تجارت فارکس

بهترین اندیکاتورهای تکنیکال برای معامله گران صفر کیلومتر

خانه | آموزش فارکس تحلیل چارت | بهترین اندیکاتورهای تکنیکال برای معامله گران صفر کیلومتر

بهترین اندیکاتورهای تکنیکال برای معامله گران صفر کیلومتر

بهترین اندیکاتورهای تکنیکال همیشه موضوع بحث بین معامله‌گران فارکس بوده است. هر اندیکاتور عملکرد متفاوتی دارد و اطلاعات متفاوتی را در اختیار ما قرار می‌دهد اما دلیل استفاده از همه آن‌ها یکسان است. سیگنال ورود به معامله و موقعیت شروع معامله چیزی است که در نهایت از بهترین اندیکاتورهای تکنیکال می‌خواهیم.

برخی از اندیکاتورها واکنش قیمت را بررسی می‌کنند و برخی حجم معاملات را و به وسیله این تحلیل روند آتی بازار را پیشبینی می‌کنند و زمان ورود به معامله را تعیین می‌کنند حال می‌خواهیم بدانیم از نظر معامله‌گران حرفه‌ای و بر اساس نتایج بهترین اندیکاتورهای تکنیکال کدام‌اند.

این موضوع بر نحوه تفسیر شما از روندها و همچنین بر نوع فرصت های معاملاتی که در طول بررسی ها به چشم تان می خورند تأثیر می گذارد. عاقلانه انتخاب کنید تا بتوانید پایه محکمی برای موفقیت در این بازی برای خود ایجاد کرده باشید. اگر ضعیف انتخاب کنید، شکارچیان صف می کشند تا در هر پوزیشنی که می گیرید جیب شما را خالی کنند!

به طور کلی، بهترین اندیکاتورهای تکنیکال در پنج دسته تقسیم بندی می شوند:

 1. روند،
 2. برگشت به میانگین
 3. ، قدرت نسبی،
 4. حجم
 5. و مومنتوم.
بهترین اندیکاتورهای تکنیکال
بهترین اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور های پیشرو تلاش می‌کنند پیش‌بینی کنند که قیمت به کدام سمت و سو می‌رود در حالی که اندیکاتورهای پسرو یا تاخیری سوابق قیمتی را ارائه می‌دهند که چرا قیمت جایی است که الان هست. اندیکاتورهای تکنیکال محبوب عبارتند از:

 • میانگین‌های متحرک ساده SMA،
 • میانگین‌های متحرک نمایی EMA،
 • باندهای بولینگر،
 • استوکاستیک
 • و OBV.

استراتژی های معاملاتی برای معامله گران تازه کار

بیشتر معامله‌گران تازه کار در زمان طراحی اولین سیستم‌های معاملاتی خود از سایرین پیروی می‌کنند، دسته ای از اندیکاتورهای از پیش آماده را می‌گیرند و تا آنجا که ممکن است زیر نمودارهای قیمتی مورد علاقه خود می اندازند. هر چه بیشتر بهتر!

این رویکرد «هر چه بیشتر، بهتر» تولید سیگنال معاملاتی را مختل می کند، زیرا به طور همزمان از زوایای زیادی دارد به بازار نگاه می کند. جالب اینجاست که اندیکاتورها زمانی عملکرد بهتری دارند که تحلیل را ساده می کنند. بعبارتی نویز بازار را کم می کنند و نقاط خروج قابل استفاده در خصوص روند فعلی، مومنتوم و زمان بندی معاملات ارائه می دهند.

بهتر است با تقسیم بندی اطلاعاتی که می خواهید در طول روز، هفته یا ماه دنبال کنید، رویکرد متفاوتی در پیش بگیرید. در حقیقت، تقریباً بهترین اندیکاتورهای تکنیکال در پنج دسته قرار می گیرند. هر دسته را می توان بیشتر به دو زیر طبقه دیگر تقسیم کرد: پیشرو و تاخیری.

بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

این مقاله برای شما مفید است:   الگوی فنجان و دسته (Cup with Handle) در بازار فارکس

اندیکاتورهای پیشرو تلاش می‌کنند پیش‌بینی کنند که قیمت به کدام سمت و سو می‌رود در حالی که اندیکاتورهای تاخیری گزارشی از سوابق و شرایط پس‌زمینه بازار را ارائه می‌دهند مبنی بر اینکه چرا قیمت جایی است که الان هست.

 • اندیکاتورهای روند (تاخیری) تحلیل می‌کنند که آیا بازار حرکت صعودی دارد یا نزولی است یا ساید است.
 • اندیکاتور های بازگشت به میانگین (تاخیری) اندازه‌گیری می‌کنند که پیش از اینکه یک حرکت ناگهانی مخالف باعث برگشت قیمت شود، نوسانات قیمت تا کجا ادامه می یابد.
 • اندیکاتورهای قدرت نسبی بویژه استوکستیک (پیشرو) فشار خرید و فروش را اندازه گیری می کنند.
 • اندیکاتورهای مومنتوم (پیشرو) سرعت تغییر قیمت در طول زمان را ارزیابی می کنند.
 • اندیکاتور های حجم (پیشرو یا تاخیری) حجم معاملات را محاسبه می کنند و تعیین می کنند که آیا خریداران هستند که در بازار ها دست بالا را دارند یا فروشندگان.

پس، یک معامله گر مبتدی چگونه می‌تواند در ابتدا تحلیل صحیح داشته و از کشف سیگنال بی اثر جلوگیری کند؟

بهترین رویکرد در بیشتر موارد این است که با محبوب ترین اعداد در تنظیمات پارامترهای اندیکاتور کار را شروع کنید و ببینید که آیا خروجی به نتایج و عملکرد شما کمک می کند یا خیر. با استفاده از این روش، به سرعت نیازهای خود را متوجه خواهید شد.

حال که پنج روشی که اندیکاتورها عملکرد بازار را تشریح می‌کنند، دانستید، بیایید بهترین اندیکاتورهای تکنیکال در هر دسته را برای معامله‌گران تازه کار شناسایی کنیم.

اندیکاتور های روند: EMA 50 و EMA 200

ما برای آشنایی با بهترین اندیکاتورهای تکنیکال با دو اندیکاتور کار را شروع می کنیم که بر روی نمودار قیمتی روزانه، هفتگی یا ساعتی انداخته می شوند. اندیکاتور میانگین‌ متحرک به واکنش قیمت در دوره ‌های زمانی مشخص نگاه می‌کنند و جمع کل را تقسیم می‌کنند تا اینگونه یک میانگین در حال اجرا بر روی نمودار ایجاد شود که با هر کندل جدید به‌ روز رسانی می‌شود.

میانگین‌های متحرک نمایی 50 و 200 EMA نسخه‌های پاسخگو تر از پسرعمو های بیشتر شناخته‌ شده ‌شان، یعنی میانگین‌های متحرک ساده SMA هستند. به طور خلاصه، میانگین متحرک نمایی 50 برای اندازه گیری میانگین قیمت در بازه زمانی میان مدت جفت ارز استفاده می شود، در حالی که میانگین متحرک نمایی 200 قیمت بلند مدت میانگین را اندازه گیری می کند.

اندیکاتور های روند EMA 50 و EMA 200
اندیکاتور های روند EMA 50 و EMA 200

EMAهای 50 و 200 سهام صندوق نفت امریکا USO در تابستان 2014 به طور مداوم بالا رفته است، در حالی که قیمت این صندوق به بالاترین حد در 9 ماه گذشته رسیده است. متحرک نمایی 50 روزه در ماه آگوست کاهش یافت و متحرک نمایی 200 روزه یک ماه بعد از آن بدنبال آن رفت.

سپس میانگین کوتاه‌مدت، میانگین بلندمدت (که با دایره قرمز نشان داده می‌شود) را قطع کرده و به بالای آن رفت، که نشان‌دهنده تغییر روند و نزولی شدن آن است که بعد از آن یک شکست تاریخی رخ داده است.

این مقاله برای شما مفید است:   نمودار حجمی کندل استیک آرمز | Arms CandleVolume

اندیکاتور های بازگشت به میانگین: باندهای بولینگر

دومین اندیکاتور بین بهترین اندیکاتورهای تکنیکال اندیکاتور باندهای بولینگر است. حرکت قیمت صندوق USO تا سطوح پنهان ادمه می یابد که برگشت یا اصلاح قیمت را شکل می دهد. باندهای بولینگر (20، 2) سعی می‌کنند این نقاط برگشتی را با اندازه‌گیری فاصله‌ای که قیمت می‌تواند از یک پیووت مرکزی ( SMA 20 روزه در این مثال) طی کند شناسایی کنند.

باندهای بولینگر که یکی دیگر از بهترین اندیکاتورهای تکنیکال است همچنین در واکنش به نوسانات و تلاطم قیمت، گاهی جمع شده و گاهی از هم باز می‌شوند و به معامله گران مطلع نشان می دهند که این نیروی پنهان دیگر مانعی بر سر راه تحرک سریع قیمت نیست.

اندیکاتور های قدرت نسبی: استوکاستیک

اندیکاتور استوکاستیک یکی دیگر از بهترین اندیکاتورهای تکنیکال است. نوسانات قیمت از طریق سیکل های خرید و فروش که می تواند با استفاده از اندیکتور استوکاستیک (14،7،3) و سایر اندیکاتور های قدرت نسبی شناسایی شود، تکامل می یابد. این سیکل ها اغلب در سطوح اشباع خرید یا اشباع فروش به اوج خود می رسند و سپس با عبور دو خط اندیکاتور از روی یکدیگر در جهت عکس تغییر مسیر می دهند.

تغییر سیکل ها به طور خودکار بدل به قیمت های بالاتر یا پایین تر آنطور که انتظار دارید نمی شوند. در عوض، برگشت های صعودی یا نزولی نشان‌دهنده دوره‌ های زمانی هستند که در آن خریداران یا فروشندگان کنترل اوضاع را به دست دارند. برای ایجاد تغییر در قیمت همچنان به حجم، مومنتوم و نیروهای دیگری نیز نیاز است.

اندیکاتور های قدرت نسبی استوکاستیک
اندیکاتور های قدرت نسبی استوکاستیک

SPDR S&P Trust (SPY) بصورت یک سری سیکل های خرید و فروش در طول یک دوره 5 ماهه در نوسان است. به دنبال سیگنال هایی بگردید که در آن:

 • تقاطع خطوط اندیکاتور در سطح اشباع خرید یا اشباع فروش (یا نزدیک به آن) اتفاق افتاده است.
 • سپس خطوط اندیکاتور به سمت مرکز پنل حرکت می کنند.

این تایید دو مرحله ای ضروری است زیرا خطوط استوکاستیک می‌توانند برای دوره های زمانی طولانی مدت در بازارهای به شدت روند دار در سطوح اشباع بمانند. و گرچه 14،7،3 یک تنظیم عالی برای معامله گران تازه کار است، اما برای پیدا کردن تنظیماتی که با ابزار مورد تحلیل شما بهترین عملکرد را دارد، بهتر است اعداد مختلف را تست کنید.

به عنوان مثال، معامله گران با تجربه ورودی های تند تری را می اندازند مثلا 5،3،3 .

اندیکاتور های مومنتوم: MACD

یکی از محبوب‌ترین و بهترین اندیکاتورهای تکنیکال اندیکاتور MACD است. اندبکاتور مکدی MACD که روی 12، 26، 9 تنظیم شده است، به معامله گران تازه کار ابزار قدرتمندی برای بررسی تحرکات سریع قیمت می دهد.

این ابزار کلاسیک مومنتوم سرعت جابجایی قیمت در یک بازار را اندازه گیری می کند در حالی که تلاش می کند نقاط برگشت طبیعی را نیز مشخص کند،. سیگنال‌های خرید یا فروش زمانی که هیستوگرام به اوج خود می‌رسد از بین می روند و مجدد هیستوگرام مسیر را بر می گردد تا به خط صفر نفوذ کند.

این مقاله برای شما مفید است:   الگوی پرچم‌ (Flags) و الگوی پرچم سه‌گوش (Pennant) در بازار فارکس

ارتفاع یا عمق هیستوگرام، در کنار سرعت جابجایی، همگی برای تولید داده‌های مفید بازار با هم در تعامل هستند.

اندیکاتور های مومنتوم MACD
اندیکاتور های مومنتوم MACD

SPY چهار سیگنال MACD را در یک دوره 5 ماهه نشان می دهد. سیگنال اول نشان دهنده ضعیف شدن مومنتوم است، در حالی که سیگنال دوم یک حرکت جهت دار را شکار می‌کند که بلافاصله پس از از بین رفتن سیگنال خود را نشان می‌دهد.

سیگنال سوم انگار یک خوانش نادرست است اما با این حال بدرستی پایان حرکت خرید فوریه تا مارس را پیش بینی می کند. چهارمین سیگنال علامت دهنده نویز یا حرکت دو طرفه است که وقتی هیستوگرام نمی تواند در خط صفر نفوذ کند، خود را نشان می‌دهد.

شاخص های حجم: اندیکاتور OBV

هیستوگرام های حجم را در زیر نمودار قیمت خود نگه دارید تا سطوح قیمتی مورد علاقه را بهتر بررسی کنید. شیب آنها در طول زمان، روندهای جدید را نشان می دهد: اغلب پیش از اینکه الگوهای قیمتی شکست ها یا بریک ها را کامل کنند.

همچنین می‌توانید میانگین حجم 50 روزه را روی اندیکاتور اندازید تا ببینید رفتار سشن فعلی چگونه با سشن های قبل مقایسه می‌شود. حال به اندیکاتور OBV که یکی از بهترین اندیکاتورهای تکنیکال است، یک اندیکاتور تراکم-توزیع یا همان A/D را اضافه کنید تا دید شما از جریان معاملات را کامل کند.

این اندیکاتور فعالیت های خرید و فروش را جمع می زند و مشخص می کند که کدام یک از خریداران یا فروشندگان برنده نبرد برای قیمت های بالاتر یا پایین تر هستند. شما می توانید خطوط روند را در OBV ترسیم کرده، و توالی سقف ها و کف ها را نیز رسم کنید. چنین کاری به عنوان یک ابزار همگرایی-واگرایی بسیار خوب عمل می کند.

شاخص های حجم اندیکاتور OBV
شاخص های حجم اندیکاتور OBV

به عنوان مثال، بین ژانویه و آوریل، سهام بانک آمریکا BAC اثبات چنین چیزی بود. زمانی که قیمت ها سقف بالاتر زد در حالی که OBV سقف پایین تر زد، که نشان از یک واگرایی نزولی بود که پس از آن کاهش شدید قیمت را شاهد بودیم.

سخن پایانی

انتخاب بهترین اندیکاتورهای تکنیکال صحیح دلهره آور است اما اگر معامله‌گران مبتدی بر اساس پنج دسته بازار آنها را طبقه بندی کنند این کار قابل مدیریت است: روند، برگشت به میانگین، قدرت نسبی، مومنتوم و حجم.

وقتی اندیکاتور های مؤثر در هر یک از این دسته ها را در نرم افزار خود اضافه کنید، می توانید کار زمان بر (اما لذت بخش) انتخاب پارامترهای آنها را برای تطبیق با سبک معاملاتی و ریسک پذیری خود آغاز کنید.

منبع مقاله: اینوست پدیا

5/5 - (1 امتیاز)

بروکر آمارکتس
بروکر آمارکتس
بروکر کپیتال اکستند
بروکر کپیتال اکستند
بروکر ارانته
بروکر ارانته
بروکر لایت فارکس
بروکر لایت فارکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر نورد اف ایکس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
سرفصل های مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها