اندازه‌گیری حرکت یک الگوی اصلاحی سه وجهی

تاریخ آخرین بروزرسانی: 2 نوامبر 2023
اندازه‌گیری حرکت قیمت یک جزء اساسی از تحلیل تکنیکال است. تحلیل حرکت قیمت می‌تواند به تجاران کمک کند تا نقاط ورود و خروج بهینه را در نمودار تعیین کنند. بسیاری از تجاران قادرند نقاط ورود خود را بدون مشکل انتخاب کنند اما معمولاً مدیریت خروج از معاملات بیشترین میزان اذیت و غم را برای تجاران به همراه دارد. در این مقاله به نزدیک بررسی الگوی خاصی به نام اندازه‌گیری حرکت می‌پردازیم که به تجاران امکان می‌دهد به اطمینان کامل هدف سود را تعیین کنند. این نوع تنظیم معامله را می‌توان به صورت "تنظیم کن و فراموش کن" دسته‌بندی کرد که نیاز به مدیریت معاملات کمی دارد هنگامی که قوانین هدف سود تعیین شده رعایت می‌شود.

اندازه‌گیری حرکت

اندازه‌گیری حرکت یک الگوی سه وجهی است که یک روند قبلی را اصلاح می‌کند و به عنوان ادامه‌ای برای ضربه اخیر ایجاد شده عمل می‌کند. این ممکن است کمی گیج‌کننده به نظر برسد اما وقتی هر جزء الگو را درک کنید، وضوح بیشتری به شما می‌دهد. موج اول الگوی اندازه‌گیری حرکت به عنوان یک برگشت به روند فعلی عمل می‌کند. پس از توسعه موج اول، موج دوم به عنوان یک اصلاح یا تجمع برای موج اول عمل می‌کند. سپس، پس از اتمام موج دوم، موج سوم در نمودار شکل می‌گیرد. موج سوم که منتظر آن هستیم برای شروع موقعیت خود، موج سوم را در جهت موج اول ادامه می‌دهد و هدف موج سوم برابر با طول موج اول است. تجاران موج الیوت این را ممکن است به عنوان الگوی A-B-C تشخیص دهند و تجاران هارمونیک ممکن است این را به عنوان الگوی AB=CD تشخیص دهند.  

ساختار دقیق اندازه‌گیری حرکت

سه موج الگوی اندازه‌گیری حرکت پارامترهای خاصی دارند که به تصنیف آن کمک می‌کنند. در بخش بعدی، مدتی را صرف بحث درباره هر سه موج الگو می‌کنیم و جزئیات بیشتری را در مورد آنها بررسی می‌کنیم. موج 1 (موج تشویقی) ما با تجزیه و تحلیل نسخه صعودی الگو شروع خواهیم کرد. موج اول اندازه‌گیری حرکت یک موج تشویقی است که شروع به اصلاح روند قبلی می‌کند. رخداد موج تشویقی معمولاً به عنوان بخشی از الگوی Double Bottom یا Inverted Head and Shoulders رخ می‌دهد. همچنین، شروع موج اول می‌تواند پس از یک دوره تجمعی رخ دهد.  
اندازه‌گیری حرکت

اندازه‌گیری حرکت

  موج 2 (موج تصحیحی) موج دوم می‌تواند یا به طور تند بازگشت کند یا حرکتی کناری داشته باشد. در هر دو حالت، نقش یک اصلاح یا تثبیت برای موج اول حرکت را ایفا می‌کند. ما از ابزار بازگشت فیبوناچی برای اندازه‌گیری انتظار سایز موج دوم استفاده می‌کنیم. آمار نشان می‌دهد که موج دوم بسیار احتمالاً به منطقه در حدود 38.2% - 50% بازگشت می‌رسد اگر موج اول نسبتاً طولانی باشد و 61.8% اگر موج اول اندازه‌ای عادی داشته باشد.  
موج تصحیحی

موج تصحیحی

  در برخی موارد، پس از تکمیل موج دوم، الگوی نمودار می‌تواند شبیه به نوعی پرچم مثبت باشد. موج 3 (موج تکان‌دهنده) موج سوم در الگوی اندازه‌گیری حرکت، موج تکان‌دهنده است. این موجی است که برای تجارت آماده شده‌ایم. این موج تکان‌دهنده دوم (موج سوم) پس از تکمیل بازگشت موج دوم ظاهر می‌شود. بنابراین، ادامه‌ای برای موج اول است. به همین دلیل، ما الگوی اندازه‌گیری حرکت را به عنوان یک شکل ادامه‌ای در نظر می‌گیریم، اگرچه به عنوان یک تشکیل معکوس شروع می‌شود. بعضی از تریدرهای متهاجم سعی می‌کنند قبل از پایان بازگشت موج دوم وارد شوند تا بتوانند زودتر به موج سوم بپردازند که می‌تواند برای پتانسیل سود به ریسک عالی منجر شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که تأیید واقعی اندازه‌گیری حرکت تنها پس از پایان بازگشت موج دوم و شروع موج تکان‌دهنده دوم (موج سوم) می‌آید. معمولاً ما می‌خواهیم حرکت قیمت بازگشت موج دوم را کانال کنیم و منتظر شکستگی به سمت بالا از کانال برای تأیید ورود به تجارت بلند باشیم. یک خط روند ساده یا کانال رگرسیون خطی می‌توانند هر دو ابزار عالی برای این کار باشند. درباره هدف قیمتی برای موج تکان‌دهنده دوم، احتمالاً برابر با مسافتی است که توسط موج اول طی شده است. بنابراین در واقع، ما در حال جستجو برای این هستیم که موج دوم به همان مسافت در پیپسی که موج اول طی شده است، حرکت کند. بسیاری اوقات این هدف تجاوز می‌شود، با این حال، این به عنوان پیش‌بینی الگو در نظر گرفته می‌شود.  
موج تکان‌دهنده

موج تکان‌دهنده

  در نقاشی بالا، هر سه حرکت را توضیح داده و آنها را به ترتیب A، B و C نشان داده‌ایم. مهم است به موارد زیر توجه کنید: B = 38.2٪، 50٪ یا 61.8٪ از A است. C = A اگر راهنمایی‌های فوق را دنبال کنید، قادر خواهید بود الگوی اندازه‌گیری حرکت را به درستی شناسایی و پیش‌بینی کنید. همچنین، مهم است به این نکته توجه داشته باشید که بازگشت قیمت و پیش‌بینی‌ها قابل اعتمادتر از پیش‌بینی‌های زمانی هستند. پیش‌بینی‌های زمانی برای اهداف توضیحی نشان داده می‌شوند، اما تمرکز اصلی باید بر روی بازگشت قیمت و پیش‌بینی‌ها باشد.  

انواع الگوی اندازه‌گیری حرکت

بسته به توانایی آنها، دو نوع اندازه‌گیری حرکت وجود دارد. نوع اول الگوی اندازه‌گیری حرکت مثبت است که در بالا بحث شد. نوع دوم الگوی اندازه‌گیری حرکت منفی است که در ادامه بحث خواهیم کرد. الگوی اندازه‌گیری حرکت منفی همان قوانین را دارد اما برعکس است. موج 1 و 3 لگام‌های اصلی اندازه‌گیری حرکت منفی هستند و به سمت پایین هدایت می‌شوند. و موج 2 الگوی اندازه‌گیری حرکت منفی یک اصلاح بالا یا تسویه‌ی کناری است. الگوی اندازه‌گیری حرکت منفی اینگونه ظاهر می‌شود.  
اندازه‌گیری حرکت منفی

اندازه‌گیری حرکت منفی

 

چگونگی کار با الگوی اندازه‌گیری حرکت

اکنون که با ساختار الگو آشنا شده‌اید، بیایید در مورد برخی قوانین معامله که باید دنبال کنید هنگام تلاش برای معامله با این الگو بحث کنیم. چگونه وارد معامله اندازه‌گیری حرکت شویم برای ورود به معاملات اندازه‌گیری حرکت مثبت، باید بازار را خریداری کنید وقتی که عملکرد قیمت خط روند منفی یا کانال خطی اصلاحی موج 2 را شکست می‌دهد. و اگر شما در حال معامله با اندازه‌گیری حرکت منفی هستید، باید بازار را به فروش برسانید وقتی که عملکرد قیمت خط روند مثبت یا کانال خطی اصلاحی موج 2 را شکست می‌دهد. متوقف کردن سفارش اندازه‌گیری حرکت اگر الگو اندازه‌گیری حرکت مثبت است، باید سفارش متوقف کردن را در زیرین‌ترین نقطه موج 2 در نمودار قرار دهید. از سوی دیگر، اگر الگو منفی است، سفارش متوقف کردن باید در بالاترین نقطه موج 2 قرار بگیرد. هدف سود اندازه‌گیری حرکت هدف سود اندازه‌گیری حرکت یک سطح مهم است که با استفاده از ساختار الگو محاسبه می‌شود. همانطور که ممکن است به یاد داشته باشید، لگام دوم اندازه‌گیری (موج 3) انتظار می‌رود به اندازه یکسان با لگام اول (موج 1) باشد. براساس این رابطه، باید اندازه عمودی موج 1 را به صورت دستی اندازه‌گیری کنید و آن را از آغاز موج 3 شروع کنید. اگر الگو مثبت است، هدف بالا را اعمال خواهید کرد. اگر الگو منفی است، آنگاه هدف را به پایین اعمال کنید. تصویر زیر برای شما این مورد را واضح می‌کند.  
هدف سود اندازه‌گیری حرکت

هدف سود اندازه‌گیری حرکت

  پیکان‌های صورت‌برگ روی نمودار اندازه پا به پا اول را اندازه‌گیری می‌کنند و این فاصله را از انتهای موج دوم (ب) شروع می‌کنند. هدف قیمت هدف حرکت شده در بالای پیکان صورت‌برگ دوم قرار دارد. به عبارت دیگر، وقتی قیمت عملکرد شروع به حرکت به سمت بالا می‌کند، شما می‌خواهید زوج ارز را خریداری کنید و سپس یک سفارش توقف ضرر را پایین‌تر از ته بی ثبات بگذارید و برای معامله هدف قیمت ثابت را در فاصله‌ای قرار دهید که حرکت سی برابر حرکت آ است.   مثال معامله اندازه‌گیری حرکت صعودی حالا به مثالی از نمودار قیمتی FX نگاه کنید:
نمودار روزانه جفت ارز USD/CHF

نمودار روزانه جفت ارز USD/CHF

  تصویر بالا نمودار روزانه جفت ارز USD/CHF برای نوامبر 2012 - می 2013 است. تصویر یک سناریوی تجارت اندازه‌گیری حرکت صعودی را نشان می‌دهد. همانطور که می‌بینید، نمودار در ابتدا با حرکت نزولی شروع می‌شود که آن را با پیکان قرمز روی نمودار مشخص کرده‌ایم. عملکرد قیمتی به تدریج الگوی نمودار پشتیبانی دوگانه (خطوط آبی) را ایجاد می‌کند که جهت روند را عوض کرده و تحول مثبتی در نمودار ایجاد می‌کند - پا اول الگوی نمودار اندازه‌گیری حرکت ممکن. حرکت صعودی یک ماه و نیم طول می‌کشد تا عملکرد قیمتی دوباره به سمت نزولی برگردانده شود و موج دوم را در نمودار ایجاد کند. توجه کنید که موج دوم پس از الگوی برگشتی دوگانه بعد از توپ دوگانه ایجاد می‌شود. در همین حال، عملکرد قیمتی به تدریج الگوی مثلث گسترده با سرایت نزولی (نارنجی) را ایجاد می‌کند که به پتانسیل قوی مثبتی معروف است. پس از تکمیل الگوی توپ دوگانه، عملکرد قیمتی یک بالا دیگر در سطح بالای مثلث ایجاد می‌کند و سپس آن را به سمت بالا به سمت بالا می‌شکند و این پتانسیل الگوی نمودار اندازه‌گیری حرکت را تایید می‌کند. توجه کنید که نقطه پایین‌ترین موج دوم به نسبت 61.8٪ سطح بازگشت فیبوناچی از پا اول اصلاح می‌کند. برای خلاصه، سه الگوی نمودار مثبت داخل پا دوم و همچنین بازگشت موج دوم 61.8٪ از پا اول تایید شده است. این شواهد کافی برای ورود به معامله طولانی در جفت ارز USD/CHF را فراهم می‌کند. در این مورد، ما در هنگام شکستن از سطح مثلث بالا خرید می‌کنیم. ما سفارش توقف ضرر خود را پایین‌تر از نقطه پایین‌ترین موج دوم که با خط افقی قرمز نشان داده شده است قرار می‌دهیم. پیکان‌های صورت‌برگ اندازه پاهای اول را اندازه‌گیری می‌کنند و آن را به شروع پاهای دوم اعمال می‌کند (پایان موج 2). ما تا زمانی که عملکرد قیمتی فاصله‌ای برابر با اندازه پا اول را تکمیل کند، معامله را نگه می‌داریم. این هدف قیمت اندازه‌گیری حرکت شده است. توجه کنید که طبیعت هارمونیک و ساختار الگوی اندازه‌گیری حرکت و نحوه واکنش و واکنش به موج‌های قبلی درون آن ساختار است. همچنین، توجه کنید که الگوی اندازه‌گیری حرکت با سایر تشکیلات نمودار و نشانه‌های عملکرد قیمتی همراه بود که وزن شواهد را در سمت ما اضافه کرد و در فرآیند تصمیم‌گیری ما در معامله کمک کرد. به طور اساسی، بازار اطلاعات مورد نیاز ما را فراهم کرد. وظیفه ما به عنوان معامله‌گران دریافت و تجزیه و تحلیل آن اطلاعات به صورت بی‌طرفانه و عمل به مطابق آن است.   مثال تجارت اندازه‌گیری حرکت نزولی حالا نگاهی به نمودار قیمتی نسخه نزولی الگوی اندازه‌گیری حرکت بیاورید.  
نمودار روزانه EUR / USD

نمودار روزانه EUR / USD

  این بار ما به نمودار روزانه EUR / USD برای ژانویه 2011 - فوریه 2012 نگاه می کنیم. تصویر یک تنظیم معامله اندازه‌گیری حرکت نزولی نشان می دهد. این بار روند اولیه تورمی است و به تدریج به فاز تجمع می رسد. این تجمع شبیه به الگوی نمودار مثلث تقارنی است که در نهایت از طریق سطح پایین شکسته می شود. در این حالت عملیات قیمت ساختار امکان اولین قسمت الگوی اندازه‌گیری حرکت نزولی را شروع می کند. این کاهش در حدود یک ماه طول می کشد. سپس عملیات قیمت به شدت برعکس می شود و شروع به تشکیل موج دوم الگو می کند. ما یک اصلاح در قالب الگوی نمودار میله افزایشی (نارنجی) داریم. الگوی میله افزایشی شناخته شده است که دارای پتانسیل نزولی قوی است که آن را به عنوان یک معامله کوتاه در این الگوی اندازه‌گیری حرکت بزرگ می کند. موج دوم تقریباً یک ماه ادامه دارد. هنگامی که عملیات قیمت سطح پایین میله افزایشی را به سمت نزولی شکست می دهد ، می خواهید EUR / USD را بفروشید. وقتی این اتفاق می افتد ، باید یک سفارش محافظتی بر روی بالاترین نقطه موج دوم قرار دهید تا در برابر حرکت قیمت غیرمطلوب محافظت کنید. قیمت EUR / USD پس از آن یک تحریک نزولی دیگر را آغاز می کند - (موج سوم). می خواهید تا زمانی که عملیات قیمت در جهت نزولی به مسافتی مساوی با محدوده پیپ موج اول (موج 1) حرکت کند ، معامله اندازه‌گیری را نگه دارید. همانطور که می بینید در نمودار ، ما اندازه‌گیری اندازه موج اولیه را اندازه‌گیری کرده ایم و آن را از ابتدای موج دومیه اعمال کرده ایم (پیکان های بنفش). هدف شما در انتهای پیکان بنفش دوم قرار دارد. شما معامله خود را می بندید وقتی عملیات قیمت به این سطح می رسد. ما در این مثال نیز برخی از الگوهای نمودار کلاسیک را داریم. باید به آنها توجه کنید ، زیرا می توانند بسیار مفید باشند هنگام معامله در الگوی اندازه‌گیری حرکت. توجه کنید که در این مثال ، عملیات قیمت بازگشت Fibonacci 61.8٪ را در طول بازگشت موج دومیه بیشتر از حد مورد انتظار عبور کرد. اگرچه کمی بیشتر از آنچه که دوست داشتیم به قلم تحریر درآمد، به خاطر داشته باشید که معامله هنر است و نه علم و ما باید کلیت اطلاعات را ارزیابی کرده و بر اساس آن تصمیمی آگاهانه بگیریم. به عنوان چنین ، با توجه به ترکیب دیگر عوامل و اشاره به حرکت نزولی ، ما به راحتی معامله را انجام دادیم.  

خلاصه اندازه‌گیری حرکت

الگوی اندازه‌گیری حرکت یک الگوی نمودار 3 موجی با احتمال بالا است. این الگو عملیات برعکس را به عنوان یک روند قبلی دارد ، اما پتانسیل آن شخصیت ادامه دهنده دارد. ساختار دقیق الگو شامل موارد زیر است:
  • موج 1: این اولین موج تحریکی الگوی اندازه‌گیری حرکت است. به عنوان یک برگشت از روند قبلی ظاهر می شود. یک تجمع نیز می تواند به عنوان یک انتقال بین روند قبلی و موج اولیه حضور داشته باشد.
  • موج 2: این موج اولیه را برعکس می کند. در بسیاری از موارد موج دوم (به همراه موج اول) شبیه به الگوی پرچم است.
  • موج 3: این موج دوم اولیه است. این موجی است که ما به دنبال معامله هستیم. انتظار می رود این موج به فاصله ای برسد که برابر با فاصله طی شده توسط موج اولیه است.
  دو نوع الگوی نمودار اندازه‌گیری حرکت بر اساس پتانسیل جهت دار دارد:
  • اندازه‌گیری حرکت نزولی: این پس از یک روند نزولی ، عملیات قیمت را برعکس می کند و پتانسیل نزولی بیشتری ایجاد می کند.
  • اندازه‌گیری حرکت نزولی: این پس از یک روند نزولی ، عملیات قیمت را برعکس می کند و پتانسیل نزولی بیشتری ایجاد می کند.
  روش معامله با الگوی نمودار اندازه‌گیری حرکت (صعودی):
  • خرید کنید وقتی عملیات قیمت خط روند کاهشی یا کانال رگرسیون خطی موج دوم را شکست می دهد.
  • یک سفارش محافظتی را در زیر نقطه پایینی موج دوم قرار دهید.
  • تا زمانی که عملیات قیمت فاصله ای برابر با اندازه موج اولیه (موج 1) را طی کند ، در معامله بمانید.
 
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها