج‌ از معامله بد موقع به باد می‌دهند.

در واقع، بسیاری از ما فاقد برنامه‌ریزی مؤثر برای نحوه خروج از معامله هستیم، که گاهی هم با بدترین قیمت ممکن انجام می‌شود. می‌توانیم این نقص را با استراتژی‌های ساده‌ای که می‌توانند سودآوری را افزایش دهد، برطرف کنیم.

پیش از اینکه به این استراتژی‌ها بپردازیم، با نگاهی به اینکه چرا بازه زمانی باز بودن پوزیشن اهمیت دارد، شروع می‌کنیم. سپس سراغ مفهوم بخوبی درک نشده زمان ‌بندی بازار می‌رویم، و بعد به سراغ بررسی روش‌های حد ضرر و خروج پله ای از پوزیشن می‌رویم که می توانند از سودها محافظت و ضرر ها را کم کنند.

سرفصل ها

 • بسیاری از معامله‌گران استراتژی‌های قوی برای خروج های خود طراحی می‌کنند، اما زمانی که وقت اقدام فرا می‌رسد، به آن پایبند نیستند. نتیجه چنین چیزی می تواند فاجعه بار باشد.
 • هنگام ساختن برنامه معاملاتی، با محاسبه سطوح پاداش و سطوح ریسک پیش از ورود به معامله شروع کنید، سپس از این سطوح به عنوان طرحی برای خروج از پوزیشن با بهترین قیمت استفاده کنید، چه سود باشد و چه ضرر.
 • زمان ‌بندی بازار، مفهومی است که اغلب اشتباه برداشت می‌شود، اما اگر به درستی از آن استفاده شود، یک استراتژی خروج از معامله خوب است.
 • روش‌های حد ضرر و اسکیلینگ (خروج پله ای از پوزیشن) سرمایه‌گذاران هوشمند را قادر می‌سازد تا از سود خود محافظت و ضرر را کاهش دهند.
خروج از معامله
خروج از معامله

بازه‌های نگه داشتن پوزیشن

غیر ممکن است از نحوه خروج از معامله صحبت کنیم و به بازه زمانی باز بودن پوزیشن (که به خوبی با استراتژی معاملاتی شما مچ است)، اشاره نکنیم. تایم فریم‌های رایج تقریباً با رویکردی که برای کسب سود از بازارهای مالی انتخاب کرده اید، هماهنگ می شوند:

 • معاملات ساعتی: چند دقیقه تا چند ساعت
 • معاملات سویینگ: چند ساعت تا چند روز
 • معاملات پوزیشن: چند روز تا چند هفته
 • سرمایه گذاری: هفته ها تا ماه ها

دسته ای را انتخاب کنید که با رویکرد معاملاتی شما بیشتر همخوانی دارد، زیرا همین فرایند است که تعیین می‌کند که در چه مدت باید سود یا ضرر خود را ببندید. به پارامترها و تنظیمات پایبند باشید، در غیر این صورت یک معامله را به یک سرمایه گذاری را تبدیل خواهید کرد!

این رویکرد مستلزم داشتن انضباط است زیرا برخی از پوزیشن ها آنقدر خوب عمل می کنند که می‌خواهید آنها را فراتر از محدودیت های زمانی تعیین شده باز نگه دارید. گرچه می‌توانید دوره نگهداری پوزیشن را با در نظر گرفتن شرایط بازار کم و زیاد کنید، اما خروج از معامله در داخل همان پارامترهای تعیین شده باعث اعتماد سازی، سودآوری بیشتر و ارتقای مهارت معاملاتی می شود.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش استراتژی معاملاتی اسکالپ ❤️ اسکالپ تریدنیگ در فارکس

زمان بندی بازار

تنظیم اهداف پاداش (حد سود) و ریسک (حد ضرر) را پیش از ورود به هر معامله، برای خود عادت کنید. به نمودار نگاه کرده و سطح مقاومت بعدی که احتمالاً در بازه زمانی باز گذاشتن پوزیشن خود را نشان می‌دهند پیدا کنید.

آنها نشان دهنده هدف پاداش هستند. سپس قیمتی را پیدا کنید که در آن اگر قیمت برگشت و به آن رسید تحلیل شما اشتباه از آب در می‌آید. این هدف ریسک شماست. حال نسبت پاداش/ریسک را محاسبه کنید، و حداقل 2:1 به نفع خود را مبنا قرار دهید. اگر کمتر از این مقدار بود از معامله صرف نظر کنید و سراغ یک فرصت معاملاتی بهتر بروید.

مدیریت معامله را روی دو سطح قیمت کلیدی خروج از معامله متمرکز کنید. فرض کنیم شما خرید دارید و همه چیز مطابق میل شما پیش می‌رود و افزایش قیمت به سمت حد سود شما در جریان است. هر چه قیمت سریعتر به عدد حد سود برسد، انعطاف بیشتری در انتخاب یک نقطه خروج از معامله مطلوب خواهید داشت.

اولین گزینه شما این است که نقطه خروج از معامله خود را چشم بسته انتخاب کنید، برای پوزیشن خوب و معامله لذیذی که گرفتید آفرین به خود بگویید و به سراغ فرصت معاملاتی بعدی بروید. یک گزینه بهتر زمانی که قیمت با قدرت به نفع شما در حرکت است، این است که اجازه دهید از حد سود شما فراتر رود، و در همین حال تلاش کنید که به سود خود اضافه کنید، و همزمان یک حد ضرر محافظ در آن سطح حد سود قبلی قرار دهید. سپس به دنبال رویایی با مانع بعدی باشید، یعنی پوزیشن خود را نبندید مگر بازه زمانی باز گذاشتن پوزیشن را نقض کند.

معامله زدن روی تحرکات قیمتی کند دشوارتر است زیرا بسیاری از جفت ارزها نزدیک حد سود می‌شوند اما به آن نمی رسند. این امر مستلزم داشتن یک استراتژی محفاظت از سود است که زمانی که قیمت 75 درصد از فاصله بین حد ضرر و حد سود را طی کرد، شروع به فعال شدن کند.

یک استاپ تریل قرار دهید تا از سود محافظت می‌کند یا، اگر در لحظه معامله می‌کنید، در حالی که نمودار را نگاه می کنید، یک انگشت شما بر روی دکمه کلوز پوزیشن باشد. نکته این است که پوزیشن خود را باز نگه دارید تا زمانی که واکنش قیمت استدلالی مبنی بر خروج از معامله ارائه می‌دهد.

زمان‌بندی معاملات در بازار
زمان‌بندی معاملات در بازار

در مثال بالا، سهام Electronic Arts Inc. (EA) در ماه اکتبر زیر فی فروخته می شود و اصطلاحا آتش کش می شود و از کف اوت هم پایین تر می رود. دو روز بعد تا سطح حمایت مجدداً بالا می آید و سیگنال خرید را صادر می کند.

این مقاله برای شما مفید است:   شاخص Durable goods orders ❤️ سفارشات بادوام ❤️

معامله‌گر نسبت پاداش/ریسک را به صورت زیر محاسبه می‌کند و نقطه ورود خود را نزدیک 34 دلار و حد ضرر را درست زیر سطح حمایت جدید می گذارد:

REWARD TARGET (38.39) – RISK TARGET(32.60) = 5.79
REWARD = REWARD TARGET (38.39) – ENTRY (34) = 4.39
RISK = ENTRY (34) – RISK TARGET(32.60) = 1.40
REWARD (4.39) / RISK (1.40) = 3.13

پوزیشن بهتر از حد انتظار پیش می‌رود و حد سود را هم رد می‌کند. معامله‌گر دقیقاً در نقطه حد سود، با گذاشتن یک حد ضرر (محافظت از سود) واکنش نشان می‌دهد، تا زمانی که روند صعودی ادامه داشته باشد، آن را هر نگه می دارد.

نکته مهم: یک استراتژی خروج از معامله موثر اعتماد ساز بوده و مهارت های مدیریت ریسک و افزایش سودآوری ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

استراتژی حد ضرر خروج از معامله

هنگامی که رفتار قیمت جفت ارز دلیل تکنیکال معامله را نقض می‌کند، استاپ ها را باید جایی که باعث خروج از معامله شما می شود گذاشت. چنین چیزی برای معامله گرانی است که به آنها آموزش داده شده است استاپ خود را بر اساس مقادیر دلخواه، (مثلا دراداون 5 درصدی یا 1.50 دلار زیر قیمت ورودی)، بگذارند کمی گیج کننده است

. گذاشتن استاپ بدین صورت بی معنی است زیرا با خصوصیات رفتاری و نوسان قیمت آن جفت ارز همخوانی ندارند. در عوض، می‌توانید از شرایطی که در آن تکنیکال معامله نامعتبر می گردد (مثل خطوط روند، اعداد رند و میانگین‌های متحرک) برای تعیین حد ضرر استفاده کنید.

