حساب مدیریت شده فارکس چه مزایا و معایبی دارد؟

تاریخ آخرین بروزرسانی: 8 اکتبر 2023
این مقاله درباره حساب مدیریت شده فارکس است. بازار فارکس ممکن است  بی‌رحم باشد، زیرا نوسانات پایه و حرکات شدیدی که گاهاً در بازار دیده می‌شود، می‌توانند به طور کامل حساب معاملاتی با ریسک بالا را با یک رویداد خبری غافلگیرکننده یا انتشار داده‌های اقتصادی از بین ببرند. در این مواقع انتخاب یک مدیر برای داشتن یک حساب مدیریت شده فارکس کاری راحت‌تر است اما بدون داشتن یک درک ابتدایی از نحوه کار بازار ارز خارجی، انتخاب یک مدیر حساب مدیریت شده فارکس برای یک شخص سخت خواهد بود. میزانی از دانش در مورد نحوه واکنش و عملکرد بازار فارکس می‌تواند در جستجوی مدیر حساب مناسب مفید باشد. با داشتن درک خوبی از پویایی‌های بازار، مالک یک حساب معاملاتی می‌تواند ایده‌ای روشن‌تری داشته باشد که آیا شخص دیگری می‌تواند بهتر از خودش در بازار معامله کند یا نه. باز کردن یک حساب با یک مدیر حساب فارکس ماهر نه تنها برای مبتدیان معامله کردن مفید است، بلکه می‌تواند یک راه حل ایده‌آل برای یک سرمایه‌گذاری بازار آشنا باشد، اما می‌داند که محدودیت‌های خود به عنوان یک معامله‌گر را دارد و ترجیح می‌دهد معاملات خود را توسط یک حرفه‌ای انجام دهد. متأسفانه، اکثر افرادی که حساب مدیریت شده فارکس را باز می‌کنند، به نظر می‌رسد تا حدی تجربه یا آشنایی با بازار فارکس ندارند و نیاز دارند آموزش فارکس صفر تا صد را مطالعه کنند. بنابراین، آنها در انتخاب مدیر حساب مناسب برای وضعیت منحصر به فرد خود مشکل دارند.

حساب‌ مدیریت شده فارکس چیست؟

حساب مدیریت شده فارکس، حسابی است که مالک آن وجه را واریز می‌کند و به یک مدیر حساب اجازه می‌دهد تا به نمایندگی از مالک معامله کند. هدف از داشتن یک مدیر حساب عموماً کمک به مالک است تا از درگیر شدن در تصمیمات مربوط به معامله خود خلاص شود، با این حال، داشتن درک خوبی از نحوه کارکرد بازار فارکس و پویایی‌های مربوطه برای شناسایی یک مدیر حساب مناسب بسیار کمک‌کننده است. با داشتن یک مدیر حساب حرفه‌ای، مالک حساب می‌تواند از سودآوری بیشتری بهره‌مند شود. مدیر حساب با تحلیل و بررسی بازار و استفاده از روش‌های موثر، سعی می‌کند به حداکثر رساندن سود حساب برای مالک آن بپردازد. همچنین، حساب مدیریت شده فارکس برای مالک حساب زمان بسیار زیادی را صرف نمی‌کند. مدیر حساب به طور مداوم بازار را پیگیری می‌کند و برای معامله‌های موفق تمام تلاش خود را می‌کند، در حالی که مالک حساب می‌تواند وقت خود را برای کارهای دیگری اختصاص دهد. در نهایت، برای داشتن یک حساب مدیریت شده فارکس موفق، همکاری و ارتباط مستمر با مدیر حساب بسیار مهم است. مالک حساب باید به طور منظم با مدیر حساب خود در ارتباط باشد و اطلاعات لازم را در مورد وضعیت حساب و معاملات دریافت کند. همچنین، در صورت وجود هرگونه تغییر در استراتژی معاملاتی، باید به مدیر حساب اطلاع داده شود تا او بتواند برنامه‌های معاملاتی را به‌روزرسانی کند. در کل، حساب مدیریت شده فارکس یک راه عالی برای افرادی است که می‌خواهند در بازار فارکس سرمایه‌گذاری کنند، اما به دلیل عدم داشتن دانش و تجربه کافی، نمی‌توانند به‌طور مستقل معامله کنند. با انتخاب یک مدیر حساب حرفه‌ای، مالک حساب می‌تواند به سادگی از سودآوری بازار فارکس بهره‌مند شود.  
حساب‌ مدیریت شده فارکس

حساب‌ مدیریت شده فارکس

 

مفاهیم اولیه سرمایه‌گذاری فارکس

سرمایه‌گذاری در فارکس به نظر می‌رسد که کمی اشتباه است، زیرا سرمایه‌گذاری عموماً شامل قرار دادن پول با انتظار دریافت بازگشت از سرمایه‌گذاری است. نگه داشتن جفت ارز می‌تواند با ارائه نقاط تبادلی که نشان‌دهنده تفاضل بهره بین دو ارز است، بازگشت نامتعارفی ارائه کند. با این وجود، در بازار فارکس بازگشت مورد انتظار مانند سود سهام، نرخ بهره برای یک سرمایه‌گذاری گواهی سپرده یا پرداخت کوپن برای اوراق بهادار موجود نیست. به جز درگیری در فعالیت‌های محافظتی در برابر برخی از ارزها، معامله در بازار فارکس بهتر است به عنوان یک حدس و گمان توصیف شود تا به عنوان سرمایه‌گذاری سنتی. هر معامله‌ای که در بازار فارکس انجام می‌شود، شامل همزمان خرید یک ارز و فروش دیگری با نرخ معینی از تبادل است، که معامله‌گران به طور مؤثر از ارزی که به فروش می‌رسانند برای خرید ارز دیگر استفاده می‌کنند. این باعث می‌شود معامله‌گر یک موقعیت بلند در یک ارز داشته باشد که نرخ بهره‌ای دریافت می‌کند و یک موقعیت کوتاه در دیگر ارز که نرخ بهره‌ای را پرداخت می‌کند. تفاضل بین این نرخ بهره به عنوان تفاضل نرخ بهره شناخته می‌شود و برای محاسبه نقاط تبادلی رول‌اور استفاده می‌شود که یک معامله‌گر آن را یا دریافت می‌کند یا برای نگهداری موقعیت خود در شب پرداخت می‌کند. این دو نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی کشورهایی که این ارزهای ملی از آنجا تولید می‌شوند، تعیین می‌شوند. پرداخت حساب‌های باز مانده روزانه یک تعهد است که معامله‌گران باید در بازار فارکس برآورده کنند. در حالی که نرخ بهره در دهه گذشته در جهان توسعه‌یافته به سطحی کمتر بسیار پایدار بوده‌اند، می‌توانند تفاوت بسیار بزرگی در ارزش ارزها ایجاد کنند و می‌توانند موقعیت‌های فارکس را تحت تأثیر قرار دهند و حتی ممکن است بیشتر آشفته شوند.  

مزایا و معایب حساب مدیریت شده فارکس

یکی از مزایای مهم حساب مدیریت شده فارکس توسط شخص دیگر برای مدیریت پول شما، این است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا وقت خود را برای انگیزه به سایر فعالیت ها صرف کنید. شخصی که شغلی دارد یا در کسب و کار دیگری درگیر است و نمی تواند با تجزیه و تحلیل روزانه تجارت، اجرا و سایر فعالیت های مورد نیاز برای معامله گری موثر در بازار فارکس سر و کار داشته باشد، می تواند کاندیدای ایده آلی برای باز کردن حساب مدیریت شده باشد. با استخدام فرد دیگری برای مدیریت حساب فارکس شخصی خود، صاحب آن حساب نیازی ندارد شخصاً با فرآیند تصمیم گیری و چالش های معامله روزانه مواجه شود. در حالی که مدیران حساب عموماً از کارگزاران ارز خارجی آنلاین برای معامله در چارچوب یک توافقنامه حساب مدیریت شده فارکس استفاده می کنند، صاحب حساب مدیریت شده فارکس به طور کلی مجاز به معامله با سرمایه خود در همان حساب نیست. بعد از قرار دادن سرمایه در یک حساب مدیریت شده فارکس ، شرایط خاصی که در توافقنامه تعیین شده است ممکن است دسترسی صاحب حساب به سرمایه خود را محدود کند. علاوه بر این، برخی شرکت های مدیریتی جریمه ای بابت برداشت زودهنگام سرمایه و همچنین هزینه درصدی که بستگی به سودهای حاصل از فعالیت های معاملاتی آنها دارد، می توانند اعمال کنند. یکی از ملاحظات اصلی در هنگام تحقیق در مورد مدیران صندوق، این است که سرمایه شما چه قدر ایمن خواهد بود؟ مطمئن شوید که کارگزاری که شما و مدیر خود انتخاب می کنید برای نگهداری سپرده شما به طور کامل تحت نظارت یک سازمان نظارتی اصلی مانند CFTC یا NFA در ایالات متحده یا FSA در انگلستان قرار دارد. به دلیل برخی از تقلب های موجود در زمینه حساب مدیریت شده فارکس ، افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در چنین پروژه هایی باید به ویژه از شرکت های مستقر در مکان هایی مانند جمهوری روسیه، باهاما، پاناما یا مناطق دیگری که سازمان نظارتی اصلی وجود ندارد، مراقب باشند. همچنین به یاد داشته باشید که از شرکت ها یا معامله گران فردی که بازدهی های بسیار بالا در حساب مدیریت شده فارکس ارائه می دهند، محتاط باشید. به طور معمول، این نوع مدیران ممکن است برای دستیابی به بازدهی های بالا از خطرات بیش از حدی استفاده کنند. یک سرمایه گذار همیشه باید به بازدهی تعدیل شده به ریسک نگاه کند، نه بازدهی مطلق. مطمئن شوید که تحقیقی در مورد آنچه که شرکت های دیگر ارائه می دهند انجام داده و بر اساس ریسک هایی که مایل به پذیرش آنها هستید، خودتان تصمیم بگیرید که چه بازدهی واقع بینانه را انتظار دارید.  

چگونگی کار حساب مدیریت شده فارکس

همانطور که بحث کردیم، حساب مدیریت شده فارکس شامل داشتن یک معامله گر فارکس با سابقه تجارت است که معاملاتی را در یک حسابی که شما مالک آن هستید انجام می دهد. این معامله گر عادتاً قادر به واریز یا برداشت وجوه از حساب شما نیست، اما شما به آنها قدرت نامه محدودی یا LPOA می دهید تا به نمایندگی شما معاملات را در حساب شما انجام دهند. این توافقنامه به یک مدیر حساب فارکس اجازه می دهد تا پول شما را به صورت شفاف معامله کند. شما نه تنها کنترل کامل بر حساب خود را حفظ می کنید، بلکه می توانید هر زمان که دوست دارید موجودی حساب را بررسی کنید، جزئیات کاملی از تمام فعالیت های معاملاتی را دریافت کنید و میزان سرمایه گذاری حساب را به دلخواه تنظیم کنید. اینگونه توافقنامه های LPOA نیز به طور کلی قابل لغو هستند اگر بخواهید دیگر از خدمات یک مدیر حساب فارکس خاص استفاده نکنید. قبل از انتخاب یک ارائه دهنده خاص حساب مدیریت شده فارکس ، شما باید برنامه های هزینه مختلفی که آنها ارائه می دهند را بررسی کنید. این ها به طور معمول بدون کمیسیون هستند اما به طور معمول شامل یک هزینه انگیزشی قابل توجه برای مدیر است که ممکن است بین 20 تا 30 درصد از سود خالصی که در حساب شما تولید می کند، متغیر باشد. همچنین ممکن است هزینه های انگیزشی مختلفی بسته به حداقل تراز حسابی که قادر به حفظ آن هستید، وجود داشته باشد. برای پیشروی، ابتدا باید با مفهوم حساب مدیریت شده فارکس و ساختار هزینه ارائه شده توسط یک مدیر حساب یا ارائه دهنده خاص راحت باشید. در این نقطه، منطقی است که ببینید چه گزینه های حساب مدیریت شده فارکس موجود هستند، زیرا بیشتر شرکت ها یک انتخاب بین چندین نوع حساب ارائه می دهند. شما باید یک حساب در یک کارگزار معتبر باز کنید که با مدیر حساب فارکسی که انتخاب کرده اید سازگار و تأیید شده باشد. سپس باید حساب را با مقدار کافی پول تأمین کنید تا برنامه هزینه ای که می خواهید در آن شرکت کنید، را بتوانید بدست آورید.  

انتخاب کارگزار حساب مدیریت شده فارکس

برای حساب مدیریت شده فارکس، شما باید بین دو نوع کارگزار انتخاب کنید: یک کارگزار که فقط معاملات را در حساب شما انجام می‌دهد یا یک کارگزار تمام خدمات که علاوه بر انجام معاملات، خدمات اضافی مانند مشاوره بازار یا ابزارهای معاملاتی اضافی را ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که نوع دوم کارگزار عموماً به دلیل سطح بالاتری از خدمات ارائه شده، کمیسیون بیشتری را دریافت می‌کند. اگر تصمیم می‌گیرید برای یک حساب مدیریت شده فارکس با یک کارگزار تمام خدمات کار کنید، مطمئن شوید که خدمات اضافی آن‌ها مرتبط با نیازهای شما باشد تا پرداخت مبلغ اضافی برای دسترسی به این خدمات ارزش مالی برای شما داشته باشد. انتخاب بین مدیران حساب مدیریت شده فارکس از آنجا که حساب‌ مدیریت شده فارکس نیازمند یک مدیر حساب فارکس برای انجام معاملات هستند، باید مطمئن شوید که کارهای پیشین مدیر حسابی که می‌خواهید استخدام کنید را بررسی کرده‌اید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده‌اید، می‌توانید با جستجوی مدیرانی با سودآوری مطلوب و سطح کمی از کاهش سرمایه آشنا شوید. یکی از بهترین معیارهای عملکرد برای بررسی، نسبت کالمر است که نرخ متوسط ​​سالانه بازده را با بیشینه کاهش سرمایه در دوره مقایسه می‌کند. هرچه نسبت کالمر بالاتر باشد، بازده تعدیل شده بهتر است و هرچه نسبت کالمر پایین‌تر باشد، بازده تعدیل شده ضعیف‌تر است. نسبت کالمر معمولاً برای دوره ۳ سال محاسبه می‌شود. بعد از انتخاب چند مدیر حساب مدیریت شده فارکس براساس سودآوری و پارامترهای کاهش سرمایه، باید بررسی کنید که پروفایل ریسک آن‌ها با اهداف مالی شما سازگار است. در نهایت، همچنین منطقی است که بررسی کنید که آیا آن‌ها در ارتباط با مشتریان خود و ارائه خدمات مشتریان خوب و حفظ ارتباط موثر، شهرت خوبی دارند.  

سرمایه‌گذاری در صندوق مدیریت شده فارکس

صندوق مدیرت شده فارکس متشکل از چند حساب مدیریت شده فارکس است. بعضی سرمایه‌گذاران احساس راحتی بیشتری دارند که منابع خود را با سرمایه‌گذاران دیگر در یک صندوق فارکس مدیریت شده تجمیع کنند. احتمالاً اگر قبلاً در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یا صندوق هِجدگ درست کرده‌اید، با مفاهیم اصلی پشت صندوق فارکس مدیریت شده آشنا هستید. صندوق‌های تبادل ارز عموماً توسط شرکت‌هایی که مدیران صندوق حرفه‌ای را استخدام می‌کنند برای معامله و مدیریت یک یا چند نمونه مدیریت می‌شوند. در صورت صندوق فارکس مدیریت شده، این نمونه‌ها به طور معمول از یک سبد ارز تشکیل می‌شوند. هر صندوق فارکس مدیریت شده که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید باید دارای سابقه حداقل سه یا پنج سال باشد که می‌توانید آن را بررسی کنید و بازده کلی و سطح قابل قبول کاهش سرمایه را داشته باشد. هر صندوق فارکس ممکن است همچنین یک دفترچه داشته باشد که می‌توانید آن را بخوانید تا اطلاعات اضافی در مورد نحوه عملکرد صندوق و سبک مدیریت خاص آن را بدست آورید.  

عناصر مشترک در یک دفترچه صندوق فارکس مدیریت شده

دفترچه یک صندوق فارکس مدیریت شده شامل توضیحاتی درباره نحوه عملکرد صندوق است. به عنوان مثال، ممکن است شامل جزئیاتی مانند تجربه حرفه ای مدیر، نوع استراتژی تجارت یا روش تحلیلی استفاده شده، مدت زمانی که بیشتر موقعیت ها بسته می شوند و سایر اطلاعات مربوطه باشد. دفترچه صندوق ممکن است همچنین درجه ریسکی که مدیران معمولاً راحت می دانند را توضیح دهد، شاید با صراحت سیاست کاهش سرمایه خود را بیان کند. ممکن است مشخص کند که آیا معاملات به طور معمول توسط یک سیستم معاملاتی یا روش تشخیصی تعیین می شوند و چه نسبتی از معاملات در هر دسته قرار می گیرند. در نهایت، شما باید هزینه های عملکرد و سپرده های حداقلی صندوق فارکس مدیریت شده که به آنها علاقه مند هستید را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هزینه ها منصفانه است و شما برای سرمایه گذاری کافی بوده اید. بعضی از شرکت های صندوق فارکس مدیریت شده حتی صندوق های گروهی را ارائه می دهند. یک مثال از این می تواند صندوق توازنی باشد که بازدهی متوسط چندین صندوق مستقل را در پایان هر دوره سرمایه گذاری به طور خودکار تعادل می دهد. این فرآیند تعادل کمک می کند تا عنصری از تنوع معرفی شود که در صورت انتخاب یک صندوق فارکس مدیریت شده فردی ممکن است از آن غافل شود.  

انتخاب مدیران صندوق فارکس

بر خلاف وضعیت یک سرمایه گذار که در نظر دارد کجا باید بهترین جا برای قرار دادن پول خود را در بین مجموعه گسترده ای از صندوق های مشترک مرتبط با سهام انتخاب کند، افرادی که قصد سرمایه گذاری در یک صندوق فارکس مدیریت شده را دارند در حال حاضر تعداد زیادی گزینه برای انتخاب ندارند. این زمینه بازی نسبتاً کوچک، ممکن است انتخاب یک مدیر صندوق از بین شرکت های سرمایه گذاری فارکس برجسته که صندوق های فارکس مدیریت شده را برای عموم ارائه می دهند، کمی آسان تر شود. یک نکته حیاتی که باید در نظر داشته باشید وقتی می خواهید یک مدیر صندوق فارکس را انتخاب کنید، مقایسه سوابق چندین صندوق رقابتی است. شما احتمالاً می خواهید ببینید که هر صندوق فارکس مدیریت شده مناسب در عبارت کلی سودآوری کلی، پایداری سودها و عمق کاهش سرمایه خود چگونه عمل می کند. بسیاری از مدیران صندوق انتخاب می کنند که عملکرد خود را با استفاده از نرم افزار اجتماعی جامع فارکس نمایش دهند. برجسته ترین آنها بستر MyFXBook.com است. این ابزار تحلیلی آنلاین نوآورانه و رایگان به مدیران صندوق اجازه می دهد از صفحه سیستم عمومی خود به عنوان رزومه مهارت های تجارت خود استفاده کنند. تصویر زیر تصویری از صفحه اصلی MyFXBook است که برخی از ویژگی های کلیدی این برنامه کاربردی آنلاین مفید را لیست می کند.  
صندوق مدیریت شده فارکس

صندوق مدیریت شده فارکس

  علاوه بر این، از آنجا که احتمالاً پول خود را مستقیماً در صندوق سرمایه گذاری می کنید، می خواهید مطمئن شوید که شرکت مدیریتی محترم و امنیتی ارائه می دهد تا پول شما در حالی که در حال مدیریت است، در جایی ایمن نگهداری شود.  
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها