خانه | استراتژی های معاملاتی | استراتژی الگوی انگلفینگ

استراتژی الگوی انگلفینگ

استراتژی با الگوی انگلفینگ

کانال تلگرام ما

یکی از روش های شناسایی روند در تحلیل تکنیکال استفاده از الگوهای شمع ژاپنی است که دارای انواع مختلف و معتددی در بازار فارکس هستند.شمع های ژاپنی در تحلیل تکنیکال بسیار کاربردی هستند و بسیاری از معامله گران از آنها در راستای استراتژی های خود استفاده می کنند.

یکی از الگوهای شمع ژاپنی در تحلیل تکنیکال فارکس الگوی انگلفینگ است که جزو محبوب ترین الگوهای شمع ژاپنی می باشد که توسط معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد و تحلیل گران زیادی از آن استقبال می کنند.

در این مقاله از آموزش فارکس ابتدا با مفهوم الگوی انگلفینگ آشنا می شویم و سپس استراتژی الگوی انگلفینگ را به شما آموزش می دهیم،اگر می خواهید با استراتژی الگوی انگلفینگ در تحلیل تکنیکال آشنا شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر به الگوی انگلفینگ علاقه دارید پیشنهاد میکنیم دو پست زیر را حتما مشاهده کنید دو پست پایه برای الگوهای کندل شمعی که بصورت تخصصی به الگوی انگلفینگ پرداخته ایم و به نوعی این پست و آن دو پست مکمل یکدیگر میباشند.

الگوی انگلفینگ(Engulfing Pattern) یکی از بهترین الگوهای کندل استیک است که معامله گران می توانند با استفاده از آن در نمودارهای قیمتی سیگنال های خرید و فروش دریافت کنند،در این مقاله از آموزش فارکس به شما استراتژی با الگوی انگلفینگ را آموزش می دهیم.

سرفصل های آموزشی

الگوی انگلفینگ چیست؟

الگوی انگلفینگ(Engulfing Pattern) یکی از الگوهای بازگشتی کندل استیک در تحلیل تکنیکال فارکس است که به آن الگوی پوشاننده نیز گفته می شود.این الگوی کندل جزو الگوهای بازگشتی در تحلیل تکنیکال به شمار می رود و معامله گران می توانند این الگوی کندل استیک را به دفعات در نمودارهای قیمتی خود مشاهده کنند.

به عبارتی الگوی انگلفینگ زمانی در نمودارهای قیمتی تشکیل می شود که یک کندل در نمودار قیمتی کندل دیگر را بپوشاند،که هر چه یک کندل بتواند کندل های دیگری را پوشش دهد یا به اصطلاح در نمودارهای قیمتی بازار فارکس یک کندل بتواند کندل دیگر را اینگلاف کند از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود.

الگوی انگلفینگ از دو کندل صعودی و نزولی تشکیل شده است که این کندل ها برخلاف جهت یکدیگر در نمودار قیمتی قرار گرفته اند،کندل سمت راست در الگوی انگلفیگ یک کندل بزرگ و کندل سمت چپ یک کندل کوچک است،در الگوی انگلفینگ کندل سمت راست که بزرگتر از کندل سمت چپ است کل کندل کوچکترا پوشش می دهد به همین دلیل به این الگو الگوی پوشاننده یا انگلفینگ گفته می شود.

الگوی انگلفینگ صعودی: الگوی انگلفینگ صعودی در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود،زمانی که الگوی انگلفینگ صعودی در نمودار قیمتی شکل می گیرد باعث می شود که روند از حالت صعودی به نزولی تغییر جهت دهد.

الگوی انگلفینگ صعودی کندلی سفیدرنگ است،اگر در نمودار قیمتی یک کندل سیاه رنگ را پیدا کردید که توسط یک کندل سفید دنبال شده است می توانید الگوی انگلفینگ صعودی را در نمودار قیمتی تشخیص دهید.معامله گران می توانند با شناسایی الگوی انگلفینگ به ادامه دار بودن روند صعودی پی ببرند.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش استراتژی اینسایدبار ❤️ تصویری ❤️

روند در الگوی انگلفینگ پیش از اینکه یک کندل صعودی تشکیل شود به شکل واضحی صعود خواهد بود.زمانی که کندل دوم در الگوی انگلفینگ صعودی تشکیل می شود حجم معاملات افزایش خواهد یافت.اگر الگوی انگلفینگ صعودی در سطوح حمایت و مقامت تشکیل شود نشان دهنده اعتبار این الگو در نمودار قیمتی می باشد.

الگوی انگلفینگ نزولی: الگوی انگلفینگ نزولی در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود،زمانی که الگوی انگلفینگ نزولی در نمودار قیمتی شکل می گیرد،زمانی که الگوی انگلفینگ نزولی در نمودار قیمتی شکل می گیرد باعث می شود که روند از حالت نزولی به صعودی تغییر جهت دهد.الگوی انگلفینگ نزولی برعکس الگوی انگلفینگ صعودی یک کندل سیاه رنگ است.

روند در الگوی انگلفینگ پیش از اینکه یک کندل نزولی تشکیل شود به شکل واضحی نزولی خواهد بود.در الگوی انگلفینگ نزولی نیز مانند الگوی انگلفینگ صعودی زمانی که کندل دوم تشکیل می شود حجم معاملات افزایش می یابد و زمانی که این الگو در سطوح حمایت و مقاومت تشکیل می شود اعتبار این الگو افزایش می یابد.

استراتژی الگوی انگلفینگ

استراتژی با الگوی انگلفینگ

استراتژی با الگوی انگلفینگ یکی از استراتژی های بازار فارکس است که معامله گران می توانند از آن استفاده کنند.معامله گران می توانند در استراتژی الگوی انگلفینگ از الگوی صعودی یا نزولی استفاده کنند.

الگوی انگلفینگ صعودی در نمودارهای قیمتی به معامله گران سیگنال ورود به معامله خرید و الگوی انگلفینگ نزولی به معامله گران سیگنال ورود به معامله فروش را ارائه می دهد.به عبارتی الگوی انگلفینگ صعودی به معامله گران سیگنال روند رو به جلو و الگی انگلفینگ نزولی سیگنال روند رو به پایین را ارائه می دهد.

اگر در نمودار قیمتی خود الگوی صعودی انگلفینگ را تشخیص دادید و توانستید این الگو را شناسایی کنید می توانید از استراتژی الگوی انگلفینگ استفاده کنید و در سطح حمایت وارد معامله شوید،درواقع الگوی صعودی انگلفینگ در سطح حمایت پتانسیل رشد بسیار بالایی دارد و معامله گران می توانند تنها با شناسایی الگوی صعودی انگلفینگ در سطح صعودی از استراتژی الگوی انگلفینگ استفاده کنند و برای ورود به معامله اقدام کنند.

البته برخی از معامله گران در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی ریسک پذیر نیستند و تمایل دارند با اطمینان کامل برای ورود به معامله اقدام کنند این دسته از معامله گران می توانند الگوی انگلفینگ صعودی را در نمودار قیمتی شناسایی کنند و سپس صبر کنند تا این کندل صعودی تائید شود که می توانند در این راستا از ابزارهای معاملاتی استفاده کنند و سپس وارد معامله شوند.

اگر می خواهید از استراتژی الگوی انگلفینگ برای ورود به معامله استفاده کنید باید ابتدا الگوی انگلفینگ صعودی یا نزولی را شناسایی کنید سپس منتظر بمانید تا کندل دوم تشکیل شود و سپس می توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.

این مقاله برای شما مفید است:   استراتژی RSI ❤️ رازهای اندیکاتور RSI ❤️واگرایی RSI

اگر جزو آن دسته از معامله گران هستید که منتظر تائید برای ورود به معامله می یمانید بهتر است منتظر بمانید تا یک کندل در جهت مورد نظر شما تشکیل شود و سپس برای ورود به معامله اقدام کنید.

زمانی که با استفاده از استراتژی الگوی انگلفینگ وارد معامله شدید،اولین اقدامی که باید انجام دهید تعیین حدضرر است،بهترین نقطه ای که می توانید حدضرر خود را در استراتژی الگوی انگلفینگ قرار دهید در پشت الگوی انگلفینگ صعودی یا نزولی است.

همچنین در استراتژی الگوی انگلفینگ باید حدسود را تعیین کنید که بهترنی نقطه تعیین حدسود در الگوی انگلفینگ تعیین حدسود در نقاط مهم نمودار قیمتی می باشد،این نقاط مهم در الگوی انگلفینگ در سطوح حمایت و مقاومت قرار گرفته اند.

بنابراین شما می توانید حدسود خود را در سطوح حمایت و مقاومت قرار دهید تا روند در نمودار بازگشت داشت سود خود را حفظ کنید و از دست ندهید.به عنوان مثال شما می توانید استراتژی الگوی انگلفینگ را طبق مراحل زیر اجرا کنید.

 1. ابتدا باید روند را در نمودار قیمتی تایم فریم روزانه تشخیص دهید.
 2. الگوی انگلفینگ صعودی یا نزولی را شناسایی کنید.
 3. سفارش خرید خود را بین 30 تا 50 پیپ بالای انگلفینگ صعودی قرار دهید.
 4. سفارش فروش خود را بین 30 تا 50 پیپ پایین انگلفینگ نزولی قرار دهید.
 5. سپس با توجه به الگوهای انگلفینگ و مدیریت سرمایه حدسود و حدضرر را در نظر بگیرید.
 6. پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید می توانید برای ورود به معامله اقدام کنید.

به این شکل می توانید با استفاده از الگوی انگلفینگ یک استراتژی معاملاتی بسازید و با تعیین حدسود و حدضرر و رعایت مولفه های مدیریت ریسک یک معامله سودآور و موفقیت آمیز انجام دهید.

نکات الگوی انگلفینگ

زمانی که از الگوی انگلفینگ در استراتژی الگوی استفاده می کنید باید نکاتی را در ارتباط با این الگو به یاد داشته باشید تا در زمان استفاده از این الگو اشتباهات احتمالی را کاهش دهید و بهترنی بازدهی را داشته باشید.

در الگوی انگلفینگ کندل دوم(کندل سمت راست و بزرگتر)باید کندل اول(کندل سمت چپ و کوچکتر) را پوشش دهد.

اگر کندل سمت راست بزرگتر که کندل سمت چپ کوچکتر را پوشش می دهد پوشش بهتری داشته باشد الگوی انگلفینگ معتبرتر خواهد بود.

الگوی انگلفینگ باید در نقاط مهم نمودار قیمتی اتفاق افتاده باشد که این نقاط مهم در نمودار قیمتی می تواند سطوح حمایت و مقاومت باشد.

اگر تعداد کندل های پوششی کندل بزرگتر بیشتر باشد نشان دهنده اعتبار الگوی انگلفینگ می باشد.

الگوی صعودی انگلفینگ در انتهای یک روند صعودی تشکیل می شود و تشکیل این روند نشان دهنده تغییر روند از حالت صعودی به نزولی می باشد.

الگوی انگلفینگ نزولی در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود و تشکیل این روند نشان دهنده تغییر روند ازحالت نزولی به صعودی می باشد.

این مقاله برای شما مفید است:   آموزش استراتژی بریک اوت + مجیک بریک اوت

اگر یک الگوی انگلفینگ صعودی در روند نمودار قیمتی تشکیل شود نشان دهنده ادامه دار بودن روند صعودی است اما اگر یک الگوی انگلفینگ نزولی در روند نمدار قیمتی تشکیل شود نشان دهنده ادامه دار بودن روند نزولی می باشد.

الگوی انگلفینگ در تحلیل تکنیکال می تواند بسیار کمک دهنده باشد اما اگر شرایطی در بازار به وجود آید که باعث ایجاد تلاطم در نوسانات بازار شود ممکن است از اهمیت الگوی انگلفینگ کاسته شود و این الگو در استراتژی الگوی انگلفینگ بازدهی گذشته را نداشته باشد.

این نکات در استراتژی الگوی انگلفینگ بسیار ساده هستند و معامله گران می توانندآنها را به راحتی خاطر بسپارند اما همین نکات ساده در استراتژی الگوی انگلفینگ می توانند بسیار کمک دهنده باشند و به معامله گران بازدهی بهتری را در آینده با استفاده از استراتژی الگوی انگلفینگ ارائه دهند 

نتیجه گیری

در این مقاله از آموزش فارکس با الگوی انگلفینگ که یکی از الگوهای بازگشتی کندل استیک در تحلیل تکنیکال باراهای مالی است آشنا شدیم،همچنین استراتژی الگوی انگلفینگ را آموختیم.

الگوی انگلفینگ یکی از بهترین الگوهای بازگشتی است که معامله گران می توانند با شناسایی این الگوی کندل استیک در نمودارهای قیمتی خود سیگنال های خرید و فروش را دریافت کرده و برای ورود به معامله و خروج از آن تصمیم گیری کنند.

این الگوی بازگشتی کندل استیک دو نوع صعودی و نزولی دارد که معامله گران می توانند از دو حالت آن استفاده کرده و با استفاده از استراتژی الگوی انگلفینگ در حالت صعودی و نزولی برای ورود به معامله و خروج از آن تصمیم گیری کنند.

معامله گران می توانند از ابزارهای معاملاتی مختلف مانند اندیکاتورها برای شناسایی الگوهای بازگشتی کندل استیک مانند الگوی انگلفینگ استفاده کنند و با استفاده از این ابزارهای معاملاتی راخت تر این الگوها را شناسایی کنند.

به یاد داشته باشید که الگوهای انگلفینگ می توانند به معامله گران سیگنال های ورود و خروج را ارائه دهند اما این الگوهای بازگشتی همیشه قطعیت نارند و گاهی ممکن است سیگنال های کاذب ارائه دهند به همین دلیل توصیه می شود که حتما در کنار این الگوها از سایر ابزارهای معاملاتی استفاده کنید و پس از تائید الگوهای قیمتی از استراتژی الگوی انگلفینگ برای ورود به معامله یا خروج از آن تصمیم بگیرید.

البته زمانی که از استراتژی الگوی انگلفینگ استفاده می کنید نباید مدیریت ریسک را فراموش کنید و باید با توجه به صعودی یا نزولی بودن الگوی انگلفینگ حدسود و حدضرر برای خود در نظر بگیرید.

امیدواریم این مقاله از آموزش فارکس برای شما مفید واقع شده باشد و با استفاده از استراتژی الگوی انگلفینگ معاملات موفقیت آمیزی را انجام دهید.

اگر در بازار فارکس فعال هستید.
حتما در وی شارژ یک حساب داشته باشید.

شارژ 3
وی شارژ صرافی 5 ستاره فارکس
5/5
5/5 - (2 امتیاز)
تیتر مباحث
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ❤️ بخشهای محبوب ❤️

  آموزش فارکس
  آموزش فارکس
  بروکر فارکس
  بروکر فارکس

  بروکرهای فارکس محبوب در ایران

  amarkets broker
  amarkets broker

  بروکر محبوب از نظر ارائه خدمات

  ✔️ محبوبیت روز افزون و خدمات نوین

  capitalxtend broker
  capitalxtend broker

  بروکر محبوب از نظر پشتیبانی

  ✔️ محبوبیت بدلیل پشتیبانی فعال

  alpari broker
  alpari broker

  بروکر محبوب از نظر سابقه

  ✔️ محبوبیت چند دهه میان ایرانیان

  errante broker

  بروکر محبوب از نظر اسپرد و کارمزد

  ✔️ محبوبیت بخاطر اسپرد و کارمزد اندک

  اشتراک در
  اطلاع از
  2 نظرات
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  مرتضی
  8 ماه قبل

  برادر قبل پست کردن یه دور بخونید. خیلی اشتباه تایپ زیاد دارید آدم فکر می‌کنه متن رو نفهمیده ده بار میخونه تازه میفهمم شما اشتباه تایپ کردید همه اش هم صعودی و نزولی رو قاطی میکنید

  پشتیبان تجارت اف ایکس
  مدیر
  پاسخ به  مرتضی
  8 ماه قبل

  سلام دوست عزیز کدام بخش اشتباه هست یا بد نوشته شده بفرمایید تا اصلاح بشه 😉