استراتژِی‌ حد ضرر برای خروج از معامله
استراتژِی‌ حد ضرر برای خروج از معامله

در این مثال، سهام شرکت Alcoa Corporation (AA) در یک روند صعودی ثابت بالا و بالاتر می رود. روند صعودی قیمت بالای 17 دلار متوقف می‌شود و به خط روند سه ماهه پولبک می‌زند. در جهش بعدی قیمت به سقف خود باز می گردد و معامله گر را تشویق می کند تا یک پوزیشن خرید بگیرد به این امید که یک بریک اوت یا شکست رخ دهد.

عقل سلیم حکم می‌کند که شکست خط روند اشتباه بودن فرضیه رالی افزایشی را ثابت می‌کند و یک خروج از معامله فوری را می طلبد. علاوه بر این، میانگین متحرک ساده 20 روزه SMA با خط روند همسو شده است و این احتمال را افزایش می دهد که نامعتبر شدن تکنیکال باعث افزایش فشار فروش می گردد.

در بازارهای امروزی در زمان قرار دادن حد ضرر باید یک گام بیشتر برداشت. امروزه الگوریتم‌های معاملاتی به راحتی سطوح حد ضرر متداول را هدف قرار می‌دهند، معامله گران خرد را از بازار بیرون می اندازند، و سپس مجدد به سطوح حمایت یا مقاومت باز می گردند.

این مقاله برای شما مفید است:   نسبت ریسک به ریوارد چیست؟ R / R

چنین چیزی مستلزم آن است که استاپ ها بسیار دورتر از اعدادی قرار گیرند که معامله را نامعتبر می سازند و اشاره به این دارند که باید از بازار خارج شوید. پیدا کردن قیمت مناسب برای جلوگیری از خوردن این استاپ ها بیشتر هنر است تا علم!

به عنوان یک قاعده کلی، همیشه باید 10 تا 15 سنت اضافی در یک معامله با تلاطم قیمت کم را در نظر گرفت، این در حالی است در سناریوهای دارای روند قوی ممکن است به 50 تا 75 سنت نیاز باشد. وقتی نمودار را بصورت لحظه ای رصد می کنید، گزینه‌های بیشتری دارید، زیرا می‌توانید در سطح ریسک اولیه خود خارج شوید و اگر قیمت به سطح مورد نظر برگشت دوباره وارد شوید.

استراتژی‌ خروج پله ای (مقیاس‌بندی)

برای پیدا کردن نقطه خروج از معامله با استفاده از مقیاس‌ بندی، به محض اینکه یک معامله جدید به سود رسید، استاپ خود را تا نقطه سر به سر بالا آورید. چنین کاری می‌تواند اعتماد به نفس ایجاد کند زیرا اکنون معامله فری ریسک دارید. سپس به صندلی خود تکیه دهید و اجازه دهید تا زمانی که قیمت به 75 درصد فاصله بین هدف ریسک و هدف پاداش برسد، پیشروی کند. سپس این گزینه را دارید که به یکباره یا خرد خرد خارج شوید.

این تصمیم به سایز پوزیشن و همچنین استراتژی به کار گرفته شده بستگی دارد. برای مثال، خروج از معامله پله ای از یک معامله کوچک کار منطقی نیست، بنابراین پیدا کردن مناسب‌ترین لحظه برای باز کردن پوزیشن بمنظور پایین آودن ریسک کلی منطقی تر است.

در پوزیشن‌های بزرگ‌تر از یک استراتژی خروج از معامله پله‌ای استفاده می‌شود. بدین صورت که یک سوم در 75 درصد فاصله بین حد ضرر و حد سود و یک سوم دوم در سطح هدف بسته می‌شوند. پس از اینکه پله سوم از هدف فراتر رفت، یک استاپ تریل پشت سر پله سوم قرار دهید، تا در صورتی که قیمت برگشت و پوزیشن به فنا رفت، در آن سطح، کف را برای خود بسته باشید. با گذشت زمان، خواهید دید که این پله سوم یک ناجی است و اغلب سود قابل توجهی را فراهم می آورد.

در پایان اینکه، یک استثنا برای این استراتژی پله ای در نظر بگیرید. گاهی بازار میوه هایی را نمایش می دهد و وظیفه ما چیدن این میوه های آویزان از درختان است. بنابراین، هنگامی که یک شوک خبری باعث ایجاد گپ قابل توجهی در جهت پوزیشن شما می شود، فوراً و بدون پشیمانی کل پوزیشن را ببندید، که از قدیم گفته اند: هر چه ز دوست رسد نکوست!

این مقاله برگرفته است از: اینوست پدیا

5/5 - (1 امتیاز)

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس
بروکر کپیتال اکستند
بروکر کپیتال اکستند
بروکر ارانته
بروکر ارانته
بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
سرفصل های مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها