معاملات فارکس ⚡ بهترین زمان معاملات

تاریخ آخرین بروزرسانی: 5 سپتامبر 2023
بازار فارکس یکی از بازارهای مالی اولیه بود که نقل و انتقال پول را برای تجار در سراسر روز در روزهای کاری فراهم کرد. این شرایط اساساً به دلیل اهمیت جهانی معاملات ارز برای شرکت‌ها و بانک‌های واقع در کشورهای مختلف دنیا پدید آمده است. در بازار فارکس Interbank، تریدرهای حرفه‌ای فارکس که در یک شعبه از یک بانک بین المللی بزرگ کار می‌کنند، به طور معمول سفارشات تبادلات ارز خارجی مشتریان محلی خود را به شعبه همکار خود منتقل می‌کنند، به منظور انجام تجارت به صورت شبانه روزی به صورت بهینه. مگر اینکه تعطیلی رسمی بانک باعث اختلال شود، این فرآیند به طور کلی به صورت منظم در طول ساعات بازار فارکس و در طول شبانه روز پیش می‌رفت. بانک‌های قرارگیری شده در هر شهر اصلی یا فرعی در این چرخه، ساعات کاری عادی دارند که در نهایت به عنوان جلسه معاملاتی فارکس یا ارزشناسی شناخته شده است. هر یک از این جلسات فارکس به طور معمول با نام شهر مرکز پولی که ساعات کاری آن‌ها با آنها مطابقت دارد، نامگذاری می‌شود. اگر به دنبال کشف بهترین زمان برای معاملات جفت‌های فارکس هستید، درک زمانی که جلسات فارکس مختلف فعالیت می‌کنند و ارزهایی که در طول آن زمان بیشترین نقدینگی را دارند، بسیار مهم است.  

معاملات فارکس

معاملات فارکس در حال حاضر به صورت فعال از ساعت بازار رسمی فارکس، که هر هفته در عصر یکشنبه ساعت ۴:۰۰ عصر وقت نیویورک در شهرهای آکلند و ولینگتون نیوزیلند آغاز می‌شود تا بازار در پایان هفته جمعه ساعت ۵:۰۰ بعدازظهر وقت نیویورک در شهر نیویورک بسته شود. اگرچه بازار فارکس به طور کلی بدون هیچ نظم و سازمان رسمی باقی می‌ماند، این ساعات زمانی نشانگر زمان بازار فارکس معتبر و رایج هستند که در طول آن تریدرها می‌توانند معاملات ارزی در جفت ارزها را انجام دهند. پس از بسته شدن بازار نیویورک، میزان کمی از معاملات فارکس پسا ساعات‌ها ممکن است در شهر شیکاگو در میان‌غرب آمریکا، و همچنین در شهرهای سانفرانسیسکو و لس‌آنجلس در غرب آمریکا صورت گیرد. این نوع تجارت اصلاحی بیشتر برای مشتریان بانکی است. با این حال، زمانی که تریدرهایی که در بانک‌های قرار دارند، در آن شهرها به کار خود پایان می‌دهند و جمعه می‌روند، بازار فارکس به طور موثر برای تعطیلات آخر هفته بسته می‌شود.  

ساعات معمول معاملات فارکس

هر یک از مراکز تجارت اصلی ساعات کاری عادی دارند که بیشترین بانک‌ها و تریدرهای حرفه‌ای آنها را روزانه نگه می‌دارند، به استثنای تعطیلی‌های بانکی و آخر هفته. در همه موارد، این ساعات با ساعات کاری عادی یکی از مراکز تجارت اصلی همپوشانی دارند. این همپوشانی به تعادل و پیشرفت مداوم تجارت فارکس در سراسر جهان کمک می‌کند. نمودار شکل ۱ ساعات بازار فارکس هر یک از مراکز تجاری اصلی با رنگ‌بندی بلاک‌های اقتصادی یا کشور نشان می‌دهد. این نمودار شامل ساعات کاری شهرهایی با مناطق مالی خوبی است که به شرح زیر می‌باشند: فرانکفورت، پاریس، لندن، نیویورک، آکلند، ولینگتون، سیدنی، توکیو، هنگ کنگ و سنگاپور.  
معاملات فارکس

معاملات فارکس

یک عنصر بسیار مهم در خصوص نمودار فوق این است که ساعات کاری یکی از مراکز مالی اصلی - مانند لندن، نیویورک و توکیو - با ساعات کاری دیگری همپوشانی دارند. این همپوشانی با زمان‌های با نقدینگی و حجم معاملات قابل توجه بیشتری به دلیل تعداد بیشتری از شرکت‌کنندگان در بازار فعال در حال حاضر مرتبط است.  

سه جلسه اصلی معاملات فارکس

در بازار فارکس بدون بورس و الکترونیک آنلاین، سه جلسه اصلی معاملات ارزی معمولاً با ساعات کاری عادی بانکی در شهرهای بزرگ لندن، نیویورک و توکیو مطابقت دارند. هر یک از این شهرها مرکز پولی اصلی در کشورهای بریتانیا، ایالات متحده و ژاپن هستند. تمام این مراکز اصلی پول دارای تعداد زیادی بانک هستند که به فعالیت در بازارات فارکس جفت ارزهای گسترده‌ای می‌پردازند. به علاوه، این بانک‌ها به صورت بین خودشان نیز در بازار اینتربانکی خارج از بورس از طریق تلفن، کارگزار و استفاده از سیستم‌های معاملات الکترونیکی با یکدیگر معامله می‌کنند. بانک‌های قرار گرفته در یک مرکز خاص تجارت فارکس به طور معمول حجم معاملات بیشتری در جفت ارزهایی که شامل ارز محلی است، مشاهده می‌کنند. به عنوان مثال، یک بانک ژاپنی در توکیو ممکن است حجم بیشتری از معاملات USD/JPY نسبت به هر جفت ارز دیگری ببیند. به طور مشابه، یک بانک بریتانیایی در لندن ممکن است حجم زیادی از معاملات GBP/USD را مشاهده کند. جلسه لندن: این جلسه تجارت فعال بسیار دارد و از توکیو پس می‌گیرد و ساعت ۰۳:۰۰ به وقت نیویورک شروع می‌شود و تا ساعت ۱۲:۰۰ یا نیم روز در آنجا ادامه می‌یابد. در این جلسه حجم معاملات بالایی در ارزهای اروپایی - مانند یورو و پوند استرلینگ - و همچنین جفت ارزهای اصلی آنها دیده می‌شود. جلسه نیویورک: این جلسه تجاری فعال شروع به کار می‌کند ساعت ۸:۰۰ به وقت نیویورک و ساعت ۱۷:۰۰ به وقت نیویورک به پایان می‌رسد. تریدرهای نیویورک از همکاران خود در لندن در ساعت ۱۲:۰۰ ظهر (نیم روز) به وقت نیویورک به طور کامل پاسخ می‌دهند و بنابراین این جلسه در بازه زمانی ۸:۰۰ تا نیم روز به وقت نیویورک با لندن همپوشانی دارد که در این مدت بازار فارکس بسیار فعال و پرنقدینگی است. نیویورک به صورت مستقیم با توکیو اصطلاحاً همپوشانی ندارد، بنابراین تریدرهای بانکی در نیویورک معمولاً کتاب‌های خود را به همکاران غربی خود یا افراد ساکن در شهرهای زلاند نویی مانند آکلند یا ولینگتون یا سیدنی، استرالیا منتقل می‌کنند. جفت‌های ارزی نسبت به دلار آمریکا و دلار کانادا در این بازه زمانی بیشترین فعالیت و پرنقدینگی را دارند. جلسه توکیو: این جلسه ساعت ۱۹:۰۰ به وقت نیویورک شروع شده و در ساعت ۴:۰۰ به وقت نیویورک به پایان می‌رسد و سپس کتاب‌ها به همکاران در لندن یا شهرهای اروپایی قاره‌ای مانند فرانکفورت یا پاریس منتقل می‌شود. در طول تداخل زمانی توکیو و لندن، بازار فارکس دوباره بسیار فعال و پرنقدینگی است. جفت ارزهای اصلی و آنهایی که حاوی ین ژاپنی، دلار استرالیا و دلار نیوزیلند بوده و در این جلسه معامله می‌شوند، بیشترین فعالیت را دارند.  

ساعات بازار فارکس

علاوه بر سه جلسه اصلی معاملاتی که مطابق با ساعات کاری لندن، نیویورک و توکیو هستند، چندین جلسه تجارت فارکس نسبتاً کمتر نیز وجود دارند که به آن‌ها ارزش توجه دارند. برخی از این جلسات نقدینگی انتقالی را به بازار فارکس ارائه می‌دهند در حالی که دیگران نقدینگی اضافی را در ارزهای کم‌فعال‌تر پیشنهاد می‌دهند. علاوه بر جلسه اصلی نیویورک، دو جلسه تجارتی کوچک در ایالات متحده وجود دارد که در ساعات کاری ایالات متحده به تریدرهای فارکس و مشتریان بانکی نقدینگی را ارائه می‌دهند. این جلسات مطابق با ساعات کاری شیکاگو هستند که یک ساعت بعد از نیویورک شروع می‌شود و همچنین با ساعات مشاهده شده در شهرهای غربی ایالات متحده مانند سان فرانسیسکو و لس‌آنجلس هماهنگ است که سه ساعت بعد از نیویورک شروع می‌شود و در باز شدن توکیو به پایان می‌رسد. چندین جلسه کوچک تجارتی خارج از ایالات متحده وجود دارند. اولین جلسه با ساعات کاری عادی ولینگتون و آکلند در نیوزیلند مطابقت دارد که با هر دو جلسه نیویورک و توکیو همپوشانی دارد. جلسه تجارتی سیدنی در استرالیا نیز با جلسات نیویورک و توکیو همپوشانی دارد. در آسیا، جلسه تجارتی سنگاپور و هنگ کنگ با نیویورک همپوشانی ندارد، اما با هر دو توکیو و لندن همپوشانی دارد. در مورد قراردادهای آتی ارز، برخی از فعال‌ترین قراردادها با استفاده از شبکه الکترونیکی گروه CME مستقر در شیکاگو معامله می‌شوند. ساعت آغاز به کار با باز پیش‌فرض برای گرفتن سفارش و نشانه‌های بازار در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت نیویورک در روز یکشنبه آغاز می‌شود و یک ساعت بعد، به صورت رسمی ساعت ۱۸:۰۰ شروع به تجارت می‌کند. در روزهای عادی هفته، بازار قراردادهای آتی ارز با فعالیت‌های پیش‌فرض خود در ساعت ۱۷:۴۵ به وقت نیویورک آغاز می‌شود و تجارت در ساعت ۱۸:۰۰ آغاز می‌شود. تجارت در این قراردادهای آتی ارز رسماً در هر جمعه شب در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت نیویورک به پایان می‌رسد.  

تداخل زمانی جلسات تجارت فارکس

تداخل‌های بین جلسات تجارتی فارکس برای تریدرها مهم هستند زیرا این زمان‌ها معمولاً با دوره‌های بزرگ‌تر در نرخ تبادل و فعالیت سفارش، نوسانات و حجم معاملات مطابقت دارد. شاید تداخل مهم‌ترین و فعال‌ترین بین جلسات لندن و نیویورک باشد. این تداخل از ساعت ۰۸:۰۰ به وقت نیویورک تا ساعت ۱۲:۰۰ یا ظهر وقت نیویورک ادامه دارد. در طول این بازه زمانی، معمولاً نقدینگی کلی به طور قابل توجهی مشاهده می‌شود و فعالیت بیشتر بر روی دلار کانادا و ارزهای اروپایی نسبت به دلار آمریکا تمرکز دارد. تداخل مهم دیگری بین جلسات کوچک نیوزیلند، سیدنی، هنگ کنگ و سنگاپور و جلسه توکیو برقرار می‌شود. این تداخل از ساعت ۲۰:۰۰ به وقت نیویورک تا ساعت ۲۴:۰۰ به وقت نیویورک ادامه دارد و به تریدرها نقدینگی بیشتر در ارزهای آسیایی و اقیانوسیه ارائه می‌دهد.  

زمان‌های پرخطر معاملات فارکس

هر تریدر حرفه‌ای می‌تواند احتمالاً زمان یا سری زمانی را که فکر می‌کند در آن تجارت فارکس به صورتی پرخطر است، لیست کند. بیشترین زمان‌های خطرناک که ممکن است حساب یک تریدر را در معرض خطر قرار دهند، شامل تغییرات مهم در عوامل خطر بازار اصلی برای تریدرهای ارز هستند که معمولاً شامل موارد زیر هستند: نوسانات قیمت - این عبارت به درجه حرکت بازار مرتبط است و برخی از انواع نوسانات از جمله نوسانات ضمنی، تاریخی و واقعی، به معیارهای خطر مهمی برای بسیاری از تریدرها، و به خصوص برای کسانی که در تجارت گزینه درگیر هستند، تبدیل شده‌اند. نقدینگی - این به عمق بازار فارکس و قابلیت انجام تراکنش‌های بزرگ به صورت موثر مرتبط است و ارزیابی آن معمولاً شامل تعداد شرکت‌کنندگان بازار است که تمایل به ارائه نقل قول دارند. قابلیت اجرا - این عامل خطر، تعیین می‌کند که آیا تراکنش‌ها بدون نیاز به چندین بازنویسی به دلیل حرکت سریع بازار به صورت موثر وارد شده اند یا خیر. حرکت قیمت - این به تفاوت بین سطح ورودی در یک سفارش توقف ضرر و سطحی که سفارش در صورت فعال شدن توسط حرکات بازار واقعاً اجرا می‌شود، اشاره دارد. پهنای بازار - این تفاوت بین نرخ پیشنهادی و پذیرشی ارز توسط یک بازارساز را نشان می‌دهد. شرایط تجارتی معمولاً در طی زمان‌های با خطر بیشتر، به بیشترین استانداردها شکست می‌خورند و احتمالاً شامل چیزهایی مانند: افزایش نوسانات قیمت، کاهش نقدینگی، افزایش تعداد بازنویسی‌ها، افزایش پهنای سفارشات و پهنای بازارها هستند. بسیاری از تریدرهای ارز این زمان‌های تجارت با خطر بالاتر را برای راهبردهای خود، به ویژه برای راهبردهای مبتنی بر تحلیل فنی، مشکل می‌یابند. روش‌های تجارتی فنی بهتر در بازارهای بسیار نقدینگی و منظم عمل می‌کنند زیرا تحلیل فنی فرضیه قیمت بازار را دارد که قیمت بازار همه داده‌های قابل دسترس را پیش از این خریده است و این فرضیه در بازارهای سریع که به سرعت اطلاعات جدید را در خود جذب می‌کنند، پایدار نمی‌ماند. بنابراین، تریدرهای فارکس محافظت‌طلبانه‌تر به طور معمول تمایل دارند در طول دوره‌های با خطر بالاتر به جای گرفتن موقعیت، موقعیت خود را مربوط به سابقه تراکنشات خود بسته کنند. زمان‌های تجارت فارکس که به نظر می‌رسد توسط بسیاری از حرفه‌ای‌های فارکس که راهبردهایشان در بازارهای منظم و نقدینگی بالا عملکرد بهتری دارند، اجتناب می‌شود عبارتند از: عصرهای جمعه و یکشنبه - با اینکه بازار فارکس به صورت تکنیکی باز است، اغلب نقدینگی در این زمان‌ها کم است و پهنای بازار بالاتر است به دلیل تعداد کمتری شرکت‌کننده در بازار. تعطیلات بانک - زمانی که تعطیلی در یک یا چندی از مراکز تجاری اصلی که لندن، نیویورک و توکیو را شامل می‌شود، رخ می‌دهد، ممکن است به خصوص در مورد نقدینگی مشکل ساز باشد. انتشارات خبرهای مهم - این شامل نتایج انتخابات، تعارضات و فاجعه‌های ملی، و همچنین اعلامیه‌های بانک‌های مرکزی مؤثر است. انتشارات داده‌های اقتصادی مهم - تریدرها می‌توانند به یک تقویم اقتصادی فارکس برای زمان‌ها و تاریخ انتشار چنین اطلاعاتی که معمولاً قبل از اینکه انتشار فعلی رخ دهد، در اختیار قرار داده می‌شود، مراجعه کنند. یک مثال بسیار قابل توجه، عدد پرداخت نشده‌های آمریکا است که معمولاً در روز جمعه اول هر ماه در ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت نیویورک، که معمولاً معادل ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر به وقت لندن است، منتشر می‌شود. با این حال، برخی از تریدرهای فارکس به واقعیت حرکت‌های نمایشی بازار در طول دوره‌های با نوسانات قیمت بالا علاقه‌مند هستند. این شرکت‌کنندگان شامل تریدرهای خبری هستند که راهبردهایشان برای بهره‌گیری از تغییرات بزرگ قیمتی معمولاً در اطراف اعلامیه‌های اصلی خبری یا داده‌های اقتصادی طراحی شده است. آنها به طور معمول از دوره‌های با نوسانات قیمت بالاتر که بر اساس این اعلامیه‌ها و داده‌های اقتصادی تمرکز دارند، برای معامله استفاده می‌کنند، در حالی که بسیاری از تریدرهای سیستم فنی دیگر با بستن موقعیت‌های خود تا پایان دوره‌های پرخطر اجتناب می‌کنند.  

بهترین زمان معاملات فارکس

توجه به زمان تجارت، برای بسیاری از تریدرهای فارکس مهم است تا تصمیم بگیرند کدام دوره‌های تجارتی به صورت معمول بهترین فرصت برای انجام معاملات با راهبرد خاص خود را ارائه می دهد. اگرچه بیشتر تریدرها ترجیح می‌دهند در طول ساعات عادی خود تجارت کنند، برخی تریدرها ممکن است ساعات خود را بر اساس جفت ارزی که بیشترین تجارت را می‌خواهند داشته باشند، تنظیم کنند. به عنوان مثال، یک نفر که به طرز اصلی به تجارت در یکپارچگی ین ژاپن علاقه دارد، ممکن است در طول جلسه تجارتی نیویورک همان حد نقدینگی و جریان اطلاعاتی را که در جلسه تجارتی آسیایی به دست می‌آید، داشته نباشد. حتی اگر در اروپا یا ایالات متحده فیزیکی باشند، تریدر ین ژاپنی ممکن است ساعات بیداری و تجارت خود را تنظیم کند تا بهترین ساعات بازار فارکس ژاپنی محلی را داشته باشد. در کل، تعیین بهترین دوره تجارت فارکس برای راهبرد و سایر شرایط شخصی شما، همچنین محدودیت‌های زمانی دیگر، مانند داشتن کار دیگر، ممکن است برای هر تریدر پیچیده و منحصر به فرد باشد. با این حال، در بسیاری از موارد، برای تریدر می تواند منطق تجاری خوبی داشته باشد که برای تحلیل پروفایل نوسانات قیمت و نوسان‌پذیری وابسته به زمان هر جفت ارزی که ممکن است در حال تجارت باشند، کمی زمان بگذارند و آن‌ها را برای راهبرد و شرایط خود بهینه سازی کنند.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها