خانه | آموزش حرفه ای استراتژی های فارکس | استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

استراتژی 50 پیپ فارکس

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ یکی از استراتژی های معاملاتی lمعروف در بازارمالی فارکس است که این نام از کتابی به نام همین استراتژی یعنی استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ نوشته لارونتیو دمیر الهام گرفته شده است. پس از اینکه لارونتیو دمیر اثر خود را به نام استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ نوشت بسیاری از معامله گران در بازارهای مالی از این نام استقبال کردند و نام استراتژی خود را استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ گذاشتند.

این آموزش از دسته آموزش فارکس ارائه شده در تجارت فارکس میباشد.

❤️آموزش رایگان: رایگان استراتژی فارکس را بیاموزید
♻️50 پیپ روزانه: کسب روزانه 50 پیپ از فارکس
💹استراتژی نمودار: با نمودارهای روزانه سیگنال بگیرید
💰نکات کاربردی: ریزه کاری های استفاده از نمودار روزانه

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ در میان معامله گران از محبوبیت بالایی برخودار است و یکی از استراتژی های کاربردی بازار مالی به شمار می رود. اگر می خواهید با استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ آشنا شوید تا انتهای این مقاله از آموزش فارکس با ما همراه باشید در این مقاله این استراتژی را به شما آموزش خواهیم داد. استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ یکی از استراتژی های قوی در بازار فارکس است که توسط مونز در سال 2016 ابداع شده و توسعه یافته است که در این مقاله به شما آموزش می دهیم.

سرفصل های آموزشی استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ
استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

استراتژی در فارکس چیست؟

معامله گران در بازارهای مالی نمی توانند بدون داشتن یک استراتژی معاملاتی معاملات موفقیت آمیز و سودآوری انجام دهند آنها همواره در معاملات خود به یک استراتژی مناسب نیازمند هستند و باید از آنها پیروی کنند. بنابراین همه معامله گران در بازارهای مالی باید استراتژی های مختلف را آزمایش کنند تا در نهایت خود را با یک یا چند استراتژی که برای سبک معاملاتی آنها مناسب است وقف دهند و از آن در معاملات خود استفاده کنند.

استراتژی معاملاتی به معامله گران در تصمیم گیری های معاملاتی کمک خواهد کرد آنها با استفاده از استراتژی می توانند نقاط ورود به بازار و خروج از آن را به طور صحیح پیدا کنند و به درستی وارد پوزیشن های خرید یا فروش شوند. به عبارتی استراتژی معاملاتی سیستمی است که به معامله گران کمک کند تا زمان ورود خود به بازار و خروج از آن را تعیین کنند و بتوانند به طور صحیح تصمیم های خود را اتخاذ کنند.

یک استراتژی معاملاتی مناسب به معامله گران کمک خواهد کرد تا بتوانند بازار مالی را به طور صحیح تجزیه تحلیل کنند و با اطمینان بیشتری معاملات خود را انجام دهند.همچنین در یک استراژی معاملاتی معامله گران می توانند مولفه های مدیریت سرمایه را لحاظ کنند و ریسک معاملات خود را کاهش دهند. استراتژی های معاملاتی معتددی در بازارهای مالی وجود دارد که برخی از آنها بسیار ساده هستند و با پیروی از قوانین آسان انجام می شوند و برخی از آنها پیچیده هستند و برای پیروی از آنها باید قوانین بیشتری توسط معامله گران رعایت شود.

در استراتژی های معاملاتی بازارهای مالی از ابزار معاملاتی مختلفی استفاده می شود برخی از استراتژی ها مستلزم استفاده از اندیکاتورهای مختلف هستند و برخی به اطلاعاتی از نوسانات بازار نیاز دارند که از روی نمودارهای قیمتی به این اطلاعات دست می یابند. استراتژی ها بسیار معتدد هستند و استراتژی مناسب معامله گران است که با سبک معاملاتی آنها قابل تطبیق باشند.

معامله گران می توانند استراتژی های مختلف بازارهای مالی را در یک حساب آزمایشی با نام حساب دمو آزمایش کنند تا در نهایت یک نتیجه گیری از استراتژی های مختلف داشته باشند و استراتژی مناسب خود را انتخاب کنند و سپس در معاملات واقعی خود از آن استفاده کنند. یکی از استراتژی های معاملاتی قوی در بازار فارکس استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ است که می تواند برای معامله گران در معاملات بسیار کمک دهنده باشد.در این مقاله استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ را به شما آموزش می دهیم تا با شناخت کافی از این استراتژی در معاملات خود استفاده کنید.

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ در سال 2016 توسط فردی به نام مونز ابداع شده است که این استراتژی معاملاتی براساس اندیکاتور MA در بازار فارکس به کار گرفته می شود. استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ یکی از معروفترین استراتژی های معاملاتی بازار فارکس است که براساس حرکات بازار در دارایی هایی که میزان تقاضا و عرضه آنها زیاد است و دارای نقدینگی بالایی هستند به کار گرفته می شود. به عبارتی استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ از حرکات اولیه که در جفت ارزهای بازار فارکس به وجود می آید استفاده می کند.

همانطور که می دانید جفت ارزهای بسیار زیادی در بازارهای مالی وجود دارد.از میان جفت ارزهای معتدد بازار فارکس جفت ارز EUR/USD و  GBP/USD بهترین جفت ارزهای فارکس هستند که در استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ می توانند مورد استفاده قرار گیرند.  بهترین زمان استفاده از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ زمانی است که بازار لندن بازگشایی می شود. همچنین این استراتژی در طی سشن معاملاتی ایالات متحده آمریکا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که در بازار فارکس کندل استیک در تایم مورد نظر بسته میشود معامله گران وارد دو معامله خواهند شد که این معاملات برخلاف جهت یکدیگر شروع به حرکت خواهند کرد و این بدان معناست زمانی که یک معامله با توجه به حرکات قیمت در نمودار شروع می شود معامله دیگر به صورت خودکار کنسل خواهد شد. در استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ زمانی که یک معامله شروع می شود همانطور که از اسم این استراتژی مشخص است حدسود بر روی 50 پیپ تنظیم خواهد شد.همچنین پیش ورود به معامله با استفاده از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ حدضرر 5 تا 10 پیپ بالا یا پایین کندل استیک ساعت 7 تنظیم می شود.

به عبارتی حدسود و حدضرر در استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ برای اجرای مدیریت سرمایه در استراتژی پیش از ورود به معامله تعیین می شود. سپس  نوسانات بر روی نمودارهای قیمتی اعمال خواهد شد و معامله به شکل معاملات روزانه در فارکس انجام می شود.

استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

استراتژی نمودار روزانه فارکس چیست؟

همانطور که می دانید معامله گران در بازارهای مالی در تایم فریم های مختلفی معاملات خود را انجام می دهند.برخی معامله گران با توجه به سبک معاملاتی خود تایم فریم های بلندمدت را انتخاب می کنند و برخی از معامله گران تایم فریم های میان مدت و کوتاه مدت را برای انجام معاملات خود ترجیح می دهند. بسیاری از معامله گران  معاملات در نمودارهای روزانه را انتخاب می کنند.این معامله گران از استراتژی نمودار روزانه فارکس استفاه می کنند و معتقد هستند سودی که از معاملات روزانه به دست می آورند برای آنها قابل توجه تر است.

نمودارهای روزانه نسبت به نمودارهای بلندمدت و کوتاه مدت از چند مزیت برخوردار است.به عنوان مثال نمودارهای روزانه از نمودارهای کوتا مدت مانند نمودارهای یک ساعته از نوسانات کمتری برخورد است و به از آنجا که شلوغ نیست معامله گران راحت تر می توانند این نمودارها را تجزیه تحلیل کنند. همچنین معامله گران در نمودارهای روزانه سیگنال های معتبرتری دریافت خواهند کرد که با اطمینان بیشتری می توانند با توجه به آها وارد معامله شوند.

در نمودارهای روزانه نیازی نیست که معامله گران دغدغه اخبار فاندامنتال را داشته باشند چراکه این اخبار بر روی نمودارهای روزانه تاثیری نخواهند گذاشت. بنابراین معامله گران بازار فارکس که می خواهند از این استراتژی در معاملات خود استفاده کنند کافی است زمانی که بازار نوسانی می شود نوسانات را دنبال کنند که معمولا به صورت چرخشی اتفاق می افتد،سپس آنها باید روند را شناسایی کنند.

معامله گران می توانند از اطلاعات و داده های قبلی بازار برای شناسایی نوسانات و روند  در نمودار قیمتی استفاده کنند.همچنین آنها می توانند در نمودارهای قیمتی نقاط قوت و ضعف را پیدا کنند که کمک دهنده هستند. سپس آنها باید از ابزارهای معاملاتی مختلف استفاده کنند تا بازار را شناسایی کنند و پس از آن منتظر بمانند تا یک فرصت معاملاتی پیدا کنند.

معامله گران باید به این نکته دقت داشته باشند که سریعا وارد معامله نشوند بلکه صبر کنند تا یک موقعیت مناسب تشکیل شود و سپس با تعیین حدضرر و حدسود خود وارد معامله شوند. استراتژی معاملات روزانه فارکس توسط معامله گران زیادی مورداستفاده قرار می گیرد و یکی از استراتژی های کاربردی بازار به شمار می رود که معامله گران می توانند با استفاده از آن معاملات سودآوری انجام دهند.

چگونه با استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ معامله کنیم؟

معامله با استفاده از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ طی چند مرحله انجام می شود.به عنوان مثال به مثال زیر دقت کنید. ابتدا یک تایم فریم 4 ساعته را انتخاب کنید و وارد معامله شوید.از ابزارهای معاملاتی استفاده کنید،در اینجا اندیکاتور میانگین متحرک 200 می تواند انتخاب مناسبی باشد. دقت داشته باشید اگر میانگین متحرک شیب مثبت داشت باشد بدان معناست که قیمت بالای روند صعودی وجود دارد اما اگر شیب اندیکاتور مووینگ اوریج منفی باشد یعنی روند در نمودار نزولی است.

علاوه بر اندیکاتورها از سطوح حمایت و مقاومت نیز استفاده کنید.به عنوان مثال اگر اندیکاتور مووینگ اوریج دارای شیب مثبت باشد و قیمت در نمودار بالای روند صعودی باشد می توانید از خطوط حمایت افقی استفاده کنید. از خط روند استفاده کنید که بهتر است از حداقل 3 نقطه برای دقت بیشتر استفاده شود دقت کنید که این خط روند باید با شیب مخالف باشد.

سپس فقط باید منتظر باشید که الگوهای کندل استیک تائیدیه ورود را صادر کنند و سپس با دریافت سیگنال ورود وارد معامله شوید. شما باید پیش از ورود به معامله حدضرر و حدسود خود را تعیین کنید که می توانید حدسود را با توجه به شناسایی روند تعیین کنید و حدضرر را نیز می تاونید در ناحیه بازگشت خط حمایت یا در ناحیه ای که مقاومت به پایان می رسد قرار دهید. ما در استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ به اتفاقاتی که پس از بازگشت روند رخ می دهد دقت می کنیم.

نکات استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ

در استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ نکاتی وجود دارد که اگر انها را رعایت کنید باعث می شود معاملات موفق آمیزتری را با استفاده از این استراتژی انجام دهید. معاملات خود را در بلندمدت انجام دهید زیرا زمانی که شما یک بازه بلندمدت را در نظر بگیرید نتیجه بهتری خواهید گرفت و در نهایت معاملات شما سود آور خواهد شد مانند افرادی که پوزیشن های بلندمدت را انتخاب می کنند و پس از مدت زمان زیادی به سودهای کلان دست می یابند.

نکته بعدی که باید به آن دقت داشته باشید این است که نباید تایم فریم های بسیار کوتاه را انتخاب کنید بلکه باید تایم فریم های حداقل بالای سی دقیقه را برای انجام معاملات خود در نظر بگیرید و دلیل آن این است که اخبار فاندامنتال بر روی تایم فریم های کوتاه مدت تاثیر می گذارد و ممکن است معاملات شما را تحت تاثیر قرار دهد.

در این استراتژی معاملاتی باید از ابزار معاملاتی استفاده کنید ابزار معاملاتی که بیشتر در این استراتژی مورد استفاده قرار می گیرد شامل الگوهای کندل استیک،روندهای قیمتی،ابزار فیبناچی و سطوح حمایت و مقاومت می شود که به این استراتژی کمک خواهد کرد.

الگوهای کندل استیک به شما در زمان ورود کمک خواهند کرد و ورود شما را تائید خواهد کرد این الگو در موفقیت شما در معاملات بسیار تاثیرگذار هستند بنابراین پیشنهاد می شود حتما از آنها استفاده کنید. اگر در جهت روند وارد معامله شوید بسیار بهتر از معامله پرخلاف جهت می باشد.شما می توانید در نمودارهای قیمتی از سطوح حمایت و مقاومت کمک بگیرید.

اگر از سطوح حمایت و مقاومت می خواهید استفاده کنید حتما نمودار قیمتی را آنالیز کنید و مهم ترین سطوح حمایت و مقاومت را پیدا کنید و از آنها بهره ببرید. همچنین سطوح فیبوناچی بسیار کمک دهنده هستند و می توانید از نسبت های فیبوناچی نیز استفاده کنید.در این استراتژی حتما از اندیکاتورها مانند اندیکاتور مووینگ اوریج استفاده کنید.

نکته بعدی که باید به آن دقت داشته باشید مدیریت سرمایه است.مدیریت سرمایه باعث می شود شما معلات سودآور انجام دهید. شما نباید بیش از 2 یا 3 درصد در معاملات خود ریسک کنید.حدضرر و حدسود خود را تعیین کنید و احساسات خود را کنترل کنید. موارد گفته شده نکاتی هستند که باید در هنگام استفاده از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ به یاد داشته باشید و حتما آنها را رعایت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ را به شما آموزش دادیم که یکی از بهترین استراتژی های کاربردی در بازار فارکس به شمار می رود. شما می توانید از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ در کنار سایر ابزارهای معاملاتی مانند اندیکاتورها،سطوح حمایت و مقاومت،ابزار فیبوناچی و خطوط روند استفاده کنید و معاملات سودآوری انجام دهید.

اگر می خواهید به تازگی از این استراتژی استفاده کنید بهتر است ابتدا این استراتژی را در یک حساب آزمایشی امتحان کنید تا ببینید مناسب سبک معاملاتی شما می باشد و کار با آن را یاد بگیرید و سپس وارد معامله واقعی شوید. اگر نکاتی که به شما در این مقاله آموزش دادیم را رعایت کنید و از استراتژی فارکس روزانه 50 پیپ استفاده کنید پیشرفت و معاملات موفقیت آمیز سودآور خود را به زودی مشاهده خواهید کرد زیرا این استراتژی یکی از قوی ترین استراتژی های بازارهای مالی است.

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

شارژ 1
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
4.2/5 - (6 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مصطفی
1 سال قبل

این استراتژی خوبه ولی ریسک بالایی داره

عناوین مطالب
اسکرول به بالا