معاملات روز (ساعتی) چقدر سودآور است؟

تاریخ آخرین بروزرسانی: 7 مارس 2023
معاملات روز درآمد متفاوتی دارد و به استراتژی های معاملاتی، شیوه های مدیریت ریسک و میزان سرمایه معامله گر بستگی دارد. در سال 2021، متوسط درآمد سالانه معامله‌گران ساعتی حدود 74000 دلار بود. چه سهام باشد، چه اپشن، چه معاملات آتی باشد، و چه کالا یا ارز، معامله گران ساعتی در یک روز پوزیشن خود را باز و بسته می کنند. ضرر برای معامله گران ساعتی امری عادی است زیرا بسیاری از سرمایه گذاران حقیقی دارای سبد هایی هستند که تنوع بخشی در آنها رعایت نشده است و آنها به طور فعال و با هدف سفته بازی و نوسان گیری اقدام به معامله زدن می کنند. معامله گران ساعتی معمولاً کمیسیون ها و هزینه های بروکر بالایی را متحمل می شوند، بنابراین انتخاب بهترین بروکر و ایجاد یک استراتژی معاملاتی قابل مدیریت و نیز مدیریت صحیح ریسک از ضروریات است که در آموزش فارکس 0 تا 100 با آن آشنا شدید. سر فصل‌ها
  • معامله گران ساعتی به ندرت در طول شب پوزیشن باز دارند و سعی می کنند از حرکت ها و روند های قیمتی ساعتی سود ببرند.
  • اکثریت قریب به اتفاق معامله گران ساعتی پول خود را از دست می دهند که خود نشان دهنده ریسک بالای این سبک معاملاتی است.
  • عواملی که باعث جذب معامله گران به سبک معاملات روز می شود و می تواند در بازدهی ها تعیین کننده باشد عبارتند از: میزان سرمایه اولیه، استراتژی های مورد استفاده، بازارهایی که در آنها به معامله زدن می پردازید و شانس.
  • معامله گران ساعتی با تجربه معمولا این کار را جدی می گیرند، منضبط هستند و به استراتژی خود پایبند هستند.
  • معامله گران ساعتی موفق با استفاده از سفارشات حد ضرر و گذاشتن حد سود، ریسک را مدیریت می کنند.
معاملات روز

معاملات روز

معامله گران در معاملات روز چه می‌کنند؟

معامله‌گران ساعتی معمولاً سهام، آپشن ها، معاملات آتی، کالاها یا ارزها (از جمله کریپتو) را هدف قرار می‌دهند، آنها در یک روز پوزیشن ها را باز و در همان روز از معامله خود خارج می شوند (از این روست که به آنها معامله‌گران روز یا ساعتی گفته می شود). آن‌ها ساعت ‌ها، دقیقه‌ ها یا حتی ثانیه ‌ها پوزیشن های خود را نگه می دارند و بعد اقدام به بستن آنها می کنند. آنها به ندرت در پایان بازار و سشن معاملاتی، پوزیشن خود را باز نگه می دارند. هدف سود بردن از نوسانات کوتاه مدت قیمت است. معامله گران ساعتی همچنین می توانند از لوریج برای بالا بردن بازده استفاده کنند. البته لوریج می تواند ضرر را نیز چندین برابر کند. تنظیم سفارشات حد ضرر و حد سود (و اجتناب از ریسک بیش از حد) برای بقا و دوام آوردن یک معامله گر ساعتی بسیار حیاتی است. معامله‌گران حرفه ‌ای اغلب توصیه می‌ کنند که در هر معامله، بیش از 1 درصد از سبد خود را نباید ریسک کنید. اگر سبدی دارای ارزش 50000 دلار باشد، بیشترین مبلغ ریسک شده در هر معامله 500 دلار باید باشد. کلید مدیریت ریسک این است که از اینکه یک یا دو معامله بد بتوانند حساب شما را نابود کنند پیشگیری کنید. اگر به یک استراتژی ریسک 1% پایبند باشید، سفارشات حد ضرر دقیق و سخت گیرانه ای را تنظیم کنید و سطوح حد سود را همیشه بگذارید، می توانید ضرر خود را به 1% محدود کرده و سود خود را به 1.5% برسانید. با این حال، چنین چیزی نیاز به انضباط دارد.

نمونه ای از یک استراتژی معاملات روز در عمل

فرض کنید برای معاملات روز سهام یک استراتژی داریم که در آن حداکثر ریسک 0.04 دلار و هدف 0.06 دلار است که نسبت ریسک/پاداش 1 به 1.5 را بدست می دهد. یک معامله گر با 30000 دلار سرمایه تصمیم می گیرد که حداکثر مبلغ ریسک شده در هر معامله 300 دلار باشد. بنابراین، 7500 سهم در هر معامله (300 دلار / 0.04 دلار) ریسک را از سقف 300 دلار فراتر نمی برد (بدون احتساب کمیسیون). در زیر چگونگی عملکرد این استراتژی معاملاتی ارائه می گردد: 60 معامله سودآور است: 60 × 0.06 دلار × 7500 سهم = 27000 دلار. 45 معامله به ضرر می نشیند: 45 × 0.04 دلار × 7500 سهم = (13500 دلار). سود ناخالص 27000 - 13500 دلار = 13500 دلار است. اگر کمیسیون بروکر 30 دلار در هر معامله باشد، سود برابر است با 10500 دلار (30 × 105 کمیسیون در هر معامله). البته این مثال فرضی است. عوامل متعددی می تواند سود را کاهش دهد. نسبت ریسک / سود 1 به 1.5 نسبتا محافظه کارانه است و منعکس کننده فرصت های معاملاتی است که در تمام روز و هر روز رخ دهد. سرمایه اولیه 30000 دلار نیز تنها نمونه ای از موجودی حسابی است که با آن می توان معاملات روز سهام را شروع کرد. اگر بخواهید سهام با قیمت بالاتر معامله کنید، به مبلغ بیشتری نیاز خواهید داشت.

پتانسیل کسب سود و عمر معاملات روز

یکی از عوامل مهمی که می تواند بر پتانسیل سود و طول عمر معاملات روز تأثیر بگذارد این است که آیا شما معاملات روز را به طور مستقل انجام می دهید یا برای مؤسسه ای مانند بانک یا یک صندوق تامینی کار می کنید. معامله گرانی که برای یک موسسه کار می کنند، سرمایه خود را به خطر نمی اندازند و معمولاً میزان سرمایه بهتری در اختیار دارند. آنها به اطلاعات و ابزارهای معاملاتی پیشرفته و مفید دسترسی دارند. برخی از شرکت‌ های معاملاتی به معامله‌گران ساعتی خود اجازه دسترسی به پلتفرم ‌ها و نرم‌افزارهایشان را می‌دهند، اما از آنها می‌خواهند که روی سرمایه‌شان ریسک کنند. سایر عوامل مهمی که می تواند بر پتانسیل سود معاملات روز تأثیر بگذارد عبارتند از: بازارهایی که در آن معامله می کنید: بازارهای مختلف هر کدام مزایای متفاوتی دارند. سهام عموماً سرمایه بَر ترین (نیاز به سرمایه بالا) طبقه دارایی هستند. افراد در بازارهایی نظیر معاملات آتی یا فارکس می توانند با سرمایه کمتری نسبت به سایر طبقات دارایی، معامله زدن را شروع کنند. چقدر سرمایه دارید: اگر با 3000 دلار شروع کنید، پتانسیل درآمد شما بسیار کمتر از کسی است که با 30000 دلار شروع می کند. زمان: کمتر معامله گر ساعتی است که تنها در چند روز یا چند هفته اول به موفقیت برسد. ساخت و طراحی دقیق استراتژی ‌ها، سیستم‌ ها و رویکردهای معاملاتی سودآور ممکن است سال‌ها طول بکشد. [elementor-template id="52272"]

حقوق معامله گر معاملات روز

چه آنها برای خودشان معامله کنند و چه برای یک بنگاه معاملاتی و از پول شرکت استفاده کنند، معامله گران ساعتی معمولاً حقوق دریافت نمی کنند. بلکه، درآمد آنها از سود خالص معاملات آنها حاصل می شود. این سود ها شامل مقداری است که پس از کسر کارمزد و کمیسیون معاملات، هزینه نرم‌افزار معاملاتی یا سایر هزینه ها باقی می‌ماند. یک معامله گر ساعتی می تواند دوره های خشکسالی داشته باشد یا نوسانات شدید را در درآمد خود تجربه کند. در نتیجه، بسیاری از شرکت‌ های معاملاتی به‌ جای حقوق، بر مبنای پولی که آنها در می آورند، به معامله گر ساعتی می پردازند. برخی دیگر مقدار کمی پول برای پوشش هزینه های زندگی روزمره به معامله گر می پردازند که به صورت ماهانه برداشت می شود. سپس، هر گونه درآمد اضافی در قالب پاداش به آنها پرداخت می شود. به این معنی که اگر به سود معاملاتی کافی نرسید، ممکن است به شرکت بدهکار هم بشوید. دستمزد متوسط معامله گران ساعتی واریانس یا تولرانس زیادی دارد، به طوری که برخی از معامله گران ساعتی سودهای شش رقمی دارند و برخی دیگر حتی ضرر می کنند.

چگونه معاملات روز را شروع کنیم؟

روش شروع معاملات روز مثل تلاش برای یادگیری اصول سرمایه گذاری نیست. هر به اصطلاح سرمایه گذار با چند صد دلار می تواند سهام یک شرکت را بخرد و آن را برای ماه ها یا سال ها نگه دارد، بنابراین کار شاقی نیست! با این حال، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی قوانینی را برای کسانی که آنها را معامله‌گران روز الگو می داند (کسانی که چهار معامله یا بیشتر را در مدت پنج روز کاری در یک حساب انجام می‌دهند) تعیین می‌کند. این قوانین معامله‌گرانی را که با استفاده از مارجین مرتباً معامله می‌کنند، ملزم می‌کند که حداقل 25000 دلار در حساب ‌های خود نگهداری کنند. علاوه بر این، اگر موجودی حساب آنها به زیر این مقدار کاهش یابد، آنها نمی توانند معامله کنند. این بدان معنی است که معامله گران ساعتی باید علاوه بر 25000 دلار سرمایه کافی را برای کسب سود داشته باشند. به علاوه، معاملات روز نیاز به تمرکز دارد. اینکه هم اقدام به انجام معاملات روز کنید و هم به شغل کارمندی خود بروید با هم سازگار نیست. بیشتر معامله گران ساعتی باید آماده باشند تا با سرمایه خود ریسک کنند. علاوه بر حداقل موجودی مورد نیاز، معامله گران ساعتی باید به یک بروکر آنلاین یا پلت فرم معاملاتی و نرم افزار برای رصد پوزیشن ها، انجام تحقیقات و ثبت معاملات دسترسی داشته باشند. کمیسیون کارگزاری و مالیات بر سود های کوتاه مدت نیز می تواند به آن اضافه شود. معامله گران ساعتی علاقمند باید ابتدا تمام هزینه ها را در فعالیت های معاملاتی خود لحاظ کنند تا ببینند رسیدن به سودآوری برای آنها امکان پذیر است یا خیر. نکته مهم: قوانین معاملاتی برای معامله گران ساعتی الگو تنها برای معاملات سهام و آپشن ها اعمال می شود، و برای سایر بازارها همچون فارکس نیست.

یک معامله گر ساعتی چند معامله می تواند در روز انجام دهد؟

بسته به استراتژی به کار گرفته شده، بسیاری از معامله گران ساعتی به طور متوسط ده ها تا صدها پوزیشن در روز می گیرند. با توجه به سیستم های معاملات الگوریتمی و HFT، (پر تعدد) معامله گران ساعتی که از این سیستم ها استفاده می کنند. می توانند ده ها هزار معامله را در فقط یک روز انجام دهند (با کمک رایانه). با این حال، برای اینکه بروکر، شما را به عنوان یک معامله گر روز الگو بشناسد، رگولاتور ها و نهاد های نظارتی بیان می کنند که فقط کافیست چهار معامله را در مدت پنج روز کاری انجام دهید.

میزان موفقیت در میان معاملات روز چقدر است؟

درصد موفقیت برای کسب درآمد از معاملات روز در واقع بسیار پایین است. بنا بر برخی منابع، تنها حدود 5٪ تا 20٪ از معامله گران ساعتی به طور مستمر درآمد کسب می کنند. این بدان معناست که تا 95 درصد افراد در معاملات روز شکست می خورند و ضرر می کنند.

ریسک های مالی معاملات روز چیست؟

بدیهی ترین ریسک در معاملات روز، ریسک ضرر کردن است: گاهی اوقات از دست دادن کل پول. تعداد کمی از معامله گران روز به طور مداوم در طول دوران حرفه ای خود به سودآوری می رسند. بنابراین، شاید بد نباشد وقت و پول خود را صرف روش های معاملاتی سازنده ‌تر کنید.
ریسک معاملات روز

ریسک معاملات روز

سخن پایانی

اگر می خواهید بصورت جدی دنبال پول درآوردن باشید، بدانید معاملات روز یک سرگرمی یا یک فعالیت فصلی یا دوره ای نیست. گرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید درآمد کسب کنید یا بتوانید میانگین بازدهی خاصی را برای هر دوره برای خود تعیین و پیش بینی کنید. با این حال استراتژی هایی وجود دارد که می توانید با تبحر یافتن در آن ها ضرر را به حداقل رسانده ، و سود خود را قفل کنید. برای اینکه یک معامله گر ساعتی موفق باشید، باید آموزش دیده و انضباط، سرمایه، صبر و مدیریت ریسک لازم را داشته باشید. منبع این مقاله: اینوست پدیا
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها