بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج در تحلیل تکنیکال چیست؟

تاریخ آخرین بروزرسانی: 19 مارس 2024

در میان ابزارهای معاملاتی بازارهای مالی اندیکاتورها از اهمیت بالایی برخودار هستند و در میان اندیکاتورها اندیکاتور مووینگ اوریج بسیار کاربردی است و جزو اندیکاتورهای پایه بازارهای مالی به شمار می رود. از اندیکاتور مووینگ اوریج در شناسایی روندهای قیمتی استفاده می شود به همین خاطر این اندیکاتور بسیار مهم است و بسیاری از اندیکاتورهای بازارهای مالی از این اندیکاتور الگوبرداری می کنند.

از آنجا که اندیکاتور مووینگ اوریج از اهمیت بسیار بالایی در تحلیل تکنیکال برخودار است تصمیم گرفتیم در این مقاله از آموزش فارکس این اندیکاتور را به شما معرفی کنیم و بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج را به شما آموزش دهیم. اگر می خواهید با بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج در تحلیل تکنیکال بازار فارکس آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج

اندیکاتور میانگین متحرک‌ (Moving Average) یکی از اندیکاتورهای کاربردی تحلیل تکنیکل است که برای شناسایی روند فعلی در نمودار قیمتی توسط معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد.دراین مقاله بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج را به شما آموزش می دهیم.

3.7/5 - (12 امتیاز)

بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج سرفصل آموزشی بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج

اندیکاتور مووینگ اوریج

اندیکاتورها در بازارهای مالی جزو پرکاربردترین ابزارهای معاملاتی به شمار می روند.اندیکاتور مووینگ اوریج یکی از مهم ترین اندیکاتورهای بازار مالی است که به آن مادر اندیکاتورها گفته می شود به همین دلیل از اهمیت بالای برخودار است. پیش از اینکه به شما بگوییم اندیکاتور مووینگ اوریج چیست بهتر است انواع اندیکاتورها را یادآوری کنیم تا شما بهتر مفهوم اندیکاتورها را در بازارهای مالی درک کنید.

اندیکاتورها در بازارهای مالی به سه نوع تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می شود.

اندیکاتورهای دنبال کننده روند(Trend Indicator): این دسته از اندیکاتورها همانطور که از نام آنها پیداست روند قیمت را بر روی نمودار قیمتی دنبال خواهند کرد که می توان به اندیکاتور مووینگ اوریج،پارابولیک سار،ایچیموکو،باند بولینگر اشاره کرد.

اندیکاتورهای نوسان گر(Oscillator): این دسته از اندیکاتورها همانطور که از نام آنها مشخص است در زیر نمودار های قیمتی نوسان می کنند که می توان به اندیکاتور استوکاستیک،مکدی،RSiاشاره کرد.

اندیکاتورهای حجمی(Volumes): این دسته از اندیکاتورها همانطور که از نام آنها پیداست در نمودار قیمتی حجم را به معامله گران نشان می دهند که می توان به MIF،OBV اشاره کرد.

همانطور که مشاهده کردید انواع مختلفی از اندیکاتورها در بازارهای مالی وجود دارد که معامله گران می توانند در تحلیل تکنیکال از آنها استفاده کنند.حال تصور کنید اندیکاتور مووینگ اوریج مادر همه این اندیکاتورها است.بنابراین می توانید متوجه اهمیت این اندیکاتور کاربردی در تحلیل تکنیکال شوید.

اندیکاتور مووینگ اوریج در نمودارهای قیمتی بازار فارکس می تواند نوسانات را پوشش دهد و بر روی روند شروع به حرکت کند.معامله گران با استفاده از این اندیکاتور می توانند روند فعلی بازار را شناسایی کنند. اندیکاتور مووینگ اوریج انواع مختلفی دارد که می تواند ساده یا پیچیده باشد.دو نوع متداول اندیکاتور مووینگ اوریج در تحلیل تکنیکال شامل اندیکاتور مووینگ اوریج ساده(SMA) و اندیکاتور مووینگ اوریج نمایی(EMA) می شود.

اندیکاتور مووینگ اوریج ساده(SMA): این اندیکاتور ساده ترین نوع مووینگ اوریج است که در آن مجموع قیمت ها در یک بازه زمانی تعیین شده بر تعداد قیمت ها تقسیم می شود.

اندیکاتور مووینگ اوریج نمایی(EMA): این اندیکاتور نسبت به نوع ساده آن پیچیده تر است و بیشتر بر روی قیمت های اخیر در نمودار قیمتی تمرکز دارد.این اندیکاتور در میان تحلیل گران تکنیکال بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم نیست که شما از کدام نوع اندیکاتور مووینگ اوریج استفاده می کنید زیرا از هر دو نوع آن برای دستیابی به یک هدف استفاده می شود و آن هدف نیز میانگین گیری از قیمت ها در نمودارهای قیمتی است. شما می توانید از اندیکاتور مووینگ اوریج به تنهایی استفاده کنید و با رسم چند اندیکاتور مووینگ اوریج در نمودار قیمتی از آن استفاده کنید و روند را شناسایی کنید.همچنین می توانید از اندیکاتور مووینگ اوریج در کنار سایر اندیکاتورهای تکنیکال استفاده کنید تا نتیجه بهتری را در آینده مشاهده کنید.

این اندیکاتور مزایای زیادی دارد که باعث شده است در میان تحلیل گران تکنیکال محبوب شود.اندیکاتور مووینگ اوریج جزو ساده ترین اندیکاتورهای تکنیکال به شمار می رود. اندیکاتور مووینگ اوریج یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی برای شناسایی روندهای طولانی مدت به شمار می رود.علاوه بر این معامله گران می توانند با استفاده از این اندیکاتور شروع روند و پایان آن را شناسایی کنند.همچنین آنها می توانند با استفاده از این اندیکاتور نقاط بازگشتی را تشخیص دهند.

اگر از اندیکاتور مووینگ اوریج در کنار سایر ابزارهای معاملاتی مانند اندیکاتورها استفده شود به یک ابزار معاملاتی قوی تبدیل خواهد شد که می تواند بسیار کاربردی باشد.

اما اندیکاتور مووینگ اوریج در کنار مزایای خود معایبی نیز دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید.این اندیکاتور براساس قیمت های قبلی در نمودار قیمتی به کار گرفته می شود به همین دلیل از عواملی که ممکن است در آینده تاثیر گذار باشد استفاده نمی کند. اندیکاتور مووینگ اوریج ممکن است نتواند تغییرات سریعی که در نمودارهای قیمت یرخ می دهد را شناسایی کند.همچنین از آنجا که قیمت ها در نمودار قیمتی دارای نوسانات مختلفی است ممکن است یک اندیکاتور مووینگ اوریج کافی نباشد.

پیشنهاد می شود که در نمودارهای قیمتی از چند اندیکاتور مووینگ اوریج استفاده کنید تا بتوانید همه بازه های زمانی را پوشش دهید .همچنین سعی کنید از اندیکاتور مووینگ اوریج در کنار سایر اندیکاتورها و ابزارهای معاملاتی استفاده کنید تا نتیجه بهتری را در آینده مشاهده کنید.

بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج چیست؟

بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج چیست؟

تا اینجا دانستید که اندیکاتور مووینگ اوریج یکی از کاربردی ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است که به دلیل کاربرد فراوان خود در میان تحلیل گران بازارهای مالی از محبوبیت بالایی برخودار است.وقت آن رسیده است که با بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج آشنا شوید.

اعداد 10,20,50,100,200 بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج ساده هستند که معامله گران از این اعداد به عنوان تکی یا ترکیبی استفاده می کنند.به این اعداد که بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج هستند اعداد طلای مووینگ اوریج گفته می شود. با اعداد فیبوناچی در ریاضی آشنا هستید و می دانید که اعداد فیبوناچی جزوی از ابزارهای معاملاتی در تحلیل تکنیکال به شمار می رود و نسبت های فیبوناچی در بازارهای مالی کاربردی هستند.

اعداد فیبوناچی نیز در تحلیل تکنکیال کاربردی هستند و در تنظیمات بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج مورد استفاده قرار می گیرند.اعداد فیبوناچی که در تنظیمات بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از 8,13,2155 که بسیار کاربردی هستند.

معامله گران از بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج که کوچکتر هستند برای ورود به معامله استفاده می کنند و از بهترین اعداد مووینگ اوریج که بزرگتر هستند برای شناسایی روند استفاده می کنند. همانطور که گفتیم اندیکاتور مووینگ اوریج شامل دو نوع ساده و نمایی می شود که این دو نوع هدف مشترکی را دنبال می کنند و از قیمت ها در نمودار قیمتی میانگین گیری می کنند فقط فرمول محاسبه آنها متفاوت است.

مووینگ اوریج ساده از تمام قیمت ها در نمودار قیمتی میانگین می گیرد اما مووینگ اوریج نمایی از قیمت های اخیر میانگین می گیرد.به عبارتی در فرمول مووینگ اوریج نمایی بیشتر وزن بر روی قیمت های اخیر است اما در مووینگ اوریج ساده وزن بر روی کل قیمت ها است. بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج در مووینگ اوریج نمایی نیز مانند مووینگ اوریج ساده عبارتند از 10,20,50,100,200 که در اینوع اندیکاتور نیز کاربردی است.

اگر بخواهید بهترین عدد اندیکاتور میانگین متحرک را تعیین کنید باید ابتدا هدف خود را تعیین کنید.معامله گران در بازارهای مالی از براساس سبک معاملاتی خود بازه های زمانی را برای انجام معاملات خود استفاده می کنند که این بازه زمانی می تواند کوتاه مدت،میان مدت و بلندمدت باشد. بازه زمانی که معامله گران انتخاب می کنند در زمان دستیبابی معامله گران به هدف آنها تاثیر می گذارد.بنابراین باید آنها در زمان تعیین هدف خود بازه زمانی را که می خواهند معاملات خرید و فروش خود انتخاب می کنند را تعیین کنند.

پس از اینکه هدف خود را تعیین کردند می توانند تصمیم بگیرند کدام عدد را به عنوان بهترین عدد اندیکاتور مووینگ اوریج انتخاب کنند.

سخن پایانی

در این مقاله از آموزش رایگان فارکس بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج را به شما معرفی کردیم و با مفهوم این اندیکاتور در بازارهای مالی آشنا شدید. همانطور که دانستید در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی ابزارهای معاملاتی معتددی وجود دارد که تحلیل گران تکنیکال می توانند از آنها استفاده کنند.

اندیکاتورها جزو مهم ترین ابزارهای معاملاتی به شمار می روند و یکی از مهم ترین اندیکاتورهای تکنیکال اندیکاتور مووینگ اوریج است که کاربرد زیادی دارد و معامله گران برای شناسایی روند از این اندیکاتور استفاده می کنند.

اندیکاتور مووینگ اوریج یکی از اندیکاتورهای ترند به شمار می رود که بسیار ساده است اما در عین سادگی بسیار کاربردی می باشد. معامله گران می توانند با استفاده از اندیکاتور مووینگ اوریج شروع روند و پایان روند را تشخیص دهند.همچنین آنها می توانند بازگشت های قیمتی را در روند شناسایی کنند و این اساسی ترین کاربرد اندیکاتور مووینگ اوریج در تحلیل تکنیکال به شمار می رود.

اعداد 10,20,50,100,200 مهم ترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج در مووینگ اوریج ساده و مووینگ اوریج نمایی به شمار می روند.همچنین اعداد فیبوناچی در تنظیمات بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج کاربرد دارد. البته شما باید بازه زمانی که می خواهید معاملات خود را انجام دهید را در نظر بگیرید و تعیین کنید که می خواهید بازه زمانی کوتاه مدت،میان مدت یا بلندمدت را برای انجام معاملات خود در نظر بگیرید و هدف خود را نیز تعیین کنید زیرا در تعیین بهترین اعداد اندیکاتور مووینگ اوریج تاثیر می گذارد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها