ترکیب اندیکاتور های فارکس ❤️ کسب نتایج بهتر

تاریخ آخرین بروزرسانی: 30 اکتبر 2022

ترکیب اندیکاتور های فارکس یکی از روشهای فیلتر کردن سیگنالهای ایجاد شده در استراتژی های مختلف در تحلیل تکنیکال فارکس است. یکی از جالب ترین و جذاب ترین جنبه های معاملات فارکس این است که رویکردهای بسیار متفاوتی وجود دارد. برخی از معامله گران ترجیح می دهند بر روی عوامل بنیادی تمرکز کنند و تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس ارزیابی های اقتصادی خود و در واکنش به انتشار اخبار و یا رویدادهای سیاسی اتخاذ کنند.

معامله‌گران دیگر ترجیح می‌دهند بر روی تکنیک‌ها تمرکز کنند و نمودارها را مطالعه کنند تا درک بهتری از نحوه حرکت بازارها و عناصر مختلفی که می‌توانند برای اندازه‌گیری و تعامل با این واکنش‌ها استفاده کنند، به دست آورند.

حتی در حوزه تحلیل تکنیکال، طیف متنوعی از حوزه های مختلف برای تمرکز وجود دارد. عناصر فنی مانند حمایت و مقاومت، روش‌های معاملاتی فیبوناچی، خطوط و کانال‌های روند، خواندن اکشن قیمت و هارمونیک‌ها، همگی اشکال رایج تحلیل تکنیکال هستند. با این حال، شاید محبوب ترین شکل تحلیل تکنیکال استفاده از اندیکاتورها باشد.

شاخص‌هایی مانند RSI ، MACD، Stochastics و میانگین‌های متحرک همه اندیکاتور های فارکس محبوبی هستند که توسط آماتورها و حرفه‌ای‌ها به طور یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر اندیکاتور های فارکس حوزه‌ای نیستند که با آن آشنا هستید، مطمئناً پیشنهاد می‌کنم تحقیقات بیشتری انجام دهید زیرا می‌توانند روشی فوق‌العاده مؤثر برای تجزیه و تحلیل و تجارت بازارها باشند. اگر نیاز به آشنایی بیشتر با اندیکاتور فارکس دارید پیشنهاد میکنیم از سربرگ همین پست به بخش اندیکاتور فارکس مراجعه کنید.

در حال حاضر، در حالی که بسیاری از معامله گران تمایل دارند فقط بر روی یک اندیکاتور تمرکز کنند، معمولا معامله گران با ترکیب اندیکاتور های فارکس بهترین نتایج را خواهند گرفت. ترکیب اندیکاتورهای معاملاتی یک راه ساده برای ایجاد یک سیستم معاملاتی موثر است. خبر خوب این است که ترکیب متنوعی از اندیکاتورهای فارکس برای انتخاب وجود دارد.

در این مقاله قصد داریم بر روی برخی از این ترکیب ها تمرکز کنیم و به شما نشان دهیم که چگونه با استفاده از چندین اندیکاتور فارکس، بهترین نتایج را از معاملات کسب کنید. با این حال، قبل از شروع، اجازه دهید به سرعت به این موضوع بپردازیم که چرا باید از ترکیب اندیکاتور های فارکس استفاده کنیم و استفاده از چندین  اندیکاتور چه مزایایی دارند.

ترکیب اندیکاتور های فارکس

وقتی صحبت از تحلیل تکنیکال می شود، وظیفه معامله گر این است که به دنبال ورودی های با احتمال موفقیت بالا باشد . یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، ایجاد تلاقی در اندیکاتور ها است. تلاقی دو یا چند اندیکاتور به سادگی به همپوشانی دو ابزار تحلیل در قیمت و زمان یکسان اشاره دارد که سیگنال یکسانی را می دهد.

وقتی نوبت به ترکیب اندیکاتور های فارکس می رسد، از طریق شناسایی دو یا چند اندیکاتور تحلیل تکنیکال که سیگنال یکسانی را ارائه می دهند، تلاقی ایجاد می کنیم. اکنون، فایده در اینجا این است که می توانیم اعتقاد خود را برای انجام معامله افزایش دهیم. اگر دو یا چند اندیکاتور فارکس غیرهمبسته  داشته باشیم که سیگنال معاملاتی را به ما می‌دهند، شانس سیگنال دقیق تر افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، از نظر ایجاد یک سیستم معاملاتی، استفاده از دو یا چند اندیکاتور به ما مجموعه‌ای از معیارها را می‌دهد تا قبل از انجام معامله، آن را بررسی کنیم.

به عنوان مثال، اگر ما منتظر فروش هستیم و یکی از شاخص ها می گوید بفروش اما دیگری این کار را نمی کند، پس ما تلاقی نداریم و بنابراین معامله ای برای انجام دادن نداریم. این واقعا برای جلوگیری از انجام معاملات بد و یادگیری پایبندی به یک استراتژی مفید است.

بنابراین، اکنون مزایای ترکیب اندیکاتور های فارکس را بررسی کرده ایم، بیایید به برخی از بهترین ترکیب اندیکاتور های فارکس نگاهی بیندازیم.

اولین موردی که می خواهیم با آن شروع کنیم، ترکیب میانگین متحرک است. میانگین متحرک یک اندیکاتور فوق العاده است، استفاده از آن بسیار ساده و بسیار موثر است. خط رسم شده روی نمودار به سادگی میانگین قیمت را در دوره ها یا جلسات X آخر نشان می دهد. با باز شدن هر جلسه (( کندل )) جدید به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود، از این رو «میانگین متحرک» نامیده می‌شود.

در حالی که میانگین های متحرک به خودی خود بسیار خوب هستند، زمانی که میانگین های متحرک با طول های مختلف را ترکیب می کنید عالی هستند.

در نمودار روزانه، برخی از ترکیب‌های کلاسیک 9 و 21، 50 و 100، 100 و 200، 50 و 200 هستند. روش کار این ترکیب‌ها به این صورت است که وقتی میانگین متحرک کوتاه‌تر از میانگین متحرک طولانی‌تر عبور می‌کند، این یک سیگنال صعودی برای معامله گر برای خرید به طور مشابه، وقتی میانگین متحرک کوتاه‌تر از میانگین متحرک طولانی‌تر عبور می‌کند، این سیگنال نزولی برای معامله‌گر برای فروش است.

از این ترکیبات شاید معروفترین آنها میانگین متحرک 50 و 200 باشد. هنگامی که 50 MA از بالای 200 MA عبور می کند، این به عنوان صلیب طلایی شناخته می شود و یک سیگنال صعودی قوی است. هنگامی که 50 MA از زیر 200 MA عبور می کند، این به عنوان صلیب مرگ شناخته می شود و یک سیگنال نزولی قوی است.

ترکیب اندیکاتور های فارکس
ترکیب اندیکاتور های فارکس

در نمودار بالا می توانید یک نمونه عالی از صلیب طلایی را ببینید. قیمت برای شروع زیر میانگین متحرک معامله می شود و سپس بالاتر معامله می شود. با انجام این کار، میانگین متحرک 50 از میانگین متحرک 200 عبور می کند و به ما یک صلیب طلایی صعودی می دهد، و همانطور که می بینید، قیمت از آنجا به شدت بالاتر معامله می شود. این یک مثال عالی از نحوه استفاده از ترکیب میانگین متحرک است.

اکنون، وقتی نوبت به معامله کراس می‌رسد، دو انتخاب دارید. می‌توانید در صورت وقوع ضربدر و قطع این دو وارد شوید، یا می‌توانید از متقاطع به‌عنوان راهنمای صعودی استفاده کنید تا بر اساس سیگنال‌های دیگر خرید کنید.

اگر به سادگی وارد یک معامله خرید در کراس اوور می شوید، روش معمولی برای مدیریت معامله این است که استاپ خود را زیر آخرین نوسان پایینی که قبل از کراس اوور رخ داده است قرار دهید. سپس می‌توانید 2 یا 3 برابر استاپ ضرر خود را هدف قرار دهید (بنابراین اگر استاپ شما 100 پیپ است، 200 یا 300 پیپ را هدف قرار دهید) یا می‌توانید در معامله بمانید تا زمانی که 50 به زیر 200 برگردد.

مهم است که توجه داشته باشید که معاملات همیشه به این شکل انجام نمی‌شوند و بنابراین مهم است که با سیستم تمرین کنید و تشخیص دهید کدام روش برای شما مناسب‌تر است. گزینه دیگر این است که بخشی از معامله را در یک سطح هدف ببندید (مانند 2 یا 3 برابر توقف خود) و سپس باقیمانده را نگه دارید تا زمانی که تلاقی خروج رخ دهد، که به شما امکان می دهد همچنان از یک حرکت پرطرفدار بزرگ استفاده کنید. البته در صورتی که اتفاق بیفتد 😉.

ترکیب دو میانگین متحرک
ترکیب دو میانگین متحرک

در نمودار بالا می توانید نمونه ای از صلیب مرگ نزولی را مشاهده کنید. همانطور که می بینید قیمت برای شروع بالاتر از میانگین های متحرک معامله می شود و سپس پایین تر معامله می شود. با انجام این کار، میانگین متحرک 50 از میانگین متحرک 200 عبور می کند، سیگنال نزولی ما را به ما می دهد.

اکنون، مانند کراس اوور صعودی، وقتی نوبت به معامله آن می‌رسد، می‌توانیم از آن به عنوان یک راهنمای نزولی (( تایید و سیگنالی برای نزول )) برای دریافت سیگنال‌های فروش دیگر استفاده کنیم یا می‌توانیم به سادگی وارد معامله فروش با قطع دو میانگین شویم.

اگر همزمان با وقوع متقاطع وارد شویم، یک توقف بالاتر از آخرین اوج قبل از متقاطع قرار می دهیم و سپس به دنبال این هستیم که 2 یا 3 برابر ریسک خود را هدف قرار دهیم یا معامله را تا زمانی که دوباره متقاطع میانگین های متحرک را+ حفظ کنیم.

بنابراین، همانطور که می بینید، ترکیب میانگین های متحرک یک راه واقعا عالی برای شناسایی فرصت های معاملاتی قدرتمند است. زیبایی روش این است که استفاده از آن فوق‌العاده ساده است و ترکیب اندیکاتور های فارکس اساساً زمان معامله را به شما می‌گویند.

ترکیب اندیکاتور MACD و Stochastics

ترکیب اندیکاتور MACD و Stochastics  یکی دیگر از روشهای ترکیب اندیکاتور های فارکس است. هنگامی که ما به دنبال ترکیب اندیکاتور های فارکس مثلا میانگین متحرک با یک اندیکاتور دیگر هستیم، در واقع یک اندیکاتور بهتری وجود دارد که می توانیم استفاده کنیم، بله اندیکاتور MACD.

اندیکاتور  میانگین متحرک اساساً دو میانگین متحرک را ردیابی می کند اما آنها را در قالب متفاوتی نمایش می دهد. این اندیکاتور به شما نشان می دهد که آیا یک خط قطع شده صعودی یا یک خط قطع شده نزولی وجود داشته است و آیا این قطع شدن در حال گسترش است (روند در حال رشد است) یا منقبض می شود (روند در حال تضعیف است).

MACD یک شاخص عالی است زیرا نه تنها جهت روند را به ما نشان می دهد بلکه قدرت روند را نیز به ما نشان می دهد .

بنابراین، بیایید نگاهی به ترکیب دیگری از اندیکاتورها بیندازیم که در صورت رفتن به این مسیر، می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

 این بار ما قصد داریم از MACD با اندیکاتور عالی دیگر، اندیکاتور Stochastics استفاده کنیم . اندیکاتور استوکاستیک یک اندیکاتور فارکس است که حرکت در بازار را اندازه گیری می کند. به ما می گوید که حرکت رو به پایین یا رو به بالا است، اما به همان اندازه مهم است که به ما می گوید چه زمانی این تکانه بیش از حد کشیده شده و در معرض خطر برگشت است.

به عنوان مثال، هنگامی که اندیکاتور استوکاستیک بالاتر از خط مرزی بالا حرکت می کند، حرکت صعودی در بازار بیش از حد طول کشیده است و در معرض خطر برگشت رو به پایین تر است. به طور مشابه، اگر اندیکاتور استوکاستیک از خط مرزی پایین تر عبور کند، به ما می گوید که حرکت نزولی بیش از حد طول کشیده است و در برابر برگشت از روند نزولی به روند بالاتر یا همان صعودی آسیب پذیر است.

فرض این استراتژی این است که ابتدا به دنبال شناسایی یک سیگنال در MACD و سپس یک سیگنال ورودی در اندیکاتور استوکاستیک باشیم. بنابراین، برای یک معامله صعودی، ما به دنبال صعودی شدن MACD هستیم (نوارهای هیستوگرام از قرمز به سبز تغییر می‌کنند)، این به ما می‌گوید که میانگین متحرک 50 اکنون بالاتر از میانگین متحرک 200 است و به ما می‌گوید که به دنبال ورودی‌ها و نقاط خرید بگردیم.

در این مرحله ما به اندیکاتور استوکاستیک خود نگاه می کنیم. بنابراین، چون می‌دانیم به دنبال خرید هستیم، می‌خواهیم دوره‌هایی را شناسایی کنیم که اندیکاتور استوکاستیک از خط مرزی پایین‌تر عبور کرده است، و به ما می‌گوید که حرکت نزولی بیش از حد طولانی شده است و احتمالاً بالاتر خواهد رفت. سپس می‌توانیم معامله خرید خود را هنگامی که اندیکاتور به بالای خط مرزی پایین‌تر برمی‌گردد، انجام دهیم.

ترکیب اندیکاتور MACD و Stochastics
ترکیب اندیکاتور MACD و Stochastics

ترکیب اندیکاتور مکدی و استوکاستیک

در مورد ترکیب اندیکاتور مکدی و استوکاستیک با نگاه کردن به نمودار بالا، می توانید یک نمونه عالی از ترکیب این دو اندیکاتور را در عمل مشاهده کنید. برای شروع، می‌توانیم ببینیم که MACD از صعودی عبور کرد که به ما می‌گوید مراقب ورودی‌های خرید باشیم. بنابراین، با نگاه کردن به اندیکاتور استوکاستیک، می توانید ببینید که دو مورد وجود دارد که اندیکاتورها از خط مرزی پایین تر عبور می کنند و سپس از بالای آن عبور می کنند و ورود خرید را به ما می دهد.

بنابراین، اساساً چیزی که در اینجا می توانید ببینید، اندیکاتور MACD است که به ما می گوید روند صعودی داریم. سپس به دنبال دوره‌هایی در روند می‌گردیم که در آن قیمت کمتر تصحیح می‌شود و از اندیکاتور استوکاستیک برای زمان‌بندی نقطه‌ای که در آن اصلاح تمام شده و احتمالاً شکسته شدن روند و از سرگیری روند صعودی استفاده می‌کنیم.

از نظر نحوه مدیریت معامله، با توجه به اینکه در حال ورود به یک روند صعودی هستیم، بهترین رویکرد این است که استاپ خود را زیر آخرین قیمتی که قبل از نقطه ورود رخ داده است قرار دهیم. سپس می‌توانیم حداقل دو یا سه برابر ریسک خود را هدف قرار دهیم. از طرف دیگر، می‌توانیم معامله را تا زمانی که MACD به نزولی تبدیل شود، نگه داریم.

بار دیگر، زیبایی این استراتژی این است که بسیار سرراست و مبتنی بر منطق و صحیح است. جستجوی ورودی های با روند یک راه عالی برای معامله است و می تواند در هر بازه زمانی اعمال شود. این یک ترکیب از دو اندیکاتور عالی برای معاملات روزانه است و در بازه های زمانی بالاتر نیز به خوبی کار می کند.

سیگنال گیری با ترکیب اندیکاتور های فارکس
سیگنال گیری با ترکیب اندیکاتور های فارکس

در نمودار بالا می توانید یک نمونه عالی از نسخه نزولی این استراتژی را مشاهده کنید. بنابراین، این بار می‌توانیم ببینیم که اندیکاتور MACD از سبز به قرمز رسیده است و به ما می‌گوید که میانگین متحرک 50 از میانگین متحرک 200 عبور کرده است و بازار اکنون در یک روند نزولی قرار دارد و ما باید مواظب معاملات فروش باشیم.

بنابراین، با نگاهی به اندیکاتور استوکاستیک خود، می دانیم که باید منتظر نقطه ای باشیم که در آن بازار در حال تصحیح بالاتر باشد و اندیکاتور استوکاستیک از خط مرزی بالایی عبور کند. با نگاه کردن به نمودار می توانید نقطه ای را که این اتفاق خواهد افتاد را  مشاهده کنید.

اندیکاتور از خط مرزی بالایی عبور می کند و سپس به پایین آن حرکت می کند و  فروش را به ما نمایش می دهد.

از نظر مدیریت این معامله، از آنجایی که این بار در حال ورود به یک روند نزولی هستیم، می‌خواهیم استاپ خود را بالاتر از آخرین نقطه‌ای که قبل از نقطه ورود ما در متقاطع رخ داده است قرار دهیم.

مانند معاملات صعودی، ما می خواهیم حداقل 2 یا 3 برابر ریسک خود را هدف قرار دهیم. از طرف دیگر، می‌توانیم به دنبال حفظ معامله باشیم تا زمانی که MACD صعودی شود.

همانطور که متوجه شدید دوباره ترکیب اندیکاتور های فارکس اینبار در دو اندیکاتور مکدی و استوکاستیک به خوبی جواب میدهد.

جمع بندی

امیدواریم در حال حاضر برای ورود به بازار و استفاده نمودارها و آزمایش برخی از این استراتژی ها هیجان زده باشید. مانند تمام روش‌ها و تنظیمات معاملاتی، تمرین واقعا ضروری است، بنابراین مطمئن شوید که زمان لازم را صرف مطالعه هر اندیکاتور و سپس ترکیب اندیکاتور های فارکس در نمودارها را تمرین کنید تا به خوبی بتوانید با استفاده از این تکنیک‌ها در حساب دموی خودتان به سود برسید.

زیبایی استفاده از این استراتژی‌ها (( ترکیب اندیکاتور های فارکس ))  این است که از آنجایی که راه‌اندازی‌ها بر روی تمام کلاس‌های دارایی (( چه بازار فارکس و ارز و چه سهام و حتی در بازار ارزهای دیجیتال )) و بازه‌های زمانی کار می‌کنند، فرصت‌های زیادی با این معاملات وجود دارد.

این به این معنی است که شما مجبور نیستید معامله کنید. اگر نموداری را باز می‌کنید و نمی‌توانید با استفاده از ترکیب اندیکاتور های فارکس سیگنالی را پیدا کنید، فقط منتظر می‌مانید تا تغییرات بازار شکل بگیرد و انجام شود تا یک موقعیت جدید ایجاد شود و در این فاصله می‌توانید جای دیگری را جستجو کنید.

ترکیب اندیکاتور های فارکس فوق العاده مفید است زیرا از انجام هر گونه معامله غیر ضروری جلوگیری می کند و در نهایت باید تعداد معاملات بدی را که انجام می دهید کاهش دهد. استراتژی‌های ذکر شده در اینجا بر دو لایه (( ترکیب دو اندیکاتور ))  تکیه می‌کنند، که برای دور نگه داشتن شما از شرایط نابسامان بازار بسیار مفید است . سپس هنگامی که نمودار شروع به روند می کند، می تواند به شما کمک کند یک نقطه ورودی عالی پیدا کنید.

به راحتی می توانید ترکیب اندیکاتور های فارکس مخصوص خود را امتحان کنید تا ببینید بهترین ترکیب اندیکاتور ها برای شما چیست. ادغام اندیکاتورهای مختلف راه بسیار قوی تری برای نزدیک شدن به بازار است و راهی عالی برای منظم شدن در معاملات شماست که در نهایت به موفقیت شما کمک می کند. ما در بخش اندیکاتورهای فارکس بهترین اندیکاتورهای حرفه ای را به رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

و در نهایت برای چندمین بار تاکید میکنیم که به هیچ وجه با مطالعه صرفا یک آموزش مانند آنچه ما در اختیار شما قرار داده ایم، شروع به معامله در حساب حقیقی نداشته باشید. حتما حتما حتما ابتدا برای تسلط کافی در حساب دمو چندین روز از این روش استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که برای شما سود آور خواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها